Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Samovolný HardReset

strojvudce (390)|8.3.2004 20:01
Už třikrát se mi stalo, že se sám zničehonic provedl Hard reset. PDA bylo v poudře (kožené Krusell). Je možný, že by to způsobzl nějaký software, nebo to jde JEDINĚ hardwarově? Ještě, že mám prvidelnou zálohu na CF. LOOX600:mad:
PavelR. (2184)|9.3.2004 08:18
[QUOTE="strojvudce"]Už třikrát se mi stalo, že se sám zničehonic provedl Hard reset. PDA bylo v poudře (kožené Krusell). Je možný, že by to způsobzl nějaký software, nebo to jde JEDINĚ hardwarově? Ještě, že mám prvidelnou zálohu na CF. LOOX600:mad: [/QUOTE]

... těžko říct, nicméně v těchto případech to bývá většinou HW záležitost. Zkuste udělat tvrdý reset, nic neinstalovat, a zařízení chvíli používat. Pokud bude chování stejné, budete muset kontaktovat servis ...

PavelR.
kALiMero_ce4you (8)|9.3.2004 12:05
[QUOTE="strojvudce"]Už třikrát se mi stalo, že se sám zničehonic provedl Hard reset. PDA bylo v poudře (kožené Krusell). Je možný, že by to způsobzl nějaký software, nebo to jde JEDINĚ hardwarově? Ještě, že mám prvidelnou zálohu na CF. LOOX600:mad: [/QUOTE]

Mimochodem jakej je OS - 2002 nebo 2003 ?
Kleid (213)|9.3.2004 12:25
Vim o jednom majiteli Looxe ktery ma uplne stejny problem - rozhodne reklamovat :)
adamekma (250)|9.3.2004 17:53
nez bych to popisoval znova, co jsem se s looxem natrapil - tady je popis zavady co jsem prilozil k reklamaci:

Popis závady – reklamace

PDA Fujitsu-Siemens Pocket Loox 600. Od srpna 2003, kdy jsem PDA zakoupil, se občas tvrdě zresetuje (ztratí všechna data v RAM). Ve všech případech byl akumulátor PDA dostatečně nabitý. Střídají se dvě příčiny ztráty dat:
· Buď jsem odložené PDA nalezl vybité a bez dat (někdy ještě zahřáté od intenzivního vybíjení), přičemž cca. 2 hodiny před tím byl akumulátor nabit z cca. 80% a PDA bylo vypnuté. PDA se pravděpodobně svévolně zapnulo a v důsledku toho totálně vybilo.
· Nebo jsem tlačítkem na zadní straně PDA prováděl měkký reset (u platformy MS PPC celkem běžný) a PDA provedlo reset tvrdý. Mezi tím jsem ale měkký reset prováděl mnohokrát, bez ztráty dat. Nenalezl jsem žádnou závislost, podle které se PDA po stisku zadního tlačítka rozhoduje jestli provede měkký nebo tvrdý reset. Tlačítko jsem vždy mačkal krátkým stiskem, po jeho stisku jsem nemačkal jiná tlačítka dokud reset neproběhl a akumulátor byl vždy nabitý.
Oba výše popsané problémy se vyskytují náhodně a dlouhodobě (v podstatě už od počátku užívání).
Před několika dny (po další ztrátě dat) jsem upgradoval firmware na verzi 1a18 (upgrade mi byl zaslán z helpdesku firmy Getronics). Upgrade nepomohl, 5.3. jsem při pokusu o měkký reset opět přišel o data. Proto tomuto kusu už nevěřím a prosím o výměnu za jiný.
Milan Švec (938)|9.3.2004 21:10
Ze starých diskuzí na palmax.cz (duben 2003 - tady):

V žádném případě nesmíte nechat LOOXe na minimum energie. Je skutečně lepší neustále dobíjet. A co hlavně nenechat skoro vybitého LOOXe v šuplíku. To je 100% konec dat. (Dušan Slavík)

Případné vybití baterie může být způsobeno i následujícím:

1. PocketPlugFree umožňuje nastavit Wake-Up Enabled, což má za důsledek, že i po vypnutí Looxe je Bluetooth radio stále aktivní. Výhodou je, že je takto možno udržet připojení na Internetu i po vypnutí Looxe do pohotovostního režimu. Myslím, že někde se už o tom tady někde diskutovalo. Nevýhodou je, že když PocketPlugFree nezavřete, tak asi za 12 hodin si BT řekne o třetinu kapacity baterie.

2. Všechny PocketPC se o půlnoci probudí a udělají aktualizaci pro přístí den. Pokud máte vypnuto automatické vypínání po určitém intervalu (přednastavená hodnota je 3 minuty), nebo vám běží nějaká aplikace bránící vypnutí (stayon, Windows Media Player) tak je jasné, co se do rána stane.

Doufám, že neopakuji, co už třeba zaznělo, ale jedná se o dost důležité informace, které se explicitně nikde moc neuvádí. (Ivo Vondrák)
----
Hodně toho je k LOOXi 600 a objevování jak na něj (zejména s PPC 2002) i v diskuzi na palmare.cz
strojvudce (390)|10.3.2004 13:36
1. system 2002
2. Baterie byla asi na cca 80-90%, s LOOXem nebylo manipulovano ( v koženém pouzdru na opasku). Stalo se to v průběhu asi 7 dní 3x. Dalo by se říct, že to začlo po nové instalaci veškerých programů do PDA. LOOX je starý asi 3/4 roku. Takže mu dám ještě malou šanci a pak teda asi reklamace.:?:
adamekma (250)|10.3.2004 14:43
Ja doufam ze mi dopadne ta reklamace...
dam vedet az budu vedet.
Jinak 2 kamosi Looxe maj a jsou s nim spokojeny, problemy jim nedela...
strojvudce (390)|10.3.2004 15:54
Jak dlouho už trvá ta reklamace? A kde jsi ho reklamoval. U prodejce, nebo je někde servis?
Milan Švec (938)|10.3.2004 17:00
[QUOTE="strojvudce"]1. system 2002...[/QUOTE]
Jestli ještě dneska používáte někdo na LOOXi 600 systém PPC 2002, tak pak je opravdu nutné počítat se vším možným i nemožným.
Vyměňte systém za WM2003 jako základní předpoklad všeho dalšího. Skutečně si ušetříte čas i trápení.:cool:
kALiMero_ce4you (8)|10.3.2004 18:53
[QUOTE="Milan Švec"][QUOTE="strojvudce"]1. system 2002...[/QUOTE]
Jestli ještě dneska používáte někdo na LOOXi 600 systém PPC 2002, tak pak je opravdu nutné počítat se vším možným i nemožným.
Vyměňte systém za WM2003 jako základní předpoklad všeho dalšího. Skutečně si ušetříte čas i trápení.:cool: [/QUOTE]

No tak to bych zrovna nerek. Mel jsem 2002 a za celou dobu se mi po SW resetu HW neresetnul. Jen co tam sla 2003jka, tak je to sice nahodile, ale dost casto. Nemit backup na karte tak bych se z toho obtah. :(
adamekma (250)|10.3.2004 19:14
[QUOTE="strojvudce"]Jak dlouho už trvá ta reklamace? A kde jsi ho reklamoval. U prodejce, nebo je někde servis?[/QUOTE]
Vcera jsem ho dal k dodavateli, ten mi dnes volal ze mam dodat jeste original zarucak FSC (ten nemam :) ), zitra jim dam aspon co mam a pak to teprv poslou do Getronicsu - aut.servisu FSC. Takze je to tedka cerstvy
strojvudce (390)|10.3.2004 19:36
OK. Tak dej vědět, jak jsi dopadl. Držím palce.:yes:
Milan Švec (938)|10.3.2004 23:01
[QUOTE="kALiMero"]...Jen co tam sla 2003jka, tak je to sice nahodile, ale dost casto...[/QUOTE]
Nutnou podmínkou pro bezpečný provoz je kromě WM2003 taky bezpodmínečné používání SW, který je zcela jednoznačně určen pro použití na WM2003. Jinak hodně štěstí!
Ale zase se přitom dá docela dobře nacvičit opakování Update systému po Hard resetech.
Dokud se nezavrhnou výzkumy co na tom bude chodit. Pak je klid. Moje praxe.;)
Rob_ce4you (23)|5.4.2004 15:54
Kolik vydrží baterie u LOOXe, mám teď koupený z druhé ruky a nemám to s čím porovnat.
Popř. kde se dá koupit nová a jak nej. vyměnit / stačí odkaz /
adamekma (250)|5.4.2004 15:59
[QUOTE="Rob"]Kolik vydrží baterie u LOOXe, mám teď koupený z druhé ruky a nemám to s čím porovnat.
Popř. kde se dá koupit nová a jak nej. vyměnit / stačí odkaz /
[/QUOTE]

Pri aktivnim pouzivani jsem byl rad kdyz jsem vydrzel do vecera. (Loox zatim porad na reklamaci, proto ten min.cas :( ...)
Pri normalnim pouzivani jsem vecer byval na cca. 40ti az 60ti procentech.
pro kazdyho ale muze byt normalni pouzivani neco jinyho...
...takze jen pro uvedeni do obrazu, jsem student VS a denne stravim 2 hodiny v autobusu.

Vymenit jedine se sroubovakem v ruce, takze pokud je Loox jeste v zaruce (asi jo), tak asi jedine v servisu. A pokud nebudete chtit pri vymene ztratit data je NUTNE mit zapojeny adapter. Po otevreni PDA je uz samotna vymena otazkou okamziku (je tam konektor, baterie neni k nicemu pripevnena)
Pavlucha (1496)|6.4.2004 09:10
... včera jsem chtěl provést Soft Reset a nechtěně jsem to tlačítko stisknul dvakrát (možná třikrát) - no, a ta malá sviňa to vzala jako Hard Reset ... zbyly mi akorát data na kartě ... :dead:
adamekma (250)|7.4.2004 19:49
[QUOTE="strojvudce"]OK. Tak dej vědět, jak jsi dopadl. Držím palce.:yes: [/QUOTE]
Tak uz mam Looxe na stole a instakuju, synchronizuju, nastavuju...

A kdyz se dlouho neozvu, tak to znamena ze:
a) vse funguje jak si predstavuju
b) trefil me infarkt po dalsi ztrate dat

jo - a dali mi tam novej firmware a vymenili displej (vzhledem k tomu ze vybity PDA bejvalo obcas teply, muze to mit vyznam)
strojvudce (390)|8.4.2004 06:46
Ten můj LOOXik se asi lekl doktora a už se neHardResetnul ani jednou. Snad se vyléčil.:yes:
Michal Jelínek (220)|8.4.2004 06:58
[QUOTE="Milan Švec"][QUOTE="strojvudce"]1. system 2002...[/QUOTE]
Jestli ještě dneska používáte někdo na LOOXi 600 systém PPC 2002, tak pak je opravdu nutné počítat se vším možným i nemožným. [/QUOTE]

To je blbost. Peknou radku mesicu pouzivame Pocket PC 2002 a predtim PC 2000 a predtim WinCE 3.11 a 3.0 a aby hard reset zpusoboval jeden z OS, ktery byl pri vyrobe PDA k dispozici je predstava hodne scestna ...
vojtanis (1)|11.5.2006 20:30
já měl s Hardresetem podobnej problém, nakonec už pocket fungoval jenom na nabíječce.
máme doma dva, jeden je rozbytej, tak sme prohodili baterku a je to v pododě.
Blue_L_ce4you (18)|6.7.2006 20:10
Mam Looxa N500 (asi mesiac aj nieco) a vsimol som si, ze raz som rano nemohol PDA zapnut tak som skusil SOFT reset pda nabehlo ale hlasilo ze treba nabit - co ma dost prekvapilo lebo som si bol isty, ze vecer tam bolo min 60%:? Tak som nabil. To bolo asi pred mesiacom.
Teraz pred chvilou som chcel zapnut pda a nic!! Zadna strana nad baterkou bola pekne tepla aj puzdro na ktorom bolo polozene (nebolo v puzdre) tak som skusil SOFT reset a pda nabehlo a kapacita baterie bola len 41% :O ale pred 2 hodkami bola na 99%

Sakra co sposobuje toto, uz ma to pekne stve? Jo a niekdy neraci po zapnuti nacitat SD kartu :(:( Co poradite? Diik
Blue_L_ce4you (18)|6.7.2006 20:27
Diik doufam, ze to bude lek ale je to dost mozne lebo ten Active Sync ma aj napadol a ked som si ho na pda otvoril tak som sa pozeral, ze kedy sa pokusal o poslednu synchronizaciu a bola (pokusal sa) pred dvomi minutami ale v tej dobe som ho drzal v ruke bez kablu takze by to mohlo byt ono. Vyskusam a podam report:) Este raz dik.