reklama
Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Aplikace
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky
Příslušenství
Tablety
Wearables
Ostatní
O nás  |  Napište nám
Facebook  |  Twitter
Svět hardware  |  Digimanie
TV Freak  |  Svět audia

Téma: GPS a tvorba map

8.3.2004 11:53
ChuckAhoj všichni co je zajímá GPS. Chtěl bych si sám vyrábět pro moje MDA II mapy na kterých by fungovala má nová GPSka. Má někdo zkušenosti a může doporučit software, případně linky kde se dá něco dozvědět? Díky všem...
12.3.2004 04:17
windmasterNevím přesně co to znamená vyrábět sám mapy, ale možností je několik.
Buď zakoupit na www.navigacegps.cz digitální turistické mapy produkce Shocart, jeden mapový list v měřítku 1:50000 stojí přibližně tolik co mapa papírová, t.j. cca 90 Kč. Dají se prohlížet přímo na jakémkoliv PDA, jako každý jiný bitmapový obrázek.

Pro spolupráci s GPS je ovšem nutné zakoupit příslušný program, já používám vynikající GPSDash. Ke stažení na www.gpsdash.com, přijde na 20 Euro. Mapy je ovšem nutné převést např. v Irfanwiew do formátu BMP a v GPSDash pak jednoduše georeferencovat. I když autor GPSDash uvádí maximální velikost mapy mapy podstatně menší než jsou výše uváděné, chodí to naprosto bez probémů, jen to chce mít dostatek paměti v RAM a slušnou přídavnou paměťovou kartu (jeden list má asi 10MB). Program umí natahovat do RAM automaticky vhodnou mapu příslušné oblasti.
Navíc GPSDash má na rozdíl od podobných softů řadu hezkých a užitečných funkcí jako je analogový rychloměr, výškoměr atd. Screeny obrazovek jsou k vidění na webu gpsdash.
Pro turistiku je to super, vozím to i na mautnbajku.

Druhá možnost je papírovou mapu nafotit, naskenovat nebo sejmout z obrazovky. Obvykle lze touto cestou získat pouze výřezy, které je pak ale možné "sešít", např. v Adobe Photoshopu do většího mapového listu. Je to trochu pracné, ale je tak možnost zobrazovat např. i ortofotomapy.
13.3.2004 01:42
ChuckBezva a ten softik umí i kalibraci a waipointy atd?
13.3.2004 07:27
windmasterAno, georeference je totéž co kalibrace a waypointy se ukládají do databáze.
16.3.2004 02:24
ChuckNo tak jsem si na zkoušku sosnul ten GPSdash a koupil jednu mapu. Budu laborovat co s tím ale není mi j¨sné jak tam dostanu dopředu ty body. Chce to aspoň dva a já sedím doma a neznám souřadnice. Dá se to někde zjistit? Údajně je nějaká báze waipointů. Jo a v té volné verzi je to prosímtě omezené čím? Díky za info.
16.3.2004 03:12
windmasterVolná verze je plně použitelná, ale po třech minutách se odpojí GPS takže to zmrtví, mapa se dá prohlížet, jen se sama neposunuje a navigační přístroje včetně hodin se zastaví. Program se musí ukončit a znova spustit. Na Looxu 600 jsem musel někdy i resetovat systém.
Teď máš dvě možnosti, buď vyrazíš do terénu a uložíš si alespoň dva referenční body, nebo mi sděl název mapy a dva body, nejlépe kóty nějakých kopců a já ti sdělím kýžené souřadnice. S databází waypointů to nijak nesouvisí. Tam se ukládají zájmové body, bez ohledu na mapu.
17.3.2004 08:17
ChuckTo znamená, že koupím mapu a kalibrovat jí můžu až na místě, nebo kde se dají souřadnice sehnat, pokud nechci otravovat ochotné lidi jako jsi ty? Jinak jsem koupil č 20 to je Sedlčansko Slapy. No a dva body? Tak třeba Ždánská hora 392 a druhý třeba Příkošov 424. Je to ulopříčka dolů doprava. Mezi tím jsou Slapy Měřín.
17.3.2004 09:32
ecentrumSouřadnice jdou opsat z jiného programu, třeba z Infomapy11 zkoušel jsem je a jsou docela přesné. (nechceš si nějaké Shocart mapy vyměnit ?)
17.3.2004 09:42
ChuckVyměna? Proč ne, já sice teprve začínám ale je blbost abychom oba měli koupené všechny. Jaké máš a jaké potřebuješ?
22.3.2004 05:31
Šeba_oldd[QUOTE="Chuck"]Vyměna? Proč ne, já sice teprve začínám ale je blbost abychom oba měli koupené všechny. Jaké máš a jaké potřebuješ? [/QUOTE]
Rád se přidám a navrhuji Vám kouknout na
www.oziexplorer.com - začínám a rád se podělím o zkušenosti.
Soukromě mohu poskytnout i více.
Také se podívejte na http://www.skyfly.cz/gpspraxe/index.htm hodně mi to pomohlo a jsou tam dosti zajimavé mapy - ovšem většinou kalibrované v Oziexploreru.
22.3.2004 05:39
Šeba_olddhttp://www.skyfly.cz/gpspraxe/index.htm dost mi to pomohlo ,
www.oziexplorer.com
Rád se s Vámi podělím o zkušenosti - začínám.
A ještě sem http://www.px.psg.sk/prezenta/senline/technika/gps_nav/ozi.htm
13.4.2006 02:14
czbird_ce4younejake pouzitelne mapy pro ten gpsdash by se daly nasdilet? :)
13.4.2006 03:39
czbird_ce4you[QUOTE="windmaster"]
...Mapy je ovšem nutné převést např. v Irfanwiew do formátu BMP a v GPSDash pak jednoduše georeferencovat. I když autor GPSDash uvádí maximální velikost mapy mapy podstatně menší než jsou výše uváděné, chodí to naprosto bez probémů, jen to chce mít dostatek paměti v RAM a slušnou přídavnou paměťovou kartu (jeden list má asi 10MB). Program umí natahovat do RAM automaticky vhodnou mapu příslušné oblasti.
[/QUOTE]

Je mozne poskytnout dalsi detaily? Asik jsem to nepochopil - mam po ruce kus mapy v BMP, nahral jsem to do GPSDashe, pridal mapovy folder, ale vubec mi to tu mapu nenabidne. Defaultni worldmap navic vubec neni v BMP ale uplne jinem formatu... Diky za walkthrough :)
29.5.2006 02:50
japo_ce4youdake mapy pre dash mam, ale nemam ich kam dat.....
29.5.2006 03:33
windmaster[QUOTE="czbird"]
mam po ruce kus mapy v BMP, nahral jsem to do GPSDashe, pridal mapovy folder, ale vubec mi to tu mapu nenabidne[/QUOTE]
Uplynuly dva roky od mého posledního příspěvku a všechno je jinak. GPSDash v poslední verzi používá interní formát mapových podkladů, BMP a jiné formáty už neumí. Výhoda je v tom, že lze použít mapu jakékoliv velikosti, Dash použije jen to co potřebuje a nenárokuje tolik paměti RAM. Převod je jednoduchý, konvertor je přiložen k instalačnímu balíku.
12.6.2006 05:09
Mem__ce4youZkousel jsem GPSdash2 a nasnimal si par fotomap okoli z mapy.cz - udelal jsem si utilitu, ktera mi sama posouva vyrezem mapy a uklada obrazky, pak to slepi do jednoho velkeho, ktery muzu v GPSdash2 map manageru nacist a zkalibrovat, funguje to pekne. Pokud mate nekdo zajem si pro svoji potrebu neco nasnimat, nebo udelat nejakou databazi map, dejte vedet, utilitky poskytnu.
12.6.2006 05:33
czbird_ce4youo utilitku by byl zajem - postnes link ke stazeni? :)
12.6.2006 05:42
Mem__ce4you[QUOTE="czbird"]o utilitku by byl zajem - postnes link ke stazeni? :)[/QUOTE]
Jj, ted je dost natvrdo (sejme mi 10x10 obrazku 512x512px a ty slepi), chci tam pridat parametrizaci (doba prodlevy, zpusob posunu, rozmery) apod. aby to mohlo mezi lidi, poslal bych ti vecer link pres SZ, ze bys zkusil, jestli se to da pochopit a funguje to, a pak muzu nachystat nejakou public verzi a hodit ji sem.

Pripadne muzeme uz hotove mapy nekam davat, ale Seznam by z toho asi moc radost nemel, kdybychom to tipali nejak ve velkem.
12.6.2006 07:23
beecherNo Seznam to hlavne povazuje za nelegalni... Jak jsem jiz nekde uvadel...
12.6.2006 11:07
xtonda_ce4you[QUOTE="Chuck"]No tak jsem si na zkoušku sosnul ten GPSdash a koupil jednu mapu. [/QUOTE]
Lidi jak cpete ty mapy od Navisatu do GPS dash, já sem si taky od nich něco koupil, ale v eshou jsem našel jen mapy ve formátu pro Touratech QuoVadis a PathAway, TTQV je pro PC a PathAway mi moc nesedí, po čase se kousne navigační šipka a přestane se natáčet dle směru pohybu
12.6.2006 11:12
xtonda_ce4you[QUOTE="Chuck"]To znamená, že koupím mapu a kalibrovat jí můžu až na místě, nebo kde se dají souřadnice sehnat, pokud nechci otravovat ochotné lidi jako jsi ty? Jinak jsem koupil č 20 to je Sedlčansko Slapy. No a dva body? Tak třeba Ždánská hora 392 a druhý třeba Příkošov 424. Je to ulopříčka dolů doprava. Mezi tím jsou Slapy Měřín.[/QUOTE]Nějak tomu nerozumím, Navisat přece prodává mapy již zkalibrované, navíc KČT má na mapách kotovanou S1942 síť, Shocart snad není za opicemi a má to taky. Takže i případná rekalibrace ať už z jakéhokoliv důvodu by snad neměla být problém, jde jen o to nastavit správně souřadný systém S1942 vůči WGS84
12.6.2006 11:16
xtonda_ce4youOmlouvám se, nevšiml jsem si, že někdo vyštrachal dva roky starý thread, takže moje příspěvky jsou patrně irelevantní.
13.6.2006 09:35
Mem__ce4you[QUOTE="windmaster"]Uplynuly dva roky od mého posledního příspěvku a všechno je jinak. GPSDash v poslední verzi používá interní formát mapových podkladů, BMP a jiné formáty už neumí. Výhoda je v tom, že lze použít mapu jakékoliv velikosti, Dash použije jen to co potřebuje a nenárokuje tolik paměti RAM. Převod je jednoduchý, konvertor je přiložen k instalačnímu balíku.[/QUOTE]
Takže mám smutný aktuální poznatek - típl jsem si mapu 12288x12288px (rozbalená zabírá v RAM 600 MB), slepil jsem jí dohromady pomocí svojí utility v .NET framework 2.0 a bez problémů, nicméně Map manager z GPSDash2 (který používá asi framework 1.0) spadne při otevírání na Out of memory exception (přestože fyzické RAM mám 1 GB a i s virtuální jsem to zvýšil na 6 GB). Na MSDN jsem četl, že je ve fw 1.0 bug, který při větší zátěži vyhodí exception i přestože zbývá paměti dost. Doporučuje se přejít na fw 1.1 s SP1, ale to asi tu utilitu Map manager těžko přinutím, že.

Takže mi zbývá ještě jedna možnost, díval jsem se, že ten nový interní formát Map manageru jsou obyčejné JPEG obrázky 256x256 jen s přejmenovanou příponou na "mti", takovéto obrázky jsem samozřejmě schopen taky nagenerovat, jen kalibrační soubor se bude muset nějak ručně vytvořit.

Pokud máte někdo nějaký nápad, případně to taky testnete, dejte vědět, ať nemusím vynalézat kolo ;-)
13.6.2006 11:03
japo_ce4youja mam NET framework 1.1 a mapmanager mi chodi...
ale je pravda ze s velkostou nad 10000*10000 pada aj tak....

stahovat obrazky z elektronickych map ( samozrejme zo zakupenych ... :-))) ) a GE sa da este pomocou utilitky NH-TOP50TRANS...
viac info na :
http://shadowork.net/index.php?sekce=clanek&clanek_id=1025
alebo domovska stranka :
http://www.norberthein.de/navigation/top50trans/top50trans.htm
13.6.2006 11:42
Mem__ce4you[QUOTE="japo"]ja mam NET framework 1.1 a mapmanager mi chodi...
ale je pravda ze s velkostou nad 10000*10000 pada aj tak....[/QUOTE]
No prave o tom mluvim, ja mam utilitu napsanou taky v .NET frameworku (ale 2.0) a nemam problem tam stejnym zpusobem slepit i nacist obrazek vetsi nez 12000x12000 (pocitam, ze pujde jeste vic). Ale protoze Map manager je napsany ve FW 1.x, tak to borcovi pada, ale principialne by tam nemel byt jiny problem. A nechat to bezet v jine verzi FW asi bez rebuildu nejde (takze bych musel leda rict autorovi).

P.S.: Tak jsem prave napsal autorovi a uvidime :-)

P.S.2: Tu mapu 12000x12000 se mi zatim povedlo upravit tak, ze jsem ji prevedl z 24bit PNG na 8bit GIF (je to stejne jen carova grafika, ne fotomapa), to uz se nacist v Map manageru podarilo
19.6.2006 04:54
czbird_ce4you2mem - tak ten tvuj softik mi nejak nefachci, ulozi prvnich 10 obrazku (prvni radek z 10x10), pak prescrolluje zpatky, uplne odzoomuje mapu a zacne zmatkovat :(
19.6.2006 05:22
Mem__ce4you[QUOTE="czbird"]2mem - tak ten tvuj softik mi nejak nefachci, ulozi prvnich 10 obrazku (prvni radek z 10x10), pak prescrolluje zpatky, uplne odzoomuje mapu a zacne zmatkovat :([/QUOTE]
A mas urcite prepnuto na fullscreen? (viz navod)

Jinak autor GPSdash2 mi uz odpovedel - spis tak zdvorile, ze se na problem podiva, ale ze samozrejme pro praci s tak velkymi mapami neni aplikace stavena, takze tomu nedava velkou prioritu
19.6.2006 05:43
czbird_ce4youhlava mapa... sypu popel... :)
19.6.2006 05:51
czbird_ce4youtak dela to i s mapou ve full screenu - doscrolluje to zpatky doleva na zacatek, pak dolu, a pak to "obnovi" (Restore) okno aplikace, ktere bylo maximalizovane a odzoomuje mapu na celou CR... pak jsem to stopnul, bo to zaclo klikat po jinych aplikacich :)

edit - vsechno s Default nastavenim, tj.
ms=10
s=5
Left, Up=0
x,y = 10
19.6.2006 06:55
Mem__ce4youOkno utility nemusis maximalizovat, je udelane tak, aby to pekne vyslo (chce to ale asi minimalne rozliseni 1024x768), jen musis primo na tom webu stisknout tlacitko fullscreen. Jestli ti to blbne i tak, tak mi prosim posli screenshot, treba z toho neco zjistim

Diky za hlaseni stejneho problemu i flashhorsovi, zrejme bude problem s tim, ze mam ve WXP specialni styl a zrovna to nestastne posune okno. Testnu to a poslu novou verzi, stand by :-)
20.6.2006 10:05
czbird_ce4youmi to v 1024x768 bez maximalizace pekne nevyjde, protoze mam tlusty taskbar :) - viz PM, a spodek okna je tudiz pod nim
4.7.2006 08:54
mikulkajanMohl bych poprosit o zaslani toho programu na testovani. Potreboval bych si vytvorit mapu Jeseniku do gpsdash2. Nebo nemate nekdo danou mapu hotovou ? Diky.
4.7.2006 09:01
Mem__ce4you[QUOTE="mikulkajan"]Mohl bych poprosit o zaslani toho programu na testovani. Potreboval bych si vytvorit mapu Jeseniku do gpsdash2. Nebo nemate nekdo danou mapu hotovou ? Diky.[/QUOTE]
http://ftp.nepsin.com/WebMapSaver.zip

Akorát dva lidi mi hlásili, že jim to při vertikálním posunu na další řádek obrázků zblbne a kurzor myši tahá, kam nemá, mně se to zatím nepodařilo nasimulovat a opravit, tak mi pak dej v SZ vědět, jak to funguje tobě.
30.10.2006 02:42
jimmyjames_ce4youTo: Mem_
Mockrát děkuju za skvělou utilitu :) Funguje mi bez problémů a konečně mám pořádné fotomapy svého okolí a navíc zadarmo! Teď už jen najít nějaký soft pro GPS kalibraci vytvořené mapy.. :)

Pro rýpaly: Pokud by někdo namítnul,že jde o "zlodějnu", nechť si najde ceny fotomap pro ČR a pořádně se podívá jak velkou plochu jedna mapa zaujímá...
30.10.2006 04:14
Mem__ce4youjimmyjames: Není zač, ta aktuální verze je opravená a měla by už jet všem (předtím byl problém s akcelerací myši na různých Windows).

Co se týče legálnosti, to už jsme tady řešili, Sezn4m to má nakoupené a uživatelům dává k dispozici jen skrze to své rozhraní a pro soukromé účely, moje utilita je tak na hraně, pouze za uživatele tahá myší a uloží mu výřezy, aby si pro své účely udělal jednu spojitou mapu. A každopádně i v těch sejmutých výřezech je vidět vodoznak s copyrightem dodavatele mapových podkladů, takže pro soukromé využití bych to snad jako krádež nenazýval a žádná příma škoda snad portálu nevzniká.
31.10.2006 11:32
Jason_ce4you[QUOTE="Mem_"][QUOTE="mikulkajan"]Mohl bych poprosit o zaslani toho programu na testovani. Potreboval bych si vytvorit mapu Jeseniku do gpsdash2. Nebo nemate nekdo danou mapu hotovou ? Diky.[/QUOTE]

Akorát dva lidi mi hlásili, že jim to při vertikálním posunu na další řádek obrázků zblbne a kurzor myši tahá, kam nemá, mně se to zatím nepodařilo nasimulovat a opravit, tak mi pak dej v SZ vědět, jak to funguje tobě.[/QUOTE]
KAm se prosím Vás uloží ty bmp. soubory??? Kde je najdu?Díky
1.11.2006 01:13
happy_cz[QUOTE="Mem_"] A každopádně i v těch sejmutých výřezech je vidět vodoznak s copyrightem dodavatele mapových podkladů, takže pro soukromé využití bych to snad jako krádež nenazýval a žádná příma škoda snad portálu nevzniká.[/QUOTE]

No k te legalnosti, nezavisle na tobe jsem dal dohromady tool pro stahovani map z webu (umi nejen mapy.cz ale i google.com, navic je to plugovatelne/rozsiritelne a platformove nezavisle), ale po precteni tohoto threadu vaham zda to vubec strkat na web.

Google ma treba v licenci k pouziti zakaz mass downloadu, ale mass downloadem je napr. i save as v prohlizeci, nekdo tu tvrdil, ze to seznam povazuje za nelegalni, me by zajimalo na zaklade ceho - licencni ujednani jsem nenasel.
1.11.2006 08:40
jimmyjames_ce4youČeho se bojíš? Že z toho budeš mít nějaký postih? To určitě ne :) O legálnosti/nelegálnosti bych tady ani moc nediskutoval... Ruku na srdce...kolik lidí nemá doma žádný nelegální SW, hm?
Utilitu určitě vydej na net. Uděláš radost spoustě lidem. Pouze můžeš upozornit, že stahování map nemusí být úplně v mezích zákona, a ať se rozhodnou sami uživatelé. Pokud máš obavy, tk to nahrej jen na nějaký server, který nebude přímo souviset s tebou a sem napiš odkaz. Pokud nemáš k dispozici žádný úložný prostor na internetu, rád ti ho poskytnu na svém serveru.
1.11.2006 08:41
jimmyjames_ce4you[QUOTE="Jason"]KAm se prosím Vás uloží ty bmp. soubory??? Kde je najdu?Díky[/QUOTE]
V adresáři s WebMapServerem ;) To chce občas sledovat, kam co stahuješ/instaluješ... :D
1.11.2006 08:55
jimmyjames_ce4youJinak ještě k legálnosti. Přímo v mapy.cz je funkce pro tisk mapy. Takže vytisknutí mapy pro vlastní účely je legální. Kdo tvrdí, že tiskem se rozumí pouze tisk na papír? ;) Stejně tak můžu mapu vytisknout přes AdobePDF do PDF souboru...nebo také do bitmapového souboru (obrázek). Legálně. Tisk je přeci na seznamu povolen. Takto "vytištěné" mapy potom můžu klidně spojit ve větší mapu. Kde je psáno, že nemůžu? A že je přes nějaký program (Ozi,skvělý GPSdash2...) nakalibruju pro GPS..? Copak je to někde zakázáno?
A teď se ptám... je nějaký velký rozdíl mezi vytištěním mapy do souboru a sejmutím obrazovky? To asi těžko...ne? I kdyby ano, tak i kdyby se mě, čistě hypoteticky, někdo zeptal na legálnost té mapy, můžu mu klidně říct, že jsem si jednotlivé kusy vytisknul do souboru, což je legální, pak je spojil a nakalibroval pro GPS. Nemůže mi na to říct vůbec nic! Na tom prostě není nic nezákonného. Takže nenechte se zastrašit nějakými výhružkami seznamu a googlu o stahování map! Právně to asi dost těžko jde nějak ošetřit.
1.11.2006 10:11
Jason_ce4you[QUOTE="jimmyjames"][QUOTE="Jason"]KAm se prosím Vás uloží ty bmp. soubory??? Kde je najdu?Díky[/QUOTE]
V adresáři s WebMapServerem ;) To chce občas sledovat, kam co stahuješ/instaluješ... :D [/QUOTE]
Jj, už jsem to našel...... na jednom PC se mi to hodilo přímo do složky kam jsem skopíroval ten exe soubor a na druhým PC se to dalo do "c" přímo na disk a já to pořád hledal ve složkách.:))
1.11.2006 10:15
happy_czCaues, sice uz to zacina byt lehce OT, v noci mi to nedalo a patral jsem az jsem se dopatral :?
http://slashdot.org/articles/05/06/08/203208.shtml?tid=217&tid=1
12.11.2006 04:48
Mem__ce4youNova verze http://ftp.nepsin.com/WebMapSaver.zip.

Za prve je politicky korektnejsi, aplikace se nikam nepripojuje, pouze nahore pribyl radek pro zadani URL serveru, ktery chcete nacist. Snimani bylo upraveno tak, aby fungovalo i s betaverzi map Atlasu, jako URL jde tedy zadat (a to uz je akt uzivatele, o kterem nechci nic vedet ;)):
- www.mapy.cz
- beta.mapy.atlas.cz
12.11.2006 11:27
jimmyjames_ce4youSuper, díky moc :) Hned to jdu vyzkoušet :)
12.11.2006 12:22
jimmyjames_ce4youProgram s beta.mapy.atlas.cz nefunguje :( Na tomto serveru nejde fullscreen a program začne klikat myší na horní řadu tlačítek, které nelze skrýt.
12.11.2006 12:31
Mem__ce4youMne to funguje, ale mam jiny skin ve Winech (s mensim title barem), to bude asi ono. Nahraju aktualizovanou verzi...

EDIT: Nahrana nova verze, otestoval jsem to ve Standardnim vzhledu i Windows XP vzhledu a melo by to chodit, predem dik za dalsi testnuti :) Taky jsem zmensil pocet kroku plynuleho posouvani, na rychle lince to z tech serveru zda se ted stiha, a snimani se tak da nekolikanasobne urychlit
12.11.2006 01:00
jimmyjames_ce4youUž to funguje :) Navíc mnohem rychleji :)) díky
Můžeš ještě prosím přidat možnost nastavení délky kroku pro posunutí? Předpokládám, že takto krokové posouvání si zavedl proto, aby se mapa stihla z netu načíst. Pokud však mám velmi rychlé připojení na net, kde o rychlost načítání dat obavy nemám, hodilo by se mi nastavit delší krok pro rychlejší posouvání.
12.11.2006 01:05
Mem__ce4youjimmyjames: Tam jsou dvě různé věci. Přímo v aplikaci můžeš nastavit dobu čekání v ms mezi dvěma kroky a pak dobu v sekundách, než se obrázek uloží (na pomalé lince to pak vypadá tak, že se mapa posouvá, objevují se prázdné čtverečky, do kterých se postupně dohrává grafika, a pak se to pěkně uloží). Když jsem tam neměl to plynulé posouvání po krocích a cukl vždy o celý výřez, tak se na seznamu stávalo i na rychlé lince, že některé čtverečky zůstaly prázdné, proto se to teď posouvá tak postupně. Každopádně přidat tam i tuhle hodnotu můžu a třeba s tím půjde ještě laborovat a urychlit to. Napíšu zase sem.

EDIT: Tak je to tam, dá se volit počet kroků na jeden výřez mapy (od 1 do 64, defaultně je 16), na tom atlasu to funguje i s 1 a dost to urychlí. Druhá věc je pak počet sekund před uložením. Defaultně je 1, ale dá se nově zvolit i 0, nicméně v tom případě ta jejich webová aplikace nestihne vykreslit body zájmu (restaurace, pošty, ...) a je tam jen mapový podklad. Na druhou stranu to může být i taková vlastnost ;)
12.11.2006 01:22
jimmyjames_ce4youNevím jestli to jde, ale je možné, aby program automaticky promazával RAMku?
Když jsem sníkoval větší plochu, která se skládala asi z 852 částí, pustil jsem program přes noc na druhém slabším počítači (Duron 1GHz, 256MB RAM). Odhadl jsem si, že snímkování by mohlo být dokončené přibližně v 6hod ráno. Nakonec ale skončilo asi v 17hod odpoledne, protože systém se při tom postupně čím dál více zahlcoval. Odpoledne to vypadalo tak, že krokové posouvání bylo asi 10x pomalejší než ba začátku, tkž celková rychlost sníkování se značně snížila.
Myslím, že toho by mohlo být způsobené zahlcením RAMky, kde asi zůstávají předešlé snímky. Je to pouze můj odhad, nejsem programátor.
12.11.2006 01:26
jimmyjames_ce4youNová verze mi funguje a nastavením menšího počtu kroků se rychlost snímkování velmi výrazně zlepší :) Bezva práce :)
12.11.2006 01:34
jimmyjames_ce4youPřemýšlel už někdo nad tím, jak přidat k bitmapovým mapám možnost vyhledávání měst, ulic, zájmových bodů...?

Napadlo mě toto dodělat pomocí waypointů. Na Ministerstvu Práce a Sociálních věcí jsem si vyzvednul CD s Územně identifikačním registrem (UID-ADR), kde je databáze všech ulic, měst, územních celků...........atd v ČR. V okresních městech už jsou i GPS souřadnice. Ještě jsem se k tomu pořádně nedostal, ale mám v plánu z databáze vybrat část, kteoru potřebuji a vytvořit z ní waypointy.
Snad to půjde podle očekávání.

Mám však už první problém. Waypointy se hodí na města nebo zájmové body, ale na ulice zrovna moc vhodné nejsou. Přeci jen waypoint je bod, kdežto ulice nějaká křivka. Neví někdo jak tento problém vyřešit?
1.3.2007 11:01
Martin ŘíhaProsím - v Mapmanageru úspěšně vytvořím mapy - adresář - ale po nahrání na kartu v MDA ji nemohu načíst. Nemá někdo podobnou zkušenost?
31.3.2007 05:14
Carpenter_ce4youTak já mám stejný problém. Mapa se mi zobrazí pouze tehdy, když ji nakopíruju do hlavní paměti a stejné složky jako předinstalovanou "World Map". Když chci program odkázat na kartu, odmítá mapy vzít na vědomí. Je to nějakej bug v programu nebo co?
31.3.2007 05:30
xtonda_ce4you[QUOTE="jimmyjames"]Mám však už první problém. Waypointy se hodí na města nebo zájmové body, ale na ulice zrovna moc vhodné nejsou. Přeci jen waypoint je bod, kdežto ulice nějaká křivka. Neví někdo jak tento problém vyřešit?[/QUOTE]v UIR-ADR jsou souřadnice adresních bodů, ne však ulic či jejich křižovatek, takže jediné co se dá udělat je vzít adresní body a udělat z nich POI nějak vhodně kategorizované aby se v tom dalo hledat. ale těch bodů je 2,5 miliónu.
13.7.2007 09:37
jouda_ce4youProgram funguje špičkově.

Ještě by bylo zajímavé přesné usazení do souřadnic.
Pokud zadám na atlasu přímo adresu
např. http://amapy.atlas.cz/#x=-815000@y=-1070000@cs=1@sidx=10@app=0@l=2,3,4
souřadnice JTSK 815000,1070000 ukazují (snad přesně) do středu zobrazeného obrázku.
zkus popřemýšlet, jestli by nešlo určit (podle zvoleného měřítka zobrazení) adresu alespoň jednoho rohu tebou nasnímaného čtverce.

EDIT. tak jsem si ještě hrál a souřadnice ukazují opravdu do středu zobrazené plochy, ne do středu některého za stahovaných čtverečků.
Při změně velikosti okna dojde vždy k přesunu zadaných souřadnic na střed okna.
To však neplatí pokud se po zobrazení stránky zruší zobrazení bočního a horního rámu.

Pro hledání v OziExploreru se používá soubor např World Cities.names (jedná se o DBF - stačí přejmenovat) a world Cities.types což je zase pro změnu obyčejnej texťák. Obojí ke stáhnutí na stránkách OziExploreru.
Pokud máš k dispozici souřadnice, bylo by docela zajímavé jeho naplnění.
13.7.2007 01:24
hpa[QUOTE="jimmyjames"]Přemýšlel už někdo nad tím, jak přidat k bitmapovým mapám možnost vyhledávání měst, ulic, zájmových bodů...?
[/QUOTE]

Pokud pouzivas OziExplorer, tak tam uz databaze geonazvu je.
23.7.2007 06:00
jouda_ce4youkdyby se Ti tak povedlo sejmout i tuhle mapu, to by byla paráda
http://izgard.cenia.cz/dmu/viewer.htm
24.7.2007 01:48
wind_ce4you[QUOTE="jimmyjames"]Přemýšlel už někdo nad tím, jak přidat k bitmapovým mapám možnost vyhledávání měst, ulic, zájmových bodů...?[/QUOTE]

Já mám do SmartCom GPS (=OZI) 2 databáze:
Praha

ČR

Obojí přesune OZIho vždy na střed příslušné ulice, příslušného sídla.

Pokud bude zájem, mohu UPnout
24.7.2007 01:50
wind_ce4youJinak jsem stáhnul komplet ČR turistickou mapu z mapy.cz
(shocart = jsou tam i cyklotrasy i turistické trasy), dokončuji kalibraci do OZIho, takže opět - pokud je zájem, mohu UPnout

(ten prográmek tady jsem k tomu ale nepoužil, napsal jsem si vlastní, na tak velká díla se trochu nehodí, byť jinak je super)

Dotaz pro ty, co tomu rozumí?

Je to S42 nebo Pulkovovo? V OZIm mám obojí, S42 mi dávalo lepší výsledky...
24.7.2007 05:33
jimmyjames_ce4youUrčitě budu rád, když to někde upneš :) Můžeš to nahrát na můj ftp server a já sem pak vložím odkazy na stáhnutí. Loginy a adresu jsem poslal přes SZ.
25.7.2007 10:48
wind_ce4youJeště dotaz - já PDA nepoužívám - dá se v PDA použít souřadný systém S42? Nebo to umí jen Pulkovo 1942(1)? A je mezi nimi nějaký rozdíl?
26.7.2007 07:19
vladas_ce4you[QUOTE="Mem_"]Nova verze http://ftp.nepsin.com/WebMapSaver.zip.
[/QUOTE]

Asi jsem "trochu natvrdly", ale jak se konkretne zada, kdyz chci sejmout ctverec (anebo obdelnik) se stredem v konkretnim miste a nedala by se tam pridelat treba (jednodussi) volba sejmout cverec o strane 20 obrazovek od zadane polohy, protoze mam pocit, ze to takto funguje jen ze zadaneho leveho horniho rohu, pokud jsem dobre pochopil ?

Kdyz jsem zkousel ta tlacitka "L,U,D,R", tak mi to nic nedosadilo, ale jen chvili "zmatene posunovalo obrazem", takze jsem asi vubec nepochopil jejich vyznam :-( Dik...
26.7.2007 08:15
Mem__ce4youvladas: Je to napsane v tom prilozenem textovem navodu: "4) Rucne odmerit (tlacitky L, R, U, D) nebo odhadnout vzdalenost, kde zacit se snimanim, tyto hodnoty doplnit jako Left a Top (pokud zustanou 0, tak bude levy horni roh sejmute mapy prave aktualni obrazovka)"

Tj. pro sejmuti ctverce 20x20 se stredem nad aktualni pozici je potreba zadat Left=10 a Top=10, program na zacatku snimani automaticky odskroluje
26.7.2007 10:15
vladas_ce4youTak jsem z toho jelen (navod jsem samozrejme predem cetl), ale by to udelalo to, co chci (pro zacatek na pokus alespon mapu 4x4 se stredem v Jeseniku),
tak jsem musel dat presne opacne "Move left" = 2 x "Capture area X" = (2x4) = 8 a "Move up" = 2 x "Capture area Y" = (2x4) = 8 ;-(

Radeji jsem si tedy prepsal cely navod, abych mu pozdeji lepe rozumel a pokud je neco spatne, tak mne prosim oprav. Dik ...

Pro snimani napr. ctvercove mapy 4x4 se stredem v Jeseniku postupujeme nasledovne:

1) V Internet exploreru najdeme na www.mapy.cz mesto Jesenik
2) Zobrazime potrebne rozliseni a stred snimani a zkopirujeme do schranky presnou URL z MSIE
3) Spustime "WebMapSaver.exe", URL do nej zkopirujeme a stiskneme "GO" cimz se zobrazi stredova pozice
5) Na www.mapy.cz uzavreme vse nepotrebne a ikonkou zobrazime mapu jako "fullscreen"
6) Nastavime pro ctverec 4x4 obrazovky "Capture area X"=4 a "Capture area Y"=4
7) Nastavime "Move left" = 2 x "Capture area X" = (2x4) = 8
"Move up" = 2 x "Capture area Y" = (2x4) = 8
8) Postupnym stisknutim "U" a "L" odscroolujeme na pocatecni pozici snimani
9) Pro rychly Internet nastavime (mene bezpecne) "'ms' per move"=1, "'s' before save"=0, "steps per move"=1
10) Stisknutim "Start saving..." odstartujeme vlastni snimani a uz nesmime hybat mysi (prerusit lze stisknutim "Shift")
11) Poskladame vysledny *.PNG pomoci "BitmapCombine.exe"
27.7.2007 08:31
vladas_ce4youPodle toho co jsem napsal by tedy slo s tim snimanim "od stredu" sejmout jen 32x32 a ne 64x64, anebo se pletu ?

Ted jsem tak sejmul a poskladal mapu 32x32, ktera ma 90MB a na PC s W98 a 512MB RAM se na ni bohuzel nepodivam, jestli jsem se tak opet strefil do toho "stredu" jako v predchozim pripade ;-( (musim az doma a nejdrive az ve stredu po dovolene), ale nebylo by prosim mozne radeji k butonu "Start Saving..." pridat jeste jeden treba "Start Saving from Center..." ktery by takoveto snimani precejen zjednodusil ;-) Dekuju...
27.7.2007 08:54
Mem__ce4youvladas: Diky :yes: Nakonec jsem se prinutil to vyzkouset, protoze "to musi fungovat", a zjistil jsem, ze je v posledni verzi chyba, ktera ty hodnoty Move left a Move up uplne ignoruje, a proto se to pred snimanim nevycentrovalo :oops:

Tady je opravena verze:

A ta uz funguje presne podle popisu, chces-li sejmout mapu treba 5x5 se stredem tam, kde se zrovna divas, tak zadas Move left=2 a Move up=2. Pred snimanim oblasti 5x5 to aplikace sama o dve obrazovky odskroluje doleva a nahoru a tim je zajisteno, ze obrazek uprostred bude presne ten, na ktery jsi mel odskrolovany.
27.7.2007 10:34
vladas_ce4youTake diky a uz to funguje tak, ze to chapu dokonce uz i ja :-D

Akorat nevim, jestli to jeste neni problem W98 (na kterych to mozna provozuju uz jen ja ;-)...), ale kdyz to dobehne a chci si pomoci "GO" zajet do puvodniho mista, nebo tam znovu vlozim URL a dam GO, tak uz to nefunhuje a musi se program znovu spustit, coz je neprijemne, ze se pak musi znovu nastavovat vsechny parametry
(mozna by navic bylo dobre ukladat konfiguraci do *.ini, anebo do registru...) Dik...
27.7.2007 11:08
JKL_KOLDA:D :D :D
Tedy, jako geodeta by mne zajímalo, jak si chceš vyrábět sám mapy?

Asi máš namysli něco jiného...

Můžeš vzít existující mapový list, pokud Tě zajímají určité body, tak si zjistit S-JTSK souřadnice a provést přepočet na soustavu WGS-84, což je GPS. Nejlepší to budeš mít s fotogrametricky tvořenými mapami, který jsou GPS nejpodobnější...
27.7.2007 11:13
Mem__ce4youOT: JKL_KOLDA: To má být reakce na autora vlákna, které založil v roce 2004? Zdá se vám to ještě aktuální? ;)

vladas: Na to znovunacteni URL mrknu, to by melo fungovat. Co se tyce ukladani do ini atd., to by takovy problem nebyl, ale zas je to jednorazova utilitka tak to nechci s funkcnosti prehanet ;)
29.7.2007 02:09
wind_ce4youTak konečně hotovo:

CYKLOMAPY + TURISTICKÉ MAPY + ZAJÍMAVÁ MÍSTA - VŠE V JEDNOM
Celá ČR
12 velkých podrobných map
Měřítko 1:50 000
V kombinaci s TOPO mapami naprostá šipčka v navigaci na mobil/PDA

Ukázka:

Klad listů:

Podklady: SHOCart 2007

Potřebujete:
*zobrazení na PC: OZI EXPLORER (testováno na verzi 3.95.4m)
*zobrazení na mobilu - jen pro mobily se Symbian S60: SmartCom GPS (testováno na Nokia N73 a SmartCom GPS verze 1.53c)
*zobrazení na PDA: OZI CE (dle uživatelů také OK)

Hlavní rysy:
-vše v jedné mapě - cyklo trasy, turistické značky, zajímavá místa
-podrobnější než stávající SHOCart turistické, čitelné (narozdíl od nich)
-novější, aktuálnější (nové silnice, dálnice...)
-celá ČR je rozdělená jen do 12 oblastí -> není potřeba tahat ssebou 60 malých map,
můžu si zobrazit celý výlet na 1 mapě
-mapy se dostatečně překrývají
-slušná kvalita obrazu (vše generováno přímo z BMP, nedochází tedy ke ztrátám z několikanásobné rekomprese JPG)
-verze jak pro OZI EXPLORER, tak pro SMARTCOM GPS (SMARTCOM NAVIGATOR)
-celá ČR má méně MB než turistické SHOCart, co jsou ledaskde ke stažení, navíc cca 2x podrobnější !!

Nevýhody, známé problémy:
- mapy A4 a C2 mají místy nestejnou barvu podkladu (v náhledu vypadají trochu jako šachovnice - jen místy)

Celé mi to zabralo víc jak stovku hodin práce (získání podkladů, sesazení, vyčištění, kalibrace)
proto si nepřeju, aby to bylo uploadované jinam.

Díky nicku TOTEM za novou a lepší kalibraci, a nicku P910i za konzultace.

Pozitivní reakce potěší :-)

Mapy jsou tady:
[CODE]
http://rapidshare.com/users/HNH4UB
[/CODE]
Heslo je: windmapy
NIKAM JINAM NEUPLOADOVAT !!!
2.8.2007 02:14
ScapinoTo: Mem_:
Zkoušel jsem novou verzi WebMapSaveru na http://www.geoportail.fr/ a mám nepříjemný pocit že to nefunguje moc dobře. V horizontální rovině je to OK, ale vertikálně jsou čtverce posunuté viz příloha - v tomto případě bylo nastavení:
steps per move: 4
move left: 1
move up: 1
capture area
X: 4
Y: 4

TAK SE OMLOUVÁM, FUNGUJE TO OK, ALE OPRAVDU SE MUSÍ VEŠKERÉ OVLÁDACÍ PRVKY NAD MAPOU SKRÝT, COŽ JE PRÁVĚ U TOHOTO SERVERU TROCHU SLOŽITĚJŠÍ
2.8.2007 03:12
Mem__ce4youScapino: Jj, je potřeba nechat volnou oblast 512x512 (a kousek od levého horního okraje), protože tam se simuluje to posouvání myší. Stejně tak je potřeba s myší v průběhu snímání nehýbat (nejlépe odpojit kabel, pokud se třeba má snímat delší dobu), protože jinak se to může posunout. Holt je to taková přímá metoda

Edit: Možná by stálo za to umožnit v programu definovat polohu a velikost té snímací oblasti, aby to bylo univerzálněji použitelné na různých serverech. Utilita primárně vznikla pro seznamácké mapy takže je tam dost věcí natvrdo.
3.8.2007 07:24
jouda_ce4you[QUOTE="Mem_"]
Edit: Možná by stálo za to umožnit v programu definovat polohu a velikost té snímací oblasti, aby to bylo univerzálněji použitelné na různých serverech. Utilita primárně vznikla pro seznamácké mapy takže je tam dost věcí natvrdo.[/QUOTE]

to by určitě za to stálo páč by pak šlo u některých map vyřešit problém s kalibrací . Aneb ATLAS a zadávaný/kalibrační bod uprostřed obrazovky. Pro svoje rozlišení obrazovky by si to každý metodou pokusu a omylu už dohledal sám

PS. existuje podobný program jako je BitmapCombine.exe kterej by nevytvářel PNG ale BMP (zrovna u Atlasu ta komprese dost pocuchá vrstevnice v lesích) ???
3.8.2007 07:35
vladas_ce4youTak nevim, jesli opravdu nejsem natvrdly ;-( ...

Potreboval jsem maximalni ctverec kolem Jeseniku a ze to na mem W98 rano jeste bezelo a potreboval jsem pracovat, tak jsem to pustil na momentane nevyuzitem PC s Vistama.
Dal jsem "Move left" = 31, "Move up" = 31, "Capture area" 63x63,
ale i v pravem dolnim rohu nasnimanych obrazku bylo vsude "Mapovy podklad neni k dispozici" jakoby uplne vse snimal "moc severne" :-(.
Potrebuju tam i to Polsko, ze tam obcas budu chtet zajet na kole a zacit snimat ze severu tam, kde jsou mapu k dispozici, ale nepodarilo se ani se ctvercem 63x63 se stredem v Jeseniku :-( - co prosim delam spatne ?

Jeste je problem, ze kdyz se ukonci pres Shift, tak sice napise ABORT, ale dal je problem aplikaci kilnout a to i kdyz se to udela klavesami pres spravce programu, tak jeste porad hodne dlouho bezi a nechce se ukoncit (mys tvrdosijne porad ovlada WebMapSaver.exe, ktery se odmita ukoncit) Dik ...
3.8.2007 08:01
ScapinoTo: Jouda
Souhlasím, speciálně u některých serverů, které mají okno s mapou až úplně dole a které nejdou zvětšit na celou obrazovku by to bylo fajn.
4.8.2007 07:58
Mem__ce4youvladas: Neni ta hlaska "Mapovy podklad neni k dispozici" spojena s volbou rozliseni, ze pro moc velke priblizeni to ma seznam mimo CR zalostne? To preruseni se shiftem zkontroluju, dik za nahlaseni
6.8.2007 07:20
vladas_ce4youJe to tim velkym rozlisenim, ale jak jsem si vsiml, tak Visty si posunuly to tahlo s rozlisenim samy na vetsi pri spusteni snimani a budu to muset jeste zkusit pod W98, ktere mi ale ani za noc nestihnou oblast 63x63 kterou bych rad udelal a rano uz na tom PC musim pracovat :-(.
6.8.2007 12:37
vladas_ce4youTak ted jsem to zkousel a opravdu to pod tema Vistama (kde bych to mel oproti W98 za chvili) pri snimani pohne "Zoomovacim tahlem" na mapy.cz a proto je to asi pod Vistama nepouzitelne :-( - jeste zkusim nekde na WXP ...
6.8.2007 01:17
Mem__ce4youOK, vidim to na novou verzi, kde umoznim presne napozicovat ctverec pro snimani a tahani mysi, aby to neinterferovalo s ovladacimi prvky kydz ma clovek jiny system, nastaveni nebo mapovy server
6.8.2007 01:42
vladas_ce4youTo by bylo fajn. Ted bych rad takovy podrobny "autoatlas pro kolo i s polnackama i presto ze na silnicnim kole je moc nevyuziju" (tedy neco mezi turistickyma mapama a autoatlasem a cela CR zatim nevim, jestli se vleze do 4 nebo 6 maximalnich ctvercu 63x63) a to same i jako "fotomapu" a pri nynejsim systemu (vypada, ze pod WXP to chodi korektne) je to takova "sazka do loterie s metodou pokusu a omylu", tedy alespon u mne ;-( ...
6.8.2007 02:20
Mem__ce4youNova verze WebMapSaveru, umoznuje interaktivne nastavit polohu a rozmer (od 128x128 do 1024x1024) snimanych obrazku. Soucasti je i nova verze BitmapCombineru, kde je mozne rovnez zadat rozmer obrazku a ukladat i do BMP. Jen na ukladani/nacitani z INI jsem se jeste nedostal, tak kdyztak v pristi verzi.

7.8.2007 07:41
vladas_ce4youPotreboval bych sejmout vetsi uzemi (radeji vcelku), ale na vsech PC a i na tech Vistach s 2GB RAM mi to pri pokusu o skladani obrazku o 63 radach nebo sloupcich hodi "Parameter is not valid",

See the end of this message for details on invoking
just-in-time (JIT) debugging instead of this dialog box.

************** Exception Text **************
System.ArgumentException: Parameter is not valid.
at System.Drawing.Bitmap..ctor(Int32 width, Int32 height, PixelFormat format)
at System.Drawing.Bitmap..ctor(Int32 width, Int32 height)
at BitmapCombine.Form1.Combine()
at BitmapCombine.Form1.button1_Click(Object sender, EventArgs e)
at System.Windows.Forms.Control.OnClick(EventArgs e)
at System.Windows.Forms.Button.OnClick(EventArgs e)
at System.Windows.Forms.Button.OnMouseUp(MouseEventArgs mevent)
at System.Windows.Forms.Control.WmMouseUp(Message& m, MouseButtons button, Int32 clicks)
at System.Windows.Forms.Control.WndProc(Message& m)
at System.Windows.Forms.ButtonBase.WndProc(Message& m)
at System.Windows.Forms.Button.WndProc(Message& m)
at System.Windows.Forms.Control.ControlNativeWindow.OnMessage(Message& m)
at System.Windows.Forms.Control.ControlNativeWindow.WndProc(Message& m)
at System.Windows.Forms.NativeWindow.Callback(IntPtr hWnd, Int32 msg, IntPtr wparam, IntPtr lparam)

************** Loaded Assemblies **************
mscorlib
Assembly Version: 2.0.0.0
Win32 Version: 2.0.50727.42 (RTM.050727-4200)
CodeBase: file:///C:/WINDOWS/MICROSOFT.NET/FRAMEWORK/V2.0.50727/mscorlib.dll
----------------------------------------
BitmapCombine
Assembly Version: 1.0.0.0
Win32 Version: 1.0.0.0
CodeBase: file:///C:/!MAPA_CR_ATLAS_FOTO/BITMAPCOMBINE.EXE
System.Windows.Forms
CodeBase: file:///C:/WINDOWS/assembly/GAC_MSIL/System.Windows.Forms/2.0.0.0__b77a5c561934e089/System.Windows.Forms.dll
System
CodeBase: file:///C:/WINDOWS/assembly/GAC_MSIL/System/2.0.0.0__b77a5c561934e089/System.dll
System.Drawing
CodeBase: file:///C:/WINDOWS/assembly/GAC_MSIL/System.Drawing/2.0.0.0__b03f5f7f11d50a3a/System.Drawing.dll

************** JIT Debugging **************
To enable just-in-time (JIT) debugging, the .config file for this
application or computer (machine.config) must have the
jitDebugging value set in the system.windows.forms section.
The application must also be compiled with debugging
enabled.

For example:

When JIT debugging is enabled, any unhandled exception
will be sent to the JIT debugger registered on the computer
rather than be handled by this dialog box.
7.8.2007 08:07
Mem__ce4youZrejme nedokaze System.Drawing.Bitmap udelat bitmapu o rozmerech vetsich nez 32.000 x 32.000 pixelu. Otazka je, jestli s tak velkou bitmapou je schopno pracovat i neco dalsiho (graficky editor nebo konvertor na jiny format, mozna radkovy imagemagick). Byla by jeste moznost nevytvaret tu vyslednou bitmapu v pameti, ale natvrdo ukladat nekomprimovany BMP soubor, timpadem budou pametove naroky na BitmapCombine prakticky nulove, ale take nevim, jake je omezeni na rozmery formatu Windows BMP
7.8.2007 08:29
vladas_ce4youChci to jeste zkusit doma na WXP sice jen s 1GB RAM, ktery mam ale nastaveny tak, ze jsem na nem pracoval (samozrejme v jinych programech) uz s opravdu dost velkyma mapama (dostanu se k to mu asi ale az pres vikend).
Podle toho co pises o te "System.Drawing.Bitmap" ale vypada, ze mi to nejspis nepomuze :-( ...

Je jasne, ze je velke mapy rozlozit na vice mensich casti (uz kuli tomu pozdejsimu zobrazovani, i kdyz da vic prace vymyslet, jak optimalne nasnimat po castech a hlavne neudelat chyby pri snimani...), ale kdyz uz mam sejmuto treba 63x63 (coz je jasne, ze ted asi nezpracuju, ale je toho skoda, pokud uz je to takto "pohodlne" sejmute :-(...

Rucni prejmenovani (aby se dalo slozit po castech...) bude ted take docela "veda" a nesel by prosim "BitmapCombine.exe" upravit tak, aby vysledek "rozrizl" na zvoleny pocet dilu (treba na 2x2 dily), coz by dost zjednodusilo snimani a hlavne skladani takovych "velkych monster" ;-) ? Diky...
7.8.2007 08:39
Mem__ce4youJj, upravit BitmapCombine tak, aby bral v uvahu indexy obrazku nebude problem. Tj. sejmes si treba oblast 80x80 (v posledni verzi jsem tam dal max 99) a pak das rozmer vysledku treba 20x20 a pocatek indexovani v 60x20 (posledni ctverec ve druhe rade) apod.
7.8.2007 10:23
vladas_ce4youTo by bylo fajn (anebo by bylo sikovne treba neco jako "rozdelit vysledek na volitelne 2x2 ctverce a ostatni uz by se to postaralo samo, i kdyz tady by zas byla nevyhoda, ze by to asi bylo jen bez prekryvu, ktere jsou nekdy zadouci a nekdy kvuli yspore mista na SD zadouci nejsou - takze nejlepe nechat "rucni indexovani" i "automaticke deleni" a tam zvolit s prekryvem, anebo bez nej, nebo to uz bych chtel moc ;-) ?)
Vlastne ted jsem si to jeste jednou precetl a tohle vyhovuje, akorat by tam byly sikovne ty prekryvy, i kdyz i ty s vlastne daji udelat postupne jen temi indexy, i kdyz je pak trochu narocnejsi si predstavit v kterych mistech, pokud je mapa vetsi a spatne se z hlavy predstavuje co je na ni kde....

Jinak jsem se dival na funkci "Position and size" v WebMapSaver.exe a nejak mi jde jen menit velikost toho oznaceneho cvterce a posouvat s nim uz nejde, nebo to zatim neni dodelane? Dik...
7.8.2007 11:06
Mem__ce4youMne s tim posouvat jde, pomoci tech tlacitek L, R, U, D. Posun je o jeden pixel, pokud cloveka nebavi klikat, da se treba drzet enter
8.8.2007 09:44
jouda_ce4youJe to perfektní.
Ještě bych navrhoval 2 vylepšení
- vypisovat pozici snímaného čtverce (pokud si už jednou najdu usazení tak abych se příště jednoduše dostal na stejnou pozici)
- velikost snímané oblasti nastavitelnou dle mého požadavku (pro dané rozlišení mapy např. vím, že 1km odpovídá 200 pixlům a já si tak mohu říct, že chci stahovat čtverec 2x2 km ... 400x400 pixlů). Pro kalibraci většího počtu map je výhodné začínat na celých kilometrech (líp se přepisujou map soubory v ozim)
8.8.2007 10:07
Mem__ce4youjouda: OK, tak to vidim na dodelani INI a zobecneni tech hodnot, at je to univerzalne pouzitelne
8.8.2007 11:52
Mem__ce4youNova verze

Umoznuje rucne zadat libovolnou velikost i rozmery snimane oblasti, veskera nastaveni se pri ukonceni aplikace ulozi do INI a po dalsim spusteni opet nactou. Adekvatne byl upraven i BitmapCombine, ktery nyni detekuje rozmery nasnimanych obrazku automaticky podle prvniho, a pribyla take moznost nastavit si, od ktereho indexu ma spojovani zacit, takze je mozne treba z 80x80 nasnimanych obrazku nechat polepit 4 bitmapy 20x20, nebo treba s presahy 22x22 apod.
9.8.2007 12:03
vladas_ce4youZrada ;-( !!!

Tak by se mi libila "stinovana vyskova AutoMapa alespon se zoomem 9" z http://www.beta.mapy.cz/ ale vypada, ze si s tim WebMapSaver.exe neporadi a ze brzy koncime, pokud nebudes mit chut to jeste resit ;-( ...
9.8.2007 12:35
Mem__ce4youZajimave, reaguje to na mouse eventy jinak (zustava stisknuta mys atd.), kazdopadne nehazejme flintu do zita, prijdu na to, jak se to lisi, a pripadne dame volbu dvou moznosti posouvani
9.8.2007 12:53
vladas_ce4youMno a navic ty "zdrzujici blbustky" jako plynule zoomovani (co mne vsude rozciluje a kde jde hned vypinam...) + vlastni zrejme generovani a nacitani vyskoveho profilu a pak dat na ukladani kazdeho obrazku zrejme nejmene minutu anebo i vic ;-( ...

Jinak jsem ted neco tahal na WXP s velkym rozlisenim a pouzil na W98 stejny *.ini abych mel stejny vyber (ze brzy na ty WXP nebudu moct a fotomapu ve stejnem rozliseni budu muset dotahnout na W98), musel jsem tedy dat misto 1024x1024 jen 800x800 pixelu aby se to na muj horsi monitor vlezlo a mapa pri jinak stejnych parametrech zacala snimat mensi uzemi nez na tech WXP, i kdyz s Move a Caprure Area jsem nehybal - chtel jsem je pak pouzit pro stejnou fotomapu a jen testoval na stejne mape, co se mi zatim stahuje vedle ;-(
10.8.2007 07:23
jouda_ce4you[QUOTE="Mem_"]Nova verze

Umoznuje rucne zadat libovolnou velikost i rozmery snimane oblasti, veskera nastaveni se pri ukonceni aplikace ulozi do INI a po dalsim spusteni opet nactou. Adekvatne byl upraven i BitmapCombine, ktery nyni detekuje rozmery nasnimanych obrazku automaticky podle prvniho, a pribyla take moznost nastavit si, od ktereho indexu ma spojovani zacit, takze je mozne treba z 80x80 nasnimanych obrazku nechat polepit 4 bitmapy 20x20, nebo treba s presahy 22x22 apod.[/QUOTE]

:D SUPER

Jen se mi zdá, že nefunguje posouvání mapy pomocí tlačítek Up a Down
(chytá to kraj blikacího čtverce a pokouší se to hejbat s ním). Do stran to fachčí správně.

Šlo by ještě tohle posouvání udělat tak aby se dalo skočit na konkrétní (např.blbě stáhnutý) čtverec přes zadání počtu posunutí + i -
10.8.2007 07:49
vladas_ce4youK nejake funkci pro ty blbe stahnute ctverce bych se take primlouval.

Ted jsem treba tahal na PC kde bylo jen 2GB volneho mista na disku (bohuzel tam nesmim nic smazat), z obrazku 65x41 mi to skoncilo na polovine a momentalne nemam PC, kde bych to mohl spustit znovu a aby se to veslo cele najednou :-(.

Nesla by prosim udelat funkce, aby se dalo pokracovat od zadane pozice a dal spravne indexovalo nazvy souboru, anebo dokonce aby to naslo posledni ulozeny obrazek, co byl jeste spravny a pokracovalo dal az do konce ?
(ze bych na disku vsechny obrazky kvuli mistu smazal a nechal tam jen ten posledni spravny, a pokud by to samo "nakrokovalo" na pravne souradnice, ze by to pokracovalo v indexovani nazvu podle toho posledniho spravneho, popr. by se dal zadat "pocet opravovanych ctvercu" a pokud by se nezadal, tak by to jelo az do konce) Dekuju...

S tim cvercem take obcas stisknu UP a nic se nedeje (spatne se pak pocita, kolikrat to opravdu skocilo) a mam takovy pocit, jako by v programu byla "nejaka smycka obsluhujici ten ctverec" a tim padem to obcas ta tlacitka Up a Down ignorovalo. Mozna tam ten cverec po jeho navoleni uz ani nemusi byt...

Jeste mne napadlo, ze by bylo sikovne, kdyby to odhadovalo cas zbyvajici do konce stahovani ...
15.8.2007 07:51
xxmzTo: Mem_ . Jen tak přemýšlím - nebylo by možné pro snímání map vytvořit aplikaci která by pracovala přímo s oknem libovolného prohlížeče (ne prohlížeč v aplikaci)? Pokud by to šlo bylo by to pravděpodobně mnohem univerzálnější, ve smyslu na tomto serveru nejede to a tohle atd..... Pro posouvání by mohlo sloužit postup který používá geniální a geniálně jednoduchý Ghost Mouse 2 (ušetřil mi několikrát moře otrocké práce), který věrně simuluje pohyb myši uživatele tak, že bezproblémů posouvá např. beta.mapy.cz. Pak obdobu printscreen, ořez a je to :) (zase Hurvínek a jeho válka). Pro zájemce odkaz na zmínění GhostMouse 2 : http://www.chip.de/downloads/c1_downloads_13004921.html
15.8.2007 09:17
Mem__ce4youxxmz: Ono to tak mozna funguje i ted, ta aplikace si neoveruje, ze ma okno v popredi, takze pokud hned po zapnuti snimani prepnes do jine aplikace (prohlizece), tak by to melo tahat v nem. Ale ted si nejsem jisty, zda to snima DC cele obrazovky (=PrintScreen) nebo jen aplikacniho okna.

Co se tyce toho posouvani a castecne nefunkcnosti na beta - ja posilam klasicke zpravy stisknuti mysi, tazeni, uvolneni mysi, ale na puvodnich mapach to trochu blblo, takze nekde je tam pauza navic, nekde je naopak po pusteni hned stisknuti. Na beta se zda, ze uz to reaguje jak ma, takze to zkusim nasimulovat a pak pridat prepinac pro dva rezimy posouvani
15.8.2007 10:15
vladas_ce4youFunguje to i v jine aplikaci :-) Akorat by mozna bylo dobre tam dat (volitelne pred zacatkem snimani) prodlevu, aby se to do te aplikace stacilo urcite prepnout a na zacatku nechybely obrazky...
15.8.2007 10:35
xxmzJJ funguje to a snímá to jen výřez, což je dobře. Jsem zvědav kde bude ten háček u beta.mapy.cz. Žeby hoši už něco tušili??
17.8.2007 01:27
vladas_ce4youTo posouvani tlacitky UP a DOWN ted opravdu zlobi. Nekdy musim kliknout i 6x, nez se trefim do toho "spravneho okamziku" a obraz se posune a to se pak spatne pocita :-( ...

Ten ctverec je ale jinak samozrejme sikovny pro predstavu, ktera oblast se bude skutecne snimat a hodi se tam, kdyz chci vedet, kde presne bude stred a najizdim tam treba rucne (mysi), takze by nebylo vhodne, aby zmizel uplne.
Neslo by tam prosim radeji udelat tlacitko pro jeho volitelne zobrazeni, aby tam nebyl i ve chvilich, kdy (alespon mam ten pocit) zrejme zdrzuje ta tlacitka UP a DOWN ?
17.8.2007 11:47
piato mapy, ktore som nemohol tymto programom naskenovat mi uz idu.
Hacik je v tom, ze treba rozmery volitelneho obdlznika nastavit tak, ze ak ma zobrazovana mapa na monitore napr. 1000x650, musim zvolit napr. 700x400, dat ho do stredu mapy a funguje to. Ked treba, tak dajte este mensie rozlisenie. Idu mi vsetky mapy okrem http://www.podnemapy.sk/lpis/viewer.htm a to ma dost stve.
18.8.2007 06:42
xxmzTo: Piato. Zkoušel jsem mapy z http://www.podnemapy.sk/lpis/viewer.htm a jde to vpohodě. Snímal jsem to přímo z Opery, program nastaven "ms" per move 5000 , steps per move 1.Tohle by mělo fungovat u všech mapserverů pracujících s ArcIms (nedělat další tah předtím, než je plně dokončen předchozí požadavek-proto těch 5000 ms).
18.8.2007 09:44
piatovobec mi to nejde, neposuva ani jednym smerom,vzdy ofoti ten isty snimok, nepomaha nastavit ani tych 5000ms.
Ale na http://www.arcgeo.sk/svm50karto to ide v pohode. Je to inak asi najkrajsia plasticka mapa, aku som zatial nasiel.
20.8.2007 08:48
vladas_ce4youJeste bych mel jednu prosbu a to jestli se muze treba pri posouvani mapou mysi anebo tlacitky aktualizovat i ta URL nahore a ukladat do *.ini.
Percejen je rychlejsi najit si potrebny stred "primo", nez v IE a nekdy jsou take trochu jine rozmery obrazu.

Jo a neslo by prosim neco pro opravu tech spatne stazenych obrazku ?
Stahl jsem 61x31 obrazku, 1 se nepodaril a uz se tam nestrefim at delam co delam, takze taham vse znovu a zas tam muze byt neco poskozeno, i kdyz uz taham docela pomalu :-( ...
(behem stahovani WXP uz 2x napsaly, ze si upravuji odkladaci soubor a uz to bylo poskozene, tak nevim, jestli ted pomuze jeho pevna velikost a jestli se mi vse vejde :-(...)

Dik...
22.8.2007 07:05
xxmzMěl bych drobné vylepšení pro příští verzi: při snímání matice obrázků 01_01, 01_02, 01_03 se program vrací zpátky na začátek a snímá 02_01, 02_02, 02_03. Proč neudělat 01_01, 01_02, 01_03 skok o řádek níž a rovnou snímat v pořadí 02_03, 02_02, 01_01. V některých případech to ušetří téměř 50 % času.
22.8.2007 07:15
vladas_ce4youProtoze se mi uz podruhe stahl 1 ze 63x63 obrazku spatne (a to uz jsem vickrat takhle zbytecne stahoval cele kvuli jedne chybe, protoze jsem se nedokazal strefit do toho vadneho mista a to nastve a hlavne hodne zdrzuje :-(...), tak jsem zjistil, ze dobry obrazek z prechoziho stahovani pouzit nemuzu, ze je to "trochu posunute" i kdyz jsem vychazel ze stejneho mista (snad mi neco nehnulo mysi)

V tom vadnem obrazku mi chybel 1 ctverecek (samozrejme chci mit vysledek dokonaly...), takze jsem jej tam rucne "vlepil" v grafickem editoru z prechoziho stahovani a tim mi vznikl problem :-(...

Obrazky jsou totiz 32-bitove (coz se mi zda zbytecne moc a asi je to moje blbost, ze jsem si nevsiml, na jakou barevnou hloubku je nastaveny pocitac, co mam momentalne pujceny na stahovani...).

Obrazek jsem opravoval ve starem PSP (jednoduchy a na podobne drobne upravy mi zcela vyhovuje, ale 32-bit bohuzel neumi), takze mi vznikl 24-bitovy vysledek a az kdyz jsem zkusil slozit v "BitmapCombine.exe", tak vlozeny opraveny obrazek byl "jakoby posunuty" (s tim puvodnim, neupravenym to nedela).
Nezjistil jsem, jak to v Photoshopu prevest na 32-bit (moc jej neovladam), takze jsem tam pres puvodni neupraveny 32-bit vlozil ten opraveny 24-bit, cimz jsem vysledek sice ulozil jako 32-bit, ale po spojeni v "BitmapCombine.exe" to opet bylo posunute :-(.
Kdyz jsem se dival do hlavicky *.bmp, tak jedna zacina BM6 a druha BM8 a nevim, cim tedy prevest obraveny obrazek do spravneho formatu :-(

BMP po zkomprimovani zabiraji na disku mene mista nez PNG (ktere asi samozrejme nema smysl znovu komprimovat) a chci si radeji uchovat i puvodni obrazky (protoze se velkymi slozenymi vysledky uz se bohuzel asi opravdu neda v zadnem grafickem editoru s 1GB RAM pracovat), takze jsem zkusil vsechny *.BMP prevest na 24-bit a ony se pak v "BitmapCombine.exe" take skladaly "posunute".
Nejde prosim "BitmapCombine.exe" upravit tak, aby umel pracovat s libovolnymi *.BMP a ne jen temi (zbytecne velkymi) 32-bitovymi a cim ted pripadne alespon mohu prevest ten opraveny 24-bitovy *.BMP aby mi sel normalne slozit ?

Dik a omlouvam se za tu "strucnost" ;-) ...
23.8.2007 08:41
vladas_ce4youJo a opet se mi stala dalsi "neprijemnost" ;-(

Stahuju dost velke fotomapy na jinem PC a v rade 56 z 61 to asi po 2 dnech stahovani zarvalo "nedostaek mista na disku" (uz to obsadilo asi 12GB) a samozrejme jsem tam jak na potvoru mel ten disk nasdileny "jen pro cteni" :-(

Nesel by prosim dodelat nejaky Hotkey "Pause + Resume" ? Dik...
23.8.2007 03:04
ScapinoNemáte někdo tušení jaký souřadnicový systém by mohli používat Francouzi na http://www.geoportail.fr/ (mapy od IGN) ? Mapy odtamtud získané přes WebMapSaver (Korsika) jsou perfektní, ale když je natáhnu do OZIho a zkalibruji (UTM+WGS84), tak to místy hází chybu i 1 km - zkoušel jsem i jiné kombinace (např NTF France + France Zone) s podobným výsledkem. Zkoušel jsem to i vygooglovat a nic.
Kromě toho Franština zrovna není moje silná stránka a oni jiné jazyky samozřejmě znát nechtějí :-)
31.8.2007 11:11
vladas_ce4youNeumrelo to tu jeste prosim ? (viz. me predchozi dotazy) ;-( Dik ...
31.8.2007 11:37
ScapinoZkoušel jsem stahovat obdélníky 1000x760px - 10x30 (tj. asi 300 čtverců nebo méně - to je pro BitMapCombine asi maximum a pro následné zpracování asi taky ), pospojoval jsem je v BitMapCombine (záležitost na delší dobu :-) - další úpravy tj. oříznutí a dolepení několika málo vypadlých čtverců jsem dělal v GIMPu - šlo to pomalu, ale šlo - P4 2,54GHz +1GB. Zjistil jsem, že GIMP je pro tenhle účel lepší než PHOTOSHOP (7), protože ten neumí ukládat velké PNG. Jinak si myslím, že PNG je pro tenhle účel optimálnější než 24bit BMP, protože 24bit hloubku pro mapy (v podstatě kvalita lepších omalovánek) rozhodně nevyužiješ (bohatě stačí 8bitů) - výsledný soubor je pak podstatně menší, lépe se s ním pracuje a rozdíl v kvalitě rozhodně nepoznáš. Jinak i když to tak nevypadá, opravy vypadlých čtverců je lépe dělat až po pospojování a oříznutí přebytečných okrajů - v normálním prohlížeči si najedu na vypadlý čtverec (+ přesah), přes ALT+PRTSCR zkopíruju celé okno do schránky, vložím do samostatného okna v GIMPu, vyříznu samotnou mapu a vložím do okna s celkovou mapou - tu zobrazím ve zvětšení cca 200% a čtverec usadím přesně na požadované místo (lze to v pohodě udělat naprosto přesně), potom vrstvu ukotvím (sloučení vrstev). Výsledek potom ukládám v PNG. Zkoušel jsem to celé i v PHOTOSHOPU, ale GIMP je kupodivu lepší.
31.8.2007 12:19
vladas_ce4youJo jo, ono by to stacilo uz rovnou i ukladat v 8-mi bitech a mozna i na "fotomapy" (nekomprimovane BMP mi zaberou 14GB a "rychlym" 7zipem asi 3.5GB), ale stahuju na PC, kde mi ovladace nabizi nejmene 16 bit a skoda, ze po konverzi uz si s tim asi BitmapCombine neporadi (je to "posunute" i v 16-ti bitech) a nic lepsiho na skladani tolika obrazku nemam a programy na panoramata (vyzadujici vetsinou presahy) se na to nehodi :-(...

PNG by mi take urcite stacil, ale pro schovani originalu (pokud zatim treba nebudu mit cas skladat anebo jeden nevi, kdy se jeste mohou hodit a radej bych je tedy take "bezchybne") se zda, ze je mensi komprimovat BMP (uz komprimovane PNG samozrejme nema smysl komprimovat) a ze je ucinnejsi 7zip nez, winrar, ale trva to take "100 let" ;-(

Uz jsem premyslel, ze ty vadne asi bude lepsi opravovat na vysledku, ale kdyz je dost podrobne cela CR (mam nekde i 61x61 ctvercu 1024x1024) a chci co nejmene vyslednych obrazku, tak na to nejak ma 1GB RAM zatim nikde nestaci.
Gimp jsem zatim nezkousel (vetsinou na tyhle "jednoduche" opravy pouzivam stary PSP tusim 3.2) a asi s gimpem moc neumim, takze na nej budu muset mrknout - diky ...
6.9.2007 07:22
vladas_ce4youSafra nema nahodou WebMapSaver nejake problemy s resourcy ci co ? :-(

Cim dele bezi, tim je pak vetsi problem jej pod WXP ukoncit.
Zdanlive skonci, ale ve spravci procesu je dal viditelny, zatezuje CPU a nekdy je obtizne jej kilnout.
Ten "blikajici ctverec s vyberem" to bohuzel take dost zdrzuje pri rucnim posouvani a pokud je vetsi nez cela aplikace (kdyz se ta hned nespusti maximalizovana), tak take blika cela apliace :-(.

Ted je ale pro mne nejhorsi, ze se mi ted mi turisticke mapy 61x61 ctvercu uz stahuji 3. den, jsem teprve u rady 29, zdalo se mi, ze to porad spomaluje, ale ted uz to bezi neskutecne pomalu a stale neco hrabe na disku (nic jineho a ani antivirak by v PC bezet nemelo a vse jsem peclive skontroloval a zbytecnosti zastavil).

Je tu prosim jeste dostupny autor programku, anebo uz je zatceny ? :-D
6.9.2007 09:38
Mem__ce4youMe objekty by mely byt vsechny uvolnene, na to si davam bacha, ale zda se mi, ze je chyba v rutine pro snimani screenshotu obrazovky (tu jsem prevzal z netu), borec tam ma ReleaseDC ale bez handlu na okno, pricemz to DC ale z HWND bere, takze je teoreticky mozne, ze to alokuje stale nove DC handly a skutecne odcerpava resourcy Windows. Prekompiluju tu verzi (doplnim i tech par kosmetickych veci co tady zaznely) a hodim sem v prubehu dne novy download.

P.S.: Zatceny bych snad byt nemel, ja jsem jak vyrobci nozu, nemuzu za to, ze jsi tim nekoho zapichl ;)
6.9.2007 09:53
vladas_ce4youTak to je parada! Uz jsem myslel, jestli treba nemas dovolenou, ze se tu nejak nic nedelo :-)...

Akorat ted nevim, jestli tu stavajici mapu nespustit potom radeji znovu v nove verzi, protoze asi nebude hotova ani do pondeli a vedet na 100%, ze to nova verze nebude delat take, nebo ze neni problem v tom PC, ktere si zatim "zuby nechty drzim", protoze jej budu uz asi muset brzy vratit (mam je na to jen pujcene, protoze na svem musim PC take "obcas pracovat" ;-( a stejne ho pak asi budu muset novemu majiteli komplet preinstalovat, ale tim jsem se nechtel zdrzovat pred stahovanim map, abych jich stihl co nejvice...)

Hlavne jestli neco pujde udelat i s tim "zdrzujicim ctvercem" aby porad neblikal a dalo se rucne posouvat plynule (treba aby se po zvoleni regionu dal rucne vypnout) a viz i ty nase dalsi napady a pripominky a uz se mooc mooc tesime ;-)...
6.9.2007 11:16
Mem__ce4youNová verze:
- blikající obdélník znázorňující snímanou oblast je nyní při startu vypnutý, na dialogovém okně Position and size je možné zaškrtnout, že má být viditelný
- po spuštění snímání se nyní neprve čeká 3 sekundy (pro situace, kdy člověk potřebuje přepnout do jiného okna a snímat v něm)
- posouvání myší jsem snad definitivně odladil a po každém eventu teď následuje ta správná pauza, takže by to mělo již v pořádku posouvat třeba na těch beta mapách (pozor, nenavádím, že si tam máte mapy snímat, jen říkám, že posouvání funguje ;-))
- rutina pro snímání screenshotu nyní snad korektně uvolňuje DC

7.9.2007 08:14
vladas_ce4youDiky, tak jsem to vcera radeji zastavil, pres noc zapakoval (alespon castecny) vysledek, kdyby se dnes nahodou opet nezadarilo a teprve ted spustil znovu.

Co jsem v nove verzi zatim pozoroval, tak se mi zda to "rucni posouvani" pomale, i kdyz ted diky vypnuti ctverce uz nastesti reaguje hned a jakoby to cekalo, az se stahne komplet obrazovka, anebo vkladalo nejakou pauzu - neni to zbytecne, protoze pri tom rucnim posunovani nepotrebuju mit vse bezchybne, ale aby se to hlavne posouvalo co nejrychleji a mohl jsem co nejrychleji pocitat potrebny pocet posunu ? ...

Zrovna ted jsem ted jsem chtel zkusit celou CR turistickou v max. rozliseni asi 125x73 obrazku 1024x2024 (ty BMP se daji dobre zapakovat a schovat to, abych si casem mohl vytvaret co nejpodrobnejsi mapy zvolenych oblasti...) , ale bohuzel nestaci na sirku tech 99 a asi tedy jedine na sirku na 2 casti a vymyslet jak to prekryt i kdyz by to bylo samozrejme pohodlnejsi a hlavne prehlednejsi udelat rovnou :-(.
Vic nez tech 99 by asi neslo, ze?
A kdyz, tak uz by se to asi blbe indexovalo 001 a musely i jinak jmenovat soubory pro BitmapCombine, coz chapu ze take neni asi moc prijemne :-( ...

Mozna by se pro tyhle ucely hodila i nejaka utilitka "BitmapRename", pokud se chce treba cela oblast posunout a odriznout "nepotrebny zacatek", kdyz uz se treba omylem stahne moc severozapadne, aby se nemusely schovavat zbytecnosti, nebo stahovat vse znovu, ale na to asi existuji nejake vhodne "renamery" (mozna to umi VC) a jen pohledat ;-( ...
(popr. aby se takto dala takto "sloucit" oblast stazena na 2x pro pozdeji uchovani jeste pred spojovanim v BitmapCombine, protoze ulozit cely slouceny vysledek je bohuzel nerealne, ale to si mozna uz ?moc vymyslim" ;-( ...)

Zatim dnes stahuji 1. radu a jeste nevim, jak to bude "couvat", ale nebylo by vhodne jak uz tu psal XXMZ aby to ukladalo i pri "couvani", anebo to couvani alespon zrychlit ?
(nevim, jestli ale neni to "couvani" umyslne pomale kvuli cachovani obrazku...)
Dik ;-) ...
7.9.2007 10:29
xxmzVladas, člověče ty máš po každé změně programu dalších 10 požadavků :), já byt na MEMově místě tak už ti radši dávno poskytnu zdroják :D
7.9.2007 11:13
vladas_ce4youMno kdysi jsem sice programoval, ale posledni dobou nejak "nejsou lidi" (anebo spis cas a nalada) a je pravda, ze vymysleni "co by jeste bylo hezke" mi jde docela dobre :-D

Ted to nechci zakriknout, ale pustil jsem nejnovejsi verzi s 99x75 obrazku 1024x1024 (leva polovina CR, co se vlezla a pravou budu muset bohuzel zkusit zvlast), zas "couvam" teprve ve 3. rade a zas no nejak cim dal vic zacina hrabat na disku, tak ze by neco porad bylo spatne anebo je to jen u mne ? :-(
7.9.2007 11:15
jimmyjames_ce4youNo vladas se do toho opravdu ponořil :) Vypadá to, jk kdyby to chtěl dělat profesionálně a program využívat komerčně :D
7.9.2007 11:36
vladas_ce4youTak na to opravdu nemam ani pomysleni, ale ruzne "netradicni" mapy do Oziho (fotomapy, podrobne turisticke, hezky "autoatlas" a pod.) se hodi vzdy (doufam, ze take najdu cas to pospojovat a zkalibrovat), ale uz prosim piste radeji jen "k veci", at zde nezanikne to podstane, co by pomohlo programek jeste vylepsit a zdokonalit, aby nam co nejlepe slouzil, pokud na to tedy bude mit MEM cas a naladu ...
7.9.2007 12:20
Mem__ce4you[QUOTE="vladas"]...ale posledni dobou nejak "nejsou lidi" (anebo spis cas a nalada)...[/QUOTE]
Jsem rad, ze me chapes, jsme na tom stejne ;)
Na ten bug bych ale chtel prijit, chtelo by to videt, jestli stoupa vytizeni commit memory celeho procesu, anebo skutecne resource handly.

Co se tyce zvyseni poctu dlazdic pro snimani, vzhledem k problemum se spojovanim mi prijde i tech 99 spis utopie ;), resp. musel bych BitmapCombine prepsat tak, aby vysledny obrazek udelal rucne a ne ho cely nagenerovat v pameti. Otazka je, jestli jsou graficke editory, ktere by s tim pak dokazaly jeste rozumne pracovat. A treba u GPSDash2 jsem narazil na to, ze i blba mapka 32x32 512x512px pri true-color nesla prevest tou jeho PC utilitou (protoze to mel napsane pro .NET FW 1.0 kde je memory heap bug). I kdyz jsem mu to hlasil, tak zatim to menit nehodla kvuli kompatibilite s FW.

Jinak napad se snimanim sudych a lichych radku zleva doprava a zprava doleva je dobry, urcite to nejaky cas usetri. Co se tyce toho, ze se ti to zda pomalejsi, jakou mas nastavenou dobu "ms per move" a steps per move? Mozna by ti stacilo to snizit
7.9.2007 01:54
vladas_ce4youTed jsem to radeji prerusil, ze mne napadlo tu celou CR rozdelit na 2 dily 64x71 dlazdic s tim, ze u te zapadni dam Move Left=63 a u Vychodni Move Left=0, (vlastne nesly by ty posuny i do zapornych hodnot, protoze treba tady by se mi to "pro jistotu" zrovna hodilo...) cimz bych to doufejme mel mit cele (snad jsem dostatecke odkrokoval, ze tam nechci "zbytecnosti" a jak jsem psal to "krokovalo rucne trochu pomalu") i s prekryvem a snad alespon ten zapad do pondeli bude.

Spustil jsem ted pres to alespon Spravce uloh WXP kde by melo byt videt alespon to vyuziti pameti (po spusteni bere 8552 kb) ale jeste nesnimam a doufam, ze to nebude zdrzovat - od snimaneho ctverce to mam napravo a pri velkem rozliseni se to nastesti vejde. Na ty resource nemam ted pod WXP nic po ruce, v "Monitorovani vykonu" jsem nic nenasel jak to nastavit a rsrcmtr.exe z W98 tam nechodi ze nenajde neco z kernelu :-(, tak snad alespon uvidime tu RAM ...

Jo ty editory s tim celym obrazkem asi pracovat vetsinou bohuzel nedokazou (alespon na mych 1GB jsem zatim se vsemi programy "narazil" a doporucovany Gimp jeste nezkousel). Proto si chci schovat ty dlazdice a casem si z nich pospojovat, co prave budu potrebovat a co to pobere.
(treba jednou bude i jiny HW, tedy jestli jeste ty mapy budou aktualni ;-)...)
Pro ulozeni na DVD je vyhodnejsi asi pakovat ty BMP dlazdice a pakovat 7Zipem (WinRar byl vetsi), kde mi to zatim vyslo nejmensi (vyjde to zatim mensi, nez PNG, ktere samozrejme nema smysl pakovat kdyz uz pakovane jsou), ale jak jsem psal, ovladac grafiky mi nedovoli na tom PC mene nez 24bit, coz se mi zda u tech map take zbytecne moc a to i u fotomap (viz. muj minuly prispevek o problemech s konverzi 32->24 bit jak uz to pak BitmapCombine neposklada spravne - PROC ? - aha, ted ctu o tom .NET FW bugu - neni to nahodou ono ? ;-(

Mam "ms per move"=200, "s before save"=2 a "steps"=2, protoze nekdy to bylo opravdu "jen tak tak, ze to stihalo"
(zajimave, ze na mem PC s W98 to stiha i se vsemi hodnotami nejmensimi, co jdou nastavit, ale zas na nem nedam tak velke rozliseni grafiky jako na texh vypujcenych WXP a musim na nem hlavne pracovat, takze tady snimat nemuzu :-( ...

Ted to schvalne spustim s temi vyse uvedenymi parametry (akorat jsem dal ms per move=1 (doufam, ze zas nebudu "skarede litovat" a v pondeli vse spouste znovu kvuli 1 chybejicimu ctverecku, kdyz momentalne nejsem schopny vadne dlazdice opravit (viz. vys) a zkusim sledovat alespon tu RAM a take doufam, ze jsem ten Spravce uloh WXP nedal nekam "do cesty mysi" i kdyz vypada, ze ta beha po tom "nakreslenem ctverecku" ktery pred tim nesel schovat ;-) ...

Vlastne jeste trochu premyslim, ze ten "ms per move" asi nema na ztracene ctverecky moc vliv (na co vlastne potom je dobry ?) a ze dulezitejsi tu asi je ten "s before save" anebo ne ?
9.9.2007 11:21
PedroKV_ce4youAhoj, náhodou jsem narazil na tuhle diskusi a objevil skvělý WMS. Konečně si můžu udělat mapu německého pohraničí. Narazil jsem ale na drobný problém: měl jsem 10ms per move, 1s before save a 8 steps per move (co přesně znamená tahle hodnota?), našel jsem si pravý dolní roh mapy (google, hybridní), dal move left 20, move up 20, velikost 20x20 čtverců, velikost 500x400px, odkliknul start mezerníkem, ale po čtverců jsem zjistil, že levé a pravé čtverce jsou blbě slepené, místo Naturpark je zobrazeno Natturpark. Co s tím?

edit: ještě dvě připomínky:
1) nešlo by, že by po dojetí úplně doprava nescrolloval na začátek (úplně doleva), ale jen by se posunul o řádek níž a ukládal zprava doleva? Opravdu by to ušetřilo dost času (přesně 50%)

2) bitmapcombine při skládání v okně dole vyjíždí aktuální čtverce, které lepí, ale pokud je jich více, než se do okna vejde, uživatel nevidí ten čtverec, který zrovna jede a nepozná, kdy proces skončí. Navrhuji okno zmenšit na 10 čtverců a aby se posouvalo, tj. aby byl vždy vidět konec. Mohlo by to mít i progressbar nebo alespoň počítadlo, např. při zadání x=20 a y=20 by to ukazovalo, že jede čtverec 350/400. Možná by i stačilo jen to a při posledním by to místo 400/400 ukázalo -DONE-

díky
9.9.2007 11:29
xxmz8 steps per move znamena, ze na posunuti jednoho ctverce se mys posune 8x (8mi tahy). Jinak - pri sirce ctverce 800px se posouva 8x po 100px. Vetsinou staci nastavit 1. To s tou nenavaznosti ctvercu muze byt tim, ze se jedna o mapu generovanou z vektoru na zaklade aktualniho pozadavku, umisteni textu popisku muze byt odlisne na zaklade aktualniho zobrazeni. Pokud ti ale nenavazuji treba silnice tak je to chybnym nastavením posunu - zkus zmenit parametry snimani.
9.9.2007 12:02
PedroKV_ce4you[QUOTE="xxmz"]8 steps per move znamena, ze na posunuti jednoho ctverce se mys posune 8x (8mi tahy). Jinak - pri sirce ctverce 800px se posouva 8x po 100px. Vetsinou staci nastavit 1. To s tou nenavaznosti ctvercu muze byt tim, ze se jedna o mapu generovanou z vektoru na zaklade aktualniho pozadavku, umisteni textu popisku muze byt odlisne na zaklade aktualniho zobrazeni. Pokud ti ale nenavazuji treba silnice tak je to chybnym nastavením posunu - zkus zmenit parametry snimani.[/QUOTE]

Ahoj, díky za vysvětlenou, prosím ještě mi vysvětli, co přesně myslíš "zkus změnit parametry snímání"-co přesně?

Jinak ujetý je nejen název, ale i mapa (silnice, domy). Teď jsem ale zkoušel mapu 2x2 čtverce a tam nic.. :-/
9.9.2007 12:07
xxmzJe to případ pro pokus omyl , pro začátek zkus 100ms per move, 5s before save, 1steps per move, pokud to bude ok můžeš zkusit časy snižovat. Jen dodám co určitě víš, při běhu posunu nehýbat myší :D .
9.9.2007 12:08
PedroKV_ce4you[QUOTE="xxmz"]Je to případ pro pokus omyl , pro začátek zkus 100ms per move, 5s before save, 1steps per move, pokud to bude ok můžeš zkusit časy snižovat. Jen dodám co určitě víš, při běhu posunu nehýbat myší :D .[/QUOTE]

jojo, vím, ani tu nedutám, spouštím mezerníkem. Zkusím to ještě spustit na noťasu, tam se touchpad ani nehne :-)
9.9.2007 02:57
jimmyjames_ce4youZkus myš přímo odpojit z compu (tedy vytáhnout kabel) ;) Tak máš zaručeno, že se opravdu nemůže ani hnout.
9.9.2007 05:48
PedroKV_ce4youTak na NTB ok.
10.9.2007 07:07
vladas_ce4youHm, tak mi asi brzy to PC s WXP vezmou (jeden Smoula uz na tom pracuje ;-(...), takze jsem myslel, ze pres vikend stihnu alespon levou polovinu CR s nejpodrobnejsimi turistickymi mapami (sice uz mam "nejake cizi" ;-) zkalibrovane, ale treba Jesenik je spojeny presne kde se mi to nehodi, mapmerge mi nepomohl a rad bych nektere oblasti vetsi a viditelnejsi), takze jsem v patek pustil 64x71 ctvercu 1024x1024 leve poloviny CR s parametry 1/2/2 a bezi teprve 24_08, takze asi nebudu mit ani levou ani pravou polovinu CR, kde jsem puvodne take stahl z tech Jeseniku jen polovinu (jinak jsem ji pres vikend zkalibroval od Polska po Sumperk v jednom kuse a i pro cykloturistiku parada...)

Chyba bude opravdu nekde v pameti (resource jsem nesledoval, ze jsem nemel cim, ale mohou to byt i ony...), protoze kdyz jsem spustil v patek capture, tak to "zralo" neco kolem 60 000 kB RAM a bezelo normalni rychlosti.
Ted se ani nemohu dockat kdy to poskoci na dalsi snimek, porad hrabe na tom HD a RAM vzdy (nepravidelne) pribyva a ubyva od 40 000 nekam pres 220 000 kB.
Vzdy to udela u kazdeho snimku nekolikrat "nahoru a dolu" a je to opravdu tak nepravidelne, ze se neda vysledovat kolikrat to dela a podle jakych "pravidel" :-(.

Chjo, tak jsem se tesil na ty mapy a jestli treba casem dostanu nove PC, tak asi s Vistama a na mych soucasnych W98 (kde navic musim pracovat) nedopstanu rozliseni abych si mohl dovolit snimat ctverce 1024x2024 a poskladat tak velke uzemi "v kuse" :-(.

Ted bohuzel zadne volne PC s Vistami nemam, ale jak to tam soupalo tim "zoomovacim posuvnikem" na mapy.cz misto tahani mysi - jeste to prosim dela, anebo uz se da pouzit i pod Vistama ? Dik ...
12.9.2007 01:45
vladas_ce4youTak nejak mne napadlo, nesel by na ty nedokoncene ctverce udelat "cudlik na jednorazove rucni capture" aby se nemuselo poustet vse znovu anebo zjistovat, ze jsem spatne nasel pozici toho vadneho ctverce (nekdy se ani dost dobre najit neda) az po spusteni zdlouhaveho automatickeho snimani ?
Zkratka ze by se do vadneho ctverce najelo rucne pomoci UP DOWNN atd. a ulozila jen jedna obrazovka, pricemz nazev cverce by to bud vygenerovalo samo (z poctu rucniho odkrokovani), anebo muze byt nazev jakykoliv a rucne uz to neni problem prejmenovat. Dik ...

Ted jsem neco snimal uz potreti se zpozdenim snimani 4s a vzdy nejaky ctverec nekde chybel :-(.
Jak jsem psal, pokud ctverc opravim rucne, tak BitmapCombine uz jej pak neslozi spravne a slozene vysledky mam vetsinou tak velke, ze uz editovat nejdou :-(
(rad bych mel tedy ulozeny i "zdrave zdrojove ctverce" ;-( ...)
Dik ...

Zajimave, ze kdyz to couva, tak se necita vse pekne rychle a plynule a kdyz jede dopredu a snima, tak je to asi pomale PC a i z cache se jednotlive ctverce nacitaji pomalu :-(
12.9.2007 01:48
xxmzMyslím, ze cudlik neni potreba nastavis X 1 Y1 ctverec a das start. Sejme ti jeden aktualni ctverec bez posunu...
12.9.2007 02:22
vladas_ce4youMno jo, uz asi nepremyslim ;-( ...
Stejne ale mam obavu, ze do nekterych ctvercu znovu najet treba ted pri snimani 53x31 obrazku asi nezvladnu, takze jsem to radeji pustil znovu s "before save"=5 a "steps per move"=4 a to by bylo abych to nestahl ani napotvrte ;-( ...
Jeste chci tu samou mapu se znacenymi turistickymi trasami (ted to delam bez nich, protoze nekde dost prekazi a zhorsuji prehlednost mapy a pri turistice podle GPS to barevne znaceni stejne az tak nevyuzivam a ma uz jine mapy) a pak fotomapu a nekde bych rad i detailneji, ale asi to takhle nestihnu, nez mi to PC (mozna uz brzy) vezmou ;-( ...
12.9.2007 03:10
Mem__ce4youK tem chybejicim ctvercum - ja na tech webovych mapach empiricky zjistil, ze kdyz tahnu mysi o velky kus najednou, tak se nekdy nektere ctverce nenactou, zatimco kdyz to posouvam kousek po kousku, tak se to minimalizuje. Z toho duvodu jsem tam zavedl to "Steps per move", pocet jednotlivych tazeni mysi, nez se posune na dalsi snimanou obrazovku. Pokud neni server webovych map moc vytizeny, tak na rozumne rychlem pripojeni (ADSL) se mi osvedcila ta hodnota 4 steps, mensi bych osobne nedaval, i kdyz klidne i 1 muze zafungovat.
12.9.2007 03:29
xxmzNa některých serverech je hodnota steps per move 1 nutnost, nepříjmou další požadavek dokud neni vyřízen požadavek předchozíi, ale to se pak výsledný obrázek generuje jako celek.
U některých map jsem narazil na problém - při stojícím kurzoru na mapě se objeví bublinová nápověda (třeba Obec:Praha) a ta se pak sejme do čtverce. Pokud by jsi zasahoval do algoritmu posouvání (viz. snímání taky při couvání) možná by se hodilo provést úpravu tak, aby se kurzor před sejmutím čtverce skryl nebo třeba přesunul do levého horního rohu obrazovky kde by neměl dělat problémy.
12.9.2007 07:07
xxmzTak jsem se díval na ty nedotažené čtverce. Zdá se že server opravdu občas nezvládne skokový přesun řádově o 100vky px. Nešlo by to vyřešit posunem po pixelech? Např. posun o 800px za dobu 1s provést 800 násobným cyklem posun o 1px s delay 1/800s. Potom by to mělo být nerozeznatelné od "běžného" tahu myší.
10.10.2007 07:39
xxmzJe to sice mimo téma (i když asi ne tak úplně:)), na izgard.cenia.cz jsou nově dostupné digitální vektorové mapy s visualizací blížící se armádním topo mapám (KČT), lze i volitelně zapnout cyklo a turistické trasy. Prostě lahůdka.
10.10.2007 07:42
PedroKV_ce4youa znáte prográmek GoogleMapsViewer?

ten ty mapy z google sejme taky, navíc s kalibrací (9bodů)
16.10.2007 02:51
vladas_ce4youSafra nebylo by prosim mozno precejen dodelat pro ty nedotazene ctverce aby se dalo automaticky zajet treba na ctverec 36_41 z 72_54 apod. a pak stahnout jen ten ?
Je to opravdu pakarna to pocitat a najizet tam rucne (nebo to delam zbytecne slozite) a poustet kvuli tomu neco co trva treba 3 ddny take neni "to prave", zvlast kdyz nekdy zjistim, ze jsem spustil ze stejnych souradnic, ale to "2. kolo" je cele komplet (nevim proc) posunuto treba o cca 2cm (samozrejme podle rozliseni obrazovky) a take tam zase nektere (samozrejme jine) ctverce chybi ;-(. Dik...
16.10.2007 02:56
xxmzNo a napada te jak by to mohlo fungovat? Pokud nebudes mit referencni bod tak to asi neudelas.
17.10.2007 07:55
vladas_ce4youPrave ze ten referencni bod mam na te "nejmenovane www" ;-) primo v URL a uz se mi nekolikrat stalo, ze jsem kvuli blbym ctvercum radeji pustil cele znovu (ze bych pouzil potom jen ty spravne ctverce, protoze docela urcite zas nebude spravne vse i pri "dostatecne pomalosti") a presto to bylo komplet o par cm posunute, i kdyz jsem doufam nepohl mysi ani klavesnici kdyz jsem je hned po spusteni vytahoval.

Ted jsem potreboval tusim 17_25 z fotomapy 64_72, takze jsem to z hlavy odecetl a rucne nakrokoval (coz je docela pakarna a zrejme se musi zachovat i "step per move", aby se to trefilo, i kdyz ostani casy jsem dal pochopitelne co nejnizsi). Rucni krokovani trva dlouho a muze se snadno splest (tak jsem zjisil tak jsem opravdu musel jeste o 1 ctverec doleva i nahoru, ze jsem blbe odecetl), ale jeste ze jsem nepouzil "automaticky posun", protoze to bylo opet o nekolik cm posunute, ale tentokrat jsem s tim tedy hybal rucne mysi tak dlouho, az jsem se skoro strefil, i kdyz +- nejaky ten pixel posun urcite bude a na fotomape se snad ztrati lepe, nez "prazdny ctvererec" :-(...

Pokud se pohybuje (a odecita z hlavy) jen doleva a nahodu tak to jeste jde, ale pokud je vadny ctverec "za stredem snimani" (tedy nekde vpravo dole), tak uz to premysleni "precejen vic boli" ;-) (a jak jsem psal, i nalevo nahoru jsem se o jednu radu a sloupec napred spletl a na fotomape mel mozna vic stesti nez rozumu, ze jsem se "skoro strefil") a takova funkce, kdyz vi ze mam treba 64x72 a chci najet do 53x64 by opravdu vse moc ulehcila nez vzdy takto "namahat mozek" a vysledek byva (alespon u mne) "vzdy nejisty" ;-( ...
28.10.2007 12:41
xxmzpro autora :Narazil jsem opet na pripad, kdy nefunguje posouvani - podklad stoji a sipka beha naprazdno :) uz to tu jednou bylo. Neslo by "vytahat" nastaveni prodlev a pohybu (stisku) mysi tak, aby to bylo uzivatelsky pristupne ? Stacilo by to v txt forme do ini souboru. Dik
15.11.2007 08:27
vladas_ce4youAhoj,

mam problem, ze potrebuju spojit 2 BMP obrazky (mapy, protoze BitmapCombine mi to vcelku tak velke nespoji a musim tedy alespon nadvakrat..) 18000 x 1200 pixelu do jednoho velkeho na PC s WXP a 1 GB RAM.

Programky jako Irfan View, xnView, a vsechno co mam na panoramata mely bud nedostatek RAM, anebo zhavarovaly a zbyva zrejme jen Photoshop, se kterym to bohuzel moc neumim ;-(

Jde je prosim v tom Photoshopu spojit "primo" a jak ?

Nasel jsem zatim jen moznost, ze vytvorim spodni vrstvu jako "platno" o velikosti tech dvou BMP (jsou vedle sebe)
a na ne vlozim jako dalsi 2 vrstvy ty obrazky, ale bohuzel neumim s maskou pracovat "presne".
Rucne se bohuzel asi presne nestrefim, ale jak udelat (pri Free Transform?) aby se maska leveho obrazku zarovnala (OPRAVDU PRESNE) s levym okrajem "masky podkladu" a maska praveho obrazku s pravym okrajem, anebo mam pouzit na spojeni tech obrazku jiny program a jaky ?
Dik ...
15.11.2007 08:50
Mem__ce4youI v tom PS by to mělo jít dorovnat přesně (zvětšit si měřítko nad 100 % a sledovat číselné hodnoty), a třeba v Corel Paint Shop Pro jde selekce/vrstvy pozicovat po pixelech i pomocí klávesnice.

Nebo doporučuji sadu open source nástrojů na manipulaci s obrázky ImageMagick, součástí je i názorná HTML nápověda, myslím, že pro spojení více obrázků do jednoho se tam používá utilita montage.
15.11.2007 09:00
xxmzCo jsem zkoušel tak většina programů je z hlediska potřeby RAM výrazně rozežranější než bitmapcombine. Většinou platí co nesložíš v bitmapcombine nesložíš ani jinde. Max. hranice je tak kolem 18000x18000 px, pak to naráží na možnosti paměti a velikosti canavasu.Gimp, PSP ani Imagemagick při pokusu složit 4 čtverce 10000x10000 px na kompu s 1GB ram neuspěly. Škoda že u Oziho image2ozf není při převodu do OZF3 možnost složit výsledný obraz z více dílů, Mapmerge pro toto není zrovna ideální
15.11.2007 09:05
Mem__ce4youAni imagemagick? Tak to by nezbývalo než to skládání in-situ, tam by nebyla potřeba paměti žádná, doufám, že někdo takovou utilitu už napsal, ať nemusím já ;)
15.11.2007 09:14
xxmzImagemagick jsem musel po 1/2 hod. utnout protože jsem měl obavy o disk :). Co jsem hledal na netu kupodivu nic podobného jako bitmapkombine (nebo lepší:)) neexistuje. Dá se sehnat komerční StitchMaps (podle rozhraní a webu amatérská záležitost) , který má někde vcelku dobré nápady, ale je omezen stejně jako bitmapcombine velikostí canavasu.
15.11.2007 09:26
vladas_ce4you[QUOTE="xxmz"]Co jsem zkoušel tak většina programů je z hlediska potřeby RAM výrazně rozežranější než bitmapcombine. Většinou platí co nesložíš v bitmapcombine nesložíš ani jinde. Max. hranice je tak kolem 18000x18000 px, pak to naráží na možnosti paměti a velikosti canavasu.Gimp, PSP ani Imagemagick při pokusu složit 4 čtverce 10000x10000 px na kompu s 1GB ram neuspěly. Škoda že u Oziho image2ozf není při převodu do OZF3 možnost složit výsledný obraz z více dílů, Mapmerge pro toto není zrovna ideální [/QUOTE]

Jo MapMerge jsem chtel slozit turisticke mapy z Internetu (byly nesikovne spojene akorat v miste, kde je potrebuju nejvic pouzivat), ale pracovalo to cely den a vysledek byl porad v Ozim "neviditelny" i kdyz jsem nastavoval Bits pre Pixel (nebo jak to tam je) jak jsem chtel :-(.

Jo v cem je lepsi ten OZF3 OZF2 ?
(muj ImageToOzf nejaka verze x.8 nabizi jen OZF2) Dik ...

A ted jeste nevim, jestli mi vubec ten ImageToOzf zkonvertuje alespon ty 2 poloviny a natoz celou mapu a doufam, ze se nesnazim zbytecne ;-(.
Hral jsem si s tim spojovanim vcera do 3 v noci a rano vstaval v 5 a dnes to vidim "podobne" ;-) ...
15.11.2007 09:32
vladas_ce4you[QUOTE="Mem_"]Ani imagemagick? Tak to by nezbývalo než to skládání in-situ, tam by nebyla potřeba paměti žádná, doufám, že někdo takovou utilitu už napsal, ať nemusím já ;)[/QUOTE]

Ten imagemagick jsem ted stahnul i s napovedou pro "montage" a zkusit muzu az doma, ale s tim "rachocenim disku" jak pisete to nevidim moc nadejne ;-( ...

Nadejne vidim ten Photoshop i kdyz rachoti a trva mu vse dlouho, ale muze pouzivat nekolik vlastnich odkladacich souboru na ruznych discich na rozdil od programu WXP ktere zrejme pro jeden proces pouziji max. 2GB RAM a ani ty nemam jako fyzickou RAM.

Jeste mi na grafice tedy poradili toto a nevim jak to pujde s tou presnosti a jak se s tim bude rucne posunovat (kvuli tomu rachoceni):

- otevri Photoshop
- otevri v nem jeden z BMP obrazku (proc je to proboha BMP...?)
- stiskni Ctrl+Alt+C (zmena velikosti platna - Canvas size)
- zadej pozadovanou velikost vysledneho obrazku
- otevri druhy BMP
- stiskni Ctrl+A (vyber vseho), pak Ctrl+C (zkopirovani do schranky) a pak Ctrl+W (zavreni souboru)
- stiskni Ctrl+V (vlozeni kopirovaneho obrazku do prvniho)
- stiskni V (nastroj Move)
- mysi nahrubo posun vlozeny obrazek na jeho misto
- prepni se do 100% nebo 200% zobrazeni a presun se v plose obrazku na misto, kde na sebe maji obrazku navazovat
- mysi nebo kurzorovyma klavesama dolad presnou pozici
- stiskni Ctrl+Shift+E (slouceni vrstev)
- uloz vysledek
15.11.2007 09:41
xxmzZatím jsem nenarazil na věc, kterou by Img2ozf nezvládl. Rozdíly mezi OZF2 a OZF3 budou asi nepodstaté (asi jen ve velikosti výsledku).
Pozor na Imagemagick pro uživatele WINDOWS je to zlý sen. Prvně se podívej jestli jsi nestáhl jen zdrojáky (jako já) :) A pak už jen pár hodin studování "jak na to" (tyto znalosti jsem už naštěstí z hlavy vytěsnil).
Pokud kvůli mapám nespíš tak se na to vybodni slož to co ti půjde a Ozi CE si pak automatickynatáhne každý další čtverec.
15.11.2007 10:03
vladas_ce4you[QUOTE="xxmz"]Zatím jsem nenarazil na věc, kterou by Img2ozf nezvládl. Rozdíly mezi OZF2 a OZF3 budou asi nepodstaté (asi jen ve velikosti výsledku).
Pozor na Imagemagick pro uživatele WINDOWS je to zlý sen. Prvně se podívej jestli jsi nestáhl jen zdrojáky (jako já) :) A pak už jen pár hodin studování "jak na to" (tyto znalosti jsem už naštěstí z hlavy vytěsnil).
Pokud kvůli mapám nespíš tak se na to vybodni slož to co ti půjde a Ozi CE si pak automatickynatáhne každý další čtverec.[/QUOTE]

Navod na Imagemagick jsem nasel na http://www.imagemagick.org/Usage/montage/ ale mas pravdu, ze je to "zly sen" a ze jsem dost liny to studovat :-(

Ne, mam ImageMagick-6.3.6-10-Q16-windows-dll.exe a ImageMagick-6.3.6-10-Q16-windows-static.exe, ale pravda, ze se mi to opravdu vubec nelibi a hlavne kdyz tu ctu to "vyhrozovani" jak to dokaze "potesit", tak se mi do tehle metody vybec nechce ;-( ....

Prave se mi nelibi ty rozdelene ctverce, kdyz treba jedu nekde na kole a najednou mi to preskoci na podrobnejsi mapu (i kdyz podle nastaveni by na poddrobnejsi snad nemelo) kdyz aktualni mapa skonci, tak se kvuli tomu nechce zastavovat, nebo kdyz si prohlizim zaznamenanou trasu z auta skoro pres celou republiku, tak take nejlepe na jedne mape i za cenu ze bude velka...
15.11.2007 10:19
vladas_ce4youTo Mem_ :

Jeste mam jiny "maly problemek" a to, ze jsem kdysi stahoval ty "defaultni ctverce 256x256 (nebo kolik to bylo), ale mel jsem hodne poskozenych, tak jsem to uz vsechno smazal a ted stahuju 1200x1200 pixelu.
(bohuzel to uklada 16M+ barev a jinou hloubku na tom PC v tak velkem rozliseni nejde nastavit a po konverzi na 16M uz pak nejde ctverce skladat, aby se zbytecne nearchivovaly tak velke soubory a ja radeji archivuju i ty neslozene *.BMP pakovane 7zipem, ze to je docela rychle a pomerne male, kdybych nekdy potreboval skladat jina uzemi a ty velke obrazky se spatne "presne" cropuji...)

Je to vyhodne tech 1200x1200 v tom, ze jich neni ted tolik na skladani a myslel jsem, ze budu take moc skladat 32x32 "dlazdic", jak to bylo driv, ale tim omezenim danym zreme tim Canvasem ted jde skladat asi 10x10 dlazdic, coz samozrejme da stejnou vyslednou plochu.

Neslo by ale to omezeni Canvasu prelstit tak, jako to dela Photoshop, ze by se pro BitmapCombine nastavila cesta na nejvetsi volny disk a on by si tam udelal "vlastni odkladaci soubor" do ktereho by to skladal misto na ten Canvas ?
Dlouho jsem neprogramoval, tak nevim, jestli to neni blbost...

Zas je ale nevyhoda tech 1200x1200 ze potom mam okolo slozene mapy zbytecne "hodne balastu", ale protoze z nekterych serveru stahuju "ruzne verze map" (treba turistickou, podle ktere kalibruji a pak samotny plasticky relief bez popisu, ktery jen vyriznu a pouziju k nemu stejny *.map soubor a pak uz jen vidim, kde jsem se pohyboval treba na horach) a treba v Phoroshopu bych asi obe mapy "necropl na pixel stejne" :-(

Nesla by prosim nejaka utilitka na cropovani BMP souboru se zadanym LH rohem a PD rohem v pixelech kterou by se dalo cropnout treba 5 ruznych slozenych map (o stejnych rozmerech), aby se na ne pak daly pouzivat ty stejne *.map soubory, nebo si uz moc vymyslim ?
Chapu samozrejme, ze mas plno jine prace a musi na to byt i chut ...

Dik
15.11.2007 11:37
Mem__ce4you[QUOTE="xxmz"]Pozor na Imagemagick pro uživatele WINDOWS je to zlý sen. Prvně se podívej jestli jsi nestáhl jen zdrojáky (jako já) :)[/QUOTE]
No to je věc názoru, proti jiným open source utilitám to má právě pěknou nápovědu, takže např. já jsem si v tom přerenderoval nějaký obrázek během 5 minut ;-)

vladas: K tomu prvnimu (skladani vuci velikosti canvasu / dostupne ram), tam prave vidim jako nejjednodussi napad s in-situ skladanim, proste cteni tech obrazkovych souboru a rucni tvorba vysledneho souboru, zadne nacitani celych obrazku do pameti jako to dela photoshop. U formatu BMP (RLE) si prave mohu dovolit cist data po radcich a rovnou je skladat, takze by to melo jit, u jinych formatu se asi bez otevreni celeho obrazku do pameti clovek neobejde.

Co se tyce nejakeho hromadneho cropovani, tam bych osobne pouzil IrfanView, pokud to zvlada, ale teoreticky by to mohla zvladnout i ta in-situ utilita. Zkusim se na to o vikendu podivat
16.11.2007 07:39
vladas_ce4you[QUOTE="vladas"]
- otevri Photoshop
- otevri v nem jeden z BMP obrazku (proc je to proboha BMP...?)
- stiskni Ctrl+Alt+C (zmena velikosti platna - Canvas size)
- zadej pozadovanou velikost vysledneho obrazku
- otevri druhy BMP
- stiskni Ctrl+A (vyber vseho), pak Ctrl+C (zkopirovani do schranky) a pak Ctrl+W (zavreni souboru)
- stiskni Ctrl+V (vlozeni kopirovaneho obrazku do prvniho)
- stiskni V (nastroj Move)
- mysi nahrubo posun vlozeny obrazek na jeho misto
- prepni se do 100% nebo 200% zobrazeni a presun se v plose obrazku na misto, kde na sebe maji obrazku navazovat
- mysi nebo kurzorovyma klavesama dolad presnou pozici
- stiskni Ctrl+Shift+E (slouceni vrstev)
- uloz vysledek[/QUOTE]

Ja vedel hned, ze se mam obratit na odborniky, kdyz neco poradne neumim a poradili dobre, i kdyz k jakemu to potrebuju ucelu se dozvedeli az pak a nevim jestli je to dobre ;-) a doufam ze i potom jeste poradi, jak "vytvorit masku kousek od hranic" a zatrit jednou barvou "nepotrebny balast" abych to nemusel u kazde varianty mapy delat zvlast, protoze kde je to mozne chci nechat i pohranici, kam rad jezdim treba na kole a ne vsude je na mapach to pohranici kompletni, takze pouhy "obdelnikovy crop" cele mapy nevyhovuje ...

Kupodivu to ani netrvalo moc dlouho a i pres (tentokrat uz mirnejsi pri zavreni zbytecnych souboru) hrabani na disku vznikl v Photoshopu "krasavec nekomprimovany TIF" 32400x18000 o velikosti tusim neco kolem 1.5GB

Img2Ozf to nastesti dokazal "schroupat", ale musi byt ten TIF nekomprimovany a pro archivaci jsem samozrejme ulozil mensi LZW komprimovany.
Radeji bych to mel jako PNG jako vsechny mensi mapy, ale jak jsem pochopil, asi tyto velke obrazky jinak ulozit nejdou a stejne uz se s nimi da pracovat asi jen v Photoshopu (GIMP ktery ovadam jeste mene jsem nezkousel) a stejne uz je nezobrazi ani AcdSee, ze uz jsou moc velke.

Img2Ozf 2.08 mi chodi v pohode, ale verze 3.03 ani pri nastaveni mych adresaru a "refreshi" nevidi zadne obrazky ke konverzi a ani kdyz k nim dam schvalne *.map :-(.
Co prosim muzu mit spatne a jsou i ty ozfx3 pouzitelne v PC i PDA anebo radeji zustat u ozf2 ? Dik ...
16.11.2007 07:54
xxmzS tím photoshopem je to OK, musím to vyzkoušet. IMG2OZF mám taky verzi 3.03 a funguje v pohodě, poslední verze stolního i kapesního oziho to čte bezbroblémů. S tím nenačítáním map jsem se nesetkal, zkalibruju původní obrázek v ozim mám tedy *.map a *.png , *.map potom načtu do img2ozf a převedu do *.map a *.ozf3.
17.11.2007 06:47
Mem__ce4youTakze na zname adrese je nova verze BitmapCombine (http://ftp.nepsin.com/WebMapSaver.zip). Pribylo tam tlacitko "Combine to BMP (direct disk copy)", a je to variace na tu metodu co jsem tady popisoval. Nakonec to skladam po jednotlivych radach obrazku, takze pametova narocnost je sirka vsech obrazku, coz by uz melo byt i u velkych obrazku pouzitelne (napr. drive 20x20 obrazku 1000x1000 zabiralo v pameti pri finalnim skladani 1,5 GB, ted by to bylo 20x mene). Jelikoz se tam primo kopiruji scanlines tech bitmap, ocekava se format 32 bitu, pokud jsou sejmute bitmapy v jinem formatu, tak z toho asi nic dobreho nevyleze. Jestli to nekdo testnete, dejte vedet
19.11.2007 07:09
xxmzOzkoušeno na cca 8000 čtvercích 250x250 px (500 Mpx) v png. Po převodu do 32bit BMP proběhlo spojení rychle a bezchybně, výsledná velikost 2GB BMP. Poté jsem musel v photoshopu snížit barevnou hloubku, aby s tím bylo vůbec možno dál pracovat v IMG2OZF. Dobrá práce díky.
23.11.2007 09:02
vladas_ce4youTo Mem_: Ahoj, prosimte neslo by ve WebMapSaveru jeste nejak urychlit to "couvani" ?

Treba alespon kdyz mam "steps per move" >1 atd. ze by to zpetne ignoroval, ale jeste radeji aby pri tom "couvani" take ukladal ?

Ted treba chci pustit pres vikend neco vetsiho a mam obavy, ze mi do 3 hodin nedojede, co mam ted rozjete a s tim rychlejsim couvanim by to dojelo urcite rychleji. Zkratka "cas je drahy" ;-) Dik ...
30.11.2007 03:34
vladas_ce4youPOMOC POMOC UAAAA ;-(

Mno protoze se mi nekde v mapach zobrazovalo z webu co jsem ani trochu nechtel a nedalo se to vypnout "normalne", tak mi nezbylo nez si zdrojak webu stahnout na lokal a "trochu upravit" ;-( - takto jsem za 3 dny hezky stahl celou zapadni polovinu mapy.

Dnes jsem chtel takto dotahnout i vychodni polovinu, ale mapa se nechtela zobrazovat - zrejme se na webu neco upravovalo :-(.
Stahl jsem tedy znovu a zjistil, ze se mapa zobrazi, kdyz se vsechny soubory nechaji v jednom adresari (bez podadresaru), ale WebSaver (nepravidelne) vyhodi hlasku "Ve skriptu doslo k chybe, Radek 2, Znak 28317, System nemuze najit zadany prostredek" a ja ani debugovanim nedokazu zjistit, co ze to vlastne nemuze najit :-(.

IE se pta jestli chci i nadale spoustet scripty (zrejme ano), ale at dam ano nebo ne, tak casto ta hlaska vyskoci a nemuzu cekat 3 dny u mapy, ktera ma 4608 "dlazdic" :-(.

V nastaveni IE jsem nasel neco na vypinani tech hlasek, ale WEbSAver na to nejak nereaguje :-( Co s tim prosim at nemam jen polovinu takove sikovne mapy ? Dekuju :-( ...

Navic se stranky zmizelo jedno menu, takze prava polovina mapy bude asi trochu svisle posunuta (mno co se da delat), ale hlavne aby se to dotahlo cele ...
30.11.2007 03:39
Mem__ce4youvladas: A co to zkusit tahat treba pres externi webovy prohlizec (treba Firefox) misto WebMapSaveru s integrovanym IE? Tj. po spusteni Start se do Firefoxu prepnout (Alt+Tab) a nechat to tahat v nem, myslim, ze to tady nekolik uzivatelu delalo
3.12.2007 07:12
vladas_ce4youDik - jo takhle jsem uz take vytahl nejake zjimave mapy, i kdyz ne z webu a tady mne to nenapadlo zkusit, protoze treba v mem oblibenem SeaMonkey zrovna ten web nejde a uz jsem v patek docela spechal (i tak z toho byl nakonec "slusny prescas" ;-)...)

Napred jsem zkousel samozrejme v nastaveni MSIE povypinat ty hlasky a vyskakovalo to stejne (zajimave, ze kdyz se posunovala mapa nahoru jeste pres snimanim, tak to nedelalo a vzdy jen kdyz byla mys WebSaveru v levem hornim rohu nez se posunovalo do strany) a skoda, ze se to ve WbSaveru asi potlacit neda a ze je to primo zalezitost MSIE :-(.

Napred jsem se radoval, jak jsem ten web obelstil a ze se mi konecne dari tahat bez toho, co mi v mapach tak prekazelo, jenze jsem si ja blb napred stahl mapy mez turistickeho znaceni (ktere jsem take chtel) a az kdyz jsem tahal pravou polovinu mapy uz se znacenim (tedy mapy dulezitejsi...), tak najednou takova zrada.

Asi se zasmejes, ale jak uz jsem tak v patek spechal domu, tak jsem nakonec problem "vyresil HARDWAROVE" ;-D.
Neni nad takovy papir zasunuty v klavesnici, aby cely vikend "za mne mackal Enter", take jsem mel obavy, jestli tam nebude nasnimana i ta chybova hlaska (nastesti neni) a ted ty mapy prohlizim a modlim se, aby tam nebyla nejaka "bila mista", protoze na opravy je ta mapa docela velka (72x64 ctvercu 1200x1200) ;-)
24.2.2008 06:37
grimmi_ce4youAhoj, webmapsaver je fajn program, ale jak tu tak ctu, hodne z vás píše, že si v pohodě stahují mapy i z www.mapy.cz. Zajímalo by mě jak, protože na mapy.cz prostě nejde mapa roztáhnout na celou obrazovku a stažené bloky pak na sebe nenavazují. Stahuji si mapy zatím z amapy.cz, na atlasu je to v pohodě, ale mrzí mě to, protože mít v GPS turistické mapy od ShoCart, které má seznam na svých mapy.cz je můj sen. Nemůže mi někdo poradit, jak seznamové mapy roztáhnout na fullscreen???
24.2.2008 06:47
xxmzStáhni si poslední verzi WBMS. U té nemusí být mapa fullscreen, stačí jen změnit polohu a velikost snímaného výřezu.
28.2.2008 12:14
ScapinoTak jsem zkoušel WebMapSaver na http://izgard.cenia.cz/ a nějak to nejede - loni na podzim spustili novou verzi, která si s WMS nějak nerozumí :-(
Nezkoušel to ještě někdo?
Jinak na jiných serverech to funguje bezvadně.
28.2.2008 12:27
xxmzScapino: Snímání prováděj přímo v Exploreru. Zapni snímání a Alt-Tab přepni explorer tak aby byl "nahoře". WBMS bude posouvat přímo v exploreru.
Nastavení snímání 5000 - 3 - 1. Pokud bude fungovat můžeš experimentovat. Teď jsem to zkoušel mě to funguje.
28.2.2008 02:42
Scapinoto xxmz:
Bezva, funguje. Díky moc.
Při rozlišení 1600x1200, skrytém hlavním panelu a fullscreen zobrazení IE mi to jede na 1000-10-1 a pozice X:200-1350 a Y:100-1050
1.3.2008 05:39
wind_ce4you[QUOTE="grimmi"] mít v GPS turistické mapy od ShoCart, které má seznam na svých mapy.cz je můj sen[/QUOTE]

Kdybys trochu hledal...

Cyklo a turistické mapy v jednom - SHOCART 2007
22.3.2008 11:49
schamann_ce4youZdravim,
Rad bych se zptal, jestli někdo náhodou ví jakým způsobem získat z GPS souřadnic adresu. Z adresy souřdnice umím, ze souřadnic či adresy bod na mapě taky, ale ze souřadnic adresu nevim. Jde mi o to, že jsem fotograf a hodně fotim ve městech a potřebuju do své databáze zadávat adresy tech focených objektů. z trakeru si data v pohodě stáhnu, ale tam jsou právě jen souřadnice gps a ja pak složitě hledám v mapě adresu. Přeci musí existovat něco takoveho, ne? Prosím o radu, nakopnutí či nasměrování nějakým správným směrem. Díky.
22.3.2008 10:16
xtonda_ce4youTak třeba tady http://izgard.cenia.cz/dmunew/viewer.htm se dá vyhledat místo podle souřadnic a pak si nechat zobrazit adresní body, pokud by se to mělo dělat hromadně dávkově, tak bych si opatřil kopii databáze UIR-ADR viz. http://forms.mpsv.cz/uir/default2.jsp
23.3.2008 04:32
neumanWms je super program,ale nevite nekdo o programu ktery stahuje mapy ze stranek kde se neda pohybovat mapu tazenim mysi? Kde se pohybuje po mape pouze klikanim na sipky sever, jih...napriklad swissgeo.ch dekuji
2.5.2008 02:07
sundsval[QUOTE="wind"][QUOTE="jimmyjames"]Přemýšlel už někdo nad tím, jak přidat k bitmapovým mapám možnost vyhledávání měst, ulic, zájmových bodů...?[/QUOTE]

Já mám do SmartCom GPS (=OZI) 2 databáze:
Praha

ČR

Obojí přesune OZIho vždy na střed příslušné ulice, příslušného sídla.

Pokud bude zájem, mohu UPnout[/QUOTE]

Bylo by mozne ziskat nejaky link na tyto databaze? Diky
26.5.2008 11:07
Suri_ce4youWebMapSaver je super.... na atlas.cz mapách funguje skvěle, ale na www.mapy.cz mi to nescrolluje :-( a uloží mi to 5x5 sjených bmp :-(
Nevím jak zjistit verzi WMS co mám, about tam nikde není, třeba to řeší novější verze?

Poraďte prosím. Díky

Edit: Tak jsem zkusil několik jinde stažených verzí a v jedné to funguje...
26.5.2008 11:22
xxmzPoslední verze je na http://ftp.nepsin.com/WebMapSaver.zip . Zmiňovaný problém by už zde být neměl.
26.5.2008 05:09
Mem__ce4youSuri: buď to byla jiná verze, nebo třeba špatně nastavené hodnoty v INI. V takových případech doporučuji smazat WebMapSaver.ini, tím se všude nastaví výchozí konzervativní hodnoty, se kterými by to mělo šlapat.

--------------------------------------------------------------------------------

Jinak se zpožděním dávám k dispozici novou verzi WebMapSaveru, kterou upravil Ashus (http://ashus.ashus.net), za což mu patří díky :D. Jednak by měla šlapat na více typech mapových serverů, a pak je tam několik vylepšení GUI - XP styly, decentní ikonka místo podbarvování celého formuláře (červená znamená nahrávání, zelená možnost nastavování), pro posouvání zpět přibyl samostatný parametr, velikost snímaného výřezu je teď možné měnit i jednoduše myší, program také ukazuje aktuální celkovou velikost výsledného obrázku atd.

Nová verze je k dispozici zde: WebMapSaver2.zip
Stará verze na původní adrese:WebMapSaver.zip
27.5.2008 08:06
Suri_ce4youDíkes, šlape to.... :-)
Měl bych ještě pár dotazů a možná návrh na vylepšení....
1) Steps per move má nějaký vliv na velikost jednotlivých polí nebo k čemu je dobrý?
2) Stejně tak mi moc neříkají volby ´ms´ per move? a ´ms´ per return? To jako jak rychle se to pohne a vrátí? Nerozumím....
3) Tlačítka U, D, L, R posunou výřez mapy přesně o stejnou velikost o jakou se to pak posouvá při snímání?

Jestli u 3) ANO tak mi to moc nesedí... Tím že to postupuju od levého horního rohu tak potřebuji přesně určit pravý dolní roh, kde to má skončit... a experimentovat, za 4x4 nebo 6x6 je na nic... Zkusil jsem i jít na pravý dolní roh, pak dát 4x U a 4x L, ale stejně mi to neskončilo, kde jsem potřeboval... :-(

Díky za rady
27.5.2008 08:51
Suri_ce4youJeště jeden dotázek:

WMS používám s mapama na atlasu a na seznamu... nedali byste sem vaše zkušenosti s jinými servery i zahraničními?
Hledat v google server s mapama Řecka (Rhodosu) nebo Itálie aj. je docela těžký...
Díky
29.7.2008 12:11
gamHezký den, mám prosbu. Zkoušel jsem prográmek Webmapsaver, ale ať nastavuju jak nastavuju, prostě mi nejdou nějak rozumně stáhnout mapy z Atlasu. Respektive stáhnout jdou, ale po jejich spojení mám na některých místech nenavazující místa, viz. přiložený soubor. Zkoušel jsem nastavovat malou i velkou velikost čtverců, různě rychlý posuv, apod., ale výsledkem je pokaždé jen jinak nenavazující místa. Myš jsem při práci programu odpojil... Díky za každou radu!
29.7.2008 01:46
xxmzZkoušel jsem to teď V IE6 3x3 čtverce a bez chyby. Je možné,že na atlasu mají náhodný generátor chyby právě pro tyto případy...
29.7.2008 02:01
Mem__ce4youxxmz: To je možná paranoidní, každopádně pokud by mě chtěli naštvat a bylo by to tak, můžu do nové verze dodělat rozpoznávání obrazu pro bezchybné navazování ;)
29.7.2008 02:09
xxmzTo snad nebude potřeba :D. Ten posun je o dost. Kdysi jsem válčil s neceločíselným dělením velikost okna / step, ale tam byla chyba 1 pixel.
9.8.2008 02:40
014789632Právě jsem se pokoušel zaznamenat část Jizerských hor z mapy.cz a potvrzuji, co psal gam - zřejmě se úmyslně generují chyby v posunu, protože BitmapCombine všechny nasnímané obrazovky nedokaže správně navázat a u všech spojů je drobná odchylka... :(

Takže, pokud by šlo dodělat do nové verze rozpoznávání obrazu pro bezchybné navazování, nemělo by to chybu :D
9.8.2008 09:18
jecatomasAsi po roce jsem si rekl, ze zverejnim muj program pro stahovani map z mapy.cz.
Program stahne mapu, provede konverzi pro GPSDash a mapu okalibruje. Vsechno na par kliku.
[CODE]http://mapdownloader.webnode.cz[/CODE]
19.11.2010 09:02
wendys_ce4youZdar, nevíte čím by šlo stahovat mapy z http://kontaminace.cenia.cz/NIKM_4.swf ,mám namysli něco jako pro mapy.cz WebMapSaver. Díky za Vaše postřehy.
20.11.2010 07:14
xxmzWBMS to zvládá. V čem máš problém?
9.7.2013 11:41
Mem_Utilita se překvapivě ještě používá :), dnes mě oslovil jeden člověk, jestli by nešel udělat fix na nové mapy seznamu (vyhazují javascript error). Tady je nová verze, která alerty zahazuje a snímání zdá se funguje normálně i bez toho.
23.7.2013 12:33
vkbAhoj, pokud zadam do okna URL WebMapSaver.exe adresu

http://kontaminace.cenia.cz/NIKM_4.swf, nacte se jen blede modra plocha.
http://kontaminace.cenia.cz/NIKM_4.swf zadana do vyhledavace mapu take nezobrazi.
http://kontaminace.cenia.cz mapu zobrazi.
Co delam spatne?
23.7.2013 01:14
Mem_Nejspíš se ten jejich flash nemůže pouštět přímo, ale musí být uvnitř té stránky (to třetí URI). WMS to zobrazuje stejně jako prohlížeč, stačí mít nainstalovaný flash plugin pro IE (jeho jádro se používá).
23.7.2013 10:47
vkbTak mi to uz beha,
Asi to nemam ale spravne nastaveno, neb obrazky se castecne prekryvaji.
Spojeno v Photoshopu v celek.

Pokud se pouzije BitmapCombine.exe, vadi prekryvani obrazku? Nebo se to "srovna"?
Nemohu zkusit, nemam .NET framework.
vkb
24.7.2013 10:50
Mem_BitmapCombine to jen "tupě" spojí, takže zdrojové obrázky se nesmí překrývat, musí navazovat. Zkus si pohrát s nastavením snímání, dát tam větší pauzy a více kroků při posunu (aby ten posun byl plynulejší), nejdřív to odladit na menší oblasti (2x2) a hlavně vůbec nesahat na myš.
24.7.2013 03:07
vkbOK, zkusim si s tim pohrat, az bude prset.
Ja sel naopak, protoze pouzivam u PC 2 monitory, opacnou cestou.
Velke obrazy a rucni spojeni v Photoshopu.
S pauzami a s posunem jsem experimentoval, ale radsi jsem se zeptal.
Vypada to, ze posuny byly v vertikalnim smeru zcela nahodne. Horizontalne snad dobre.
Mozna zalezi i na rychlosti prenosu.

---------- Doplněno v 13:07 ---------- Původní příspěvek byl napsán v 13:06 ----------

OK, zkusim si s tim pohrat, az bude prset.
Ja sel naopak, protoze pouzivam u PC 2 (2048 x 512)monitory, opacnou cestou.
Velke obrazy a rucni spojeni v Photoshopu.
S pauzami a s posunem jsem experimentoval, ale radsi jsem se zeptal.
Vypada to, ze posuny byly v vertikalnim smeru zcela nahodne. Horizontalne snad dobre.
Mozna zalezi i na rychlosti prenosu.