Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Qtek8310 - USB modem driver

wincent (2)|11.5.2007 14:40
zdravim vsechny, prolezl jsem cele forum, ale odpoved jsem nenasel. shanim ovladac pro modem qtek8310. pokud jej dam pripojit pres irda, windows modem najde jako klasicky modem, ale ja chci pouzivat usb kabel a tady je problem. najednou si windows neporadi, vidi jen zarizeni "genereic serial" a ovladace nenajde. na googlu jsem to uz vzdal, na prilozenem cd k telefonu nic neni. pri pouziti usb kabelu se deaktivuje i activesynch, mam nejnovejsi verzi. poradi mi nekdo? predem dekujil. wincent
vpx (529)|11.5.2007 18:13
Ahoj,
cemupak nerozumite panove ? Mate stesti, ze jdu zrovna kolem :))

Potrebujes USBMDM.INF. Delam to tak, ze ho mam porad na Storage Card a kdyz prijdu k PC, kde driver neni, zapnu wm5torage a driver nakopiruju na lokal.

Takze do PC nainstalujes USBMDM.INF k tomu modemu, co ti to detekuje + kdyz chces telefon zapnout jako modem, musis to udelat v "Accessories" nebo Prislusenstvi v ceske verzi. Musis to zapnout drive, nez strcis telefon do PC, jinak se zacne aktivovat jako RNDIS (Windows CE zarizeni) a zacne zbytecne synchronizovat a zdrovat. Zrovna tak po skonceni interneteni musis modem deaktivovat, jink se ti to nenadetekuje do ActiveSyncu a nezacne synchronizovat.
Snad jsem to nenaspal moc nesrozumitelne, mam moc malo casu, zkusim jeste prihodit ten driver.


wincent (2)|11.5.2007 18:23
jo to jsem presne potreboval, diky moc
vario (441)|12.5.2007 19:50
a jinak ten driver je na CD které bylo u Qteku
adamekma (250)|9.6.2007 15:18
nechapu jak je mozny, ze MS windows nenajde ovladac k mobilu s MS windows...
a kazdou chvili narazim na to, ze MS windows nebo jiny MS program mi doporuci stahnout nejaky doplnek nebo plugin z webu MS, a kdyz ho stahnu, tak mi MS windows napisou, ze instaluju neco od neznameho vydavatele, a ze je to nebezpecny...
je tohle normalni?

sorry za pul-topic, ale nekdo v MS by se uz mel nad tou schyzofrenii, kdy MS nepozna sam sebe, trochu zamyslet...
xJerry (4)|3.10.2007 15:12
no ms windows nenajdou ovladac od modemu protoze modem v qteku 8310 neni ms ale htc :)

Ale jinak dekuji za inf soubor, prolezal jsem ruzne konference a vsude je jak to vse nastavit ale samotny inf sem nenasel a CD nemam (bazar)