Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Nabíjanie cez USB

milos797 (259)|9.5.2007 19:31
Chcem sa spýtať, ako je to s nabíjaním cez USB? Ide o to, že keď sa mi PDA FS N560 úplne vybije (tí co ho majú vedia, že to nieje nezvyčajná situácia) a pripojím ho cez USB do notebooku, nedokáže ho ani po dlhom čase nabiť. Teda vôbec mu nedá šťavu ani na spustenie. JE to len môj problém alebo je to problém výroby? ďakujem
Docent (1234)|9.5.2007 21:02
Řekl bych, že to bude problém používaných baterií obecně, ne zařízení. Sháněl jsem nějaké informace k této diskusi, a na stránkách výrobce jednoho ze zařízení je vysloveně uvedeno, že pomocí jejich USB nabíječe nepůjde PDAčko nabít, pokud bude úplně vybité...
Podobné potíže mám s nabíjením přes USB v autě, pokud mám Axima úplně vybitého - neustále se rozsvěcuje a zhasíná kontrolka dobíjení na PDA, tedy se i zapíná a vypíná dobíjení.
milos797 (259)|9.5.2007 22:04
To by ma zaujimalo, akym sposobom PDA pride na to, ze je napojene na USB a nie na priamy zdroj energie. Niesom prave clovek zamerany na elektrinu, ale tak ma napada, ci je tam ine napatie, alebo co, kedze to tak vychadza.
Docent (1234)|9.5.2007 23:04
Řekl bych, že PDA to nepozná, ale zařízení na druhé straně pozná, že má nabíjet úplně vybitý zdroj a nezvládne to - ať už jde o ty USB nabíječky s vlastní baterií nebo USB nabíječku z cigaretového zapalovače v autě.

EDIT: Mám dojem, že jsem měl jako obvykle pravdu :D . Viz USB nabíječky do auta na této straně, ta levnější prostě nedává proud, který úplně vybitý zdroj potřebuje, a to samé je u USB nabíječek na tužkové baterky - taky nejsou schopné dodat potřebný proud.
gymko (43)|2.10.2007 12:32
Zariadenie rozpozna cim je nabijane podla toho ze ked nabijas cez usb ide to cez ine piny ako ked nabijas cez adapter...