Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Přepínání a ukončování aplikací ve WM5

Garret Raziel (10)|23.5.2007 17:34
Jsme nový majitel zařízení Pocket Loox C550. Před tím jsem měl Compaq iPAQ H3630 s Windows Mobile 2. Mezi těmito operačními systémy je ale spousta rozdílů, na které se chci zeptat. Třeba například, u iPAQu se spuštěné programy daly vypínat speciálním tlačítkem, označeným "Q". Po zmáčknutí se oběvil "Task manager", kde se dalo mezi jednotlivými aplikacemi přepínat a ukončovat. Je u WM5 nějaký jiný způsob vypínání, než přes nastavení -> paměť -> spuštěné programy? Nechce se mi totiž po každém zapnutí jakéhokoliv programu tole hledat. A máte nějaké zkušenosti, které by jste mi chtěli zdělit?

EDIT MODERATOR:
Název změněn, přesunuto do Software(aplikace)
Zdenek Malinsky (9781)|23.5.2007 20:40
To, co hledáš, se jmenuje task manager neboli správce úloh. Pokud chceš něco free, můžeš kouknout sem, pokud produkt placený, můžeš vyzkoušet např. WisBar Advance 2, SBSH iLauncher, Handy Switcher, SPB Pocket Plus.

Na závěr se musím zeptat na tvé myšlenkové pochody: proč jsi vložil tento dotaz do sekce "Nespecifikovaná Pocket PC zařízení" a zvolil nicneříkající název Nový uživatel WM5? :?
ddano (122)|24.5.2007 07:55
Ja používam tento https://www.ce4you.cz/software/detail.asp?s=1220, plná spokojnosť.
Carabei (611)|24.5.2007 12:48
v pripade Wisbaru je jeste k dispozici verze lite, ktera ti umozni mit v horni liste spustene aplikace ale vzhled WM je zachovan, taky je za nejakych 5 dolaru, coz neni zas tak mnoho
milos797 (259)|24.5.2007 14:19
Na mojej N560 som to vyriesil asi tak, že som si v tlačítkach dal - po podrzani tlacitka diktafon sa otvori task manazer. Nemusim zaberat pamat softami, ked windows to ma uz v sebe. Jedine co sa ani mne nedari vyriesit je prepinanie okien. Na kolegovom Asuse je to vyriesene tlacitkom, ktore vyhodi nieco take ako vo windows XP stlacenie ALT+TAB, na mojom FS take tlacitko nie je. :no:
zdenpok (207)|24.5.2007 16:17
Já používám x bar, používal jsem jej už na smartphone. Zavírá aplikace i přepíná okna. Myslím, že ani v paměti moc místa nezabírá.
zivan (615)|24.5.2007 16:43
A dalsi moznosti je treba tMan.

Krome prepinani a ukoncovani programu umi i rotaci obrazovky, SR nebo zhasnuti displeje.
xtonda (811)|24.5.2007 17:07
A mě se zas nejvíc zalíbil pBar.
Zax_ce4you (222)|24.5.2007 19:52
Osobne doporucuji wisbar advance 2 - otevrene aplikace jsou zobrazeny na horni liste, pridrzenim stylusu na jejich ikonce se daji jednoduse zavrit, aplikace se defaultne klknutim na krizek zavrou, kdyz se krizek podrzi, pak se minimalizuji... skinovatelne a v kombinaci s WAD naprosto uchvatne.
phaeton_esc (261)|24.5.2007 22:07
htc xbutton - freeware, naprosto jednoduchy, maly...skvely :)
Milis (129)|3.6.2007 21:06
Mě nejvíce vyhovuje tento prográmek Devstate

Kromě dalších vymožeností(dají se vypnout) umí i u taskmanager. Zobrazuje ikonky běžících programů, po tapnutí to do ní přepne, tap&hold umožňuje zavřít program.

Naprostá spokojenost,
ipetr (138)|10.5.2008 01:51
Třetí den hledám nějaký správce úloh, který půjde namapovat na klávesu. Po stisku se zobrazí seznam běžících aplikací s možností výběru krátké stisknutí a na dlouhý stisk tlačítka zavření zvolené aplikace.

Různé alt tab a podobné jsem zkoušel. Chci aby to bylo beztotekové ovládání.

Poradíte?
PhSnake (872)|10.5.2008 01:54
[QUOTE="ipetr"]Třetí den hledám nějaký správce úloh, ...[/QUOTE]
aeb button+?
ipetr (138)|10.5.2008 01:59
Jsem si slepý, ano google mi aplikaci "aeb button+" nenašel.. :-(
PhSnake (872)|10.5.2008 02:07
ae button+ sorry
http://ae.inc.ru/aebplus.php
neviem ci to splna predpoklady tvoje, trocha ti potrva sa s tym vyihrat aby si to mal ako chces, ja som spokojny. namapujes +-akukolvek akciu na akykolvek button(okrem power) singlepress, double, tripple, long. Ak som pochopil chces si ALT-TAB mapnut tak by si sa nemusel dotknut touchscreenu. Neskusal som ale podla mna ked nieco tak toto sa da tak nastavit. BTW potom napis ci sa ti to podarilo
ipetr (138)|10.5.2008 02:36
Díky, díky a ještě jednou díky. Zatím se to chová přesně jak jsem chtěl. Pro klávesoidní PDA naprosto vyhovující aplikace..!!
AleqCZ (105)|16.5.2008 12:42
Jeste prihodim svuj tip - HandySwitcher.
Pri namapovani na klavesu je to super, lze snadno prepinat, zavirat, zobrazovat CPU/Memory usage...