Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

nefunguje mi dotyková vrstva na TyTN

BADMOPAR_ce4you (85)|26.5.2007 11:22
Už druhej den mi na TyTN-u nechodí dotyková vrstva.Než sem skusil HR dal se tlačítkama ovládat v pohodě.Teď když najede úvodní obrazovka s "Tap The Screen....",na dotek nereaguje.Stalo se mi to potom,co sem dal folii na displej a spojil přes kabel s NTB.Nejdřív sem tomu nevěnoval pozornost,myslel sem si že je to tou folií.Jenže problém přetrvává i po jejim sejmutí.Nevim jestli mi ho vezmou u nás do servisu,protože je v něm Orange ROM.Telefon mám od kámoše,kterej ho vyfasoval v práci,takže nemam ani účet.Sem z toho už na bednu,poradí mi někdo co teď?
Pavlucha (1496)|26.5.2007 11:39
Občas to způsobuje právě ta fólie ... věřil bych, že je to i tvůj připad.
Po nalepení (a zasunutí pod hranu displeje) dochází k přerušení kontaktu dotykové vrstvy.
Už se to tu někdo probíralo ...
kapu_ce4you (268)|26.5.2007 11:50
Nebo máš smítko pod okrajem u displeje :)
To bude určitě ono zkus to papírkem projet tu hranu a nebo to razdělej a očisti. :)
BADMOPAR_ce4you (85)|26.5.2007 13:00
Folii sem lepil vlhkou cestou,takže sem měl podezření na vlhkost,ale už je to víc jak 24 hodin.....můžu to skusit vysušit fénem,než se to pokusim rozebrat?Jednou sem rozebral svuj MDA II a měl to za sebou :-(.Už ste to někdo rozebíral?Co tam mám vyčistit až to rozeberu?Dík
kapu_ce4you (268)|26.5.2007 19:24
Fen neeeeeeeee!!!!!! Blázne to at tě ani nenapadne to rovnou dej do mikrovlnky :D No prostě vydělaš baterku simku pamětovku, oddělaš všechny viditelný šroubky a pak to projedeš nehtem po obvodu, aby se to rozlouplo nic nedělej násilím. :)

Jo maš ještě to MDA II možná bych ho koupil kdybych věděl co si na něm podělal?
BADMOPAR_ce4you (85)|26.5.2007 20:47
na tý MDA 2-ce je hotovej ten spodní konektor,ale jinak chodí v pohodě
kapu_ce4you (268)|26.5.2007 21:24
Hmm takže nejde jen nabijet? a připoit k PC jo?

A co teda už ti chodí dotikovka????
Bych se ti na to kukl, ale su z brna.
BADMOPAR_ce4you (85)|26.5.2007 22:02
ne e,nechodí.Finta s listem papíru nezabrala :evil: Vpondělí se asi stavim za kámošem co má GSM bazar,protože má větší znalosti a torxový šroubováky :yes: .Spojení u MDA taky nefunguje.Proto sem scháněl novej.
kapu_ce4you (268)|27.5.2007 06:43
Třeba ti taky ta dotikovka odešla... :? Jak si to lepil na vlhko tak se něco dostaloke kontaktum a elektronika nema rada vodu! :((
No doufam že to bude v pohodě, pak napiš jak to dopadlo?!?
BADMOPAR_ce4you (85)|27.5.2007 10:18
Včera sem si s tim ještě chvíli hrál a podařilo se mi zkalibrovat displej,když mířně zatlačim na spodní okraj displeje.Našel sem na netu návod na rozebrání i s fotkama http://inuchanbt.blog54.fc2.com/blog-entry-100.html .
Zajímalo by mně,který kontakty jsou od tý dotykový vrstvy a čim je pak mám vyčistit.
kapu_ce4you (268)|27.5.2007 13:25
Dotikova vrstva je "nalepena" na displeji. Kontakty uvidíš! Dotikova vrstva je to taková mřížkovaná folie na displei, od ní vedou pak ty kontakty neni možno se spléct :)
batt_ce4you (135)|27.5.2007 13:47
[QUOTE="BADMOPAR"]Včera sem si s tim ještě chvíli hrál a podařilo se mi zkalibrovat displej,když mířně zatlačim na spodní okraj displeje.Našel sem na netu návod na rozebrání i s fotkama http://inuchanbt.blog54.fc2.com/blog-entry-100.html .
Zajímalo by mně,který kontakty jsou od tý dotykový vrstvy a čim je pak mám vyčistit.[/QUOTE]
.....kdysi jsem řešil podobný problém-mokrá cesta při "lepení" folie. Na očištění kontaktů jsem použil trychlor-existují ale i další chemikálie. Nic se nestane když očistíš všechny kontakty k nimž se dostaneš. Osobně na podobné operace používám párátko a vatu..
BADMOPAR_ce4you (85)|27.5.2007 20:14
.....ještě by mně zajímalo,kolik múže taková oprava stát v servisu.Fakt bych si TyTN-a nerad zk..... kvůli pár korunám :D
BADMOPAR_ce4you (85)|28.5.2007 23:08
Tak mi ho dneska kámoš v bazaru rozebral a složil a TyTN chodí :D juchuuu