Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

pocketkim a bluetooth gps a MDA2

lout_ce4you (118)|5.3.2004 23:49
Zdravim pouziva to tady nekdo potreboval bych poradit diky
ipf (2136)|6.3.2004 07:49
[QUOTE="lout"]Zdravim pouziva to tady nekdo potreboval bych poradit diky[/QUOTE]

Používám, ale do záhad fungování jsem moc nepronikl. ale zkusit se má vše:)
V čem je problém?
Tony_ce4you (15)|6.3.2004 09:04
Presne si nepopsal v cem mas problem. Ale ja vim ze TM vi o problemech s GPS a nepodarilo se mu to odstranit. Pokud budes cekat na pomoc od TM tak se nedockas.
Zkusil si to rozchodit bez ceske lokalizace?
Pak zkus jeste preflasnout MDA.
Ja osobne zkusenost s GPS nemam. Ale informace o tom mam tal se o ne s tebou podelim. Vim ze jsem nepotesil. Mozna to nekda tady na foru rozchodil a od toho to firum je. A diky za tyto fora.

Zdarec a hezky vikend
ipf (2136)|6.3.2004 09:43
Také jsem čekal na podrobnější popis problému, ale asi vím, o čem to bude: nefunguje mu spojení mezi MDA a GPS. Proč to nefunguje (a proč by mělo :D ) je nad mé chápání. Každopádně mi pomohla návštěva SUNNYSOFTu, kde mi dohráli "někam něco" a už to k mé obrovské spokojenosti chodí
(ten problém je někde v BT, už to zaznělo v jiné diskusi na jiném místě).

Nicméně, kolegův problém může být úplně jiný.
zsadek (156)|6.3.2004 13:37
[QUOTE="ipf"]Také jsem čekal na podrobnější popis problému, ale asi vím, o čem to bude: nefunguje mu spojení mezi MDA a GPS. Proč to nefunguje (a proč by mělo :D ) je nad mé chápání. Každopádně mi pomohla návštěva SUNNYSOFTu, kde mi dohráli "někam něco" a už to k mé obrovské spokojenosti chodí
(ten problém je někde v BT, už to zaznělo v jiné diskusi na jiném místě).

Nicméně, kolegův problém může být úplně jiný.[/QUOTE]

Pozor na současnou instalaci Tom Tom Route planer a Pocket Kim. Tom si obsadí com 8 a nikoho tam nepustí. Po odinstalaci vše OK. Ještě plánuju nainstalovat Tom jako druhy program, ale nějak není time.
Zdar Zdenda.
ipf (2136)|6.3.2004 14:12
[QUOTE]Pozor na současnou instalaci Tom Tom Route planer a Pocket Kim. Tom si obsadí com 8 a nikoho tam nepustí. Po odinstalaci vše OK. Ještě plánuju nainstalovat Tom jako druhy program, ale nějak není time.
Zdar Zdenda.[/QUOTE]


Tenhle problém jsem měl na MDAI také, ale opačně: PocketKim si zabukoval port a TOM měl smůlu. Taktéž pomohla odinstalace. Problém možná bude na pořadí instalace. První si zřejmě obsadí port a další mají smůlu (ale to je jen úvaha, prakticky jsem to nezkoušel).
Ještě se vrátím k té instalaci: Jak jsem psal v jiné diskusi, na MDAII mi TOM-TOM fugoval jen do prvního pokusu nastavit parametry. Při opakovaném pokusu mám na displeji čtverečky (kolega vysypaný čaj). Pak následuje zatuhnutí a reset, a teď už mi TOM nechodí ani po opakované instalaci.
zsadek (156)|6.3.2004 16:35
Špatná správa je, že to s Tomem jinak nebude. Bohužel se přestal vyvíjet a odpověď, kterou jsem získal je ve volném překladu "trhni si zákazníku a kup si navigator i když čechy neplánujeme zahtrnout do systému".
Taky přístup....
ipf (2136)|6.3.2004 18:41
To je blbý:( , sice neměl tolik funkcí jako PocketKim, ale byl jsem s ním spokojenější. Měl jsem na něm celou Evropu a města.. škoda ho.
PocketKim mne přivádí k šílenství způsobem zadávání trasy, navíc je (alespoň u nás na Vysočině) poměrně nepřesný na silnice (některé dokonce chybí). Ale to asi nebude záležitost autora.
Ještě zpátky k Tomovi - byl by velký problém udělat něco s programem, nebo nastavením, aby to chodilo i na PC2003?
lout_ce4you (118)|7.3.2004 10:07
Muj problem je takovej pocketkim zpusti bluetoot spoji se z gps (blika dioda na gps) ale bohuzel data z gps nelezou do pocketkim na stankach pocketkim pisou ze tento problem u mda1 se dal odstranit vypnutim infra ale bohuzel u mda2 to nefunguje
ps:Tomtom ma na svejch strankach update gps 209 a ted to fachci jako vino
ipf (2136)|7.3.2004 13:24
[QUOTE="lout"]Muj problem je takovej pocketkim zpusti bluetoot spoji se z gps (blika dioda na gps) ale bohuzel data z gps nelezou do pocketkim na stankach pocketkim pisou ze tento problem u mda1 se dal odstranit vypnutim infra ale bohuzel u mda2 to nefunguje
ps:Tomtom ma na svejch strankach update gps 209 a ted to fachci jako vino[/QUOTE]

Pochopil jsem, že máš MDAII? Pokud ano, bude to stejný problém, jako jsem měl já. Doporučuji obrátit se na SunnySoft.
Ten update TOMa je pro MDAII?
PavelR. (2184)|7.3.2004 16:19
[QUOTE="ipf"]
Pochopil jsem, že máš MDAII? Pokud ano, bude to stejný problém, jako jsem měl já. Doporučuji obrátit se na SunnySoft.
[/QUOTE]

... ohledně obecných problémů MDA2/XDA2 s BT GPS doporučuji přečíst tento článek. Najdete v něm i odkaz na freewarovou utilitku, kterou vám patrně nahráli v Sunnysoftu. Spousta příspěvků ohledně tohoto problému najdete i na xda-developers ...

PavelR.
ipf (2136)|8.3.2004 14:59
[QUOTE="lout"]ps:Tomtom ma na svejch strankach update gps 209 a ted to fachci jako vino[/QUOTE]

Tak jsem si prohlédl stránky, ale ten update jsem nenašel. Můžeš mi ho poslat. Díky. ipf.
Tony_ce4you (15)|8.3.2004 20:39
Lip si precti odkaz od PavelR. Ja tam tu utilitu nasel hned. Bez problemu. Je dobre se dobre divat.

TonY
ipf (2136)|9.3.2004 06:54
[QUOTE="Tony"]Lip si precti odkaz od PavelR. Ja tam tu utilitu nasel hned. Bez problemu. Je dobre se dobre divat.

TonY[/QUOTE]


Asi si nerozumíme. Co se týče opravy chyby BT, to mám vyřešené k mé spokojenosti. Můj problém je nefunkční program TOM-TOM Route planer. Prolezl jsem všechny odkazy z článku "PavelR", ale nikde jsem na nic nenarazil (jó, hold už jsem starej a blbej a moje angličtina stačí akorát na to, abych ve světě nezabloudil, dobře se nažral a vyspal :) )
PavelR. (2184)|9.3.2004 08:20
[QUOTE="ipf"][QUOTE="Tony"]Lip si precti odkaz od PavelR. Ja tam tu utilitu nasel hned. Bez problemu. Je dobre se dobre divat.

TonY[/QUOTE]


Asi si nerozumíme. Co se týče opravy chyby BT, to mám vyřešené k mé spokojenosti. Můj problém je nefunkční program TOM-TOM Route planer. Prolezl jsem všechny odkazy z článku "PavelR", ale nikde jsem na nic nenarazil (jó, hold už jsem starej a blbej a moje angličtina stačí akorát na to, abych ve světě nezabloudil, dobře se nažral a vyspal :) )[/QUOTE]

... ja opravdu jen odkazuji na fix, ktery vam pravdepodobne nainstalovali v Sunnysoftu - to proto, abyste tam priste jiz nemusel osobne :)

PavelR.
ipf (2136)|9.3.2004 14:21
... ja opravdu jen odkazuji na fix, ktery vam pravdepodobne nainstalovali v Sunnysoftu - to proto, abyste tam priste jiz nemusel osobne :)

PavelR.

Tak nejsem úplně blbej :)

Ale jsem chytlavej na slovíčka: "abyste tam priste jiz nemusel osobne".. znamená to, že ten fix budu ještě někdy potřebovat? Například po tvrdém resetu? Bylo mi totiž řečeno, že mi "to" nahráli do ROMky a už mám jednou pro vždy vystaráno.
Jinak díky za snahu.

PavelR. (2184)|9.3.2004 16:50
[QUOTE="ipf"]Ale jsem chytlavej na slovíčka: "abyste tam priste jiz nemusel osobne".. znamená to, že ten fix budu ještě někdy potřebovat? Například po tvrdém resetu? Bylo mi totiž řečeno, že mi "to" nahráli do ROMky a už mám jednou pro vždy vystaráno.
Jinak díky za snahu.

[/QUOTE]

... ten fix na který odkazuji se instaluje jen do RAM (tj. po tvrdém resetu se musí znovu instalovat). Neočekával bych, že Vám v SS flashli nějakou neoficiální ROM 1.60, která má tuto chybu již opravenu. Co Vám přesně řekli, že udělali? Třeba Vás jen zbytečně matu ...

PavelR.
ipf (2136)|9.3.2004 23:29
Pokud si dobře pamatuji, tak mi řekli, že mi nahrají nějakou utilitku? (snad), která opravuje problém s BT. Zeptal jsem se, jestli ji budu muset znovu instalovat po tvrdém resetu a bylo mi řečeno že ne, že mi ji nahráli do ROMky. Tak nevím (už jsme v oblasti mimo sféru mého chápání :o)