Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

MDA1+WM2003 jako modem přes servisní menu?

Miloš Strouhal (3997)|4.3.2004 17:29
[EMAIL=freestyle.milos@seznam.cz]mejl:[/EMAIL]
Slyšel jsem,že i když WM2003 nemají wireless modem,lze použít MDÁčko jako softmodem pomocí servisního menu a samozřejmě seriového kabelu. Prý se o tom píše na xda-developers,jenže tam jsem nic zatim nenašel.. :( Poradí mi někdo jak na to? Díky! Miloš
Miloš Strouhal (3997)|6.3.2004 11:19
[EMAIL=null]null[/EMAIL]
Tak nic.. Už jsem si to našel na XDA-dev. a rozchodil to a vesele to používám. Je to super,jelikož to funguje skvělě:D Rychlost stahování je dokonce více jak 2krát tak rychlejší,než když jse se připojoval přes wireless modem!!! Zřejmě to bude tím,že když je telefom v servisním menu,neběžej windowsy,a tudíž nezabírají ani kousíček z drahocené paměti..A telefon běží na 100%,žádné kousání ani podobné Gatesovy sračky..A už se nestane,že by se mi někdy připojení přerušilo po několika hodinách..jako to bylo v případě wireless modemu.. a mam vyřešenej problém s wireless modemem vs. WM2003!!! I když si Mdáčko flešnu Linuxama,jak do budoucna plánuji,stejně mi bude chodit jako soft modem přes to servisní menu.. :cool:
MDA1 WM2003 4.01.00 SD 256MB Pretec + záložní usb kolébka předělaná na sériový kabel,má napájení,takže můžu být na netu 24h denně,aniž bych musel brát ohledy na baterku..:D
HRomek_ce4you (36)|6.3.2004 14:41
:yes:
Mohl bys, prosím konkrétněji popsat jak na to? Jak úpravu kolébky, tak práci se servisním menu pro připojení PC k síti nebo alespoň nějaký link!
Zdravím vespolek
HRomek
Miloš Strouhal (3997)|6.3.2004 15:16
Takže: Nejprve seriová kolébka_chce to vzít normální usb kolébku,tedy nejprve ji musíš sehnat,aby sis nemusel ničit tu svou..:) Dále si koupíš RS232 seriový kabel v prodejně Eurotel na Národní třídě,stojí cca 179kč:) takže pohoda..Jinak tedy sériový kabel k Eurotel Dataphonu,prodejce rozhodně nebude tušit co to RS232 znamená..:D Potom to chce rozebrat jak kolébku,tak i konektor na RS232,a mrknout do vnitřností té kolébky,jak by se to asi dalo prohodit..Nemam pro tebe žádnej konkrétní postup,je to prasárna ty dvě věci zkompletovat..,já osobně hojně používal páječku,pilník,vteřinové lepidlo a hodně trpělivosti..Další věc je,najít u toho konektoru RS232 napájecí piny do Mdáčka..:? Trošku probém,ale když mrkneš na XDA-dev.,někde to tam najdeš,nebo když by jsi se rozhodl skutečně tohle uskutečnit,poslal bych ti fotky svý rozebraný kolébky,kde úvidíš to zapojení..:cool: No a když budeš vědět které to jsou,připájíš k nim dva drátky jod napájení kolébky a jeto..
Jinak,chodí to skvěle,zvlášť teď když Mdáčko používám jako soft modem..
Pokud jde o to použítí servisního menu k připojování na net,je to jednoduchý,je to popsaný na jedný stránce na XDA-dev.,jdu se teˇka mrknout,jestli jí najdu znovu,a hodil bych sem odkaz..Nebo ti tu celou stránku můžu poslat zabalenou na mejl,mam ji uloženou na ploše v kompu..
:))
HRomek_ce4you (36)|6.3.2004 19:54
Díky za inspiraci, problém s dobíjením MDA během použití wmodemu jsem vyřešil. Zkombinoval jsem konektor ze seriového kabelu a z "cigaretorého" automobilového dobíječe. Jsou totožné, rozeberou se roztažením čtyřech háčků. Nejdříve jsem v horní části plastového krytu konektoru vyvrtal 2 dírky pro napájecí kablíky a postupně jsem odpájel oba drátky od pinů z cigaretového dobíječe a připájel na stejné piny sériového kabelu. Nyní napájím MDA z 12V baterie, až seženu konektor z přechodky k dobíječi ze sítě budu napájet z orig. dobíječe. Při tomto řešení se MDAčko nemusí vyndavat z pouzdra, stačí pouze zastrčit konektor. To o tom servisním menu, na XDA-dev. jsem ještě nenašel, ale nevzdávám se.
Zdravím vespolek
HRomek
Zdeno_ce4you (291)|6.3.2004 21:31
Tady to je http://www.xda-developers.com/modem/
Jdu to otestovat.
Zdeno
www.korf.me.cz
Miloš Strouhal (3997)|7.3.2004 13:12
Přikládám své dvoudenní zkušenosti:
Výhody: jsem u T-mobile Bussines tarif=data nonstop,a maximální dosažitelná (REÁLNÁ!!!ne ty blafy jež vám slibujou v prodejně...)rychlost stahování se mi vyšplhala z 5kb za sekundu na 11kb za sekundu!!! Super.
Nepřerušuje se spojení,tak jak se to často stává s Wireless modemem...
Takže si třeba na noc rozjedu stahování 150megovýho souboru od někud z Ameriky,a nemusím se bát,že se ráno probudím a budu mít staženou půlku...protože Wireless modem přerušil bezdůvodně spojení..:((

Nevýhody: v okamžiku kdy vlezete do servisního menu,zastaví se vám v Mdáčku čas... Takže pokaždý když končím s brouzdáním na netu,a z Mdáčka udělám zase telefon,musim ho položit do druhé kolébky,a sesynchronizovat ho.. Mam je hned vedle sebe,takže mně to až tak netrápí,jen si člověk musí zvyknout na tu rutinu.. A poslední nevýhoda: vždy když jdete do servisního menu,musíte mít vytaženou SD kartu!!! Nezapomenout na to,jinak se vám Mdáčko po opětovném restartu uvede do výrobního stavu,a přijdete o všechna data v něm. Opět otázka rutiny. Závěr: něco za něco,ale mě to to za to stojí,a budu to te´d používat napořád. Navíc WM 2003 krom těch německejch nemaj Wireless modem,takže tohle je vlastně jediný způsob jak se připojit na net pomocí Mdáčka..:D Teda pokud někdo z vás nepřišel na to jak Wireless modem.exe rozchodit na 2003.. A to by bylo už asi zveřejněný,ne? Viz jiná diskuse... :) Čus
Zdeno_ce4you (291)|7.3.2004 14:12
Určitě nejsem sám, komu jsi udělal radost XP - DĚKUJEME - :D

Včera jsem to testoval, chodí to fakt rychle.
No a ten HARDRESET se mi taky povedl :((
Tak bacha :D
Budu se snažit přinášet nové informace na
www.korf.me.cz

S pozdravem Zdeno
Miloš Strouhal (3997)|7.3.2004 16:45
tak to jsem rád!;) Ještě jedna důležitá poznámka. Lidi,jestli hodně stahujete jako já,třeba software,hudbu apod.,nainstalujte si a používejte DOWNLOAD AKCELERÁTOR,nebo nějakej jinej urychlovač,a budete mrkat,co z toho vašeho MDA1 dokážete vymáčknot!:)) Zrychlíte to ještě třeba o třetinu... :)) Fakt!
Příklad: s wireless modemem jsem stahoval třeba 3,5kB za sekundu,při použití Akcelerátoru to lezlo průměrně na 4,5. Ted'ka ae service menu jsem třeba 7,5kB za s,a když stahuju s Akcelerátorem,jde to na 10!!! kB za sekundu. :)) A to už neni tak hrozné,ne? ;) Ps: jsem u T-mobilu,nevim jak Eurotelu nebo Oskaru..
malajizva (63)|8.3.2004 08:35
Supr, uz si delam laskominy,:D :D
Jaky akcelerator pouzivas?
Miloš Strouhal (3997)|8.3.2004 09:24
download accelerator plus,je to free,a dnes jsem rano drzel i na 11KB za sekundu..:)) Dej to do vyhledavace treba na seznamu nebo nekde,a neco ti to vyplivne.. pouziva to spousta lidi,spousta lidi to ma i zdarma ke stazeni na svych strankach.. kdyby nekdo vedel o necem jeste rychlejsim,sem s tim! ;)