Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

MDA Vario a Wifi

tangou (4)|17.5.2007 21:26
Přátelé, je mi 60let a oupil jsem vnukovi Vario 9100, chtěli jsme se připojit na internet přes to Vifi, kluk mi říkal, že je to jednoduché a levnější než internet přes telefon, v našem městě je volně dostupná síť jako nějaký přístupový bod nebo co, moc tomu nerozumím. Zapnu Vifi ve Variu a vyhledává sítě. Poté najde síť kterou inzerují na MěÚ, že je volně přístupná. Chodovnet. Vario napíše, že se připojuje a pak se připojí a je napsáno spojeno, ukazuje mi to i sílu signálu atd. Zapnu internet a nic...., napíše to, není možno se spojit. Tak to nevím, kluk taky neví a furt brečí, že chce na internet. Asi to vyhodím, protože mně to už štve, nikde není žádná rada, v Tmobilu tomu nikdo nerozumí prý si to mám najít na internetu, jak asi, když se nemůžu připojit, píšu tedy z internetové kavárny. Tak co děláme špatně?
Saman_ce4you (1451)|17.5.2007 22:52
Pokud mate to Vario fakt kvuli internetu, tak budete asi zklamany. Deskop + WiFi karta je lepsi..
Tim ze zapnete internet predpokladam, ze pustite Internet expolorer a ten nenajde server..
Nemam ted Vario u sebe, tak nemuzu radit presne.
Kdyz bude zarizeni na siti, tak nekde v Nasteveni, zalozka Pripojeni, je nejakej applet pro wifi, jenz ukazuje detaily site, silu signalu a deatily pripojeni. Nastavte tam nejvyssi vykon, Vario ma slaby wifi a zkontrolujte prirazenou I.P. adresu.
Pripadne zkuste tlactiko obnovit ip adresu, nebo tak nejak..
Konycz (150)|18.5.2007 07:32
hlavne zesilit naplno tu wifinu... Vario ma stim velky probem, sice hlasi ze je pripojeny ale asi mu to nestaci
tangou (4)|18.5.2007 17:04
No tak pořád se to připojuje přes GPRS a to je za peníze, myslel jsem, že by mi to mělo nabídnout při odkliknutí na explorer variantu vifi pokud ji mam zapnutou a spojenou s přístupovým bodem nebo Gprs, ale nic,.... možná musím změnit pravidla vytáčení nastavit nové spojení,ale tam jsou jen mobiilní možnosti a to chce po zadání názvu sítě ještě mobilní číslo, ale to je nesmysl ne?,potom už je tam jen mobilní Gprs, ale nic se nespojí, pokud vše změním na původní spojení Internet tmobile normálně internet funguje ,ale přes Gprs a to nepotřebuju. Kvalitu spojení mám nastavenou na plný výkon, spojená vifi svítí a píše připojeno,ale internet nefunguje.
V3S (61)|18.5.2007 18:55
Obcas take zlobilo na Variu ze pokud se chtel clovek pripojit na Wifi a mel nastavenou proxy tak to neslo... Stacilo ji jen odstranit a vse slapalo..
MarkAurel_ce4you (3)|20.5.2007 19:08
nenapada Vas ze co moze bit s pripojenim wifi na MDAIII signal mam aj wifi som prepol naplno, a vzdy nic. ale v povodnej ROM mi to slo ale dal som si najnovsi original update, a od tej doby sa mi nepodarilo pripojit. da sa downgradnut na staru original rom??
tangou (4)|21.5.2007 07:40
No tak už to šlape, vtip byl v tom, jak si šikovně upravit držení Varia v ruce, prstem si totiž občas zakryjete anténu a potom to spojení pořád vypadává.Stál jsem 10m od místa příst.bodu a nic, postavil jsem se 100m od bodu a v přikrčené poloze na bobku jsem chytil signál a připojil se bez problémů na internet, ale je to hrozně citlivé, v bytě mi to sice sítě najde, ale nepřipojím se na nic, možná by to chtělo zjistit sílu každého signálu kolem mne z přístupových bodů, abych ve falešné naději nezkoušel připojení na bod, který je daleko? Je na to nějaký program ?Pokud je u té sítě ve vyhledavači sítí takový zámek, je to síť jen s heslem, uzavřená ? Nejlepší to je v místě, kde je nějaký mezinárodní hotel, který poskytuje klientům internet a do 100m kolem budovy se dá připojit, je to docela rychlé. Možná asi bude lepší nějaká venkovní anténka pro Vario.
Konycz (150)|21.5.2007 07:47
No to by bylo urcite dobra takova antenka, ale pochybuju ze neco takovyho existuje
tangou (4)|21.5.2007 10:21
teď jsem tam nahrál GPS TomTom6 a mapy CZ,SK,PL,HU a dokoupil GPS modul, funguje to bez problémů, jenom se to musí pořád napájet v autě, žere to hrozně baterku a docela se zahřívá, chlapeček