Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Rozdíly mezi n310 a n311

icecat (156)|20.5.2007 20:28
Plánuju koupit pda n300, ale nemůžu se rozhodnout mezi n310 a n311, můžete mi někdo doporučit? Před rokem mi ukradli n311, takže mi doma zbyla kolébka, tudíž druhou nijak výrazně nepotřebuju. Cenový rozdíl mezi oběma modely ke cca 2500,- jelikož se obejdu bez wifi i další kolébky, zatím vše mluví pro nižší model, ale než se rozhodnu, měl bych pár dotazů na uživatele, kteří mohli porovnávat n310 i n311.

Jak je to s výkonem cesoru? N311 nebyla schopná přehrávat filmy v rozlišení VGA, 320x240 zvládala v pohodě.

Trvalo jí příšerně dlouho, než se otevřel nějaký .doc soubor - 1MB velký trvalo otevřít i přes 3-4 minuty. Jinak všechny programy chodily celkem svižně bez potíží. Jak je na tom n310?

Jdou v pohodě přehrávat filmy v rozl. 320x240?
Nějaký zkušenosti s otevíráním knih?
Co baterka? Když má n310 pomalejší cesor, má baterie delší výdrž?
Když v tom budu mít 4GB kartu, tak to, že to má poloviční paměť, by neměl být nijak zásadní problém, ne?
Obecně jak je tedy na tom porovnání rychlosti obou modelů?

Nějaké další zkušenosti či odlišnosti, které by bylo dobré zmínit?

Předem dík všem, co mi odpoví.
RDT (56)|6.6.2007 19:31
Měl jsem k dispozicii Acer n311 i n310. Co bych ctěl zmínit hned na začátek: Na n311 mohu plynule přehrávat video ve VGA rozlišení (23fps, cca 600kbps). Nevím, proč všichni píší, že jede plynule jenom 320x240. Nejde přeci jenom o rozlišení... Vtip je totiž v tom, že se musí zcela zakázat zvuk :D a bitrate musí být bez toho zvuku celkem max. do 600kbps . Nevím proč, ale plynulé VGA video se mi nepodařilo na n311 rozchodit se zvukem ani celkově na 200kbps :D. Prostě se zvukem se to seká.
Na n310 se mi totožné VGA video, které jede na n311 plynule bez zvuku sekalo. Celková odezva se mi zdá o trochu menší, než u n311, ale žádná katastrofa to není. 3D hry jsou bohužel ještě méně použitelné, než na n311, ale zkrátka to je vlastnost absence grafického chipu a pomalejšího procesoru.
U n310 by mi možná vadilo pouze 64ROM, protože znám ty různé tmp soubory IE :sarcastic:. Sice se dají zakázat, ale stejně je to málo. No každopádně já wi-fi využívám téměř denně, takže bych se bez něj neobešel. Ovšem kromě wi-fi není n310 oproti n311 tak moc rozdílný a to i ve výkonu. Výdrž baterky jsem otestovat nemohl :)
icecat (156)|6.6.2007 20:36
[QUOTE="RDT"]Měl jsem k dispozicii Acer n311 i n310. Co bych ctěl zmínit hned na začátek: Na n311 mohu plynule přehrávat video ve VGA rozlišení (23fps, cca 600kbps). Nevím, proč všichni píší, že jede plynule jenom 320x240. Nejde přeci jenom o rozlišení... Vtip je totiž v tom, že se musí zcela zakázat zvuk :D a bitrate musí být bez toho zvuku celkem max. do 600kbps . Nevím proč, ale plynulé VGA video se mi nepodařilo na n311 rozchodit se zvukem ani celkově na 200kbps :D. Prostě se zvukem se to seká.
Na n310 se mi totožné VGA video, které jede na n311 plynule bez zvuku sekalo. Celková odezva se mi zdá o trochu menší, než u n311, ale žádná katastrofa to není. 3D hry jsou bohužel ještě méně použitelné, než na n311, ale zkrátka to je vlastnost absence grafického chipu a pomalejšího procesoru.
U n310 by mi možná vadilo pouze 64ROM, protože znám ty různé tmp soubory IE :sarcastic:. Sice se dají zakázat, ale stejně je to málo. No každopádně já wi-fi využívám téměř denně, takže bych se bez něj neobešel. Ovšem kromě wi-fi není n310 oproti n311 tak moc rozdílný a to i ve výkonu. Výdrž baterky jsem otestovat nemohl :) [/QUOTE]

:)) Tak prehravat video ve VGA, ale zvuk si k tomu domyslet..., to nebude to pravy orechovy:-) Ted se prodavaj dve dalsi kombinace, n320 a n321, ale obe se vykonem blizi spise n310:( Tak uz jsem nakonec znova objednal n311:)