Favicon Svethardware.cz  Svět hardware   Fórum Favicon Svetaudia.cz  Svět audia Favicon TVFreak.cz  TV Freak   Fórum Favicon Digimanie.cz  Digimanie   Fórum   Galerie Společnost oXy Online s.r.o.
Strana 1 z 2 12 PosledníPoslední
Zobrazené výsledky: 1 až 15 z 18

Téma: n560 + BT GPS = delsi vydrz?

Nováček
    Registrace
    Jan 2007

Premyslim koupit ke sve 560ce RDS-TMC antenu, ale alternativou je koupit rovnou BT GPS modul s RDS..

Predpokladam lepsi prijem a lepsi vydrz.

Mate nekdo prosim zkusenosti, o kolik by se mohla prodlouzit vydrz 560ky pri navigovani pres BT?

Diky
    Odpovídat lze po přihlášení

Obyvatel SMob
    Registrace
    May 2005

Co mam zkusenost s E-TENem X500, tak BT je energeticky narocnejsi nez integrovana GPS. Kdybych pouzival externi GPS pres BT, vydrz se mi zkrati.

Občasný diskutér
    Registrace
    Aug 2006

Jen moje teoretická domněnka: BT přijímá i vysílá. GPS jen přijímá, což je energeticky méně náročné. Ale jaká je realita nevím.

Starousedlík SMob
    Registrace
    Oct 2004

Tiež neviem,ale externá BT 338 má 1700mAh baterku a vydrží cca 15-17 hod. BT na PPC mi berie okolo 15mAh,čiže ho ani nevypínam.Myslím,že tá vydrž by sa mala predlžiť tak o 40% .Je to len moja špekulácia, konkrétne ti povie až niekto s takou zostavou.

Nováček
    Registrace
    May 2007

dobry den, moj nazor je totozny ze : ze gps by malo brat menej, ale to j nazor laika, co ani nema pda

a toho sa tyka aj druha cast mojho prispevku, toto je asi jedine forum kde som nasiel aktualne prispevky preto sa vas chcem nieco opytat. dufam ze mi zodpoviete otazky.

mam v plane kupit n560, ale niesom si uplne isty kvalitou signalu. a dalsia vec, ako dlho tomu realne vydrzi baterka? z vasich skusenosti. a v pripade uplneho vybitia resp vymeny baterky nastava strata nastaveni? pokial viem mnohe pda toto robia, pretoze skoro vsetky nastavenia si ukladaju do RAM a nie ROM. a nema to nahodov aj zaloznu nimh baterku urcenu prave na dobu pokial je baterka vymenena? dakujem zza odpovede , budem nesmierne vdacny za kazdu informaciu co mi poskytnete. a mohli by ste priabalit aj zopar osobnych skusenosti.

Starousedlík SMob
    Registrace
    Apr 2006

sice bluetooth vysila i prijima a GPS jen prijima, ale nebylo by vhodne zapomenout na to ze GPS musi taky ty data zchroustat a urcit polohu, timpadem se nam tady diky vypoctum zvysuje spotreba. A co se tyka bt GPS tak z PDA neodchazi tak velky objem dat, nejvic toho leze smerem do pda, chtelo by to vyzkouset.

Obyvatel SMob
    Registrace
    Jun 2005

Když jsem míval HP rx3715, při cestě z Norska jsem schválně dělal test výdrže, protože jsem měl modrozubou GPS Asus BT100. GPSka sama vydržela 14-15 hodin, PDA necelých osm.
    N560 se zapnutou integrovanou GPS jede tak 2,5-3h. Nevím, jak by N560 jela s BT GPS, ale věřím tomu, že podstatně, _podstatně_ déle.

Nováček
    Registrace
    Jan 2007

Citace Původně odesláno od matrosh
    mam v plane kupit n560, ale niesom si uplne isty kvalitou signalu. a dalsia vec, ako dlho tomu realne vydrzi baterka? z vasich skusenosti. a v pripade uplneho vybitia resp vymeny baterky nastava strata nastaveni? pokial viem mnohe pda toto robia, pretoze skoro vsetky nastavenia si ukladaju do RAM a nie ROM. a nema to nahodov aj zaloznu nimh baterku urcenu prave na dobu pokial je baterka vymenena? dakujem zza odpovede , budem nesmierne vdacny za kazdu informaciu co mi poskytnete. a mohli by ste priabalit aj zopar osobnych skusenosti.
    Baterka opravdu nic moc. Kdyz jsem nechal zapnute GPS a display na minimum a jel jsem na kole, po 3h zbyvalo par procent. Co se tyce vymeny baterky v terenu, nemam tuseni. Ale taky by me to zajimalo. Kdyz se vybije baterka v PDA, pri naslednem nabijeni probehne soft restart. Tudiz predpokladam, ze se stejne bude dit pri vymene aku. Nevim. Vyzkousim.

Co se tyce kvality a rychlosti prijmu signalu, nemam temer vyhrad. Nekdy trosku zazlobi, ale ve vetsine pripadu funguje presne tak, jak od nej ocekavam (navigace v aute a terenu).

Ad tema: Poslouzi jako simulace BT GPS sparovani mobilu s PDA? Pak bych mohl zkusit nechat PDA zapnute jednou s GPS, podruhe s BT...

Nováček
    Registrace
    Jan 2007

Citace Původně odesláno od tortoise
    ...ale věřím tomu, že podstatně, _podstatně_ déle.
    Na foru na mobilmanii jeden clovek ma n560 + BT GPS, ale neodpovedel mi, treba zavita i sem :-)

Nevim jestli existuje obchod, kde bych mohl nakup podminit takovymto testem. I kdyz proc ne, rano prijdu do obchodu, sparuju, necham bezet, par hodin tam budu oxidovat.. No a bude rozhodnuto

Nováček
    Registrace
    Dec 2007

To že GPS jen přijímá a nevysíla je pěkná blbost. GPS nejprve musí každý signál vyslat směrem k satelitu, aby jí ho satelit mohl poslat zpět. Z doby mezi vysláním signálu a jeho návratem od každého satelitu potom GPS vypočítá aktuální polohu atd. Jak je to s výdrží nevím, ale dle ohlasů lidí by měla být delší.

Starousedlík SMob
    Registrace
    Apr 2006

jezismarja to je nesmysl, puvodne bylo GPS vyuzivano zejmena armadou a pokud by se vysilal signal, tak by hrozilo prozrazeni nepriteli. GPS prijima data z druzice ve kterych je zapsan presny cas podle atomovych hodin plus dalsi informace a GPS co mame my nam to prepocitava a zjistuje kde jsme. dobre, priznavam, externi GPS data vysila, ale jedine do PDA, smartphonu nebo normalniho pocitace. Kdyby kazda GPS vysilala data ke druzicim, tak by v tom byl trochu bordel, chudak druzice, ta by se z toho zavarila. ROFL

Nováček
    Registrace
    Dec 2007

Hupsops:, tak to teď, nevím s čím sem si to spletl, ale samozřejmě máš pravdu. Teď mi to docvaklo. Sorry za dezinfomaci.

Občasný diskutér
    Registrace
    Apr 2006

Jestli někdo chce celkem dobrý informace o GPS, stačí mrknout na http://radio.feld.cvut.cz/courses/X3.../7_GPS_KTR.pdf

Nováček
    Registrace
    Sep 2006

Panove, jen takovej dotaz, mel jsem PDA HP 4700 spadlo mi za jizdy z mortorky a je na srot, koupil jsem FS N560, signal GPS stoji uplne za h....o, pokud jsem chtel pripojit k N 560 muj externi BT GPS modul,narazil jsem na problem, ze TT6 v N 560 nema vubec volbu vybrat BT GPS. Jsem hloupej ja nebo to proste nejde, nemuzete nekdo poradit. Diky moc za pripadnou radu

Starousedlík SMob
    Registrace
    Apr 2006

taky se mi to stalo, stacilo ale nainstalovat jinou verzi tomtoma a je to v poradku. A k signalu GPS u N560, mozna to bude na reklamaci

Strana 1 z 2 12 PosledníPoslední

Podobná témata

1. N560 vydrz baterije
    Od mallox v sekci Fujitsu Siemens Computers
    Reakcí: 5
    Poslední příspěvek: 15-04-2007, 14:37
  2. Vydrz mpx 220
    Od Deadguy_ce4you v sekci Motorola
    Reakcí: 6
    Poslední příspěvek: 02-09-2006, 15:39
  3. N560 vydrz baterie