Favicon Svethardware.cz  Svět hardware   Fórum Favicon Svetaudia.cz  Svět audia Favicon TVFreak.cz  TV Freak   Fórum Favicon Digimanie.cz  Digimanie   Fórum   Galerie Společnost oXy Online s.r.o.
Strana 3 z 13 PrvníPrvní 12345 ... PosledníPoslední
Zobrazené výsledky: 31 až 45 z 190

Téma: GPS a tvorba map

Nováček
    Registrace
    Feb 2007

mi to v 1024x768 bez maximalizace pekne nevyjde, protoze mam tlusty taskbar - viz PM, a spodek okna je tudiz pod nim
    Odpovídat lze po přihlášení

Nováček
    Registrace
    Oct 2005

Mohl bych poprosit o zaslani toho programu na testovani. Potreboval bych si vytvorit mapu Jeseniku do gpsdash2. Nebo nemate nekdo danou mapu hotovou ? Diky.

Obyvatel SMob
    Registrace
    Sep 2005

Citace Původně odesláno od mikulkajan
    Mohl bych poprosit o zaslani toho programu na testovani. Potreboval bych si vytvorit mapu Jeseniku do gpsdash2. Nebo nemate nekdo danou mapu hotovou ? Diky.
    http://ftp.nepsin.com/WebMapSaver.zip

Akorát dva lidi mi hlásili, že jim to při vertikálním posunu na další řádek obrázků zblbne a kurzor myši tahá, kam nemá, mně se to zatím nepodařilo nasimulovat a opravit, tak mi pak dej v SZ vědět, jak to funguje tobě.

Pravidelný diskutér
    Registrace
    Aug 2006

To: Mem_
    Mockrát děkuju za skvělou utilitu Funguje mi bez problémů a konečně mám pořádné fotomapy svého okolí a navíc zadarmo! Teď už jen najít nějaký soft pro GPS kalibraci vytvořené mapy..

Pro rýpaly: Pokud by někdo namítnul,že jde o "zlodějnu", nechť si najde ceny fotomap pro ČR a pořádně se podívá jak velkou plochu jedna mapa zaujímá...

Obyvatel SMob
    Registrace
    Sep 2005

jimmyjames: Není zač, ta aktuální verze je opravená a měla by už jet všem (předtím byl problém s akcelerací myši na různých Windows).

Co se týče legálnosti, to už jsme tady řešili, Sezn4m to má nakoupené a uživatelům dává k dispozici jen skrze to své rozhraní a pro soukromé účely, moje utilita je tak na hraně, pouze za uživatele tahá myší a uloží mu výřezy, aby si pro své účely udělal jednu spojitou mapu. A každopádně i v těch sejmutých výřezech je vidět vodoznak s copyrightem dodavatele mapových podkladů, takže pro soukromé využití bych to snad jako krádež nenazýval a žádná příma škoda snad portálu nevzniká.

Pravidelný diskutér
    Registrace
    Jun 2006

Citace Původně odesláno od Mem_
    Citace Původně odesláno od mikulkajan
    http://ftp.nepsin.com/WebMapSaver.zip

Akorát dva lidi mi hlásili, že jim to při vertikálním posunu na další řádek obrázků zblbne a kurzor myši tahá, kam nemá, mně se to zatím nepodařilo nasimulovat a opravit, tak mi pak dej v SZ vědět, jak to funguje tobě.
    KAm se prosím Vás uloží ty bmp. soubory??? Kde je najdu?Díky

Nováček
    Registrace
    Nov 2006

Citace Původně odesláno od Mem_
    A každopádně i v těch sejmutých výřezech je vidět vodoznak s copyrightem dodavatele mapových podkladů, takže pro soukromé využití bych to snad jako krádež nenazýval a žádná příma škoda snad portálu nevzniká.
    No k te legalnosti, nezavisle na tobe jsem dal dohromady tool pro stahovani map z webu (umi nejen mapy.cz ale i google.com, navic je to plugovatelne/rozsiritelne a platformove nezavisle), ale po precteni tohoto threadu vaham zda to vubec strkat na web.

Google ma treba v licenci k pouziti zakaz mass downloadu, ale mass downloadem je napr. i save as v prohlizeci, nekdo tu tvrdil, ze to seznam povazuje za nelegalni, me by zajimalo na zaklade ceho - licencni ujednani jsem nenasel.

Pravidelný diskutér
    Registrace
    Aug 2006

Čeho se bojíš? Že z toho budeš mít nějaký postih? To určitě ne O legálnosti/nelegálnosti bych tady ani moc nediskutoval... Ruku na srdce...kolik lidí nemá doma žádný nelegální SW, hm?
    Utilitu určitě vydej na net. Uděláš radost spoustě lidem. Pouze můžeš upozornit, že stahování map nemusí být úplně v mezích zákona, a ať se rozhodnou sami uživatelé. Pokud máš obavy, tk to nahrej jen na nějaký server, který nebude přímo souviset s tebou a sem napiš odkaz. Pokud nemáš k dispozici žádný úložný prostor na internetu, rád ti ho poskytnu na svém serveru.

Pravidelný diskutér
    Registrace
    Aug 2006

Citace Původně odesláno od Jason
    V adresáři s WebMapServerem To chce občas sledovat, kam co stahuješ/instaluješ...

Pravidelný diskutér
    Registrace
    Aug 2006

Jinak ještě k legálnosti. Přímo v mapy.cz je funkce pro tisk mapy. Takže vytisknutí mapy pro vlastní účely je legální. Kdo tvrdí, že tiskem se rozumí pouze tisk na papír? Stejně tak můžu mapu vytisknout přes AdobePDF do PDF souboru...nebo také do bitmapového souboru (obrázek). Legálně. Tisk je přeci na seznamu povolen. Takto "vytištěné" mapy potom můžu klidně spojit ve větší mapu. Kde je psáno, že nemůžu? A že je přes nějaký program (Ozi,skvělý GPSdash2...) nakalibruju pro GPS..? Copak je to někde zakázáno?
    A teď se ptám... je nějaký velký rozdíl mezi vytištěním mapy do souboru a sejmutím obrazovky? To asi těžko...ne? I kdyby ano, tak i kdyby se mě, čistě hypoteticky, někdo zeptal na legálnost té mapy, můžu mu klidně říct, že jsem si jednotlivé kusy vytisknul do souboru, což je legální, pak je spojil a nakalibroval pro GPS. Nemůže mi na to říct vůbec nic! Na tom prostě není nic nezákonného. Takže nenechte se zastrašit nějakými výhružkami seznamu a googlu o stahování map! Právně to asi dost těžko jde nějak ošetřit.

Pravidelný diskutér
    Registrace
    Jun 2006

Citace Původně odesláno od jimmyjames
    Citace Původně odesláno od Jason
    V adresáři s WebMapServerem To chce občas sledovat, kam co stahuješ/instaluješ...
    Jj, už jsem to našel...... na jednom PC se mi to hodilo přímo do složky kam jsem skopíroval ten exe soubor a na druhým PC se to dalo do "c" přímo na disk a já to pořád hledal ve složkách.)

Nováček
    Registrace
    Nov 2006

Caues, sice uz to zacina byt lehce OT, v noci mi to nedalo a patral jsem az jsem se dopatral :?
    http://slashdot.org/articles/05/06/0...?tid=217&tid=1

Obyvatel SMob
    Registrace
    Sep 2005

Nova verze http://ftp.nepsin.com/WebMapSaver.zip.

Za prve je politicky korektnejsi, aplikace se nikam nepripojuje, pouze nahore pribyl radek pro zadani URL serveru, ktery chcete nacist. Snimani bylo upraveno tak, aby fungovalo i s betaverzi map Atlasu, jako URL jde tedy zadat (a to uz je akt uzivatele, o kterem nechci nic vedet ):
    - www.mapy.cz
    - beta.mapy.atlas.cz

Pravidelný diskutér
    Registrace
    Aug 2006

Super, díky moc Hned to jdu vyzkoušet

Pravidelný diskutér
    Registrace
    Aug 2006

Program s beta.mapy.atlas.cz nefunguje Na tomto serveru nejde fullscreen a program začne klikat myší na horní řadu tlačítek, které nelze skrýt.

Strana 3 z 13 PrvníPrvní 12345 ... PosledníPoslední

Podobná témata

1. Tvorba PDF v WM
    Od gm_ce4you v sekci Programy pro Pocket PC
    Reakcí: 2
    Poslední příspěvek: 14-07-2010, 06:21
  2. Tvorba aplikaci
    Od Nitr0_ce4you v sekci Programování
    Reakcí: 3
    Poslední příspěvek: 26-08-2006, 16:18
  3. Tvorba TSK ??