Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

problém s kopíróváním na kartu

Mrkolouch (44)|11.5.2007 16:46
Při kopírování souboru z PC do PDA na SD kartu přes kabel a ActiveSync mi dojde kopírování (které je velmi pomalé) asi do pětiny a vrátí se na začátek kopírování, takže to tam nemůžu zkopírovat. Jedná se o cca 360MB soubor. Kde může být problem???
předem díky
iron side (253)|11.5.2007 19:26
na tak velke soubory pouzivam radeji ctecku;) ,indikator kopirovani nekdy neukazuje spravne,takhle velky soubor se bude kopirovat alspon pul hodiny,zkus zkontrolovat datovy tok,treba kopirovani probiha uplne normalne jen indikator blbne.
FandaS_ce4you (13)|11.5.2007 22:33
pro přenos z/do PC používám plugin do TotalCommanderu, funguje na 100%
Mrkolouch (44)|12.5.2007 10:00
[QUOTE="iron side"]na tak velke soubory pouzivam radeji ctecku;) ,indikator kopirovani nekdy neukazuje spravne,takhle velky soubor se bude kopirovat alspon pul hodiny,zkus zkontrolovat datovy tok,treba kopirovani probiha uplne normalne jen indikator blbne.[/QUOTE]
co ta čtečka vůbec je?To asi nebude software ale spíš hardware?kolik to asi stojí?
Mrkolouch (44)|12.5.2007 10:01
[QUOTE="FandaS"]pro přenos z/do PC používám plugin do TotalCommanderu, funguje na 100%[/QUOTE]
mohl bys mi napsat,kde ten plung můžu stáhnout?A napsat,jak se to použíá,total commander taky mám na PPC,ale nedovedu si představit,jak bych to mohl přes něj přetahovat.díy´ky
carbik_ce4you (132)|12.5.2007 10:27
plugin na Total Commander:
najdes zde, pod WinCE:
http://www.ghisler.com/plugins.htm#filesys

primy link:
http://ghisler.fileburst.com/fsplugins/wincefs.zip

Az ten zip ulozis a v TTC otevres, sam se te zepta, jestli ho ma nainstalovat.
Po uspesne instalaci se na PPC pripojis pres "Síťové okolí", ktere najdes pod oznacenim pevnych a jinych disku v PC nebo doporucuji v nastaveni zaskrtnout, ze chces videt listu s disky, pak je to posledni ikonka.
A tam uz najdes "WinCE Device".

Musis to mit ovsem drive sparovane pres Active Sync.

btw: ano, ctecka je hardware, cca 300,- a je opravdu lepsi (rychlejsi) pro prenos velkych souboru.
iron side (253)|12.5.2007 10:28
čtečka pametových karet dle typu stoji cca 500,-
Spoji se s PC pomocí USB kabelu,
Mrkolouch (44)|12.5.2007 10:52
[QUOTE="carbik"]

Az ten zip ulozis a v TTC otevres, sam se te zepta, jestli ho ma nainstalovat.
Po uspesne instalaci se na PPC pripojis pres "Síťové okolí", ktere najdes pod oznacenim pevnych a jinych disku v PC nebo doporucuji v nastaveni zaskrtnout, ze chces videt listu s disky, pak je to posledni ikonka.
A tam uz najdes "WinCE Device".

Musis to mit ovsem drive sparovane pres Active Sync.
[/QUOTE]
soubor jse stáhnul a teď jsem nevěděl,kam ho mám vložit do PC nebo do PPC,každopádně se mi total commander ani v Pc ani v PPD nevyzval k žádné instalaci.A nepochopil jsem,co znamená Musis to mit ovsem drive sparovane pres Active Sync. asi jsem na to moc tupej
FandaS_ce4you (13)|12.5.2007 14:43
takže jinak:

1. soubor je pro PC
2. odkaz je na zapakovej balík ZIP=> musíš ho někam rozbalit
3. je tam soubor readme.txt, kde je návod, pokud vládneš číngliš nemusíš dál číst :-)
4. soubor wincefs.wfx zkopíruješ do adresáře kde máč TC, nejlépe do složky Plugins, pokud ji tam máš
5. v TC pustíš z horní lišty konfigurace -> nastavení. Tam najdeš volbu zásuvné moduly a dle koncovky souboru WFX bych vybral moduly souborových systémů WFX
6. v okně dáš přidat, najdeš ten nakopírovaný soubor, vše potvrdíš OK a můžeš používat
7. v síťovém okolí kde hledáš jiné počítače v síti ti přibude nová položka WinCE Device

jak psa carbik, tka to jde jen když je funkční ActiveSync, tj vpravo dole ti svítí zelené kolečko bez vykřičníků a podobných značek

to je vše. pokud ti to nepomůže kup si tu čtečku ;-)

jinak aktuální ActiveSync je verze 4.5, ke stažení na stránkách MS
Mrkolouch (44)|13.5.2007 19:35
FandaS:
díky za návod,je dobrý,ale tady je podrobnější:
http://smartmania.mobilmania.cz/index.php?ind=news&op=news_show_single&ide=15
Ale stejně,když chci přehrát 360Mb film do mého PDA(mio p350) přes TTC,tak se to stahuje rychlostí 15Kb/s (takže za nějakých 7 hodin to je:)
takže stejně to vypadá na čtěčku,škoda
Mrkolouch (44)|13.5.2007 19:42
a ty titulky mi blbnou,nejdou některá písmena
FandaS_ce4you (13)|13.5.2007 22:22
pokud návod máš, tak proč se ptáš, jak na to :?:

jinak mi to z PC do PDA kopíruje 537 MB za 33 minut. Ano je to pomalé (asi problém USB1.1), ale dá se to, páč to nedělám denně - jinak bych tu čtečku už měl. Problém bude asi jinde než v tom pluginu.

Na titulky si založ novej topic. Nebo použij google či jiný vyhledávač jako u zjištění instalace pluginu do TC.
bogino (35)|6.7.2007 20:41
Mam SD kartu Transcend 4GB 150x. Kupil som si ku nej aj malu citacku od tej istej firmy. Otestoval som, ze zapis asi 1GB na kartu trva asi 2 minuty a citanie toho isteho (pri spaetnom kopirovani z karty na disk) trvalo asi 1 minutu. Slo vsak o 3 velke avi subory. Keby slo o tisic malych suborov, mozno by 1GB trvalo 5-10 minut. Ked pouzijes rychlu kartu a citacku, s ActiveSync cez USB1.1 sa to neda porovnat. Citacku dalej pouzivam na backup SD karty - cokolvek ine je podstatne pomalsie.
t-fuse (36)|9.7.2007 10:47
[QUOTE="iron side"]čtečka pametových karet dle typu stoji cca 500,-
Spoji se s PC pomocí USB kabelu,[/QUOTE]

Tak to musí být nějaká super multi na sto typů karet. Já jsem koupil čtečku SD/MMC karet, která se zasune přímo do USB, za nějakých 150Kč.