Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

U:fon útočí? 4.mobilní operátor dnes zahájil testovací provoz

Zdenek Malinsky (9781)|14.5.2007 14:59
Společnost MobilKom dnes zahájila testovací provoz sítě U:fon. Mobilní připojení k internetu bude nabízet od 237 Kč/měs. Kromě toho nabídne volání z bezdrátové pevné linky za paušál 296 Kč/měs. a hovorné od 0,7 Kč.


I když si myslím, že pro většinu z nás nebudou služby této firmy až tak moc zajímavé (hlavně mobilní internet), dovoluji si na ně upozornit alespoň prostřednictvím odkazů na pár článků z dnešního dne:

U:fon nabídne mobilní internet od 237 korun (financninoviny.cz)

U:fon je tady: nabízí internet i volání (mobilmania.cz)

Čtvrtý mobilní operátor začal. Láká na levný internet i volání (mobil.cz)

A na závěr něco pro zasmání. Nebo k pláči? To není opravdu moc skvělý start.
U:fon nezvládl nápor zájemců, jeho internetové stránky jsou přetíženy (mobil.cz)
"Jestli jim bude všechno fungovat jako jejich stránky,tak teda nic moc," věcně okomentoval situaci náš čtenář s přezdívkou jirka ve zdejší diskuzi. V tuto chvíli zajišťuje U:fonovi hosting brněnská společnost Animate s.r.o.


Na závěr přidám odkaz na web operátora ufon.cz a neodpustím si otázku: "Zaujala vás jejich nabídka? Uvažujete o nějaké jejich službě?"
Martin Ráž Hoch (1832)|14.5.2007 15:34
No já se spíš zeptám: Koukali jste na mapu pokrytí?

Zatím je to víceméně hodně tristní, ale ten jejich plán zní hezky, příští měsíc podle mě teprve ukáže, jestli má vůbec cenu to zatím vůbec řešit:)

Jinak ale OK, myslím si, že náš proklatý trh trochu toho svěžího větru potřebuje a tohle je podle mě správný směr konkurenčního boje.
Honza Kulíšek (73)|15.5.2007 06:54
To pokryti se mi zda jako vysmech - mit pokrytej pri spusteni jeden kraj, to je zajimavy novatorstvi. Mozna se dockame situace, ze co kraj ci okres, to vlastni operator :)
Moje pamet tak daleko nesaha, ale jestli se nemylim, tak i Oskar mel pri spusteni daleko vetsi pokryti, kdyz chtel bejt konkurenceschopnej (ty dva velky sice dotahuje jeste ted ale lepsi se to) - Eurotel a Paegas na tom asi byly hur, ale ty zacinali v prostredi bez konkurence, takze je to neco jinyho.

A za druhy nejak nechapu, na co je zacileny pripojeni s max 153kbps a 1GB FUPem. Mozna jako nouzovka na cesty pro notas, jako mezistupen mezi pomalym GPRS a ne vsude dostupnou wifi, ale to jsme zase u toho pokryti ...
_blackBone (271)|15.5.2007 07:39
... kdyby byli v Praze, ten jejich net s 1GB FUP za 234 Kc bych si do sveho iPaqu mozna koupil ... tolik asi k te cilove skupine ... kdo chce net, uz ho davno ma, ted se nabizi neco i pro sekundarne pouzivana zarizeni ...

EDIT: omlouvam se, nevsiml jsem si, ze pracuji na jine frekvenci ... takze do iPaqu asi opravdu ne :))
zivan (615)|15.5.2007 11:39
[QUOTE="_blackBone"]... kdyby byli v Praze, ten jejich net s 1GB FUP za 234 Kc bych si do sveho iPaqu mozna koupil ...[/QUOTE]

No "do" iPaqu asi ne. Diky nestandardni frekvenci by to vyzadovalo noseni dalsiho zarizeni :-(

Ja jsem trochu doufal v uvedeni tarifu podobnych parametru - 512kb/s, 2-5GB/mesic za 400/mesic.
chaska (16)|15.5.2007 12:08
Útok u:fona?....no dobrá, ale mohl by mě někdo vysvětlit, jak budu telefonovat třeba z německa, když tam neni síť? S GSM si zavolám kromě vyjímek z celého světa...když to budu potřebovat...ale Jak s U:fonem?Kromě toho, FUP neni žádný zázrak....takže se překvapení nekoná. Takže mobilní internet je spíš jako doplněk k pevné.
xtonda (811)|15.5.2007 12:26
No uvidíme jak se to osvědčí, telefon s internetem za stejnou cenu jako jen telefon od O2, to klidně pro dost lidí může být zajímavé. Taková normální rodinka, rodiče nepracují v kanceláři a Internet jim nic neříká, děti to mají ve škole a chtěly by to i doma a takhle mohou mít doma alespoň něco vlastně zadarmo.

A 1GB za 237 měsíčně bych na chalupu na víkendy taky bral, tedy kdyby tam měli pokrytí. Nebo znáte jiný podobně výhodný flatrate?
Pavlos_2004 (147)|15.5.2007 14:53
S tím pokrytím bych to neviděl jako problém. Vzhledm k použité technologii ( stejná jako u O2 ale specifikace A ) je možné pokrytí 90 % obyvatel ČR do konce roku 2007. Pro mě osobně je to dobrá nabídka. Jak "pevná" linka tak i internet.
Honza Kulíšek (73)|15.5.2007 15:14
Existuje nejaky zpusob jak pripojit do jejich site prave komunikator ? Nejaky externi BT modem ci SDIO karta...
Pak by me to zajimalo taky, rad bych si na telefonu (a v budoucnu na PPC) obcas zabrowsil, ale i kdyz mam kB za tri halire, tak to dost leze do penez.
A velka trojka chce za neomezeny GPRS porad nejakejch osm stovek (jestli se nemylim) :?
xtonda (811)|15.5.2007 15:38
Pochybuju že pro ty jejich USB zařízení budou drivery pro pocket pc, takže asi ne.

AFAIK nejlevnější způsob na připojení v mobilu je se upsat T-Mobile nebo O2, při úvazku na dva roky se lze dostat na cenu lehce přes 500 Kč bez DPH.
Honza Kulíšek (73)|15.5.2007 16:37
Uvazek na dva roky je ale prave to co nechci - defacto najisto jim prislibit 14k za nic moc grps/edge konektivitu, na to bohuzel jako castecne pracujici student nemam :)
Kdyz uz OT - klame me pamet nebo tu byla moznost nejake predplacenky s mesicnim neomezenym pripojenim ? Nebo jsem to mozna jenom zahledl jinde a ted fantaziruju...
xtonda (811)|15.5.2007 17:12
T-Mobile má Twist Internet, měsíc je za 850 (s DPH), první běží od aktivace karty, vždy po měsíci se strhne 850 na další měsíc. Pokud to tam není, tak se Internet deaktivuje a aktivuje se při dobití na alespoň 850. Takže lze celkem snadno mezi těmi měsíci dělat přestávky, což se může hodit.

Taky by možná šlo použít nějaká sdružená varianta, T-Mobile má v Internet 4G Standard za 830 jak GPRS/EDGE tak Internet 4G, na cesty si dát simku do komunikátoru, na doma do 4G modemu, ale datový limit je 3GB a pak 1GB za 118. O2 má tuším podobné sdružené tarify pro GPRS/UMTS + ADSL a GPRS/UMTS + CDMA

Taky bych uvítal kdyby se ten Internet+ dal zapínat a vypínat s granularitou po dnech. Nebo něco uprostřed, mezi 2GB za 830 a 10MB za 240 je hrozná díra, já bych bral třeba 500MB za cca 400.
Honza Kulíšek (73)|15.5.2007 17:38
Me jde ciste o gprs/edge (pripd 3g, ale nevim jestli jim bude porizovany komunikator vladnout.
Vodafone ma sice tohle tohle, ale kdyz na to prejdu, tak tim nenavratne zahodim svoje GPRS Bussines s 0,03 Kc/kB. Na druhou bych alespon nemusel trapcit s dvouma SIMkama ...

No nevim, je to tezky rozhodovani, delal jsem si prave nadeje s prichodem ctvrtyho do ringu a evidentne z toho nic nebude.
Spis asi zvazim ten zavazek u Vodoprdu ci Tmobilu a nasledny snizeni nakladu naklonovanim karty a sdilenim pripojeni i plateb s otcem :)

Ted me tak napada jeste jeden malej OT - na eru dvou a vice SIMek kvuli setreni si tu urcite bude vetsina pamatovat. I na ty adaptery na dve a tri karty pro dumbfouny - existuje ale neco takovyho i pro smarty, resp. PPC ?
xtonda (811)|15.5.2007 19:10
On má Vodafone taky nějakou slevu při úpisu?

Pokud by se u nadlouho trvale překračovalo 70MB, je to nejdražší flatrate na trhu. Pokud by to ale nastávalo méně často, pak to pochopitelně má smysl. Pak ovšem má smysl uvažovat i Surf&Email+ od T-Mobile, základní paušál je 238 a obsahuje neomezeně (tuším 2GB FUP) e-mailové přenosy (POP3/IMAP4/SMTP) a browsení Operou Mini a navíc 10MB v ceně pro ostatní přenosy, dále je pak 71,5Kč za MB. Je tam však garance maximální útraty 950Kč, tj. jako VF na dlouho. U TM se té maximální ceny dosáhne při menším objemu, TM ale zase má Emaily a operu mini bokem.

A opera mini je super, často jí pouštím radši než Operu Mobile, stránka je dřív načtená protože se tahá méně dat a Opera mini se zadýchá méně než opera mobile i když je v Javě, protože špinavou práce udělá opří server venku.
Honza Kulíšek (73)|15.5.2007 19:23
Na operu mini se urcite chystam a do budoucna s ni pocitam, ale na mpx200 jsem s javou nepochodil, takze kdyz uz byla nouze, tak mobIE :)

O zadne sleve pri upisu nevim..

Ale je fakt, ze clovek si proste bude muset osahat kolik tech dat realne protaha a to se muze v prubehu doby dost lisit - to urcite mluvi proti rocnimu nebo i delsimu zavazku. Na druhou stranu kdyz si poridim Twist Internet, tak to budu drit co to pujde, abych prosurfoval investovany penize a delat z toho nejaky zavery bude zcestny :)
freebird (61)|16.5.2007 14:49
Když se koukám na to logo a nabídku U:fona tak mi silně připomíná "ČESKÝ SEN". pamatujete si na to ještě? To byla veliká reklamní kampaň v televizi a rádiu, tuny letáku .... A nakonec výbornej vtip. Nic mě tak dlouho nepobavilo. Jen aby to s U:fonem nedopadlo stejně :D
VoDo (87)|16.5.2007 16:31
LOL prej mobilní internet, viděli jste jeho modem?
freebird (61)|16.5.2007 16:41
Na těch stránkách mají ke všemu tu samou fotku , jak k telefonu tak k modemu - podle mě je to jen ilustrativní
xtonda (811)|16.5.2007 16:52
já bych neřekl, že to je ilustrativní, ke všemu krom fofr internet dávají ten telefon, který umí přes USB i internet v rychlosti max 153 kbit/s, k fofr internetu má být pak ten usb dongle.
bjirka (380)|16.5.2007 18:36
V současnosti nejlevnější měsíční paušál na neomezený mobilní internet (GPRS, EDGE - slabé pokrytí, UMTS pouze Praha a Brno - bohužel v tomto paušálu není HSDPA) má O2 za 653,- Kč s DPH. Jak zde bylo zmíněno je to se závazkem na 2 roky.
Vše ostatní začíná někde od 831,-Kč s DPH (jak T-mobile - výhoda poměrně rozsáhlého pokrytí EDGE a neomezený i Wap i když jeho využití u XDA... tak i O2 - to zahrnuje v této ceně rychlosti HSDPA). Jen je třeba vybrat, kde to člověk nejvíce využívá.
Ta nabídka co zveřejnil U:fon vypadá "hezky", ale podle mého se to nedá nazývat mobilním připojením. Možná to bude jakási konkurence Wi-Fi sítím, ale ty jsou již i na mnoha vesnicích a jeví se mi, že i někde levněji a "bez" podobného "vtipného" FUP. No necháme se překvapit třeba se proberou:(( .
Docent (1234)|16.5.2007 21:05
jj, doma mám internet od KlFree za 300,- měsíčně, takže jsem doufal, že Ufoun bude doplňkové připojení pro notebook na cesty. Jenže to levnější je jenom v rámci kraje a to dražší svojí cenou dost výrazně přesahuje doplňkovost, takže z toho nic nebude...
xtonda (811)|16.5.2007 22:53
Téčko má teď akci:

http://t-mobile.cz/Web/Residential/TarifySluzby/Internet-a-e-mail/Default.aspx
http://t-mobile.cz/Web/Residential/Tarify-a-ceny/internetove-tarify-webnwalk.aspx

při smlouvě na dva roky je šest paušálů zdarma, při smlouvě na rok tři, takže těch 832 Kč nakonec vyjde na 624 Kč měsíčně. Navíc je v tom jak GPRS/EDGE, tak Internet 4G.

Jinak u:fon konkuruje spíš Internetu 4G a O2 CDMA a tam je mobilita celkem srovnatelná. Internet 4G Basic vyjde při smlouvě na 1 nebo 2 roky na 356 Kč, rychlost je 256 kbit/s, FUP 1 GB na měsíc.

Ceny píšu s DPH.
Miloš Strouhal (3997)|16.5.2007 23:04
Koho chtej s tim FUPem nalakat? :sarcastic: To je skoro nepouzitelny..
Jarouš_ce4you_oldd (1206)|17.5.2007 00:34
[QUOTE="xtonda"]… Internet 4G Basic vyjde při smlouvě na 1 nebo 2 roky na 356 Kč, rychlost je 256 kbit/s, FUP 1 GB na měsíc…[/QUOTE]

Jo, byl jsem uživatelem 4G Premium, po roce jsem to ale zrušil a chtěl jsem přejít jen na 4G Basic s využitím jen pro MDA a jeho prostřednictvím k připojení noťasu na chalupě. Má to háček, cituji:

1) Tarif Internet 4G Basic neumožňuje připojení přes EDGE /GPRS (nevztahuje se na přístup přes APN WAP, který je zpoplatněn dle platného ceníku, tedy 0.60 Kč/kB včetně DPH)..

To je prostě tarif jen pro užití s externím modemem či modemem v picmic kartě. No a pořizovat k ADSL + 4G Basic ještě další tarif pro MDA, to bylo skoro moc ;) , nehledě na skutečnost, že na chalupě signál pro 4G není… Zatím nemám připojení na chalupě uspokojivě = ekonomicky vyřešené a jak tak koukám na zde popsané názory, ještě dlouho tomu tak bude…
xtonda (811)|17.5.2007 09:55
Taky jsem Internet 4G Basic stavěl proti u:fonovu internetu a mobilita s picmicí je nestrovnatelná proti tomu jejich telefonu :-) Jak už tu bylo psáno, nejlevnější flatrate na GPRS/EDGE/(UMTS) vychází na 624 Kč u T-Mobile a na 653 Kč u O2.
elba (50)|17.5.2007 12:35
Chci se jenom zeptat, on uz ma T-Mobile UMTS?
xtonda (811)|17.5.2007 12:52
proto jsem napsal UMTS do závorky jako že se to týká jen O2. T-Mobile má jiný druh UMTS, to je to jeho Internet 4G a nechodí na tom UMTS mobily, co se běžně prodávají.
Commando_ce4you (121)|19.5.2007 14:40
Trochu si tu postěžuji :D

Ach jo... :( Já mám doma Internet od O2 ADSL Extreme (bez FUP) a platím 1308,- Kč s DPH. Bohatě mi stačí! Rád bych měl i Internet na TyTNovia, ale to prostě už sponzorovat nehodlám! Ceny jsou vysoké, kvalita nízká a já ho nutně na mobilu nepotřebuji. Měl bych ho jen na občasné juknutí na net (páč je to na tom displeji stejně nepoužitelný) a hlavně na Skype (jen chat), dálkovou správu mého PC a občas nějaký ten mailík. Bohužel tarif pro mě (do 250,- ; 500MB FUP / měsíc) neexistuje :( Třeba se někdy na sklonku stáří dočkám (je mi 26) :)

PS: nejvíc mě štve to neustálé upisování se ďáblu. Nechápu proč po dvou podepsaných letech nemůže smlouva pokračovat dál bez nutnosti dalšího upsání se !!! :evil: