Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

ASUS 636N letem světem - pohled Looxaře

PedroKV (180)|19.5.2007 22:30
Ahoj, švagrovi jsem doporučil a následně i objednal a nainstaloval Asus 636N. Chtěl vybavení na Geocaching a vzhledem k tomu, že má dvě dítka, tak chtěl mít nejlépe vše v jednom a za dobrou cenu. Já sám vlastním Loox C550+GPS iTec 339, tak mi dovolte pár postřehů a malé srovnání. Něco může být jinak, než píšu, možná jsem na to třeba jen nepřišel. Nebudu popisovat parametry, ty jsou všude. Takže:

-Asus mi přijde v menu rychlejší. I přesto, že má o 100MHz pomalejší CPU. Nejjednoduššeji rychlost srovnáte, když kliknete na Start/Nastavení/Systém. Někdo psal, že loox má pomalé paměti, možná je to tím. Ve srovnání s Asusem mi ten můj přijde jako brzda

-Ikonka v systrayi na přetáčení obrazovky mi přijde jako dobrý nápad. Bluetooth a Wifi funguje OK, narozdíl od Looxe, kde proprietární Connect mobility E2C je jen k vzteku. Asuse jsem zkusil přihlásit k mému ADSL routeru Dlink zabezpečeného přes WPA a chodí to. Napoprvé

-Čtvrtinové (QVGA) rozlišení displeje je poznat, ale možná jsem jen zhýčkaný VGA displejem.

-Dodávané autopříslušenství není marné, a většině lidem vyhoví, ale: husí krk v té části u přísavky jde ohnout až po cca 6cm, protože od přísavky jde jakoby trubička, která ohýbat nejde. Kolébka na Asuse do auta by mohla k husímu krku držet lépe. Výrobce vůbec nepředpokládal, že by někdo pda jako navigaci vozil na stojáka, čili po zasunutí CLka se bude konektor z boku do kolíbky zalamovat. Kdyby tam dal konektory dva, paralelně, to by byla fíčura. Jinak PDA v držáku drží velmi dobře, není třeba se bát vypadnutí ani kdyby byl vzůru nohama (co to je za blbost, pda nemá nohy! :-)). Pokud si časem dokoupíte vlastní husí krk-skřipec, bude vám cl nabíječka na nic, na jejím konci je totiž 2 pólový konektor, v PDA zase IPAQ/FSC/Asus style asi 26pin konektor. Jedině přechodka..

-GPS: pro správnou funkci je třeba mít nakonfigurován HW port na COM5, baud rate 4800 a všechny programy stejně. Sdílení GPS se mi nepodařilo.

-GPS je méně citlivá na satelity, než loox ve spojení s externí gps sirf III, a to i když je vyklopená. Já hledám poklady přesněji, asus skáče po lese.

-GPS anténa je vyklopit dost ztuha. Spíš než promáčklinou na zadní straně pda ji vyklopíte zapáčením na horní straně PDA.

-Asus oplývá asi nějakými staršími soubory, nebo co, ale po instalaci TomTom 6 nejde v celém PDA zvuk. Ale dá se vygooglit, co s tím: smazat přes PC 2 .dll soubory v PDA v adresáři Windows a pak to jde. Loox jede jak má.

-Stylus na levé straně mi moc nevyhovuje, ale to je věc zvyku/názoru

-k Asusu není kolébka. Škoda.

-USB kabel je docela tuhý.

-u Looxe můžete stejně jako já nakonfigurovat HW tlačítka na regulaci podsvětlení, rotaci obrazovky a možná pár dalších vylomenin. U looxe nejde nastavit odděleně osvětlení na baterky a při připojené nabíječce. U Asuse jde nastavit odděleně podsvětlení, ale na tlačítko nejde dát regulace podsvětlení, což se při GC hodí (jdu do lesa, ztlumím svit kvůli baterkám, jdu na louku-rozsvítím, abych na to viděl).

-U Asusu nejde dát do Start menu položku "Spuštěné programy", abyste si rychle mohli odstřelit ty, které nechcete, aby běžely. U Looxu to jde.

-v obou PDA funguje HTC X-button-velmi malá utilitka, která zařídí to, že po delším stisku X a uvolnění dojde k ukončení programu, nikoliv jeho minimalizaci. Utilitu vyrobili v HTC pro pda HTC.

Víc mě nenapadá.
fotograf 59 (3)|28.5.2007 21:29
To: PedroKV
Málé postřehy u mé 636.
Při geocachingu mě nepřipadá, že bych ,,skákal po lese", podle mě záleží jakej používáš soft jeho nastavení, případné vypnutí statické navigace. Používám RichesseGPS :https://www.ce4you.cz/forums/view_topic.asp?t=17123 a na vypnutí stat. navigace: M-M Sirf Setup a jsem s přesností spokojen. Rovněž používám Tom Tom 6, ale žádný prob. ze zvukem jsem nezaznamenal. Kolébka by se dala sehnat tady: http://www.seznamzbozi.cz/prislusenstvi-k-pda-c3075/asus-a632-636-cradle-p15382791.html . Držák do auta mám prošroubenej napevno do palubovky, na skle mě to houby drželo. Pda v držáku drží dobře. Na odstřelení programů používám vBar. Celkově zatím po 6 měs. používání spokolenost.