Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

X500(WM6): WWE_R01_032_0436

Panot (569)|13.5.2007 22:04
Kdo se zaregistroval na oficiálních stránkách Etencorp, získal Action key, ale nemůže stáhnout soubor s novou ROM z oficiálních stránek, tak tady je alternativní odkaz ke stažení:

ROM 0436 pro Glofiish X500

:!: Stahujte verzi WWE (World Wide English) :!:

Dokument v příloze je stažený ze stránek Etencorp a přeložený do češtiny. Je to návod na oficiální postup ke stažení nové ROM. Komu to nejde stáhnout, použije alternativní odkaz nahoře!
Stehnak (78)|14.5.2007 08:29
Good job MAN!
Diky, presne muj problem (to byl). "File not found" v Opere, nebo "Stranka nemuze byt bla bla" v IE. Diky.
Panot (569)|14.5.2007 10:32
Předpokládám, že poznatky a zkušenosti s WM6 budou součástí tohoto vlákna, takže kdo flashnul, tak pište!!! :!:

Ještě jeden poznatek s instalací Activesync 4.5. Po instalaci mi tenhle prográmek zaměstnával procesor na 100% a stal se nepoužitelným. Po přečtení několika fór jsem zjistil, že to dělá Kerio firewall. Po změně na jiný je všechno jak má být, problém zmizel. To jenom pro případ, že by měl někdo obdobný problém. ;)
fury_only_ce4you (259)|14.5.2007 11:30
Má již někdo "ošaháno", jak to šlape...? A ví někdo co přesně je zahrnuto v opravách ROM...?
Panot (569)|14.5.2007 12:01
Tak první postřehy jsou pozitivní, jak jsem už zmiňoval. Všechny aplikace, které jsem měl předtím fungují bez potíží. Změnily se ikony na propracovanější a taky skiny jsou příjemnější. Co mě potěšilo je vibrace, která už není tak dlouhá a je rozdělena na tři krátké vibující intervaly. Zvuky jsou příjemnější, ale není jich tam moc. Rychlost se mi jeví jako lepší. Nová je možnost Windows update, tedy stahování případných záplat. Co mě vyděsilo, že v této nové ROM je zpět název sítě Paegas místo T-Mobile. Našel jsem zbrusu novou funkci Encryption, tedy zakódování dat na microSD kartě. Podle popisku by pak uložená data měla být čitelná jenom na tomto zařízení. Je to asi pro případ ztráty karty a možnému zneužití dat. Propracovanější je telefonní část, kde je víc funkcí a je to orientováno už nejenom na pouhé telefonování, ale i lepší vyhledávání kontaktů a přehlednost. Při vyhledávání kontaktů funguje T9 přímo na klávesnici telefonu. Vylepšený je konfigurátor e-mailů a vůbec i přístup ke zprávám SMS a MMS. Při připojení přes wifi nelze tato vypnout v ikoně zobrazující připojení v horní liště. Místo "Turn off wifi" se tam chybně zobrazuje "Turn on wifi" a to je vlastně zapnutá. Zřejmě bude následovat další update. Musí se tak vypnout přes aplikaci spravující přípojení. Nevím, jestli je v WM6 funkce USB host, protože mám jen jedno PC a nemůžu to tudíž otestovat na jiném. Stabilita se jeví jako dobrá, zatím jsem nepozoroval žádný problém. Jediné, co se mi jeví horší, je přijetí hovoru, kde je krátká prodleva při spojení. Jinak aplikace, které byly součástí předchozí ROM s WM5 jsou i v téhle. Zásadní změny jsem nepostřehl, ale taky jsem všechno neměl možnost otestovat. Už jsem sice některé z těchto postřehů psal do jiného vlákna, ale myslím, že to nevadí a je potřeba to centralizovat. Nejlépe sem. ;) Pokud tedy někdo další zjistil něco zajímavého, tak piště!!!
Yankee.106 (231)|14.5.2007 13:59
Jen takový blbý dotázek, jak HRknu X500 :oops: :?:
Panot (569)|14.5.2007 14:13
[QUOTE="Yankee.106"]Jen takový blbý dotázek, jak HRknu X500 :oops: :?: [/QUOTE]

Za pomoci aplikace Default settings, je to taková ta červená ikona PDA s bílou gumou. Když to otevřeš, tak je tam číselný kód, který opíšeš do vedlejšího rámečku a dáš OK. Myslím, že se to ještě na něco zeptá ve stylu, jestli jste si jisti apod., že ztratíte neuložená data na kartu a vlastně přijdete o veškerá data v PDA. Pak už to instaluje znovu to, co má. ;)
Yankee.106 (231)|14.5.2007 14:16
:yes: už jsem to HRknul pomocí SR+PWR,pak 10s "zavěsit", pak potvrdit dotazy držením tlačítka "yes" na 2s
Yankee.106 (231)|14.5.2007 15:14
Jen drobnost, má někdo opravený "cinternet" :?: Resp. CAB, který tuto pitomost opravuje :?:
Panot (569)|14.5.2007 15:37
Nevím co to je :sarcastic:
Ivo Pokorný (400)|14.5.2007 20:03
Dalsi poznatek:
I kdyz si zrusim automaticke nabizeni nedokoncenych slov pri psani, po SR jsou opet nabizena. Docela opruz... :(
Snad nejaka dalsi aktualizace to opravi.

EDIT:
Jeste neco, ale stejne se to chovalo uz s WM5, presto me to stve.
Jde o radio. Pustim si ho a ono se vypne podle toho za jakou dobu je nastaveni vypnuti cihly. Treba u radia bych ocekaval, ze necha cihlu zapnutou (max. se vypne displej). Obzvlast kdyz je tam volba Screen off. Displej tedy mohu vypnout hned a pak se po nastavene dobe vypne i cihla. :no:
Musim to resit tak, ze si pri poslouchani radia prenastavim kdy se ma vypnout cihla. Tedy na nikdy... Ale pak to musim zase prestavovat zpet, abych si omylem PDA nenechal zapnute nechtene.
Panot (569)|14.5.2007 20:28
Tak to je teda opruz.Zatím jsem poslouchal spíš mp3 a tak jsem rádio moc netestoval. Zjistil jsem ale, že když si tam zadáš názvy stanic, tak to vytvoří takový log soubor ve Windows složce. Když si ho pak uložíš a po hard resetu si ho kopneš zase zpátky, tak tam máš znovu ty stanice. Mám tam asi 14 stanic a dám ho do přílohy. Můžeš to doplnit a kopnout zprátky. Nebylo by špatné si udělat seznam stanic.
Ivo Pokorný (400)|14.5.2007 20:40
Nejsem si jist, jestli to k necemu bude. Ten prijem radia je docela spatny a pokud signal neni hodne dobry, je s tim problem. Kousek od Brna mam problem s chytanim Brnenskych radii, ktere jinak chytam bez problemu.
Takovy seznam asi bude hodne lokalni. Chces-li delat nejaky seznam, zkus to tady.

EDIT:
Pripadalo mi dneska cestou domu, ze ten prijem pod WM6 je o neco lepsi, ale to mohlo byt i pocasim. Uvidim pri delsim pozorovani.
Panot (569)|14.5.2007 20:45
Díky, ten soubor, co jsem měl, tak musím předělat, protože jsem ho při poslednim upgrade omylem přesunul, a ne jen zkopíroval. Jsem to ale hlava dubová :mad:
myssak_ce4you (38)|14.5.2007 23:12
funguje Vam nekomu SimToolkit, ja jsem tu aplikaci vubec nenasel... cimz je to v podstate nepouzitelny :((
Panot (569)|14.5.2007 23:25
[QUOTE="myssak"]funguje Vam nekomu SimToolkit, ja jsem tu aplikaci vubec nenasel... cimz je to v podstate nepouzitelny :(( [/QUOTE]

Hledej a najdeš ;)
00214499_70514-232343_7gAV.jpg 00214499_70514-232353_b8LD.jpg
myssak_ce4you (38)|14.5.2007 23:33
hm, ja ho tam proste nemam ... zkusim jeste jednou nahrat rom
Panot (569)|14.5.2007 23:43
To je divný, našel jsem to ve Start, Programy a pak už to vidíš na fotce.
myssak_ce4you (38)|14.5.2007 23:45
tam prave neni .. nevis jakej a odkud je to pogramek tipuji ve win, ale jak se jmenuje dik
Panot (569)|14.5.2007 23:49
To nevím, nepoužívám to. Je mi líto :(
redrock_ce4you (6)|15.5.2007 00:51
Ahojky, potreboval bych poradit...Nainstaloval jsem novou romku s WM6 a nemuzu v ni najit simtoolkit. Nevite nekdo jak ho najdu, pripadne doinstaluju? Neda se najit ani v aplikaci pro obnovu softwaru od e-tenu. Moc diky
fury_only_ce4you (259)|15.5.2007 08:09
Tak stejný problém, SIM Toolkit také hledám...:oops: A ještě jedna zkušenost, pokud jsem v SMS, bylo levé HR tlačítko nastaveno na spuštění NEW SMS, u WM6 je zde položka DEL, neví někdo, zda to jde přehodit opět na vyvolání NEW SMS...?:disgusted:
Ivo Pokorný (400)|15.5.2007 08:57
Hm, tak SimToolkit taky nemohu najit... :evil:

Operator - Vodafone

Panot ma T-Mobile, jestli tam treba nebude zakopanej pes...
belkov (140)|15.5.2007 09:37
Podařilo se vám někomu provést update na Vistách?Vše proběhne v pohodě až do okamžiku kdy se objeví tlačítko UPDATE ,které je trvale zašedlé ať dělám co dělám.Poradíte?
myssak_ce4you (38)|15.5.2007 10:59
Mam taky jeste starou kartu Oskara, nicmene ta aplikace v telefonu je, ale nevytvori se pro ni zastupce a ani nejde spustit, coz je divne. Rozumel bych tomu, pokud by normalne byl zastupce vytvoren a aplikace nesla spustit, ale takhle je to divne. Vracel jsem zpatky starou rom bez simkarty a sim toolkit se normalne nainstaloval akorat po spusteni se objevilo prazdne okno, po vlozeni sim se normalne rozbehnul.
myssak_ce4you (38)|15.5.2007 11:24
Jeste odkud a kdy jste tu ROM stahli, mozna v nich muze byt rozdil ... ja ji mam ze vcerejska primo z eten stranek.
fury_only_ce4you (259)|15.5.2007 11:33
[QUOTE="Panot"]Kdo se zaregistroval na oficiálních stránkách Etencorp, získal Action key, ale nemůže stáhnout soubor s novou ROM z oficiálních stránek, tak tady je alternativní odkaz ke stažení:

ROM 0436 pro Glofiish X500

[/QUOTE]

Já stahnul z linku v příspěvku...
redrock_ce4you (6)|15.5.2007 17:06
[QUOTE="fury_only"][QUOTE="Panot"]Kdo se zaregistroval na oficiálních stránkách Etencorp, získal Action key, ale nemůže stáhnout soubor s novou ROM z oficiálních stránek, tak tady je alternativní odkaz ke stažení:

ROM 0436 pro Glofiish X500

[/QUOTE]

Já stahnul z linku v příspěvku...[/QUOTE]

Já jsem ji taky stáhnul odsud, tak nevím jestli by to mohlo být tím.
fury_only_ce4you (259)|15.5.2007 17:21
Určitě ne! Je to na chlup stejný soubor, jako z offic stránek E-Ten...:!:
Panot (569)|15.5.2007 17:59
Byl jsem dneska chvíli nepřítomen, ale už se přidávám do debaty. Jen jsem si odskočil zmáknout státnice na vysoký :D . Ten soubor s ROM, který je v linku, který jsem dával na začátku vlákna, je totožný se souborem z Etencorp stránek. Je totiž od nich, je jenom uploadnutý i pro ostatní, kteří nemohli stahovat. Není v nich žádný rozdíl a taky není nikde žádná zmínka, že by běhala jiná obdobná ROM. Myslím, že problém, který se tu řeší, bude v WM6, nebo v ROM. Týká se asi Vodafonu. Mě se toolkit zobrazuje bez problémů, ale už jsem taky psal, že se mi mimo jiné zobrazuje název sítě Paegas :?: :!: . Teoreticky by se měla Vodafoňákům zobrazovat síť s názvem Oskar, protože je v předvolbě. Komu se SIM toolkit nezobrazuje, pak bych ještě doporučil test s jinou kartou od T-Mobile, nebo Eurotel a uvidí se, kde je chyba.
Panot (569)|15.5.2007 18:03
[QUOTE="belkov"]Podařilo se vám někomu provést update na Vistách?Vše proběhne v pohodě až do okamžiku kdy se objeví tlačítko UPDATE ,které je trvale zašedlé ať dělám co dělám.Poradíte?[/QUOTE]

Tenhle dotaz jsem nepochopil, jakou to má souvislost s Etenem a novou ROM?
Ivo Pokorný (400)|15.5.2007 18:56
Ze by dotaz zda nekdo updatoval novu ROM na ETena na op. systemu Vista? ;)
Dotaz sem IMHO patri velmi mnoho, ale odpoved neznam, Visty nepouzivam.
redrock_ce4you (6)|15.5.2007 19:15
[QUOTE="Panot"][QUOTE="belkov"]Podařilo se vám někomu provést update na Vistách?Vše proběhne v pohodě až do okamžiku kdy se objeví tlačítko UPDATE ,které je trvale zašedlé ať dělám co dělám.Poradíte?[/QUOTE]

Tenhle dotaz jsem nepochopil, jakou to má souvislost s Etenem a novou ROM?[/QUOTE]

Měl jsem stejný problém s Vistama, tak jsem tam tu novou romku musel nahrát z počítače s XP
Panot (569)|15.5.2007 19:20
Aha, takže to asi souvisí s flashováním ROM. No do těch Vist se musí ještě nahrát nějaký doplněk WMDC (Widnows Mobile Device Center)- viz. stáhnout si pokyny z prvního příspěvku vlákna ;)
Panot (569)|15.5.2007 20:35
Možná už jsem to někde zmiňoval, ale v nové ROM mám při přijetí hovoru asi 2 vteřiny prodlevu, než se hovor spojí. Předtím ve WM5 to bylo okamžitě. Používám od instalace nové ROM aplikaci Spb Shell a tak to může dělat i tohle. Má někdo podobné trable?
belkov (140)|15.5.2007 21:59
Takže pokud jsem pochopil z předcházejících příspěvků na Vistách flash nejde.WMD samozřejmě mám,jinak by se ETEN vůbec nepřipojil.Zřejmě máte všichni XPčka.Takže mám Visty a smůlu.:)
fury_only_ce4you (259)|15.5.2007 22:00
[QUOTE="belkov"]Takže pokud jsem pochopil z předcházejících příspěvků na Vistách flash nejde.WMD samozřejmě mám,jinak by se ETEN vůbec nepřipojil.Zřejmě máte všichni XPčka.Takže mám Visty a smůlu.:) [/QUOTE]

Bill asi někde udělal chybu...:D
Panot (569)|15.5.2007 22:01
Jakmile se připojíš, tak by měl upgrade jít normálně. Jinak ale máš pravdu, máme XP, tedy alespoň já. Proč myslíš, že ti to nepůjde?
Panot (569)|15.5.2007 22:04
[QUOTE="fury_only"]Bill asi někde udělal chybu...:D [/QUOTE]

Bill je asi nepoučitelnej :D :D :D . Teď jsi mě vážně pobavil, je to vtipný :yes:
Jirkac_ (269)|16.5.2007 00:58
Ve Vistě zatím opravdu není možné flashovat :-( I když na Xda-devu se pro HTCčka objevil takový krkolomný postup, přes který to jde, ale u E-Tena se ta flashovací aplikace chová trochu jinak.
jval (453)|16.5.2007 08:58
[QUOTE="Panot"]Možná už jsem to někde zmiňoval, ale v nové ROM mám při přijetí hovoru asi 2 vteřiny prodlevu, než se hovor spojí. Předtím ve WM5 to bylo okamžitě. Používám od instalace nové ROM aplikaci Spb Shell a tak to může dělat i tohle. Má někdo podobné trable?[/QUOTE]

Ano jsem na tom stejne, ale stejne se mi chovala i WM5 ROM, takze uz jsem si na to zvykl.

Dalsi vec, ktera mi nejde je PhoneAlarm od pocketMAXu. Bohuzel kdzy vlezu do nastaveni profilu, tak je tam jen volba hlasitosti, pro dany profil a misto vsech ostatnich voleb je bile misto. Skoda, uz jsem si na to zvyknul, ze se mi profily prepinaji automaticky.
Sani (68)|21.10.2007 10:58
Podla diskusie na http://eten-users.eu by to mohli sposobovat dodatokove aplikacie ETEN-u: E-TEN phoneservice 2.0 a ETphone. Po ich odinstalovani budu nefunkcne GPS Viewer, Skin changer, SpeedDial a ZoomSMS, ale vraj to pomoze...
Odinstaloval som a cakam na prve volanie :))

Ked budu vysledky, hned ich sem hodim....
Furbo (323)|21.10.2007 13:44
U mě to zabralo. Rapidně se doba odezvy po odinstalování těchto fičur zkrátila.
pato_ce4you (20)|23.10.2007 12:09
U mna to zabralo tiez, akurat sa mi ale nevypisuje cislo, resp. kontakt, ktory mi vola. Iba, ze mam incoming call. Potom, ked to dvihnem, uz volajuci kontakt vypise v pohode.

-P7
Furbo (323)|23.10.2007 12:35
Je potřeba odinstalovat jen Eten Phone Service 2.0 pak je tam ale ještě položka Eten Phone, která je potřeba nechat.
Sani (68)|23.10.2007 13:28
Takze:
Subjektivne je sa ta doba kedy ma od prijatia hovoru druha strana pocuje skratila (testovane volanim sam-sebe zo Skype).

Avsak stale tam nejaky delay je. Ale bude to pravdepodobne tym, ze na customizaciu signalizacie prichadzajucich hovorov (fotka volajuceho, zvonenie) pouzivam Photo Contact PRO.
A oneskorenie zrejme sposobuje odchod notifikacie do pozadia a nastup phone aplikacie, ako takej....
Horst Fuchs (153)|23.10.2007 13:46
Ja mam zkusenost ze po SR kdyz mam maximum dostupne pameti (tj kolme 28 MB) tak je odezva pri zvednuti hovoru okamzita. Po nekolika dnech provozu bez SR kdy je maximum volne pameti okolo 16MB uz je odezva kolem 3s. Zkuste to taky nekdo otestovat.
Horst Fuchs (153)|31.10.2007 14:31
Jeste by me zajimalo jak jste na tom se zobrazovanim pameti.
Takto vypada moje pamet

Prislo mi to OK nez jsem si uvedomil, ze ma X500 mit 128 MB Flash ROM, 64 MB SDRAM. Tak proc se mi zobrazuje 57,2 a a 47,46 ? Chapu ze se u pameti nikdy neukazuje plna kapacita, ale kam se ztratilo tech 64MB Flash ROM ????
Horst Fuchs (153)|5.11.2007 11:24
To skutečně nikdo neví jak se to má s pamětí?
Kolik ukazuje paměť vám ostatním uživatelům X500?
Stehnak (78)|5.11.2007 11:47
Mmam to podobne. WM6 bez lokalizace:
Storage:
Total: 57,32
In use: 44,10
Free: 13,22


ProgRAM:
Total: 47,46
In use 19,04
Free 28,42

Nejsou nahodou v tech chybejicich megabytech v Storage nahrane "instalacky" Windows Mobile + E-Ten aplikaci. Kdyz projdes nejaka ta povidani o ROM, Ext ROM atd, tak to tam asi najdes. JA to nepovazoval za dulezite, tak i tady ber moji odpoved s rezervou.