Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Vario-mohu ho nabíjet z nabíječky od GPS?

tommm_ce4you (2)|20.5.2007 16:46
Zdravím,

koupil jsem si GPS BT-359 k Variu(btw. mohu vřele doporučit).
GPS je nabíjena přes USB. Byly k ní přibaleny jak síťová nabíječka, tak nabíječka do auta.
Tady jsou údaje z nabíječek:
síťová nabíječka k Variu: 5V --- 1A

síťová nabíječka k GPS: 5V --- 0,6A
auto nabíječka k GPS: 5V --- 1A

Můj dotaz zní, zda mohu kombinovat včechny nabíječky pro nabíjení jak Varia tak GPS a především, zda mohu nabíjet Vario auto nabíječkou určenou pro GPS(dle stejných hodnot přepodkládám, že ano).
Zatím jsem to nezkoušel, mohu si poškodit přístroje záměnou nabíječek?

Díky za rady
TheMelin (1642)|20.5.2007 20:42
Já myslím, že můžeš.
oltcit (1098)|20.5.2007 21:40
Podľa údajov v pohode,tým,že je to s USB koncovkou,by ani nemalo dôjsť k zámene polarity,ak sa výrobca drží štandartu,hmm.;)
phaeton_esc (261)|20.5.2007 22:53
bude fungovat v pohode, akorat se bude nabijet delsi dobu. obcas nabijim vario nabijeckou od motoroly razr a v pohode :)
ŠamotZdeny (46)|21.9.2007 14:14
Ano,můžeš,je tu jedno ale.Ta síťová nabíječka(0.6A) funguje jen pokud Ti Vario nechcípne úplně!Potom totiž dává málo proudu nato,aby naskočilo.Tento problém jse řešil taky.Měl jsem neznačkovou nabíječku(0.7A),poslouchal MP3,usnul,a byla baterka prázdná.Na tento zdroj Vario nechtělo fungovat.Trochu mě to vyděsilo.nejdřív Mě napadlo,že zkolabovalo!Pak jsem ale zkusil origo nabíječku,a bylo to v pohodě.
KENNY_FX (103)|21.9.2007 14:33
zajimalo by me jestli to jde obracene, nabijet razr nabijeckou na pda
szoustal_ce4you (174)|21.9.2007 15:59
samozřejmě
KENNY_FX (103)|22.9.2007 12:51
[QUOTE="szoustal"]samozřejmě
[/QUOTE]

no trochu se bojim to udelat, protoze nabijecka na razr ma daleko mene amper nez nabijecka na pda
ElSoft (1244)|22.9.2007 13:36
neni čeho, údaj proudu neznamená že při připojení k zařízení začne obvodem protékat zmiňovaný proud, ale maximální možný proud, který lze odebíat ze zdroje bez úbytku napětí, případně hodnotu kdy sepne proudová ochrana zdroje.
Takže ji můžeš vesele používat a nabíječka se ani nezapotí ;)
KENNY_FX (103)|22.9.2007 18:01
[QUOTE="ElSoft"]neni čeho, údaj proudu neznamená že při připojení k zařízení začne obvodem protékat zmiňovaný proud, ale maximální možný proud, který lze odebíat ze zdroje bez úbytku napětí, případně hodnotu kdy sepne proudová ochrana zdroje.
Takže ji můžeš vesele používat a nabíječka se ani nezapotí ;) [/QUOTE]

diky moc