Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Strata cesty ku karte

milos797 (259)|14.5.2007 08:47
Vcera sa mi stala zaujimava vec - na karte mam dokumenty ktore niekedy potrebujem mat aj v notebooku a tak cas od casu katru vyberam... Vcera ked som to spravil, stalo sa nieco, co nechapem - po vlozeni karty spat sa PDA zacalo spravat, akoby tam karta nebola - teda ziadny odkaz (v programoch alebo na ploche) nevie najst cestu k originalnemu suboru. Mne to pripada, akoby po vlozeni karta zmenila svoj nazov - cestu, akou sa k nej pristupuje. KEd vsak spustim priezkumnika, kartu mozem prehladavat bez problemu. Tak isto aj v nastaveniach mam vsetky informacie o pamatovej karte. Robit tvrdy reset sa mi nechce a tak by som bol rad, keby niekto z vas mal nejake riesenie. Dakujem
Inspektor_ce4you (16)|14.5.2007 11:48
Me se totéž stalo nedavno s C550. Nepomohl ani HR a PDA putovalo do servisu. Vyměňovali mi základní desku :(
milos797 (259)|14.5.2007 14:40
Nemyslis vazne. to by som momentalne nezvladol. Mne ale ta zavada nepride az taka velka. Ono v podstate vsetko funguje, aj veci na karte sa daju spustat len nefunguju tie odkazy na ne. Myslim ze sa to nesprava tak, ze by to malo chybu na zakladne doske.
PatrikL (383)|14.5.2007 14:45
Spravte si zálohu karty, naformátujte a znova všetko na ňu nahrajte. Ak to nebude fungovať, tak záloha vecí v PDA a HR. Ja mením karty aj 10x za deň a všetko funguje tak ako má - len si dávam pozor aby som pred vypnutím pda ukočil všetky procesy.
milos797 (259)|14.5.2007 15:01
Ok skusim urobit najskor toto. Cekovy restart ma moc nelaka - opat vsetko od 0...
A tak ma napada - urcite sa to riesi niekde, ale nejaky soft ktory by mi po tom, ako si nainstalujem podstatne veci urobil zachytny bod na ktorý by som sa mohol vratit kedykolvek
PatrikL (383)|14.5.2007 15:07
Nič od začiatku robiť nemusíte, stačí záloha a jej nahratie ;)
Odporúčam https://www.ce4you.cz/forums/view_topic.asp?t=12251&fi=0
Inspektor_ce4you (16)|14.5.2007 17:16
[QUOTE="milos797"]Nemyslis vazne....[/QUOTE]

Aha, tak pokud vse funguje, jen odkazy nejsou videt, tak to je jiny problem. Me to nenacitalo kartu...
milos797 (259)|16.5.2007 08:50
Hard reset pomohol, bohuzial PDA mam teraz hole - ale mam aspon nove zistenia - pred prvym HR mi nefungovalo to, ze som stlacil a dlho drzal horne tlacitko a PDA sa vyplo. To mi absolutne neslo, teraz bez problemu. Co sa tyka baterky pred tym sa mi hodne vybyjala aj ked bolo PDA vypnute (myslim stlacene tlacitko vypnut). Nikdy nevydrzalo PDA dlhsie ako 1 den. Teraz pri beznom pouzivani - zapnem, pozriem, napisem... mi drzi baterka uz treti den a je na 50%. A po restarte sa tak isto nabiehanie zo soft resetu nenormalne zrychlilo - to je na zaklade toho, ze ziadny iny soft ako win nenabieha. Takze uz instalujem iba potrebne veci - take designovky asi uz nie.
ladarozan_ce4you (81)|16.5.2007 20:01
já tuhle epizodu vyřešil pouhým restartem. Vzniklo to po poměrně brzkém vypnutí, kdy ještě pracoval průzkumník s kartou.
Pavlucha (1496)|17.5.2007 07:09
Změnu názvu karty může způsobovat přesměrování příloh emailu do jejího adresáře. Pokud kartu vyjmete a email si chce uložit přílohy, vytvoří si SLOŽKU s názvem, který měla karta. Po vrácení karty do přístroje je karta přejmenována (např. "Storage Card 2") a přijdete o původní zástupce.
Zkontrolujte si to případně v nějakém filebrowseru. Stačí poptom smazat vytvořenou složku a kartu přejmenovat na původní název.
milos797 (259)|17.5.2007 13:28
Mal som blby pocit ze to suvisi s mailami. no nic to, uz je to za mnou a pomaly si pridavam potrebny soft