Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Mobile Navigator 6.2 pro PDA je tu

milhaus65 (104)|26.5.2007 23:55
Zatím jsem moc nezkoušel,ale to co mě zajímalo, rychlost a chyba při výpočtu času příjezdu zůstalo. Opět mám ve stavu GPS GMT - 2 hod. Nebere v ůvahu letní čas systemu v mém N560.
Mudrunka (547)|27.5.2007 17:34
Tuším v pátek, po zjištění, že je na světě nová verze PoiWarner3 pro MN6, jsem na spřáteleném webu poi.cz oceňoval poskytovatele daného softu, že nemá zájem o této skutečnosti informovat své platící zákazníky s tím, že nejspíš byli na stáži u našeho Telematixu alias Dynavixu. A hle, ono je to nakažlivé, Navigon se taktéž nenamáhal. A to i přes to, že zatím jsem od něj dostával nepřeberné množství informačních e-mailů, ale o verzi 6.2 nic. Dokonce ani v MyNavigonu na jejich stránkách mě to přímo daný upgrade nenabídlo. No co, nechtějí mě, stejně se vnutím, tedy jsem to našel, odinstaloval starou verzi a nainstaloval. Proběhlo to OK. Z toho rozhodujícího slibují zrychlení výpočtů tras. Po prvním osahání, podle mého názoru, je zrychlení evidentní. Drobným problémem je, že to nepřebere nastavení z předchozí verze a musí se to vše znovu nastavit. Pochopitelně, pokud se člověk nespokojil s „továrním“ nastavením. Alespoň, že se neztratili minulé a oblíbené cíle…. Taktéž PoiWarner se nemusel přeinstalovávat a funguje na jedničku.
Další problém, ale jen asi u mě, tj. že to nefunguje na kontakty z adresáře však zůstalo. Korespondoval jsem o tom v minulosti s jejich podporou, doporučili odinstalovat a znovu nainstalovat. Tímto jsem to provedl a ono nic. No co, už jsem si na to zvykl a jak pravil klasik – nikdo není dokonalý….
Jinak s tím časem opravdu nic nového, furt stejné a je to ostuda
milhaus65 (104)|27.5.2007 17:55
Dnes jsem ujel s novou verzi cca 100 km a nepozoruji zásadní změny k lepšímu, TMC lokalizace opět nic, načte zprávy ale nedokáže upřesnit místo. Posun po obrazovce při normální rychlosti do 100 km/h je po 4-5 sec. skocích. Myslím si , že je to chyba programu, Loox N560 je i po roce a půl co ho mám ještě pořád v kategorií rychlejších PDa, neumím a ani nechci si představit jak to funguje na slabších strojích. Pro mě je opět tento update zklamáním.
Mudrunka (547)|27.5.2007 18:40
ale oni neslibují odstranění, či zlepšení daného stavu, kdy vykreslení na obrazovce jaksi nestíhá. Mimochodem, navigace hlasem je ale včas a jisté opoždění grafické, alespoň u mě usnadňuje orientaci, takže nevadí. Oni slibují zrychlení výpočtu tras, a to tam je a je evidentní.
Taktéž upgrade SW těžko může vyřešit nedostatek datový, konkrétně absenci lokalizačních tabulek CZ. V tomto směru se prostě musí počkat na nové mapy, nebo si pomoct jinak. Jak, je mimo možnosti tohoto fóra.
martinhamr_ce4you (486)|28.5.2007 10:14
S tím časem to má nějakou souvislot s příjmem satelitů.Když jsem tam měl 3,tak to mělo čas taky nějak rozhozenej,ale po 5min.jízdy se to najednou srovnalo.A satelitů tam bylo již asi 7.A čas příjezdu byl OK:yes:
libor_m (1026)|30.5.2007 11:35
Martine, tak tohle jsem nikdy nepozoroval ani já, ani nikdo jiný z testerů.
Mudrunka (547)|30.5.2007 11:45
Libore, řekni mi, jak je možné, že i-GO, které si taky bere čas z „vesmíru“, ukazuje čas správně a ten Navigon, který je obecně lepší soft, ne. Tomu nerozumím…
martinhamr_ce4you (486)|30.5.2007 11:52
[QUOTE="libor_m"]Martine, tak tohle jsem nikdy nepozoroval ani já, ani nikdo jiný z testerů.[/QUOTE]

Tak jak je možné že se to srovnalo? Protože synchronizace na to vliv neměla.
kopacek (466)|30.5.2007 13:01
S tím časem to bude nějaká pěkná "pakárna". - Na mém hx4700 to funguje následovně:
1) použití mapy TA = špatný čas
2) použití mapy NT = správný čas
:evil: :evil: :dead:
Tož teda nevím... Každopádně je škoda, že takový starý problém není odstraněný. A velmi mě na Navigonu mrzí fakt, že jediné použitelné mapy jsou stále tak nějak "divně" dostupné. Přitom již od březnového Cebitu vědí, že jim utekly mapy, ale legální zákzníky nechávají na mapách starých dva roky... :no:
Jinak nová verze na mém železe podstatně zlepšila umístění reálné pozice na mapě (asi tak o 50%). Doufám, že se i zlepšilo časté padání (ev. zatuhnutí) Navigonu během navigace. Zatím nemám poznatky z delších cest, neb na nich už delší dobu jezdím s TTGO910 a čekám na Navigon 7100...
Mudrunka (547)|30.5.2007 13:29
Vítku, každopádně s Tebou souhlasím. Jenom chci doplnit, tento týden mně přišly letáky od Makra, nabízejí tam, mimo jiné, i nějaké jednoúčelovky s Navigonem a píší k tomu, že cena je včetně update map, který je očekáván v průběhu září t.r. Ale Bůch ví jak to bude. Možná, že Libor….. hrad v Karpatech :D
S tím časem je to opravdu na hlavu. Srovnání s „pouťovkou“ i-GO, tam je možnost nastavit korekci času, i když není potřeba, a je vymalováno.
Jo a nějaké podstatné vylepšení pozice na mapě jsem tedy nezpozoroval, pohyb v menu a výpočet/přepočet trasy je ovšem neporovnatelné. A i tak se to presentuje na nejmenovaném zahraničním fóru. :yes: