Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Nastavení parametrů GPS u Loox 560

jan.juza@cca.cz (2)|11.5.2007 23:02
Ahoj,
nevite nekdo vyznam jednotlivych parametru v nastavovani GPS (treba pres Sifrtech), jake je jejich firemni nastaveni a co jejich zmena ovlivnuje, pripadne odkaz na web s popisem.
Dale pro ucely testovani zmen parametru a doby fixace jak zajistit restart GPS chipu (vcetne informaci o minulem fixu).
Mam zkusenost - v CR mi po zmene na doporucene hodnoty fixuje celkem v pohode, ted jsem byl dal v cizine a fix trval nekolikanasobne dele, i kdyz satelitu bylo dost. Dalsi GPS se chovala podobne.
Honza
Synek_ce4you (80)|11.5.2007 23:52
Podle mě je úplně jedno, jestli jsi u nás nabo v cizině. Kvalita signálu z družic je závislá na okolním terénu, ale ne na státu. Nebo si myslíš že satelity GPS vysílají v ČR nějak jinak než v cizině?
juz (1)|17.5.2007 20:46
Diky, trochu jsem prostudoval odkazy a rad bych vedel nasledujici: Nastaveni parametru GPS (napr. pres Sirftech) a rychlost ma podle mne za vysledek pouze rychlejsi a castejsi prenos dat z GPS modulu do aplikace. Vlastni vypocet polohy provadi GPS modul a do aplikace se prenaseji uz kompletni udaje o poloze, takze prenosova rychlost a parametry, ktere rikaji delku jednoho cyklu nacteni mohou ovlivnit rychlost fixace maximalne v jednotkach vterin. Podle meho nazoru potrebuji donutit GPS modul, aby se spokojil s horsim signalem a udelal vypocet polohy co nejdrive, i za cenu mensi presnosti. Jak toto udelat ????

A jeste dotaz - abnormalne dlouha byla doba fixace po priletu do ciziny (a to potrebujete nejvic, kdyz si na letisti vypujcite auto, neznate cestu a vyjedete z kryteho parkoviste). Asi bude souviset s internim bufferem budoucich poloh druzic, ktery mel v sobe nejspis viditelnost ze stredni Evropy. Mozna by pomohla inicializace - ma nekdo zkusenosti jak?

Honza







cynik_ce4you (7)|17.5.2007 21:46
to juz: co se tyce snizeni presnosti, pujde to mozna nastavit pomocu sirftechu.. v tom rezimu sirf lze nastavit spousta veci, zrovna ale u sebe nemam PDA takze to nemohu overit.. nicmene s nizsi presnosti je GPS pro navigaci nepouzitelna takze to neni reseni.

pokud se zmeni poloha GPS o velkou vzdalenost tak je skutecne potreba nacist znova polohu druzic.. stazeni celeho almanachu trva pokud si dobre pamatuji 12 min ale GPS se zpravidla chytne drive. Dulezite je se behem teto doby nepohybovat. Pokud inicializaci myslis neco jako cold restart, tak to neni treba provadet.. GPS sama pozna ze se nachazi jinde i bez restartu.
ShadowDragon (15)|18.5.2007 09:28
Přátelé, funguje Loox N560 v Sirf modu 9600 baud rate? Kdyz pustim WinFast Navigator v sirf 9600 nedela to vubec nic:(
frogale (447)|19.5.2007 15:26
Nejde nejak nastavit temahle parametrama mez pro prijeti satelitu? Tzn abych kdyz pustim GPS nemusel cekat 2 minuty na fix, ale treba jen 10 vterin s tim, ze presnost bude na nic a az po chvilce se to srovna? Nekde jsem slysel, ze by to melo jit...
Carabei (611)|20.5.2007 12:00
ShadowDragon: Nektere aplikace nedokazou vyuzit sirf protokol, proste ho neprectou, je mozny ze je to zrovna WinFast Navigator, ale to opravdu nemuzu potvrdit