Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

NEJ PDA "dostupné u nás"

Anfield (18)|23.5.2007 18:48
Ahoj,
o prázdninách bych si rád pořídil PDA(MDA), mé požadavky jsou nejméně:
1.) VGA displej
2.) 500 MHz + procesor
3.) 3.5 mm jack
4.) WM 5 +
5.) uvítal bych GPS, není nutností-přežil bych externí
6.) max. 200g
7.) Bluetooth, může být IRDA, WIFI
8.) uvítal bych nějaký ten čip(graf., zvukový) - rád bych si někdy zahrál nějakou slušnou hru, podíval se na fiml, který bych předtím nemusel nekonvertovat
9.) spolehlivost, kvalitní servis
10.) cena do 15 tis.

-najde se vůbec něco, co by mohlo splnit mé požadavky?
-zatím jsem narazil na FS N560 a Dell-Axim X51(624 MHz), obě tyto zařízení jsou špičková, ale mají drobná ALE...

-které byste si vybrali Vy? případně víte o jiném? předem děkuji za reakce
Carabei (611)|23.5.2007 19:13
vzdycky se nejake to ale najde , kdyz by byla zarizeni dokonala, tak by nemel vyrobce co dal vymyslet. zasadni rozdil mezi temito dvema je USB Host a GPS versus graficky cip a CF slot, zavisi na tom co vyuzijes vice
Anfield (18)|23.5.2007 19:28
Moc jsem to nezkoumal, ale myslel jsem, že DELL má USB HOST taky. Samozřejmě, je to velká nevýhoda oproti Siemensu... Asi si udělám "velké srovnání" sám pro sebe a uvidím.. A žádný jiný konkurent se nenajde?
Mimochodem, jak je to s výdrží a spolehlivostí těchto PDA-osobní zkušenosti.. Díky
Ati_ce4you (100)|23.5.2007 21:30
A co takhle mirne pouzitej qtek 9000 nebo koupenej pres eBay... ? ..... umi to telefonovat ma to VGA ....wifi ....a plnohodnotnou qwerty klavesnici ....:)
Anfield (18)|23.5.2007 21:37
Také jsem o něm přemýšlel, ale připadá mi až moc velký a těžkopádný, GSM modul nepotřebuji, na NET mi WIFIna bude stačit. Navíc-přeci jen je zde rozdíl ve výkonu procesorů, a to ne úplně zanedbatelný(nemyslím pouze frekvenci, ale i reálné dosahované výkony....) Ale díky za typy..
xtonda (811)|24.5.2007 11:10
Myslím, že nic lepšího není, dnešní našlápnutá zřízení mají GSM/UMTS a tím vysoce překonávají hranici 15kKč. Můžete pohledat tady http://www.pdadb.net/index.php?m=pdamaster
JanHavlicek (635)|24.5.2007 12:17
Nevím, k čemu potřebuješ tak silný CPU, že ti ani 520MHz v QTek 9000 nestačí :D

Jinak z tvých požadavků bych viděl FSC N560 jako jasnou volbu, má vlastně vše, co požaduješ krom té grafiky
Anfield (18)|26.5.2007 12:08
Díky za link, moc dobrá stránka. K tomu procesoru-očekávám, že mi VŠE(video 640x480, hry jako Tony Hawk´s Pro Skater, Call of Duty 2 atd. půjdou bez sekání). Akorát mě trochu štve jen 64 MB RAM-respektive cca. 35 MB uživatelská;128 by se hodilo víc, i kdyby to zařízení bylo pak o 1.5 t. dražší, neváhal bych...
K PDA s GSM modulem-myslím si to samé, co xtonda-jsou poněkud předražená a výkonem zatím trochu zaostávají, na NET mi bohatě stačí WIFI.
Takže díky všem za reakce, jdu do FS N560.
xtonda (811)|26.5.2007 12:51
Nojo, vývoj se ubírá nějakým podivným směrem, třeba loox 720 (128MB RAM, 520MHz a VGA) nemá vůbec důstojného nástupce.
Gembler_ce4you (23)|11.7.2009 12:29
tak tak xtonda ani FSC Pocket Loox N560 nema...
maravac (35)|15.7.2009 11:18
Zrovna toto taky řeším - včera mi definitivně zamrznul iPAQ H214 (po několika dnech občasného náhodného zamrzání a hard resetech, nyní už nejde ani hard reset, zůstane viset na clean bootu). Tak si říkám, jestli se poohlédnout po nějaké náhradě. U iPAQa mi vyhovoval naprosto suprově veliký 4-palcový displej s VGA (480x640), takový snad jiné zařízení nemá, nebo se pletu? A fajn baterka (2200 mAh). Kdyby se něco podobného našlo, jdu do toho (GSM i GPS klidně oželím, mám mobil bluetooth a externí miniaturní GPS taky přes BT), ale nic jsem nenašel. Ještě tak možná nový ASUS P835 (smartphone), ale i tam se mi zdá, že displej bude výrazně menší (píšou sice 3,5 palce, ale je to širokoúhlý, takže reálná velikost docela naprd - iPAQa jsem používal v autě i jako navigaci, tam se každý milimetřík navíc sejde).
Zdenek Malinsky (9781)|15.7.2009 11:43
HP 214 byla asi poslední ("velké") čisté PDA bez GPS a GSM. Je to takový trend, stejně jako móda Touch ala iPhone. Pokud chceš velké plátno, možno doporučit HTC Touch HD nebo o něco málo menší (ale s klávesnicí) Touch Pro 2. Je zcela pochopitelné, že GSM část i GPS dosti baterky ukousne, ale to je při navigaci v autě celkem jedno (tedy předpokládám, že máš novější model vozu se zapalovačem). Možná by stálo za to zauvažovat, zda nepořídit nějakou PNA navigaci.
A na závěr - u navigace v autě je důležitá především hlasová navigace. Nechceš snad tvrdit, že běhěm jízdy koukáš na displej PDA místo na provoz kolem sebe?

lelouch (331)|15.7.2009 17:15
No, Zdeňku, ač známý smartfouní zastánce, v případě navigace se musím veliké dotykovky zastat. Oč větší displej, o to větší ovládací prvky. A navíc, hlasová navigace je bez vizuální kontroly často k ničemu. Když pominu fakt, že v noci si na neznáme silnici přepnout do 3D a vidět co mne čeká za nejbližší zatáčkou také není k zahození...

Na smartu jsem s navigací zaexperimentoval a tím to zhaslo. Když pominu malý displej (není třeba zapomínat, že navigace bývá na palubovce poměrně daleko), největší problém jsem měl s ovládáním. Číst si nějaké pidinabídky nad softovými tlačítky nebo mačkat velké a dobře graficky odlišené ovládací prvky na dotykovce je nebe a dudy - zvláště za jízdy. Nemluvím o nějakém plánování trasy - ale třebas o vypnutí radarového alarmu nebo přepnutí displeje do jiného módu. Na smartu už tohle bylo utrpení a vyžadovalo si to mnohem více času, pozornosti i extra kroků.

Takže smarta mám na telefonování, office a pod. a jsem navýsost spokojen - ale na navigování ve voze používám POUZE dotykové PNA jednoúčelovky.
Zdenek Malinsky (9781)|15.7.2009 18:50
To se dostáváme trošku do OT, ale když někdy potkávám na silnici "pány v klobouku", co koukají snad jen na navigaci, tak ....:no: