Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

počítadlo znaků u sms

Ghusy (49)|7.3.2004 11:55
mohl by jste mi někdo poradit nějaký prográmek ??? díky mam PPC2002 MDA1 a xda-dav v. 1.2
Seifert (156)|7.3.2004 12:10
Tak si tam dej WM 2003 a máš to ... Ta to počítá ....
Ghusy (49)|7.3.2004 12:49
no uvažuju o tom, ale zatím jsem podle diskuzí nenarazil na na nic plně funkčního :-))) a nechtěl bych si ha umrtvit :-(((
Seifert (156)|7.3.2004 13:00
No tak to nevím, kde přesně jsi čeltl ... Takový ty mušky, co se tady o nich píše má i PPC 2002 (třebaže ne stejný ... :-) ). Myslím že je tu spousta spokojených uživatelů WM 2003. Já osobně bych si tam už PPC 2002 nikdy nedal ... Rozdíl v rychlosti a různé vychytávky jsou fakt markantní .... :-)
Miloš Strouhal (3997)|7.3.2004 13:26
Potvrzuji! Jen mi prosím někdo pora´dte s tou češtinou u WM2003,případně jen klávesnicí,samozřejmě co nejlevnější co to jde a 2002 už nechci v životě ani vidět!..:D Poku má někdo problém s flashováním Mdáčka na WM2003 bez toho aby měl strach že ho umrtví.. tak existuje pár lidí na netu,jež to dělá za nějaký ten peníz a se zárukou..:) Já osobně jsem potkal v prodejně Eurotelu neš´tastníka s WM2002 jež se dohadoval s prodejcem o kabelu RS232,a když jsem se mu zmínil že umím flashovat,tak se tak rozzářil,že jsem mu kejvl na dotaz jestli mu to taky přeflešuji..:D Dnes je z něj spokojenej uživatel ROM upgradu jež jsem mu tam hodil,a zároveň i muj kamarád:D To je psina jak nás ty HTC potvory zbližujou.. Jinak,pokud bych vám všem jež flashujete nebo budete flashovat mohl zakázat flashování přes kolíbku,udělám to!!!:mad: Jelikož mi tento způsob umrtvil již 2!!! Mdáčka,a jedinej ověřenej a dle mého názoru 100% funkční způsob flashování je přes SD kartu. Neni na tom nic ke zkažení. Jen koukat pozorně na to co dělám,nic víc. Podotýkám,že má Mdáčka zničil,a nejen mě ale i mému kámošovi,jež vás v jiné diskusi prosí o radu jak nahrát Rádio do polomrtvého MDA.. instalační soubor přes USB,jež O2 poskytla na svých stránkách volně ke stažení,a to i přes to,že jsme použili Mkrom... Nesnášim ted´ O2 víc než cokoliv jiného,a na svém třetím Mdáčku jsem flashovaluž tak 30krát,ale vždy jen pomocí karty a čtečky. Howg :)
Seff (73)|9.3.2004 08:10
Přemýšlím o tom, ale bojim, bojim... :sarcastic: :sarcastic: :sarcastic:

Qtek 1010
ROM: 3.18.04 ENG
ROM date: 05/22/03
Rádio: 3.25.01
Protocol: 32S54

+ malá čeština s Resco Keyboard Pro...

Vše běhá jak má, co teda vyváží upgrade na WM2002? Má cenu riskovat? Je možné SIM Toolkit nainstalovat dodatečně?

Seff (73)|9.3.2004 08:11
Myslel jsem samozřejmě upgrade na WM2003...
Seifert (156)|9.3.2004 08:19
Má cenu riskovat (i když nevidím důvod nazývat to riskováním, je to naprosto bezpečná operace ... :-) ) V ROM a.30.09 funguje SimToolkit bez problémů, do ROM od T-Mobile US (jakékoliv) ho prostě nedostaneš ... WM 20036 je nesrovnatelně rychlejší, jak už se tu mnohokrát psalo ...
malajizva (63)|9.3.2004 08:26
Potvrzuji, nikdy bych se nevrátil na 2002. :D :D
Ghusy (49)|9.3.2004 08:32
jo ještě takovej blbej dotaz :-))) kdyz upgraduju na WM2003 nezablokuju si na zas na nějakýho operátora ????
Seifert (156)|9.3.2004 08:46
Ne, neboj ... To je uložený někde úplně jinde .... :-)
Michal Jelínek (220)|9.3.2004 10:27
A mate tu verzi ozkousenou i na Eurotel DataPhone?

Ze bych si teda tu A.30.09 stahnul vecer, az bude kitchen otevrena :-)
Seifert (156)|9.3.2004 10:43
Hardwarově jsou MDA i Eurotel Dataphone totožný, takže no problem ....
Michal Jelínek (220)|9.3.2004 11:59
To je teoreticka cast.

Ja se ptam na tu praktickou zkusenost ...
malajizva (63)|9.3.2004 12:34
Jasne ja mam eurotel a facha a a facha a facha a facha a facha a facha a facha:yes:
malajizva (63)|9.3.2004 12:47
Sorry :oops:
uvedomil jsem si, ze mam stroj od T-mobile a pouzivam ho v siti Eurotelu:oops:
MDAn (26)|9.3.2004 21:14
[QUOTE="Seifert"]No tak to nevím, kde přesně jsi čeltl ... Takový ty mušky, co se tady o nich píše má i PPC 2002 (třebaže ne stejný ... :-) ). Myslím že je tu spousta spokojených uživatelů WM 2003. Já osobně bych si tam už PPC 2002 nikdy nedal ... Rozdíl v rychlosti a různé vychytávky jsou fakt markantní .... :-)[/QUOTE]

Souhlasím, WM2003 je super, ale já jsem musel flashnout zpět z A 30.09 na 3.17 XDA 1.2, protože mi na WM 2003 nefungovala má SD 512 MB karta:((
Je to prostě smůla.......
Miloš Strouhal (3997)|10.3.2004 02:42
:)) jéééé,vždyt` už se tu přeci o tom psalo,že WM 2003 SD karty dost často "nevidí", dokud si je sami nezformátují.. Uvedu příklad, co musím absolovovat já,když chci používat SD kartu,at' už je to Pretec,HPéčko,nebo něco podobného.. Když tu kartu strčím poprvé do mdáčka,ono jej vůbec neidí.. Tak tu kartu vezmu,a pomocí čtečky a xda-tools na ni nahraju Nbf. nebo Nk.1,tzn. ROM upgrade,jež se instaluje právě pomocí bootování z karty za pomoci servisního menu.. To už asi znáš,ne? ;) No,a pak stačí tu kartu s tim nahraným Nbf(Nk.1) souborem strčit do mdáčka,ono se tě hned zeptá,jestli ji má formátovat,jelikož je pro něj karta nečitelná..,ty potvrdíš že ano,ono ji zformátuje,a od tohoto okamžiku je karta navždy čitelná..:D Neni škoda tedy kvůli takovéhle maličkosti používat 2002ky? ...;)
Michal Jelínek (220)|10.3.2004 09:21
No tak sem si to tam dal, uvidime. Zatim pekny.

Vim ze dotaz patri spis jinam, ale jde ve WisBar Advance nechat nahore v liste ikonku Connectivity?
Je mnohem funkcnejsi nez v 2002, ale ndokazal sem ji tam ponechat. Connected/disconnected je neco jine :-(
danieldavid (118)|10.3.2004 09:25
Zdravím
Pár mých zkušeností s flešováním,své MDA jsem flešival už alespoň 20x a ještě asi 15 kusů jiných MDA,dataPhone a vždy ůplně bez problémů přez USB kolébku,nikdy se nestalo že by se to kouslo nebo vyvstal jakýkoliv problém (samo že nesmí vypnout proud),takže myslím si žepokud to někomu spadne tak není něco v pořádku c PC nebo XDA eventuelně kolébkou nebo postupem.
Aby vše proběhlo bez problému je třeba na PC vypnout pokud možno vše nepotřebné (spořiče apod),mít XDA pllně nabito mít v pořádku kolébku a USB slot,vypnout na XDA telefoní část,je také dobré před tím udělat tvrddý reset aby ani v XDA nic na pozadí neběželo.Při zápisu ROM MUSÍ být samozřejmě nabíječka připojena do kolébky,při zápisu Raria NESMÍí být nabíječka zapojena do kolébky.pokud se toto dodrží tak by neměl být žádný problém,alespoň takové jsou mé zkušenosti s asi 30-40 provedenými upgrady.
Jinak Nejlepší verze ROM se mi jeví Siemensovská A30.09 samozřejmě s Evropským Radiem.
Co se SD karet týče já mám 64MB neznačkovou a všechny verze WM 2003 ji bez problému najdou,pokud ne tak by také mělo stačit dát ji do XDA (pokud jako já nemáš čtečku karet),spustit ho v servisním režimu a tam ji asi najde,pak na ni nahrát třeba BOOT sektor nebo ROM a pak XDAčko normálně zapnout.V tu chvíli by ji mělo najít a zeptat se zda ji chceš sformátovat-viz článek výše.

David :D
danieldavid (118)|10.3.2004 09:31
[QUOTE="Michal Jelínek"]No tak sem si to tam dal, uvidime. Zatim pekny.

Vim ze dotaz patri spis jinam, ale jde ve WisBar Advance nechat nahore v liste ikonku Connectivity?
Je mnohem funkcnejsi nez v 2002, ale ndokazal sem ji tam ponechat. Connected/disconnected je neco jine :-([/QUOTE]

Zdravím
Já jsem WisBar ze svého MDA zrušil jelikož mi to díky němu dělalo často psí kusy.
Jinak Connected/disconnected je na jedné ikoně ale může ta ikona mít dva motivy (vzhledy) jeden když je připojení (Internet,activSync) a druhý když je vše offline.
Ty ikony si tam můžeš namalovat jaký chceš ale to asi víš...
Taky mi vadilo že ve WBabu není ikona síly signálu,jinak pěkný a šikovný pgm , ale už jej raději nepoužívám mám míso toho Pocked Nav a ten je dostačující.
:) :)
david
teekey (36)|10.3.2004 13:44
Zdravim vsechny nadsence XDA a MDA II (dataphoneII) zvlaste,
no koukakm na stranky ce4you.cz po dlouhy dobe, jelikoz me porad nekdo otravuje, ze chce novy tephon a jaky je nejlevnejsi a jaky je nejlepsi, znate to:)
no, ale uz nekolikrat jsem narazil na par veci co me uchvatili a tad je vidim "again". Co znamena to libe znejijici sluvko "flashovat"? No kdyz tak pozorne ctu, ze tu nekteri maji uz 3 MDA2 tak mi beha hruza po zadech. Jsem taky hracicka a chystam si "konecne" poridit to slavny XDA ale u Eurotelu a moznost ze se budu hrat a kopirovat softy a naraz mi to spadne a bude to mrtvy me krapet desi:(


Nejsem LAMA, ale muzete mi to nekdo osvetlit? Diky
teekey (36)|10.3.2004 13:57
chci si koupit s XDA a zaroven SD kartu 512MB, mam rad pisnicky a ve formatu .mp3 jich mam doma nespocet:) ale jak jsem se doslech tak WM2003 nejak nema rado SD karty a jak jsem se tu docetl tak to obchazite nejakym "flashovanim" zminovane SD karty ve ctecce karet v pocitaci. mUzete mi tedy sdelit kde muzu za nejake slusne penizky poridit tu "ctecku" a jake mate zkusenosti s SD 512MB a WM2003?

Dikec
Seifert (156)|10.3.2004 15:15
[QUOTE="Pecik"] Co znamena to libe znejijici sluvko "flashovat"? [/QUOTE]

Jelikož jistá zařízení (MDA nevyjímaje) obsahují paměť typu Flash ROM (přepisovatelnou), tak flashováním se rozumí proces náhrady informací v ní uložených za nové. V případě MDA je to operační systém ... :-) Flashují se ale i BIOSY, firmwary v telefonech, GPS či jiných zařízeních ... :-)
Seifert (156)|10.3.2004 15:20
[QUOTE="Pecik"]chci si koupit s XDA a zaroven SD kartu 512MB, mam rad pisnicky a ve formatu .mp3 jich mam doma nespocet:) ale jak jsem se doslech tak WM2003 nejak nema rado SD karty a jak jsem se tu docetl tak to obchazite nejakym "flashovanim" zminovane SD karty ve ctecce karet v pocitaci. mUzete mi tedy sdelit kde muzu za nejake slusne penizky poridit tu "ctecku" a jake mate zkusenosti s SD 512MB a WM2003?

Dikec[/QUOTE]

Je dobré se naučit číst pozorně ... :-) WM 2003 proti SD kartám vůbec nic nemají, jen když jí náhodou nevidí (což se vskutku někdy stane, ale není to pravidlo) je potřeba ji naformátovat přímo v MDA. Postup zde byl popsaný nejméně 2x ... :-) Čtečku můžeš koupit téměř ve všech krámech s elektronikou, případně fototechnikou, ale nezbytně jí nepotřebuješ, protože na kartu to nahraješ i přímo přej MDA ....
MDAn (26)|10.3.2004 18:21
.......dííííky, už jdu na to:D . Když se o formátování karty psalo sem asi spal.... Jdu do clubu WM2003:yes:
teekey (36)|10.3.2004 21:06
Moc pekny, ale ja cetl ze se do s tema SD kartama stava celkem casto a to ze cizuji "snad jde nejak zformatovat primo v MDA II" mi teda moc nepomuze:(
ale kazdopadne dik
Bylo by to celkem zajimave, myslim ted koupit SD kartu 512MB zhruba za 4500,- a Dataphone II by mi ji nebral. No jeste nejaka doba utece nez jej konecne koupim tak mam dost casu poshanet co mozna nejvic informaci, nejlip praktickych:)

Je nekdo dalsi kdo ma prakticke zkusenosti s Dataphone II?