Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

nová německá kuchyň

Miloš Strouhal (3997)|7.3.2004 08:36
jistě již hodně z vás zkoušelo ukuchtit ROMku na http://lumpistefan.dyndns.org/... Nezdá se vám,že obsahuje pár programů,jež jsou nefunkční? Vařil jsem tam už tak 15 ROMek,ale pokaždý když jsem si vybral Winamp,divX player,nebo některé hry,jež nabízejí,nikdy z toho nic pak v MDáčku nefungovalo..:(( Naopak dobře funguje ICQ,batmemtime,T-agenda,ladička,stopky a Pocket TV... jenže ta je v nabídce naprosto zbytečně! A víte proč? Protože ta verze jež tam je,je již zastaralá a při pokusu registrovat jí na oficiálních stránkách Pocket TV,(což mimochodem musíte,jinak vám po 7mi dnech vyprší licence,a TV přestane fungovat..)vám to vyplivne hlášku: vaše TV je již zastaralá,stahněte si novou,nebo vám ten aktivační klíč nepošlem! takže se pak opět neubrání te si ji stáhnout a hodit si jí na kartu..:(( Takže jste jí při vaření ROMky zaškrtávali zbytečně,akorát vám tam te´d zbytečně zabírá místo... Takže si na to dejte pozor.:) Jo a bu´dte trpělivý při vařění,vařte to extrémně pomalu,program po programu,a vyhnete se té hlášce,že systém je momentálně zaneprázdněn a že to máte zkusit za 20sekund..:)) To když se vám zobrazí,raději se úplně odhlašte,a přihlšte,a začněte vařit znovu! Na potřetí se to už většinou chytne a ROMka se dle mých zkušeností uvaří klidně i za 5 minut a je připravena ke ztažení. Věřte,že s trpělivostí opravdu dojdete nejdál.. Takovejch šedivejch vlasů mi přibylo,než jsem na to přišel.. Tak držim všem palce!
Seifert (156)|7.3.2004 08:58
No, mám podobný zkušenosti ... :-) Ale nakonec se mi podařilo uvařit ROM přesně k obrazu svému. Všechno funguje a je stabilní. Tak přeju všem stejné štěstí ... :-)
Miloš Strouhal (3997)|7.3.2004 09:58
a podarilo se ti to uvarit i s funkcnim winampem,a funkcni hrou chess ? ja jsem tam tedka taky pred par okamziky uvaril 4.01.00 a tvari se ze vse funguje,jenze jsem musel vynechat vsechny ty programy o nichz vim,ze mi nechodej.. a jak jsi na tom s tim prdicim reprackem?..,(viz vedlajsi diskuse) Mas preci A 30.09...:)
Seifert (156)|7.3.2004 10:05
WinAmp ani Chess jsem neinstaloval ... :-) Repráček mi taky občas pozlobí, ale co se dá dělat ... Tu ROMku od T-Mobile prostě nechci ... Hlavně jsem už línej cokoli vařit, protože i když si uděláš zálohu a pak jí nahraješ, tak se to nějak zmrší .... Takže zůstanu věrný A.30.09 dokud nepřijde něco úžasnějšího. Akorát se obávám, že se toho jen tak nedočkáme, protože je MDA už lehce out .... A už vůbec si nemyslím, že by s tím třeba něco udělal CZ T-Mobile .... :-(
Miloš Strouhal (3997)|7.3.2004 10:18
to mas asi pravdu.. pristup t-mobilu a ted uz i eurotelu(viz ROMka u Dataphonu 2) je desnej. Jde jim jen o to nalakat k sobe co nejvic lidi,donutit je koupit si drahy telefony,a pak uz se tebou neminej zabivat.. zvlast kdyz mas vic jak rok starej telefon..:) A ja si tu MDA2 just nekoupim,dokud nebudou nuceni snizit cenu pod 15000,videl bych to tak nekdy o prazdninach..mozna..:? Mas prosim s tou 4.01.00 nejake spatne zkusenosti,o kterych bych mel vedet?.. slibil jsem si,ze si dnes definitivne uz neco flashnu,a necham to tam nastalo!!! tak ze bych treba byl nakonec nucen smirit se s tou A30.09..:(
hrtak_ce4you (314)|7.3.2004 10:25
[QUOTE="xp"]to mas asi pravdu.. pristup t-mobilu a ted uz i eurotelu(viz ROMka u Dataphonu 2) je desnej. Jde jim jen o to nalakat k sobe co nejvic lidi,donutit je koupit si drahy telefony,a pak uz se tebou neminej zabivat.. zvlast kdyz mas vic jak rok starej telefon..:) A ja si tu MDA2 just nekoupim,dokud nebudou nuceni snizit cenu pod 15000,videl bych to tak nekdy o prazdninach..mozna..:? Mas prosim s tou 4.01.00 nejake spatne zkusenosti,o kterych bych mel vedet?.. slibil jsem si,ze si dnes definitivne uz neco flashnu,a necham to tam nastalo!!! tak ze bych treba byl nakonec nucen smirit se s tou A30.09..:( [/QUOTE]
Rekl bych, ze MDA1 je cenove nejuzasnejsi zarizeni, ktere se na trhu da vubec sehnat. Nova je za 12000, ja v bazaru kupoval druhou za 7000 (!) a zatim beha jak hodinky.
Az bude MDA2 v cene tech 12-15t, tak do Ni take jdu. Nevi nekdo, jake jsou ceny mda2 na zapad od nas?
Seifert (156)|7.3.2004 10:25
No hlavně mě tam štvou ty věci od T-mobilu .... Absolutně je nevyužiju a nepřipadaj mi ani úplně funkční .... To volný místo, který to zabírá se dá využít efektivněji .... A na A.30.09 se mi líbí to ladění do modra ... :-) Každá ROM má svý pro a proti, ale já už se rozhod ... :-)
Miloš Strouhal (3997)|7.3.2004 10:55
já jsem si to mysel.. Ale naštěstí se ty věci od T-mobile daj vypnout..A ten soft navíc,jako je prohlížeč PDF a Power point prezentací využiju aspoň v práci a nezabírají mi zbytečně místo na kartě,zvlašť Acrobat reader for PPC má asi 4MB! na kartě,a ten v té ROMce jen asi 0,1MB!! A ten prohlížeč Powerpointu od T-mobilu sice nepodporuje 12bitový barvy,ale narozdíl od Pocket slide show umí zobrazit prezentace bez konverze do PPC přes active sincu..:)) Takže ti někdo pošle prezentaci v powerpointu,a ty můžeš rovnou prohlížet.. to v Pocket slide show nelze.. :(( Nejdřív musí člověk vše přetáhnout přes kolíbku tam a zpátky,a teprve pak prohlíží... I když tz 12bitové barvy jsou pak skvělé..:) Pokud jde o ceny MDA2 v Německu,na burzách se prý dají sehnat i za 16000 nová!:)) Což je skvělá cena,na druhou stranu,českej T-mobile narval češtinu(narozdíl od Eurotelu..:mad: ) přímo do Flashe!!! Což pro mne znamená jasnou volbu..:D Jen aby snížily cenu,nebo aby se konečně začaly MDA2 oběvovat v bazarech.. Což jsem teda neviděl ani jedno.. Divný,asi je fakt tak úžasný,že se ho zatim nikdo nechce zbavovat:D Pokud jde o ten nejůžasnější stroj na trhu za nej prachy,tedy MDA1..,máš 100% pravdu!! Doposud neexistuje žádná Nokie,ani Sony Erik jež by MDA1 překonal.. A pokud vezmu v potaz P900,jsem trochu na pochybách,jestli by to byl přístroj o něž stojím.. Skoro žádná možnost dohrávání aplikací,operační systém symbian,otřesnej vzhled... Nepoužitelnej foták.. To raději stále MDA1 s 2003 a velkou kartou na stovky MP3.. mimochodem,před časem jsem prodal discmana,a nelituji toho,MDáčko ho skvěle zastoupí,a dokonce vydrží hrát na 1 nabití i 9hodin vkuse!!!:D K tomu Koss Porta Pro a neni co řešit. Snad jen to,jak ho co nejdřív vyměnit za MDA2..;)
Miloš Strouhal (3997)|7.3.2004 10:59
PS: OMLOUVÁM SE VŠEM ČTENÁŘŮM ZA PRAVOPISNÉ CHYBY V TEXTU JEŽ DĚLÁM..PÍŠU TAKHLE BLBĚ VŽDY KDYŽ PÍŠU NĚCO VE SPĚCHU..:? ČUS
hrtak_ce4you (314)|7.3.2004 11:11
[QUOTE="xp"] K tomu Koss Porta Pro a neni co řešit. Snad jen to,jak ho co nejdřív vyměnit za MDA2..;) [/QUOTE]
Mas vyupgradovane h-f od alcatelu [dle xda-dev.], nebo pres konverzi jacku?
Miloš Strouhal (3997)|7.3.2004 12:43
Ani jedno. Donedávna jsem používal hands free sadu k Mdáčku,u níž jsem za mikrofonem,směrem ke sluchátkům ušmikl kabel právě s těma špuntama,a připájel tam samičku od 3,5 jacka.. k dostání za cca 30kč.. Takže jsem si k tomu mohl připojit jakákoliv sluchátka. Jenže mne za čas začala obtěžovat ta délka kabelu připojených sluchátek jež přebývá.. Tak jsem se rozhodl vzít moje milované Kossy,zkrátit jim kabel a napájet nového 3,5 jacka samečka.. No fuj!:)) Po čase se mi zničil jack 2,5 od toho Mda handsfree.. Mam doma ještě jednu náhradní od XDáčka,jenže jsem se rozhodl ji už neničit,je moc hezká a povedená a špunty u ní hrají mnohem lépe než u té jež dodával T-mobile s Mdáčkem.. Koupil jsem si handsfree Nokia,s takovým tim kolíkem s mikrofonem,přepojil pomocí měřáku dráty tak,aby to fungovalo na Mdáčku,a rovnou do toho napájel i ty Kossy. Nemůžu je tedy teď už používat u jiného zařízení,jenže ja jiné zařízení ani nemam,takže.. A na poslech doma k věži mam stejně studiová sluchadla od Senheisseru,jež hrají ještě dvakrát tak líp než Koss Porta Pro.. Mimochodem,také vytuningovaná..:D
yasmeene2 (794)|7.3.2004 14:48
Já bych taky prodal diskmana a nelitoval bych toho, kdyby mělo mda II nějakej lidskej vstup a ne mikro jack, kterej je navíc zapuštěnej tak, že se tam žádná redukce nevejde :no:
Miloš Strouhal (3997)|7.3.2004 15:16
no vždyt ma stejný konektor jako Mda1,ne? tak co je za problem?:)) Stačí upravit dodávanou handsfree,tedy zničit ji,ustříhnout sluchátka a dát tam tu 3,5 jacka,nebo koupit tu od Alcatela,nebo Nokie,nebo ustříhnout konektor na sluchátkách,a koupit ten "nelidskej" konektor a připájet ho tam,nebo i existuje i spousta jinejch možností,dokonce existují elektro firmy,jež vyrábějí konektory i kabely na zakázku.. ;)
Kleid (213)|7.3.2004 15:29
Nevi nekdo z kucharu o webu kde se da varit na jine PDA nez MDA ?

Diky.
Jaroslav Kalenda (37)|7.3.2004 17:53
Tak to by mne také zajimalo. Na Palm m515 jsem měl svou upravenou ROMku, bylo to fajn. S gustem bych ze svého Acer n10 vyházel některé věci od MS a nahradil je přímo v ROM něčim užitečnějším ;)
Jiří Pospíšil_ce4you (923)|7.3.2004 18:44
A existuje nekde kuchyn pro MDA2/DATAPHONE2 ?? Taky bych vedel o programech,ktere bych si rad ulozil do ROM nastalo.
Miloš Strouhal (3997)|7.3.2004 18:55
dovolil bych si tvrdit,že na tuty ne.. vždy't stačí mrknout na O2 stránky,a i tam vám řeknou,že se ROR UPGRADE pro XDA2 teprv připravuje. A když si uvědomíte,že snad všechny kuchyně čerpaly vždy nejprve z O2 upgradu,tak vám asi dojde,že vlastně není ani z čeho vařit..:) Chce to trpělivost..:yes:
hrtak_ce4you (314)|7.3.2004 19:55
[QUOTE="xp"]...[/QUOTE]

hehe to si docela borec - mit nervyrvy strihnout kossy nuzkama ;)). Uvazuju upgradnout si tu h-f od alcatelu. Nebyl by nakej navod?
Miloš Strouhal (3997)|7.3.2004 22:13
poradil bych ti,kdybych věděl jak.. jenže ja i tu Nokia Hf sadu dělal stylem pokus-omyl.. jsem už prostě takovej,návody ňák moc nečtu,pokud nemusím..:? stačil měřák,cín,pájka,a tři hod´ky trpělivosti.. Pokud jde o ty Kossy,mam je už od vánoc roku 1995,tehdá to byla novinka-přímo BOMBA na trhu!!! Jenže za těch pár let se mi už tolikrát zničil jack,nebo se někde v kabelu zlomil přívodní drátek,že jsem si řekl,než abych to dával do servisu a čekal na profesionální opravu 1měsíc než mi to vrátěj,že to raději risknu sám s pájkou a kabílkem použitým z jiných(hodně levných).. sluchadel. Tak proto ty nůžky,jinak bych do toho nešel.. ;) Snad ti tu ohledně toho zapojení poradí někdo jiný..a nebo zkus hledat na XDA-developers sám,někde to tam bude..
Hodně štěstí
yasmeene2 (794)|9.3.2004 14:09
[QUOTE="xp"] dokonce existují elektro firmy,jež vyrábějí konektory i kabely na zakázku.. ;) [/QUOTE]

Mohl bys být určitější? Fakt by se mi redukce hodila a bustlit to, to se mi nechce.
Miloš Strouhal (3997)|9.3.2004 14:51
hmm,v tescu na národce maj tu redukci,ale v mono provedení.. řekl bych,že když v takhle povrchně zaměřeném obchod'áku maj tohle,tak co teprve v nějakém obchodě,jež je specializovaném na elektroniku,kabely,měřící techniku,konektory.. ;) Třeba GM v Karlíně,nebo tak podobně.. Zkusil bych mrknout třeba do Zlatých stránek,na net.. Ja už tenhle problém neřeším,ale když ty začneš shánět,na nějaké řešení narazíš..:)
yasmeene2 (794)|9.3.2004 19:56
jo ta redukce z teska se tam nevejde a to je problém většiny z těch konektorů co se tu daj sehnat. No pojuknu se