Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

GPS a tvorba map

Chuck (284)|8.3.2004 11:53
Ahoj všichni co je zajímá GPS. Chtěl bych si sám vyrábět pro moje MDA II mapy na kterých by fungovala má nová GPSka. Má někdo zkušenosti a může doporučit software, případně linky kde se dá něco dozvědět? Díky všem...
windmaster (307)|12.3.2004 16:17
Nevím přesně co to znamená vyrábět sám mapy, ale možností je několik.
Buď zakoupit na www.navigacegps.cz digitální turistické mapy produkce Shocart, jeden mapový list v měřítku 1:50000 stojí přibližně tolik co mapa papírová, t.j. cca 90 Kč. Dají se prohlížet přímo na jakémkoliv PDA, jako každý jiný bitmapový obrázek.

Pro spolupráci s GPS je ovšem nutné zakoupit příslušný program, já používám vynikající GPSDash. Ke stažení na www.gpsdash.com, přijde na 20 Euro. Mapy je ovšem nutné převést např. v Irfanwiew do formátu BMP a v GPSDash pak jednoduše georeferencovat. I když autor GPSDash uvádí maximální velikost mapy mapy podstatně menší než jsou výše uváděné, chodí to naprosto bez probémů, jen to chce mít dostatek paměti v RAM a slušnou přídavnou paměťovou kartu (jeden list má asi 10MB). Program umí natahovat do RAM automaticky vhodnou mapu příslušné oblasti.
Navíc GPSDash má na rozdíl od podobných softů řadu hezkých a užitečných funkcí jako je analogový rychloměr, výškoměr atd. Screeny obrazovek jsou k vidění na webu gpsdash.
Pro turistiku je to super, vozím to i na mautnbajku.

Druhá možnost je papírovou mapu nafotit, naskenovat nebo sejmout z obrazovky. Obvykle lze touto cestou získat pouze výřezy, které je pak ale možné "sešít", např. v Adobe Photoshopu do většího mapového listu. Je to trochu pracné, ale je tak možnost zobrazovat např. i ortofotomapy.
Chuck (284)|13.3.2004 13:42
Bezva a ten softik umí i kalibraci a waipointy atd?
windmaster (307)|13.3.2004 19:27
Ano, georeference je totéž co kalibrace a waypointy se ukládají do databáze.
Chuck (284)|16.3.2004 14:24
No tak jsem si na zkoušku sosnul ten GPSdash a koupil jednu mapu. Budu laborovat co s tím ale není mi j¨sné jak tam dostanu dopředu ty body. Chce to aspoň dva a já sedím doma a neznám souřadnice. Dá se to někde zjistit? Údajně je nějaká báze waipointů. Jo a v té volné verzi je to prosímtě omezené čím? Díky za info.
windmaster (307)|16.3.2004 15:12
Volná verze je plně použitelná, ale po třech minutách se odpojí GPS takže to zmrtví, mapa se dá prohlížet, jen se sama neposunuje a navigační přístroje včetně hodin se zastaví. Program se musí ukončit a znova spustit. Na Looxu 600 jsem musel někdy i resetovat systém.
Teď máš dvě možnosti, buď vyrazíš do terénu a uložíš si alespoň dva referenční body, nebo mi sděl název mapy a dva body, nejlépe kóty nějakých kopců a já ti sdělím kýžené souřadnice. S databází waypointů to nijak nesouvisí. Tam se ukládají zájmové body, bez ohledu na mapu.
Chuck (284)|17.3.2004 08:17
To znamená, že koupím mapu a kalibrovat jí můžu až na místě, nebo kde se dají souřadnice sehnat, pokud nechci otravovat ochotné lidi jako jsi ty? Jinak jsem koupil č 20 to je Sedlčansko Slapy. No a dva body? Tak třeba Ždánská hora 392 a druhý třeba Příkošov 424. Je to ulopříčka dolů doprava. Mezi tím jsou Slapy Měřín.
ecentrum (4)|17.3.2004 09:32
Souřadnice jdou opsat z jiného programu, třeba z Infomapy11 zkoušel jsem je a jsou docela přesné. (nechceš si nějaké Shocart mapy vyměnit ?)
Chuck (284)|17.3.2004 09:42
Vyměna? Proč ne, já sice teprve začínám ale je blbost abychom oba měli koupené všechny. Jaké máš a jaké potřebuješ?
Šeba_oldd (1184)|22.3.2004 17:31
[QUOTE="Chuck"]Vyměna? Proč ne, já sice teprve začínám ale je blbost abychom oba měli koupené všechny. Jaké máš a jaké potřebuješ? [/QUOTE]
Rád se přidám a navrhuji Vám kouknout na
www.oziexplorer.com - začínám a rád se podělím o zkušenosti.
Soukromě mohu poskytnout i více.
Také se podívejte na http://www.skyfly.cz/gpspraxe/index.htm hodně mi to pomohlo a jsou tam dosti zajimavé mapy - ovšem většinou kalibrované v Oziexploreru.
Šeba_oldd (1184)|22.3.2004 17:39
http://www.skyfly.cz/gpspraxe/index.htm dost mi to pomohlo ,
www.oziexplorer.com
Rád se s Vámi podělím o zkušenosti - začínám.
A ještě sem http://www.px.psg.sk/prezenta/senline/technika/gps_nav/ozi.htm
czbird (334)|13.4.2006 14:14
nejake pouzitelne mapy pro ten gpsdash by se daly nasdilet? :)
czbird (334)|13.4.2006 15:39
[QUOTE="windmaster"]
...Mapy je ovšem nutné převést např. v Irfanwiew do formátu BMP a v GPSDash pak jednoduše georeferencovat. I když autor GPSDash uvádí maximální velikost mapy mapy podstatně menší než jsou výše uváděné, chodí to naprosto bez probémů, jen to chce mít dostatek paměti v RAM a slušnou přídavnou paměťovou kartu (jeden list má asi 10MB). Program umí natahovat do RAM automaticky vhodnou mapu příslušné oblasti.
[/QUOTE]

Je mozne poskytnout dalsi detaily? Asik jsem to nepochopil - mam po ruce kus mapy v BMP, nahral jsem to do GPSDashe, pridal mapovy folder, ale vubec mi to tu mapu nenabidne. Defaultni worldmap navic vubec neni v BMP ale uplne jinem formatu... Diky za walkthrough :)
japo_ce4you (57)|29.5.2006 14:50
dake mapy pre dash mam, ale nemam ich kam dat.....
windmaster (307)|29.5.2006 15:33
[QUOTE="czbird"]
mam po ruce kus mapy v BMP, nahral jsem to do GPSDashe, pridal mapovy folder, ale vubec mi to tu mapu nenabidne[/QUOTE]
Uplynuly dva roky od mého posledního příspěvku a všechno je jinak. GPSDash v poslední verzi používá interní formát mapových podkladů, BMP a jiné formáty už neumí. Výhoda je v tom, že lze použít mapu jakékoliv velikosti, Dash použije jen to co potřebuje a nenárokuje tolik paměti RAM. Převod je jednoduchý, konvertor je přiložen k instalačnímu balíku.
Mem__ce4you (485)|12.6.2006 17:09
Zkousel jsem GPSdash2 a nasnimal si par fotomap okoli z mapy.cz - udelal jsem si utilitu, ktera mi sama posouva vyrezem mapy a uklada obrazky, pak to slepi do jednoho velkeho, ktery muzu v GPSdash2 map manageru nacist a zkalibrovat, funguje to pekne. Pokud mate nekdo zajem si pro svoji potrebu neco nasnimat, nebo udelat nejakou databazi map, dejte vedet, utilitky poskytnu.
czbird (334)|12.6.2006 17:33
o utilitku by byl zajem - postnes link ke stazeni? :)
Mem__ce4you (485)|12.6.2006 17:42
[QUOTE="czbird"]o utilitku by byl zajem - postnes link ke stazeni? :)[/QUOTE]
Jj, ted je dost natvrdo (sejme mi 10x10 obrazku 512x512px a ty slepi), chci tam pridat parametrizaci (doba prodlevy, zpusob posunu, rozmery) apod. aby to mohlo mezi lidi, poslal bych ti vecer link pres SZ, ze bys zkusil, jestli se to da pochopit a funguje to, a pak muzu nachystat nejakou public verzi a hodit ji sem.

Pripadne muzeme uz hotove mapy nekam davat, ale Seznam by z toho asi moc radost nemel, kdybychom to tipali nejak ve velkem.
beecher (9270)|12.6.2006 19:23
No Seznam to hlavne povazuje za nelegalni... Jak jsem jiz nekde uvadel...
xtonda (811)|12.6.2006 23:07
[QUOTE="Chuck"]No tak jsem si na zkoušku sosnul ten GPSdash a koupil jednu mapu. [/QUOTE]
Lidi jak cpete ty mapy od Navisatu do GPS dash, já sem si taky od nich něco koupil, ale v eshou jsem našel jen mapy ve formátu pro Touratech QuoVadis a PathAway, TTQV je pro PC a PathAway mi moc nesedí, po čase se kousne navigační šipka a přestane se natáčet dle směru pohybu
xtonda (811)|12.6.2006 23:12
[QUOTE="Chuck"]To znamená, že koupím mapu a kalibrovat jí můžu až na místě, nebo kde se dají souřadnice sehnat, pokud nechci otravovat ochotné lidi jako jsi ty? Jinak jsem koupil č 20 to je Sedlčansko Slapy. No a dva body? Tak třeba Ždánská hora 392 a druhý třeba Příkošov 424. Je to ulopříčka dolů doprava. Mezi tím jsou Slapy Měřín.[/QUOTE]Nějak tomu nerozumím, Navisat přece prodává mapy již zkalibrované, navíc KČT má na mapách kotovanou S1942 síť, Shocart snad není za opicemi a má to taky. Takže i případná rekalibrace ať už z jakéhokoliv důvodu by snad neměla být problém, jde jen o to nastavit správně souřadný systém S1942 vůči WGS84
xtonda (811)|12.6.2006 23:16
Omlouvám se, nevšiml jsem si, že někdo vyštrachal dva roky starý thread, takže moje příspěvky jsou patrně irelevantní.
Mem__ce4you (485)|13.6.2006 09:35
[QUOTE="windmaster"]Uplynuly dva roky od mého posledního příspěvku a všechno je jinak. GPSDash v poslední verzi používá interní formát mapových podkladů, BMP a jiné formáty už neumí. Výhoda je v tom, že lze použít mapu jakékoliv velikosti, Dash použije jen to co potřebuje a nenárokuje tolik paměti RAM. Převod je jednoduchý, konvertor je přiložen k instalačnímu balíku.[/QUOTE]
Takže mám smutný aktuální poznatek - típl jsem si mapu 12288x12288px (rozbalená zabírá v RAM 600 MB), slepil jsem jí dohromady pomocí svojí utility v .NET framework 2.0 a bez problémů, nicméně Map manager z GPSDash2 (který používá asi framework 1.0) spadne při otevírání na Out of memory exception (přestože fyzické RAM mám 1 GB a i s virtuální jsem to zvýšil na 6 GB). Na MSDN jsem četl, že je ve fw 1.0 bug, který při větší zátěži vyhodí exception i přestože zbývá paměti dost. Doporučuje se přejít na fw 1.1 s SP1, ale to asi tu utilitu Map manager těžko přinutím, že.

Takže mi zbývá ještě jedna možnost, díval jsem se, že ten nový interní formát Map manageru jsou obyčejné JPEG obrázky 256x256 jen s přejmenovanou příponou na "mti", takovéto obrázky jsem samozřejmě schopen taky nagenerovat, jen kalibrační soubor se bude muset nějak ručně vytvořit.

Pokud máte někdo nějaký nápad, případně to taky testnete, dejte vědět, ať nemusím vynalézat kolo ;-)
japo_ce4you (57)|13.6.2006 11:03
ja mam NET framework 1.1 a mapmanager mi chodi...
ale je pravda ze s velkostou nad 10000*10000 pada aj tak....

stahovat obrazky z elektronickych map ( samozrejme zo zakupenych ... :-))) ) a GE sa da este pomocou utilitky NH-TOP50TRANS...
viac info na :
http://shadowork.net/index.php?sekce=clanek&clanek_id=1025
alebo domovska stranka :
http://www.norberthein.de/navigation/top50trans/top50trans.htm
Mem__ce4you (485)|13.6.2006 11:42
[QUOTE="japo"]ja mam NET framework 1.1 a mapmanager mi chodi...
ale je pravda ze s velkostou nad 10000*10000 pada aj tak....[/QUOTE]
No prave o tom mluvim, ja mam utilitu napsanou taky v .NET frameworku (ale 2.0) a nemam problem tam stejnym zpusobem slepit i nacist obrazek vetsi nez 12000x12000 (pocitam, ze pujde jeste vic). Ale protoze Map manager je napsany ve FW 1.x, tak to borcovi pada, ale principialne by tam nemel byt jiny problem. A nechat to bezet v jine verzi FW asi bez rebuildu nejde (takze bych musel leda rict autorovi).

P.S.: Tak jsem prave napsal autorovi a uvidime :-)

P.S.2: Tu mapu 12000x12000 se mi zatim povedlo upravit tak, ze jsem ji prevedl z 24bit PNG na 8bit GIF (je to stejne jen carova grafika, ne fotomapa), to uz se nacist v Map manageru podarilo
czbird (334)|19.6.2006 16:54
2mem - tak ten tvuj softik mi nejak nefachci, ulozi prvnich 10 obrazku (prvni radek z 10x10), pak prescrolluje zpatky, uplne odzoomuje mapu a zacne zmatkovat :(
Mem__ce4you (485)|19.6.2006 17:22
[QUOTE="czbird"]2mem - tak ten tvuj softik mi nejak nefachci, ulozi prvnich 10 obrazku (prvni radek z 10x10), pak prescrolluje zpatky, uplne odzoomuje mapu a zacne zmatkovat :([/QUOTE]
A mas urcite prepnuto na fullscreen? (viz navod)

Jinak autor GPSdash2 mi uz odpovedel - spis tak zdvorile, ze se na problem podiva, ale ze samozrejme pro praci s tak velkymi mapami neni aplikace stavena, takze tomu nedava velkou prioritu
czbird (334)|19.6.2006 17:43
hlava mapa... sypu popel... :)
czbird (334)|19.6.2006 17:51
tak dela to i s mapou ve full screenu - doscrolluje to zpatky doleva na zacatek, pak dolu, a pak to "obnovi" (Restore) okno aplikace, ktere bylo maximalizovane a odzoomuje mapu na celou CR... pak jsem to stopnul, bo to zaclo klikat po jinych aplikacich :)

edit - vsechno s Default nastavenim, tj.
ms=10
s=5
Left, Up=0
x,y = 10
Mem__ce4you (485)|19.6.2006 18:55
Okno utility nemusis maximalizovat, je udelane tak, aby to pekne vyslo (chce to ale asi minimalne rozliseni 1024x768), jen musis primo na tom webu stisknout tlacitko fullscreen. Jestli ti to blbne i tak, tak mi prosim posli screenshot, treba z toho neco zjistim

Diky za hlaseni stejneho problemu i flashhorsovi, zrejme bude problem s tim, ze mam ve WXP specialni styl a zrovna to nestastne posune okno. Testnu to a poslu novou verzi, stand by :-)
czbird (334)|20.6.2006 10:05
mi to v 1024x768 bez maximalizace pekne nevyjde, protoze mam tlusty taskbar :) - viz PM, a spodek okna je tudiz pod nim
mikulkajan (30)|4.7.2006 08:54
Mohl bych poprosit o zaslani toho programu na testovani. Potreboval bych si vytvorit mapu Jeseniku do gpsdash2. Nebo nemate nekdo danou mapu hotovou ? Diky.
Mem__ce4you (485)|4.7.2006 09:01
[QUOTE="mikulkajan"]Mohl bych poprosit o zaslani toho programu na testovani. Potreboval bych si vytvorit mapu Jeseniku do gpsdash2. Nebo nemate nekdo danou mapu hotovou ? Diky.[/QUOTE]
http://ftp.nepsin.com/WebMapSaver.zip

Akorát dva lidi mi hlásili, že jim to při vertikálním posunu na další řádek obrázků zblbne a kurzor myši tahá, kam nemá, mně se to zatím nepodařilo nasimulovat a opravit, tak mi pak dej v SZ vědět, jak to funguje tobě.
jimmyjames_ce4you (199)|30.10.2006 14:42
To: Mem_
Mockrát děkuju za skvělou utilitu :) Funguje mi bez problémů a konečně mám pořádné fotomapy svého okolí a navíc zadarmo! Teď už jen najít nějaký soft pro GPS kalibraci vytvořené mapy.. :)

Pro rýpaly: Pokud by někdo namítnul,že jde o "zlodějnu", nechť si najde ceny fotomap pro ČR a pořádně se podívá jak velkou plochu jedna mapa zaujímá...
Mem__ce4you (485)|30.10.2006 16:14
jimmyjames: Není zač, ta aktuální verze je opravená a měla by už jet všem (předtím byl problém s akcelerací myši na různých Windows).

Co se týče legálnosti, to už jsme tady řešili, Sezn4m to má nakoupené a uživatelům dává k dispozici jen skrze to své rozhraní a pro soukromé účely, moje utilita je tak na hraně, pouze za uživatele tahá myší a uloží mu výřezy, aby si pro své účely udělal jednu spojitou mapu. A každopádně i v těch sejmutých výřezech je vidět vodoznak s copyrightem dodavatele mapových podkladů, takže pro soukromé využití bych to snad jako krádež nenazýval a žádná příma škoda snad portálu nevzniká.
Jason_ce4you (260)|31.10.2006 11:32
[QUOTE="Mem_"][QUOTE="mikulkajan"]Mohl bych poprosit o zaslani toho programu na testovani. Potreboval bych si vytvorit mapu Jeseniku do gpsdash2. Nebo nemate nekdo danou mapu hotovou ? Diky.[/QUOTE]
http://ftp.nepsin.com/WebMapSaver.zip

Akorát dva lidi mi hlásili, že jim to při vertikálním posunu na další řádek obrázků zblbne a kurzor myši tahá, kam nemá, mně se to zatím nepodařilo nasimulovat a opravit, tak mi pak dej v SZ vědět, jak to funguje tobě.[/QUOTE]
KAm se prosím Vás uloží ty bmp. soubory??? Kde je najdu?Díky
happy (25)|1.11.2006 01:13
[QUOTE="Mem_"] A každopádně i v těch sejmutých výřezech je vidět vodoznak s copyrightem dodavatele mapových podkladů, takže pro soukromé využití bych to snad jako krádež nenazýval a žádná příma škoda snad portálu nevzniká.[/QUOTE]

No k te legalnosti, nezavisle na tobe jsem dal dohromady tool pro stahovani map z webu (umi nejen mapy.cz ale i google.com, navic je to plugovatelne/rozsiritelne a platformove nezavisle), ale po precteni tohoto threadu vaham zda to vubec strkat na web.

Google ma treba v licenci k pouziti zakaz mass downloadu, ale mass downloadem je napr. i save as v prohlizeci, nekdo tu tvrdil, ze to seznam povazuje za nelegalni, me by zajimalo na zaklade ceho - licencni ujednani jsem nenasel.
jimmyjames_ce4you (199)|1.11.2006 08:40
Čeho se bojíš? Že z toho budeš mít nějaký postih? To určitě ne :) O legálnosti/nelegálnosti bych tady ani moc nediskutoval... Ruku na srdce...kolik lidí nemá doma žádný nelegální SW, hm?
Utilitu určitě vydej na net. Uděláš radost spoustě lidem. Pouze můžeš upozornit, že stahování map nemusí být úplně v mezích zákona, a ať se rozhodnou sami uživatelé. Pokud máš obavy, tk to nahrej jen na nějaký server, který nebude přímo souviset s tebou a sem napiš odkaz. Pokud nemáš k dispozici žádný úložný prostor na internetu, rád ti ho poskytnu na svém serveru.
jimmyjames_ce4you (199)|1.11.2006 08:41
[QUOTE="Jason"]KAm se prosím Vás uloží ty bmp. soubory??? Kde je najdu?Díky[/QUOTE]
V adresáři s WebMapServerem ;) To chce občas sledovat, kam co stahuješ/instaluješ... :D
jimmyjames_ce4you (199)|1.11.2006 08:55
Jinak ještě k legálnosti. Přímo v mapy.cz je funkce pro tisk mapy. Takže vytisknutí mapy pro vlastní účely je legální. Kdo tvrdí, že tiskem se rozumí pouze tisk na papír? ;) Stejně tak můžu mapu vytisknout přes AdobePDF do PDF souboru...nebo také do bitmapového souboru (obrázek). Legálně. Tisk je přeci na seznamu povolen. Takto "vytištěné" mapy potom můžu klidně spojit ve větší mapu. Kde je psáno, že nemůžu? A že je přes nějaký program (Ozi,skvělý GPSdash2...) nakalibruju pro GPS..? Copak je to někde zakázáno?
A teď se ptám... je nějaký velký rozdíl mezi vytištěním mapy do souboru a sejmutím obrazovky? To asi těžko...ne? I kdyby ano, tak i kdyby se mě, čistě hypoteticky, někdo zeptal na legálnost té mapy, můžu mu klidně říct, že jsem si jednotlivé kusy vytisknul do souboru, což je legální, pak je spojil a nakalibroval pro GPS. Nemůže mi na to říct vůbec nic! Na tom prostě není nic nezákonného. Takže nenechte se zastrašit nějakými výhružkami seznamu a googlu o stahování map! Právně to asi dost těžko jde nějak ošetřit.
Jason_ce4you (260)|1.11.2006 10:11
[QUOTE="jimmyjames"][QUOTE="Jason"]KAm se prosím Vás uloží ty bmp. soubory??? Kde je najdu?Díky[/QUOTE]
V adresáři s WebMapServerem ;) To chce občas sledovat, kam co stahuješ/instaluješ... :D [/QUOTE]
Jj, už jsem to našel...... na jednom PC se mi to hodilo přímo do složky kam jsem skopíroval ten exe soubor a na druhým PC se to dalo do "c" přímo na disk a já to pořád hledal ve složkách.:))
happy (25)|1.11.2006 10:15
Caues, sice uz to zacina byt lehce OT, v noci mi to nedalo a patral jsem az jsem se dopatral :?
http://slashdot.org/articles/05/06/08/203208.shtml?tid=217&tid=1
Mem__ce4you (485)|12.11.2006 04:48
Nova verze http://ftp.nepsin.com/WebMapSaver.zip.

Za prve je politicky korektnejsi, aplikace se nikam nepripojuje, pouze nahore pribyl radek pro zadani URL serveru, ktery chcete nacist. Snimani bylo upraveno tak, aby fungovalo i s betaverzi map Atlasu, jako URL jde tedy zadat (a to uz je akt uzivatele, o kterem nechci nic vedet ;)):
- www.mapy.cz
- beta.mapy.atlas.cz
jimmyjames_ce4you (199)|12.11.2006 11:27
Super, díky moc :) Hned to jdu vyzkoušet :)
jimmyjames_ce4you (199)|12.11.2006 12:22
Program s beta.mapy.atlas.cz nefunguje :( Na tomto serveru nejde fullscreen a program začne klikat myší na horní řadu tlačítek, které nelze skrýt.
Mem__ce4you (485)|12.11.2006 12:31
Mne to funguje, ale mam jiny skin ve Winech (s mensim title barem), to bude asi ono. Nahraju aktualizovanou verzi...

EDIT: Nahrana nova verze, otestoval jsem to ve Standardnim vzhledu i Windows XP vzhledu a melo by to chodit, predem dik za dalsi testnuti :) Taky jsem zmensil pocet kroku plynuleho posouvani, na rychle lince to z tech serveru zda se ted stiha, a snimani se tak da nekolikanasobne urychlit
jimmyjames_ce4you (199)|12.11.2006 13:00
Už to funguje :) Navíc mnohem rychleji :)) díky
Můžeš ještě prosím přidat možnost nastavení délky kroku pro posunutí? Předpokládám, že takto krokové posouvání si zavedl proto, aby se mapa stihla z netu načíst. Pokud však mám velmi rychlé připojení na net, kde o rychlost načítání dat obavy nemám, hodilo by se mi nastavit delší krok pro rychlejší posouvání.
Mem__ce4you (485)|12.11.2006 13:05
jimmyjames: Tam jsou dvě různé věci. Přímo v aplikaci můžeš nastavit dobu čekání v ms mezi dvěma kroky a pak dobu v sekundách, než se obrázek uloží (na pomalé lince to pak vypadá tak, že se mapa posouvá, objevují se prázdné čtverečky, do kterých se postupně dohrává grafika, a pak se to pěkně uloží). Když jsem tam neměl to plynulé posouvání po krocích a cukl vždy o celý výřez, tak se na seznamu stávalo i na rychlé lince, že některé čtverečky zůstaly prázdné, proto se to teď posouvá tak postupně. Každopádně přidat tam i tuhle hodnotu můžu a třeba s tím půjde ještě laborovat a urychlit to. Napíšu zase sem.

EDIT: Tak je to tam, dá se volit počet kroků na jeden výřez mapy (od 1 do 64, defaultně je 16), na tom atlasu to funguje i s 1 a dost to urychlí. Druhá věc je pak počet sekund před uložením. Defaultně je 1, ale dá se nově zvolit i 0, nicméně v tom případě ta jejich webová aplikace nestihne vykreslit body zájmu (restaurace, pošty, ...) a je tam jen mapový podklad. Na druhou stranu to může být i taková vlastnost ;)
jimmyjames_ce4you (199)|12.11.2006 13:22
Nevím jestli to jde, ale je možné, aby program automaticky promazával RAMku?
Když jsem sníkoval větší plochu, která se skládala asi z 852 částí, pustil jsem program přes noc na druhém slabším počítači (Duron 1GHz, 256MB RAM). Odhadl jsem si, že snímkování by mohlo být dokončené přibližně v 6hod ráno. Nakonec ale skončilo asi v 17hod odpoledne, protože systém se při tom postupně čím dál více zahlcoval. Odpoledne to vypadalo tak, že krokové posouvání bylo asi 10x pomalejší než ba začátku, tkž celková rychlost sníkování se značně snížila.
Myslím, že toho by mohlo být způsobené zahlcením RAMky, kde asi zůstávají předešlé snímky. Je to pouze můj odhad, nejsem programátor.
jimmyjames_ce4you (199)|12.11.2006 13:26
Nová verze mi funguje a nastavením menšího počtu kroků se rychlost snímkování velmi výrazně zlepší :) Bezva práce :)