Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Sim toolkit

Ludge (4)|13.5.2007 21:40
Zdravím,mám Asus P535
Chci se zeptat jestli má někdo tento problém.Když si nechám zaslat zpávu banky tak mi bankovní část vytuhne a nemůžu se na ní dostat.Musím P535 restartovat a pak se tam teprve dostanu.(Operátor O2 - ebanka.)Co se týče oznámení o tom ,že přišla nová banky tak to funguje tak na 5%.Díky Ludge :( Jinak jsem velmi spokojen :yes:
desp (20)|13.5.2007 23:01
Zdravím,
oznámení o nové zprávě z eBanky mi na Asus P535 nevyskočí vůbec, je pouze v aplikaci SimToolkit. Operátor je Vodafone.
Tzn. pěkně dlouze a složitě se k autentizačním kodům proklikat. :((
czuraak (97)|14.5.2007 18:36
Já mám taky VF a pčet u ČS a zprávy mi to při přijetí vůbec nehlásí, ale tak nějak mi to vůbec neva. Tuhle aplikaci jsem používal v hojné míře dříve, když jsem nebyl připíchnutej na net. Teď mi to ale opravdu nějak neva. A kdybych náhodou potřeboval něco přes simtoolkit poslat, tak není problém, až na tu klikačku teda. Ale nic mi nezamrzá, zkoušel sem to.
Ludge (4)|15.5.2007 10:21
Zdravím všechny,nevím jestli mě dobře všichni pochopili.tak to upřesňuji,hláška o došlé zprávě banky mi vyskočí jen vyjímečně.To by nebylo to nejhorší.Problém je v tom ,že ve chvíli kdy příjde tak se nelze proklikat v STK k této zprávě.Nejde zadat ani heslo.Až po restartu.Na učet přes internet se nedostanu dokud nezadám heslo ,které musím vydolovat z bankovní části (STK,obsah zprávy).
Včera jsem to řešil s Asusem a mají se dnes ozvat.Až budu mít výsledek tak ho zveřejním.
desp (20)|15.5.2007 20:20
[QUOTE="desp"]oznámení o nové zprávě z eBanky mi na Asus P535 nevyskočí vůbec, je pouze v aplikaci SimToolkit. Operátor je Vodafone. :(( [/QUOTE]

Bavil jsem se s eBankou, konkrétně Vodafone si tu SimToolKit aplikaci dělá / dodává sám a eBanka ji pouze zpřístupní (využívá). Tzn. všechny SIM karty od Vodafone tu aplikaci mají v sobě, jen pokud nejste klientem eB, tak ji nevidíte.

Doporučuli mi obrátit se na VF ať mi dají novou SIMku s nejnověší STK aplikací.
Zkusím.
mrak1969 (30)|18.5.2007 14:12
Předkládám svoji zkušenost ze SimToolkitem na P535.
Jako operátor mi slouží T-Mobile + nová Simkarta a asi poslední verze bankovní aplikace od Erste ČS (nahraná počátkem května 07).
Spustím soft T-Mobile (s planetkou a satelitem), vidím hlavní menu s různými kanály, vyberu položku CS a.s. (potvrdím Hotovo) zadám BPIN (potvr.Hotovo) a jsem tam, vyberu to co potřebuji provést a odešlu (třeba pohyby na účtu). Pokud v této chvíli neshodím aplikaci během krátké chvíle přijde "Nová zpráva banky!" Dám číst zprávu znovu se zahesluji (pomocí BPINu) a čtu...
V opačném případě, tedy pokud aplikaci zavřu před přijetím zprávy nedozvím se, že nějaká zpráva přišla a to formou pípnutí jako to bylo u MDAII. s WM2003 (kde jsem SimToolkit hojně používal) tak ani formou obálky!
Aplikace se dá bez menšího problému spustit a ukončit.

Tak to je suma sumárum má zkušenost :sarcastic:
mrak1969 (30)|18.5.2007 14:22
Mno občas to chce restartovat :D :D :D
desp (20)|21.5.2007 09:19
[QUOTE="desp"]Doporučuli mi obrátit se na VF ať mi dají novou SIMku s nejnověší STK aplikací.
Zkusím.[/QUOTE]
Tak mám nejnovější SIMplus od VF, (verze 1.3) a je to pořád stejné.
Zprávy z banky nepřijdou na displej, musí se k nim člověk složitě proklikat přes celou STK apliakci, ale hlavně nijak se nedozví že něco došlo (žádné pípnutí apod...)
Krom toho celá STK aplikace si s telefonem nerozumí, občas telefon dlouho dlouho přemýšlí, jestli některé menu v STK otevře... :(

ROM: V4.3.19 CSY_CS00, rozšíření V1.1.1. CS00

Už jsem to reportoval ASUSu, takže jestli máte problémy, tak se jim také ozvěte...
http://vip.asus.com/login.aspx
Ludge (4)|21.5.2007 14:00
Sliboval jsem ,že až se mi Asus ozve tak dám vědět.Asus se neozal tak jsem volal znovu.Odpověď zněla ,že nemají s Thajvanu zatím žádnou odpověď, ale že o problému ví a snad ho i řeší.Až budou něco vědět ,tak se ozvou.Pakud máte chuť přispět k řešení tak je prosím bombardujte dotazy .Telefon technické podpory je 596 766 888.
desp (20)|21.5.2007 19:07
[QUOTE="Ludge"]Až budou něco vědět ,tak se ozvou.Pakud máte chuť přispět k řešení tak je prosím bombardujte dotazy .Telefon technické podpory je 596 766 888.[/QUOTE]
Ano, i ja jsem dnes mailem od nich dostal stejnou odpověď.
Víme o tom, Taiwan řeší, až budeme vědět co s tím, ozveme se.
:?
Nezbývá než čekat, a čím více zákazníků se ozve na Podporu Asuse, tím naléhavěji to budou řešit...
___
Ke cti Aususe nutno poznamenat, že mají docela povedený systém webové podpory a na opodvěď přišla docela rychle (pár hodin)..
Ludge (4)|22.5.2007 17:02
Dnes jsem dostal emailem tuto odpověď.
Dobry den,
takze preposilam zpetne info k problemu SIM Toolkit - GSM banking. Na Taiwanu maji problem potvrzen a pracuji na nem, bude vyresen v dalsi verzi OS - WM6. Je tedy potreba pockat, resi se to. WM6 by se mela objevit v prubehu cervna.

Prosim Vas tedy o trpelivost, pracujeme na co nejrychlejsim odstraneni problemu. Zaroven take dekuji za upozorneni na tento problem.

S pozdravem

Otakar Bílek
Technical Support Department
ASUS Czech s.r.o.

t.prochazka (125)|29.5.2007 18:44
No konečně dobra zpráva a hned dvě najednou. Já mám Asus P535 a taky mi zprávy z banky příjdou jen když je SIM Toolit aplikace zapnutá a stejně nejdou otevřit. Jen není nutné restartovat celý mobil, ale jen tu aplikaci a ke správě se ručně proklikat.

Na WM6 jsem opravdu zvědav.
Lipon (61)|24.11.2008 17:03
dovolím si po delší době oprášit toto téma s dotazem, zda se někomu podařilo tentu "bug" odstranit?
trochu mě to štve, že si před zasláním SMSky pro GSM banking musím SIM TOOLKIT zapnout, jít na GSM bankovnictví, při požadavku o BPIN ukončím GSM banking, vrátím se zpet do SIM TOOLKIT a pak už to vesele přijímá a zobrazuje bankovní zprávy hned po zadání BPIN.
Akorát když chci provést třeba platbu, musím celý proces zopakovat. Nedochází tak sice k tuhnutí SIM TOOLKITU, ale moc pružné to taky není :(