Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Můj osobní duel Nokie E61 vs. Samsung I600 vs. ???

versicht_ce4you (11)|17.5.2007 23:31
Dobrý den,
jako zaměstnanec O2 si mohu vybrat nový tel z nabídky (zadarmo, ale bude to jen zápůjčka). Jenže nevím který vybrat:(
Prvně co potřebujii:
- internet
- plnou klávesnici
- fotoaparát
Mám na netu foto blog a tak potřebuji upravovat html. Tady neustále smskuju a emailuju.
Rozhoduji se mezi E 61 a Samsungem I600 (TyTNa nedostanu . šefka je megera, ani ukecávání nepomohlo)

E61:
+ super prohlížeč internetu
+ Y je tam kde ma bejt
+ symbian znám i když ve starší verzi a mám pocit že je příjemnější než WM a že je na něj více aplikací
+ větší klávesy
- nemá foťák (nutnost tahat ještě např SE750i)
- větší rozměry
- nemá foťák (ne, nesplet sem se, prostě ho nutně potřebuju:)

i 600
+ foťák (ale jen 1,3 mega, ne že by to nějak moc vadilo, ale mohly přidat)
+ desing a velikost (vedle mého černého notasu je fakt sexy:)
- horší prohlížeč netu, který nezobrazuje stránku tak věrně jako E61 a to ani s použitím opery
- menší klávesy
- pro mě absolutně neznámý os (pda sice mám, ale dosluhuje)
- pocit že je méně aplikací

Jak jsem řekl, TyTN nebude, XDA Orbit nemá klávesnici, což vynahrazuje rádiem, gpskou (tu celkem využívám na stařičkém Yakumo, které už taky dosluhuje), sice znám fullscreen keyboard, ale často potřebuju něco napsat i když řídím a to moc nejde, nehledě že je to pak upatlyný. Blackbarry nebo jak se to píše je pro mě španělská vesnice. SE990 je hodně pomala (testoval jsem a nechci). Ještě bych dodal že že mám pzury jak hornik, a že mačkat cokoliv maleho je utrpeni.

Takže prosím o každou radu.
Díky moc.
JanHavlicek (635)|18.5.2007 21:37
No vzhledem k tomu, že se pohybuješ ve WM komunitě, tak hádám, že ti každý stejně odklepne Samsunga :)

No pokud opravdu vyžaduješ fotoaparát, tak je Samsung jasná volba. Ještě bys mohl zkusit počkat na Nokii E61i

Co se týče operačního systému, tak z toho bych strach opravdu neměl. Vzhledem k tomu, že Nokie má Symbian 9 3rd Edition, kde nejsou staré aplikace kompatibilní s novým Symbianem, tak bych si dovolil tvrdit, že na smartphone bude možná programů více. Jsou kompatibilní většinou mezi verzemi navzájem
TheMelin (1642)|21.5.2007 21:58
Tak jak jsi se nakonec rozhodnul? Stojim pred podobnou volbou a asi to vidim na samsunga.
Zdenek Malinsky (9781)|21.5.2007 22:51
Nokii jsem měl. Asi 5 dní. Stačilo.
versicht_ce4you (11)|22.5.2007 00:20
Ješte jsem se nerozhodl, Samsung zatím nejde objednat a je jen na příděl po jednom kuse na prodejnu:(
Každopádně je to teď tak 70 ku 30 pro Samsung.
Jedinou výhodu u nokie vidím v tom že se dá snadno upgradovat foták (prostě koupím jinej telefon s lepším foťákem jako dvojku mobil:)
a pak ještě v tom prohlížečí, ale dnes jsem narazil na zmínku o Deepfish (use google) což by naděje E61 na post mého miláššška zhatilo.
Nic jdu hledat vic info o deepfish.
TheMelin (1642)|28.5.2007 15:29
Jakožto zaměstanci O2 by ti teď měl přijít seznam repasovaných zařízení (nové, nebo jen pár dní používané), kde je mimo jiné i Nokia E61 za moc pěkné peníze. Být tebou tak bych jí koupil ;)