Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

n560 + BT GPS = delsi vydrz?

Miksebik_ce4you (14)|25.5.2007 10:00
Premyslim koupit ke sve 560ce RDS-TMC antenu, ale alternativou je koupit rovnou BT GPS modul s RDS..

Predpokladam lepsi prijem a lepsi vydrz.

Mate nekdo prosim zkusenosti, o kolik by se mohla prodlouzit vydrz 560ky pri navigovani pres BT?

Diky
Ivo Pokorný (400)|25.5.2007 10:21
Co mam zkusenost s E-TENem X500, tak BT je energeticky narocnejsi nez integrovana GPS. Kdybych pouzival externi GPS pres BT, vydrz se mi zkrati.
Synek_ce4you (80)|25.5.2007 11:03
Jen moje teoretická domněnka: BT přijímá i vysílá. GPS jen přijímá, což je energeticky méně náročné. Ale jaká je realita nevím.
oltcit (1098)|25.5.2007 11:26
Tiež neviem,ale externá BT 338 má 1700mAh baterku a vydrží cca 15-17 hod. BT na PPC mi berie okolo 15mAh,čiže ho ani nevypínam.Myslím,že tá vydrž by sa mala predlžiť tak o 40% .Je to len moja špekulácia, konkrétne ti povie až niekto s takou zostavou.
matrosh (1)|25.5.2007 11:45
dobry den, moj nazor je totozny ze : ze gps by malo brat menej, ale to j nazor laika, co ani nema pda :(

a toho sa tyka aj druha cast mojho prispevku, toto je asi jedine forum kde som nasiel aktualne prispevky preto sa vas chcem nieco opytat. dufam ze mi zodpoviete otazky.

mam v plane kupit n560, ale niesom si uplne isty kvalitou signalu. a dalsia vec, ako dlho tomu realne vydrzi baterka? z vasich skusenosti. a v pripade uplneho vybitia resp vymeny baterky nastava strata nastaveni? pokial viem mnohe pda toto robia, pretoze skoro vsetky nastavenia si ukladaju do RAM a nie ROM. a nema to nahodov aj zaloznu nimh baterku urcenu prave na dobu pokial je baterka vymenena? dakujem zza odpovede , budem nesmierne vdacny za kazdu informaciu co mi poskytnete. a mohli by ste priabalit aj zopar osobnych skusenosti. ;)
Carabei (611)|25.5.2007 12:31
sice bluetooth vysila i prijima a GPS jen prijima, ale nebylo by vhodne zapomenout na to ze GPS musi taky ty data zchroustat a urcit polohu, timpadem se nam tady diky vypoctum zvysuje spotreba. A co se tyka bt GPS tak z PDA neodchazi tak velky objem dat, nejvic toho leze smerem do pda, chtelo by to vyzkouset.
tortoise (546)|25.5.2007 13:43
Když jsem míval HP rx3715, při cestě z Norska jsem schválně dělal test výdrže, protože jsem měl modrozubou GPS Asus BT100. GPSka sama vydržela 14-15 hodin, PDA necelých osm.
N560 se zapnutou integrovanou GPS jede tak 2,5-3h. Nevím, jak by N560 jela s BT GPS, ale věřím tomu, že podstatně, _podstatně_ déle.
Miksebik_ce4you (14)|25.5.2007 13:47
[QUOTE="matrosh"]mam v plane kupit n560, ale niesom si uplne isty kvalitou signalu. a dalsia vec, ako dlho tomu realne vydrzi baterka? z vasich skusenosti. a v pripade uplneho vybitia resp vymeny baterky nastava strata nastaveni? pokial viem mnohe pda toto robia, pretoze skoro vsetky nastavenia si ukladaju do RAM a nie ROM. a nema to nahodov aj zaloznu nimh baterku urcenu prave na dobu pokial je baterka vymenena? dakujem zza odpovede , budem nesmierne vdacny za kazdu informaciu co mi poskytnete. a mohli by ste priabalit aj zopar osobnych skusenosti. ;) [/QUOTE]

Baterka opravdu nic moc. Kdyz jsem nechal zapnute GPS a display na minimum a jel jsem na kole, po 3h zbyvalo par procent. Co se tyce vymeny baterky v terenu, nemam tuseni. Ale taky by me to zajimalo. Kdyz se vybije baterka v PDA, pri naslednem nabijeni probehne soft restart. Tudiz predpokladam, ze se stejne bude dit pri vymene aku. Nevim. Vyzkousim.

Co se tyce kvality a rychlosti prijmu signalu, nemam temer vyhrad. Nekdy trosku zazlobi, ale ve vetsine pripadu funguje presne tak, jak od nej ocekavam (navigace v aute a terenu).

Ad tema: Poslouzi jako simulace BT GPS sparovani mobilu s PDA? Pak bych mohl zkusit nechat PDA zapnute jednou s GPS, podruhe s BT...
Miksebik_ce4you (14)|25.5.2007 13:49
[QUOTE="tortoise"]...ale věřím tomu, že podstatně, _podstatně_ déle.[/QUOTE]

Na foru na mobilmanii jeden clovek ma n560 + BT GPS, ale neodpovedel mi, treba zavita i sem :-)

Nevim jestli existuje obchod, kde bych mohl nakup podminit takovymto testem. I kdyz proc ne, rano prijdu do obchodu, sparuju, necham bezet, par hodin tam budu oxidovat.. No a bude rozhodnuto :)
mi38k (205)|25.5.2007 15:08
To že GPS jen přijímá a nevysíla je pěkná blbost. GPS nejprve musí každý signál vyslat směrem k satelitu, aby jí ho satelit mohl poslat zpět. Z doby mezi vysláním signálu a jeho návratem od každého satelitu potom GPS vypočítá aktuální polohu atd. Jak je to s výdrží nevím, ale dle ohlasů lidí by měla být delší.
Carabei (611)|25.5.2007 15:38
jezismarja to je nesmysl, puvodne bylo GPS vyuzivano zejmena armadou a pokud by se vysilal signal, tak by hrozilo prozrazeni nepriteli. GPS prijima data z druzice ve kterych je zapsan presny cas podle atomovych hodin plus dalsi informace a GPS co mame my nam to prepocitava a zjistuje kde jsme. dobre, priznavam, externi GPS data vysila, ale jedine do PDA, smartphonu nebo normalniho pocitace. Kdyby kazda GPS vysilala data ke druzicim, tak by v tom byl trochu bordel, chudak druzice, ta by se z toho zavarila. ROFL :D
mi38k (205)|25.5.2007 15:51
Hups:oops:, tak to teď, nevím s čím sem si to spletl, ale samozřejmě máš pravdu. Teď mi to docvaklo. Sorry za dezinfomaci;).
Drolan_ce4you (57)|25.5.2007 16:38
Jestli někdo chce celkem dobrý informace o GPS, stačí mrknout na http://radio.feld.cvut.cz/courses/X37KTR/lab/7_GPS_KTR.pdf
kikin (19)|27.5.2007 18:28
Panove, jen takovej dotaz, mel jsem PDA HP 4700 spadlo mi za jizdy z mortorky a je na srot, koupil jsem FS N560, signal GPS stoji uplne za h....o, pokud jsem chtel pripojit k N 560 muj externi BT GPS modul,narazil jsem na problem, ze TT6 v N 560 nema vubec volbu vybrat BT GPS. Jsem hloupej ja nebo to proste nejde, nemuzete nekdo poradit. Diky moc za pripadnou radu
Carabei (611)|27.5.2007 18:32
taky se mi to stalo, stacilo ale nainstalovat jinou verzi tomtoma a je to v poradku. A k signalu GPS u N560, mozna to bude na reklamaci
kikin (19)|27.5.2007 19:18
Panove diky, jsem slepej, stacilo pohledat trosku v diskusi, stahnout jinej obladac BT , nainstalovat a uz mi v TT6 externi GPS jede. No mas pravdu , asi to bude na reklamaci , jen mne to tak trosku stve , mam to asi 4 dny a uz to povali do servisu, snad budou hodni a rychli.
Synek_ce4you (80)|28.5.2007 12:12
Zkoušel jste někdo tohle? Jak dlouho vám vydrží baterie? Zapnout např. Oziexplorer, připojit na interní GPSku a potom spustit ScreenLock. Displej se úplně vypne, ale vše poběží normálně, záznam trasy se v Oziexploreru bude normálně zaznamenávat. To samý zkusit třeba s iGO, ale tam počítám, že baterie se vybije dřív
stulc (10)|28.5.2007 13:34
zkousel, GPS v terenu pouzivam vyhradne tak jak popisujes, v aute to mam v drzaku, tak ze baterii neresim. presnou vydrz jsem nezjistoval, zalezi hodne na tom jak moc mas podsviceny displej a jak casto "koukas do mapy" (tedy jak casto displej jede. me to vydrzi na kratsi bajkovy vyjizdky v pohode, tak ze odhaduju 5-6 hodin z plne baterky s tim, ze se na to obcas koukam, obcas hledam kudy dal, obcas hledam v mape. Na dlouhy mam s sebou nahradni baterku (odtavit za den dve se mi nikdy nepodarilo a ani jsem k tomu nebyl blizko).