Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

HTC Prophet, HTC Herald - KTERÝ??? (Prosím o praktické zkušenosti) - požadavky v příspěvku ;)

marek pavelec (0)|26.5.2007 10:34
Byl jsem už téměř rozhodnutej, koupit si Heralda (klávesnice, WiFi, rozměry), když tu jsem v jednom bazaru narazil na HTC Prophet (XDA Neo, Qtek S200) za 5000 Kč. :O
Okamžitě jsem se do něj zamiloval. :D Krásnej design, ty tlačítka, SD slot, 2.5 JACK, a hlavně ta cena!!! (za Heralda bych dal 14000). Na pdadb.net jsem si srovnal jejich parametry a Herald má vlastně jen klávesnici navíc...

CO OD ZAŘÍZENÍ OČEKÁVÁM:
0) Kompaktní rozměry, krááásný design
1) Surfování přes domácí WiFi síť - tady by se hodila klávesnice...
2) MP3 přehrávač
3) Navigátor (TOMTOM,...) - zvládne to procesor?
4) Přehrávání filmů - zvládne to procesor? Kvalita a podsvícení displeje?
5) Hry (JAVA, WM, DosBOX) - utáhne to starší 486 hry?
6) Sem tam Word, Excel, E-mail

Kdyby se jednalo jen o tu klávesnici, ušetřím radši 9000 a spokojím se s krásným Prophetem. Nebo je tam ještě něco víc, co z parametrů nevyčtu?
Třeba reálný výkon - 195MHz vs. 201MHz - jedná se o ten samý procesor? Lze oba stejně dobře přetaktovat? Víte, kvůli filmům, navigaci, multitaskingu?
Nebo displej! Stejné parametry, ale v recenzi Heralda jsem četl, že krásně a hodně svítí. To jsem u Propheta z bazaru říci nemohl :? - oproti mé K800i vyblité barvy, slabé podsvícení i na max, a trhavé prohlížení filmů (ale to je spíš že jsem to pouštěl v Media Playeru (TCPMPCMC... nebo jak se to jmenuje to asi přehraje líp...) Asi hlavně to podsvícení... :?:

Neviděl jsem je vedle sebe, tak nedokážu posoudit. Pokud někdo víte o nějakých rozdílech, máte nějaké pozitivní či negativní zkušenosti s Heraldem nebo Prophetem, prosím Vás o Váš názor.

Dík ;) ;) ;)
zdenpok (207)|26.5.2007 15:46
Ahoj! V první řadě je docela podezřelá ta cena. Pokud si myslíš, že je přístroj v pořádku, asi jdi do něj. Herald je o něco novější a bude mít asi trošku vychytanější systém (to jen předpokládám), mně teda klávesnice učarovala, ale to už si musíš rozmyslet sám. Pokud je přístroj v pohodě, neměl bys mít problém ho za stejnou cenu prodat i za rok! Můžu ti odpovědět za Heralda:
0- nádhera, S200 se mi taky líbí
1, surfuju,klávesnice se hodí, ale dá se to přežít
2, no problem
3, zvládne to úplně s přehledem
4, zvládne úplně s přehledem, ale chce to zkonvertovat do mobilní podoby
5, utáhne téměř všechny
6, word, excel, e - mail, používám denně, no problem
marek pavelec (0)|26.5.2007 17:11
Ten Qtek S200 se zdá úplně OK. Za 5000 Kč je, protože "je v němčině" :)
Počítam že není problém nahrát tam českou ROM.

SHRNUTÍ OTÁZEK, KTERÉ ZŮSTÁVAJÍ K S200:
1) Lze se do S200 nainstalovat WM6?
2) Napadlo mě, že ne vždy budu moci používat 2 ruce k vyťukávání SMS stylusem - lze (a jak pohodlně) psát texty softwarovou numerickou klávesnicí PALCEM jako na mobilu?
3) Jak má výkonný procesor? Lze jej přetaktovat? V jaké kvalitě utáhne DivX filmy (320x240, např v TCMPC playeru)
4) Máte někdo zkušenost z displejem? - Podsvícení, živost barev, sluníčko - (V POROVNÁNÍ S OSTATNÍMI HTC = Artemis, Herald, TyTn)

THANX
JanHavlicek (635)|26.5.2007 20:52
1) Ano
2) Ano, tedka si bohuzel nevzpomenu na to, jak se to jmenuje :/
3) OMAP 200MHz - zadny rychlik, ale na vsechny bezne ukony staci. Jenom to video se musi dost optimalizovat, tak DivX neco malo pres 100 kbps bitrate bude snad idealni
4) displej by mel dost svitit, takze na slunicku snad ok
Losos_ce4you (1147)|26.5.2007 21:22
video 320x240 , 25fps , 350-450kbps - zadny problem , dokonce ho muzes nechat bezet i na pozadi a mezitim surfovat po internetu , telefonovat , prohlizet obrazky - co te napadne :-D
marek pavelec (0)|26.5.2007 23:23
to:zdenpok
to:JanHavlicek
to:losos

Dobře, tak mi teda schvalujete Qtek S200 z bazaru za 5000 místo Heralda za 14000. A slibujete, že kromě klávesnice nepřijdu o nic? :))
JanHavlicek (635)|27.5.2007 16:06
Nic ti slibovat nebudu, přijdeš nejen o klávesku, ale např. také o legální upgrade na WM6, ale za 5000 Kč je to hodně dobrý nákup, také bych hned jednoho bral za tuto cenu
zdenpok (207)|27.5.2007 16:41
Tak, tak, Herald je asi lepší, ale ta cena je neodolatelná.
marek pavelec (0)|27.5.2007 17:37
Tak jo. Zejtra ho koupim, jestli mi ho někdo nestačí vyfouknout... :)
marek pavelec (0)|27.5.2007 17:37
btw. nechcete si někdo koupit Sony Ericssona K800i + MS micro 2GB za 7000? :D