Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Jak je důležitý antivirus na PocketPC?

Rogner (49)|5.3.2004 17:52
Nikde jsem se o tom zatím nedočetl, tak by mě zajímalo, jak je důležitý antivirus na PocketPC?
Je vůbec nutný, když ho mám připojený jen přes kolébku a PC, kde antivirus je spuštěny?

díky
Pavlucha (1496)|5.3.2004 19:14
Konzultoval jsem možné zavirování PDA s chlapíkem ze servisu Fujitsu-Siemens a tvrdil mi, že se s virem na PDA ještě nesetkal, ale pokud antiviry někdo vyrábí, pravděpodobně pár virů bude existovat. Je to nejspíš jen na nás, co a odkud si do těch krabiček pustíme. ;)
David_ce4you (199)|6.3.2004 11:50
Někde jsem četl, že jsou zatím asi tři viry. Jeden dokonce smaže všechny soubory, které nejsou v romce. Nakazit se pocket může přes gprs, internet a poštu, což je pochopitelné, ale jde to dokonce i přes infra. Dotyčný vir zablokuje hlášení o příjmu a pak se vesele množí přes infra, třeba na takové firemní schůzce :)

Osobně to nevidím jako velký problém pocket platformy, ale uvidíme za pár let.
Pavlucha (1496)|6.3.2004 11:56
Myslím si, že případný tvůrce viru ani nemůže počítat s napácháním velkých škod. Většina uživatelů své PDA zálohuje a obnova trvá pár minut.
Velkej frajer by využil PDA k přenosu PC viru ... právě proto, že jejich neexistenci tolik věříme a spoléháme na to ... :D