Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Rychlý x krátký

simonik2 (95)|25.5.2007 12:46
V iGo+ špatně pracuje možnost trasy- rachlá, krátká,ekonomická. Jel jsem z Prahy do Berlína a trasa "krátká" i "rychlá" vedla přes Drážďany. Což je nesmysl. Zajímavé bylo. Že z Berlína do Prahy to již Drážďany objíždělo. Dělá Vám to taky?
Navíc to stále naviguje přes Petrovice, i když nový úsek dálnice v mapě existuje. Taky v okolí Berlína např. Z Messe Berlín do Prahy sveřepě vynechával dálnice a jel zkratkami a ne po dílnicích. Nastavení "nejrychlej" na to nemělo vliv.i
javim_ce4you (31)|25.5.2007 13:12
Souhlas s tím, že to dělá psí kusy ... kdosi se mě ptal na trasu Hranice (PR) Postřelmov (SU) a rychlá trasa byla o kilometr kratší než nejkratší :)
tortoise (546)|25.5.2007 13:44
Teď se něco podobného řešilo u mapy Slovenska s navigací Prešov-Košice, kde iGo ignorovalo část dálnice a vypadá to, že je to vinou chyby v mapových podkladech, která má na té dálnici neprůjezdný bod. Vzhledem k tomu, jak dobře iGo cesty plánuje, bych se k problému v mapách přikláněl i tady.
oltcit (1098)|26.5.2007 01:21
Ludia,ved sa už naučte používať navigáciu,ona ma pomôcť a uľahčiť vedenie vozidla a nie nahradiť vodiča.Nič nieje dokonalé.Neviem ako vy,ale pri dlhších trasách si aj tak prejdem skusmo naplánovanú trasu stylusom po mape a prípadne nezrovnalosti,či úpravy hned realizujem zmenou trasy bud formou prejazdnych bodov,či zakázaných ciest.Algoritmy má iGO dobré,chyba je v podkladoch,chýbajúce časti ciest a z toho následné vyplývajúce nelogické návrhy trás boli aj v starších mapách,a zrejme sú aj v novších a budú aj v tých ešte nevydaných:D .To je dan za dnešnú dobu.Zoberte si zo systému jeho klady a nie zápory a budete spokojní.Mne x-krát doslova vytrhla trn z päty,ked som zakufroval,či sa dostal do neštandartnej situacie.Skôr by bolo dobré nejakým spôsobom tlačiť a poskytovať spätnú väzbu na dodávateľov máp.Lebo na druhej strane zákazníka nemusí zaujímať,že sú zlé podklady,ale kritizuje výrobcu softveru,že za svoje peniaze nedostal plnohodnotný výrobok,ale to sa dostaneme do bludného kruhu,softver je zvláštný druh tovaru,hmm:sarcastic:
simonik2 (95)|27.5.2007 22:27
Ale jo, iGo pomáhá dobře. Akorát mi není jasné, proč Praha-Berlín jede přes Drážďany a když dám Berlín-Praha tak je objede :-)
Asi by to chtělo volbu, o kolik % z celkové trasy může být ta nejrychlejší delší. Aby byl rozdíl mezi trasami na 400 km pouze pár kilometrů je nějaké divné.
Ale jinak je samozřejmě že navigace skvělá věc. o které se dříve ani nesnilo :-)