Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

LOOX 520 a "samovolné vybíjení"

dede19 (3)|17.5.2007 08:10
Dobrý den. Již několikrát se mi stalo, že pokud vypnu PDA, tak se mi ho již druhý den nepodaří zapnout protože je baterka vybitá. Následné nabíjení přes USB sice funguje (dioda bliká), ale PDA stejně nejde zapnout. To se mi podaří až když jej připojím k nabíječce. Můžete mi poradit co je nam mém PDA špatného? Díky
xhladi07 (525)|17.5.2007 08:29
A v jakem stavu pda vzpnes? A co vubec myslis tim vypnout? Jak je pda (pripadne baterka) stare?
Pavlos_2004 (147)|17.5.2007 09:11
FS LOOX je hroznej žrout energie. Je problém pro něj koupit neoriginální nabíječku do auta !!! Takže přez USB ho dobiješ jedině v případě , že baterie má více jak 50% kapacity ( vyzkoušeno ) a to jen při připojení k PC. Autonabíječka s kabelem USB nefunguje.
Takže pokud nabíjíš úplně vybitou baterii , tak jedině klasickou nabíječkou.
Jinak samovolné vybíjení v takovém rozsahu je závada. Vyzkoušej vypnout PDA a vyndat baterii ( dojde k softresetu ) a očistit kontakty a vrátit baterii a nabít. Pokud se ti bude vybíjet samovolně i nadále, tak je problém v baterii nebo v desce. A to je na reklamaci.
tortoise (546)|17.5.2007 10:41
Já mám sice N560, ale něco podobného jsem pozoroval taky.

Ohledně vybíjení mi to způsobovalo špatné nastavení ActiveSync. Více je zde na fóru, je třeba tuším vytvořit připojení k exchange serveru, zakázat připojování a zase to smazat.

Ohledně nabíjení přes USB - pokud je PDA hodně vybité, trvá třeba 15 minut, než půjde při USB nabíjení zapnout. Pokud bliká dioda, je třeba vydržet, než nasosá tolik energie, aby to zvládlo zapnutí. Možná je to u N520 obdobné.

Ohledně autonabíječky - opět nevím, jaký je rozdíl mezi N520 a N560 (měl jsem dojem, že pouze v displeji), ale já neměl s koupí neoriginální nabíječky žádné problémy, byla levná a funguje skvěle. PDA nabíjí i po úplném vybití. Fungovala i jako USB kabel, ale já jsem to předělal jen na nabíjení, protože jsem si udělal aktivní držák. V tom článečku je i odkaz na prodejce na e-bayi, co ty nabíječky prodává.
dede19 (3)|17.5.2007 13:28
Díky za rychlý odpovědi.
PDA normálně vypínám krátkým stisknutím tlačítka nahoře. Je staré asi rok. Doteď jsem s ním neměl vůbec žádné problémy až toto. Když jsem to zkoušel nabíjet přes USB tak jsem to vydržel asi 5-10 minut tak dioda blikala ale nedokázal jsem to nahodit. To jsem si myslel že mám celkem dobrej kousek, protože v mém okolí mají ještě dva známí totéž PDA a už to oba nekolikrát reklamovali z důvodu mizerné citlivosti GPS a problém se stejne ani u jednoho nevyřesil . Moje PDA chytne signál a zaměří cca za 20-30 vterin a u nich i když byli PDAčka vedle sebe se jim nepodařilo nekdy ani zaměřit a když jo tak za řádově minuty (při úplně stejným nastavení). Tak se asi holt taky podíváme do servisu. Ach jo.
weszter (231)|17.5.2007 13:49
s tím vybíjením, může se stát, že ti vyskočí nějaký opakující se alarm s vypnutým zvukem třeba v deset večer, pda je v pozdře, nic netušíš a jdeš spinkat... a do rána mrtvolka :)

nabíjení z usb při úplně vyflusnuté baterce (nebliká, nejde zapnout) je trochu problém, ale řešil jsem to shodou okolností dnes ráno. baterkyu stačí na chvilku vyndat z pda (trochu se vzpamatuje - případně ji trochu "ohřát"), po vložení začne pda bootovat, připojit k usb a ono se to pomalu nabíjí. i z notebooku :) PDA bliká jako že nabíjí, ale ikonka baterie v liště nahoře svítí jako že vybitá s výkřičníkem, nikoliv jako že nabíjí se šipkou. ale nabíjí, spb plus měřák baterie ukazoval výkřičník a tři minuty do smrti, ukazoval to do odpojení, a v momentě odpojení se údaj upravil na 0:15 min, po připojení zase nabíjí, ale nezvyšuje čas, ale po vypojení zase čas přibyl...

k nabíječce do auta: koupil jsem (tuším že na cybexu) před rokem nabíječku do zapalovače s konektorem pro toto pda (žádný napájecí konektor a redukce na pda, ale přímo konektor pro pda) asi za sedm kil a jsem naprosto spokojenej, rozhejbe to i úplně mrtvý pda a při cestě z prahy do pardubic při zapnutý navigaci, nejvyšším podsvícení a přetaktovaným procesoru to nabije asi na polovinu...