Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

WM2003 a vzdálený přístup

Deus-ex-machina (1)|9.3.2004 06:54
Dobry den, snazim se najit nejakou sluzbu pro vzdaleny pristup k PC s WIN XP. Neco jako Terminal services. Pokud o necem vite, nebo mate nejakej zkusenosti tak prosim napiste. Jinak take me zajima, zda je mozno pro takovouto sluzbu vyuzit plne rozliseni Toshiby e800. Docela by to zprijemnilo praci...
Moc dekuju
eXEden_ce4you (811)|9.3.2004 08:03
Přístup možný je a to pomocí programu Terminal Services Client (klasickej terminál klient), který je součástí všech PDA s WM2003. Připojení na WinXP je v pohodě ovšem musí to být WinXP Professional nebo Server. Na WinXP Home to nepojede, neboť ty neumožňují nastavení vzdáleného přístupu. Toshibu e800 jsem neměl tu čest držet v ruce ale i tak si myslím, že větší rozlišení asi možné nebude s terminálem ...
adamekma (250)|26.5.2004 17:18
K čemu všemu se dá tenhle vzdál. přístup využít? Dalo by se s tím přistupovat na vzdál. plochu XP, na kterou se normálně přistupuje z jinýho PC s XP?

A jde to jen z WM 2003 nebo i z PPC 2002?
eXEden_ce4you (811)|26.5.2004 17:46
[QUOTE="adamekma"]...Dalo by se s tím přistupovat na vzdál. plochu XP, na kterou se normálně přistupuje z jinýho PC s XP?[/QUOTE]
Ano dalo a na WM2003 to funguje spolehlivě ... ;) Ovšem v WM2002 jsem to nezkoušel ...
adamekma (250)|26.5.2004 20:15
Muzes mi k tomu napsat neco blizsiho, jak konkretne to rozchodit?

Bracha pouziva vzdal.plochu XP z PC a natolik se mu to zalibilo, ze by si kvuli tomu asi poridil PDA (Looxe), kdyz by to z nej chodilo.
Na tom novym Looxu by uz mel WM2003, takze by to v pohode slo, ale pokud by to PPC 2002 zvladly, asi by to chtelo nejdriv vyzkouset z myho Looxe :)

dik.
adamekma (250)|27.5.2004 00:26
Zkousel jsem se na tu plochu pripojit, zadal jsem nazev serveru stejne jako ve stolnich oknech, ale nepripojim se (pise ze ten nazev serveru je spatnej)

- delam to spatne (tj. zadava se to v jinym tvaru nez na PC)
nebo se to na WM2003 dela presne jako ve win XP (coz by znamenalo ze PPC2002 to neumi) ?
eXEden_ce4you (811)|27.5.2004 07:30
Jak se připojuješ? Přes BT, Wi-Fi, LAN síťovku? Vyzkoušej tenhle postup, pokud se připojuješ přes Bluetooth...
adamekma (250)|27.5.2004 10:15
[QUOTE="eXEden"]Jak se připojuješ? Přes BT, Wi-Fi, LAN síťovku? Vyzkoušej tenhle postup, pokud se připojuješ přes Bluetooth... [/QUOTE]

Ted si nejsem jistej jestli si rozumime... pres BT se pripojuju jenom k mobilu a GPRS (coz by na to snad nemelo mit vliv?) , ten PC je trvale pripojenej k netu... takze k tomu PC se pripojuju pres net
eXEden_ce4you (811)|27.5.2004 10:24
[QUOTE="adamekma"]Ted si nejsem jistej jestli si rozumime... pres BT se pripojuju jenom k mobilu a GPRS (coz by na to snad nemelo mit vliv?) , ten PC je trvale pripojenej k netu... takze k tomu PC se pripojuju pres net[/QUOTE]
Aha ... a ping z PDA na to PC funguje bez problémů?
adamekma (250)|27.5.2004 18:29
[QUOTE="eXEden"][QUOTE="adamekma"]Ted si nejsem jistej jestli si rozumime... pres BT se pripojuju jenom k mobilu a GPRS (coz by na to snad nemelo mit vliv?) , ten PC je trvale pripojenej k netu... takze k tomu PC se pripojuju pres net[/QUOTE]
Aha ... a ping z PDA na to PC funguje bez problémů?[/QUOTE]
a ten ping se dela jak? (do siti vubec nevidim :oops: )
eXEden_ce4you (811)|27.5.2004 19:23
Můžeš zkusit např. vxUtil ;)