Favicon Svethardware.cz  Svět hardware   Fórum Favicon Svetaudia.cz  Svět audia Favicon TVFreak.cz  TV Freak   Fórum Favicon Digimanie.cz  Digimanie   Fórum   Galerie Společnost oXy Online s.r.o.
Strana 10 z 13 PrvníPrvní ... 89101112 ... PosledníPoslední
Zobrazené výsledky: 136 až 150 z 190

Téma: GPS a tvorba map

Nováček
    Registrace
    Aug 2007

Tak jsem se díval na ty nedotažené čtverce. Zdá se že server opravdu občas nezvládne skokový přesun řádově o 100vky px. Nešlo by to vyřešit posunem po pixelech? Např. posun o 800px za dobu 1s provést 800 násobným cyklem posun o 1px s delay 1/800s. Potom by to mělo být nerozeznatelné od "běžného" tahu myší.
    Odpovídat lze po přihlášení

Nováček
    Registrace
    Aug 2007

Je to sice mimo téma (i když asi ne tak úplně), na izgard.cenia.cz jsou nově dostupné digitální vektorové mapy s visualizací blížící se armádním topo mapám (KČT), lze i volitelně zapnout cyklo a turistické trasy. Prostě lahůdka.

Nováček
    Registrace
    Dec 2008

a znáte prográmek GoogleMapsViewer?

ten ty mapy z google sejme taky, navíc s kalibrací (9bodů)

Nováček
    Registrace
    Dec 2008

Safra nebylo by prosim mozno precejen dodelat pro ty nedotazene ctverce aby se dalo automaticky zajet treba na ctverec 36_41 z 72_54 apod. a pak stahnout jen ten ?
    Je to opravdu pakarna to pocitat a najizet tam rucne (nebo to delam zbytecne slozite) a poustet kvuli tomu neco co trva treba 3 ddny take neni "to prave", zvlast kdyz nekdy zjistim, ze jsem spustil ze stejnych souradnic, ale to "2. kolo" je cele komplet (nevim proc) posunuto treba o cca 2cm (samozrejme podle rozliseni obrazovky) a take tam zase nektere (samozrejme jine) ctverce chybi ;-(. Dik...

Nováček
    Registrace
    Aug 2007

No a napada te jak by to mohlo fungovat? Pokud nebudes mit referencni bod tak to asi neudelas.

Nováček
    Registrace
    Dec 2008

Prave ze ten referencni bod mam na te "nejmenovane www" ;-) primo v URL a uz se mi nekolikrat stalo, ze jsem kvuli blbym ctvercum radeji pustil cele znovu (ze bych pouzil potom jen ty spravne ctverce, protoze docela urcite zas nebude spravne vse i pri "dostatecne pomalosti") a presto to bylo komplet o par cm posunute, i kdyz jsem doufam nepohl mysi ani klavesnici kdyz jsem je hned po spusteni vytahoval.

Ted jsem potreboval tusim 17_25 z fotomapy 64_72, takze jsem to z hlavy odecetl a rucne nakrokoval (coz je docela pakarna a zrejme se musi zachovat i "step per move", aby se to trefilo, i kdyz ostani casy jsem dal pochopitelne co nejnizsi). Rucni krokovani trva dlouho a muze se snadno splest (tak jsem zjisil tak jsem opravdu musel jeste o 1 ctverec doleva i nahoru, ze jsem blbe odecetl), ale jeste ze jsem nepouzil "automaticky posun", protoze to bylo opet o nekolik cm posunute, ale tentokrat jsem s tim tedy hybal rucne mysi tak dlouho, az jsem se skoro strefil, i kdyz +- nejaky ten pixel posun urcite bude a na fotomape se snad ztrati lepe, nez "prazdny ctvererec" :-(...

Pokud se pohybuje (a odecita z hlavy) jen doleva a nahodu tak to jeste jde, ale pokud je vadny ctverec "za stredem snimani" (tedy nekde vpravo dole), tak uz to premysleni "precejen vic boli" ;-) (a jak jsem psal, i nalevo nahoru jsem se o jednu radu a sloupec napred spletl a na fotomape mel mozna vic stesti nez rozumu, ze jsem se "skoro strefil") a takova funkce, kdyz vi ze mam treba 64x72 a chci najet do 53x64 by opravdu vse moc ulehcila nez vzdy takto "namahat mozek" a vysledek byva (alespon u mne) "vzdy nejisty" ;-( ...

Nováček
    Registrace
    Aug 2007

pro autora :Narazil jsem opet na pripad, kdy nefunguje posouvani - podklad stoji a sipka beha naprazdno uz to tu jednou bylo. Neslo by "vytahat" nastaveni prodlev a pohybu (stisku) mysi tak, aby to bylo uzivatelsky pristupne ? Stacilo by to v txt forme do ini souboru. Dik

Nováček
    Registrace
    Dec 2008

Ahoj,

mam problem, ze potrebuju spojit 2 BMP obrazky (mapy, protoze BitmapCombine mi to vcelku tak velke nespoji a musim tedy alespon nadvakrat..) 18000 x 1200 pixelu do jednoho velkeho na PC s WXP a 1 GB RAM.

Programky jako Irfan View, xnView, a vsechno co mam na panoramata mely bud nedostatek RAM, anebo zhavarovaly a zbyva zrejme jen Photoshop, se kterym to bohuzel moc neumim ;-(

Jde je prosim v tom Photoshopu spojit "primo" a jak ?

Nasel jsem zatim jen moznost, ze vytvorim spodni vrstvu jako "platno" o velikosti tech dvou BMP (jsou vedle sebe)
    a na ne vlozim jako dalsi 2 vrstvy ty obrazky, ale bohuzel neumim s maskou pracovat "presne".
    Rucne se bohuzel asi presne nestrefim, ale jak udelat (pri Free Transform?) aby se maska leveho obrazku zarovnala (OPRAVDU PRESNE) s levym okrajem "masky podkladu" a maska praveho obrazku s pravym okrajem, anebo mam pouzit na spojeni tech obrazku jiny program a jaky ?
    Dik ...

Obyvatel SMob
    Registrace
    Sep 2005

I v tom PS by to mělo jít dorovnat přesně (zvětšit si měřítko nad 100 % a sledovat číselné hodnoty), a třeba v Corel Paint Shop Pro jde selekce/vrstvy pozicovat po pixelech i pomocí klávesnice.

Nebo doporučuji sadu open source nástrojů na manipulaci s obrázky ImageMagick, součástí je i názorná HTML nápověda, myslím, že pro spojení více obrázků do jednoho se tam používá utilita montage.

Nováček
    Registrace
    Aug 2007

Co jsem zkoušel tak většina programů je z hlediska potřeby RAM výrazně rozežranější než bitmapcombine. Většinou platí co nesložíš v bitmapcombine nesložíš ani jinde. Max. hranice je tak kolem 18000x18000 px, pak to naráží na možnosti paměti a velikosti canavasu.Gimp, PSP ani Imagemagick při pokusu složit 4 čtverce 10000x10000 px na kompu s 1GB ram neuspěly. Škoda že u Oziho image2ozf není při převodu do OZF3 možnost složit výsledný obraz z více dílů, Mapmerge pro toto není zrovna ideální

Obyvatel SMob
    Registrace
    Sep 2005

Ani imagemagick? Tak to by nezbývalo než to skládání in-situ, tam by nebyla potřeba paměti žádná, doufám, že někdo takovou utilitu už napsal, ať nemusím já

Nováček
    Registrace
    Aug 2007

Imagemagick jsem musel po 1/2 hod. utnout protože jsem měl obavy o disk . Co jsem hledal na netu kupodivu nic podobného jako bitmapkombine (nebo lepší) neexistuje. Dá se sehnat komerční StitchMaps (podle rozhraní a webu amatérská záležitost) , který má někde vcelku dobré nápady, ale je omezen stejně jako bitmapcombine velikostí canavasu.

Nováček
    Registrace
    Dec 2008

Citace Původně odesláno od xxmz
    Co jsem zkoušel tak většina programů je z hlediska potřeby RAM výrazně rozežranější než bitmapcombine. Většinou platí co nesložíš v bitmapcombine nesložíš ani jinde. Max. hranice je tak kolem 18000x18000 px, pak to naráží na možnosti paměti a velikosti canavasu.Gimp, PSP ani Imagemagick při pokusu složit 4 čtverce 10000x10000 px na kompu s 1GB ram neuspěly. Škoda že u Oziho image2ozf není při převodu do OZF3 možnost složit výsledný obraz z více dílů, Mapmerge pro toto není zrovna ideální
    Jo MapMerge jsem chtel slozit turisticke mapy z Internetu (byly nesikovne spojene akorat v miste, kde je potrebuju nejvic pouzivat), ale pracovalo to cely den a vysledek byl porad v Ozim "neviditelny" i kdyz jsem nastavoval Bits pre Pixel (nebo jak to tam je) jak jsem chtel :-(.

Jo v cem je lepsi ten OZF3 OZF2 ?
    (muj ImageToOzf nejaka verze x.8 nabizi jen OZF2) Dik ...

A ted jeste nevim, jestli mi vubec ten ImageToOzf zkonvertuje alespon ty 2 poloviny a natoz celou mapu a doufam, ze se nesnazim zbytecne ;-(.
    Hral jsem si s tim spojovanim vcera do 3 v noci a rano vstaval v 5 a dnes to vidim "podobne" ;-) ...

Nováček
    Registrace
    Dec 2008

Citace Původně odesláno od Mem_
    Ani imagemagick? Tak to by nezbývalo než to skládání in-situ, tam by nebyla potřeba paměti žádná, doufám, že někdo takovou utilitu už napsal, ať nemusím já
    Ten imagemagick jsem ted stahnul i s napovedou pro "montage" a zkusit muzu az doma, ale s tim "rachocenim disku" jak pisete to nevidim moc nadejne ;-( ...

Nadejne vidim ten Photoshop i kdyz rachoti a trva mu vse dlouho, ale muze pouzivat nekolik vlastnich odkladacich souboru na ruznych discich na rozdil od programu WXP ktere zrejme pro jeden proces pouziji max. 2GB RAM a ani ty nemam jako fyzickou RAM.

Jeste mi na grafice tedy poradili toto a nevim jak to pujde s tou presnosti a jak se s tim bude rucne posunovat (kvuli tomu rachoceni):

- otevri Photoshop
    - otevri v nem jeden z BMP obrazku (proc je to proboha BMP...?)
    - stiskni Ctrl+Alt+C (zmena velikosti platna - Canvas size)
    - zadej pozadovanou velikost vysledneho obrazku
    - otevri druhy BMP
    - stiskni Ctrl+A (vyber vseho), pak Ctrl+C (zkopirovani do schranky) a pak Ctrl+W (zavreni souboru)
    - stiskni Ctrl+V (vlozeni kopirovaneho obrazku do prvniho)
    - stiskni V (nastroj Move)
    - mysi nahrubo posun vlozeny obrazek na jeho misto
    - prepni se do 100% nebo 200% zobrazeni a presun se v plose obrazku na misto, kde na sebe maji obrazku navazovat
    - mysi nebo kurzorovyma klavesama dolad presnou pozici
    - stiskni Ctrl+Shift+E (slouceni vrstev)
    - uloz vysledek

Nováček
    Registrace
    Aug 2007

Zatím jsem nenarazil na věc, kterou by Img2ozf nezvládl. Rozdíly mezi OZF2 a OZF3 budou asi nepodstaté (asi jen ve velikosti výsledku).
    Pozor na Imagemagick pro uživatele WINDOWS je to zlý sen. Prvně se podívej jestli jsi nestáhl jen zdrojáky (jako já) A pak už jen pár hodin studování "jak na to" (tyto znalosti jsem už naštěstí z hlavy vytěsnil).
    Pokud kvůli mapám nespíš tak se na to vybodni slož to co ti půjde a Ozi CE si pak automatickynatáhne každý další čtverec.

Strana 10 z 13 PrvníPrvní ... 89101112 ... PosledníPoslední

Podobná témata

1. Tvorba PDF v WM
    Od gm_ce4you v sekci Programy pro Pocket PC
    Reakcí: 2
    Poslední příspěvek: 14-07-2010, 07:21
  2. Tvorba aplikaci
    Od Nitr0_ce4you v sekci Programování
    Reakcí: 3
    Poslední příspěvek: 26-08-2006, 17:18
  3. Tvorba TSK ??