Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Program AS se nemůže připojit k zařízení....

felixx (13)|9.5.2007 18:32
... se systémem Windows Mobile. Chcete - li potíže odstanit, klepněte na tlač. OK.
Pak proběhne kontrola a zde jsou výsledky:

Nelze získat adresu IP zařízení. Získejte aktuální řešení obvyklých potíží s adresami IP. Klepněte na následující odkaz:
http://go.microsoft.com/fwlink/?LinkId=65461
--- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- ---
Nelze navázat připojení mezi počítačem a zařízením. Získejte aktuální řešení obvyklých potíží s připojením. Klepněte na následující odkaz:
http://go.microsoft.com/fwlink/?LinkId=65257
--- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- ---
Nebyly nalezeny žádné další známé potíže.

Přitom PC hlásí Připojeno k místní síti připojeno (IP je 169.254.2.2 a je přiřazená serverem DHCP).
Když dám v nastavení připojení v AS tlačítko Připojit (USB mám zaškrtnutý), napíše "Zařízení nebylo rozpoznáno", ale USB hlásí Připojeno...

Děje se to při připojení Qteka8310 k PC přes USB kabel (vyzkoušeny 2 kabely, vyzkoušeno i s 2ma PC). V jednom z nich jsem po objevení problému instaloval nejnovější AS 4.5.0, ale bez výsledku.

Díky za podnětné rady a informace...
Procházel jsem tohle téma několik stran dozadu, ale s podobným problémem jsem se nesetkal, tak myslím, že je to novinka, ale jestli tu je někde řešení, prosím o link.

Ještě jednou díky.

edit: Jen detail, ale asi důležitý: telefon se po připojení nepřepne do profilu Headset, jako tomu bylo při připojení dříve, tedy před problémem..
jouda111 (57)|24.11.2007 13:02
Mám úplně stejný problém a už s tím bojuji asi týden. Už jsi odhalil příčinu?
RStein (2012)|24.11.2007 13:31
Vsechny tyto body jste predpokladam zkousel?

Ukončete firewall a všechny antiviry. Jestliže firewall neukončíte, ujistěte se alespoň, že AS (procesy WCESCOMM.EXE, WCESMGR.EXE, RAPIMGR.EXE, CEAPPMGR.EXE) je povolena komunikace přes porty 990, 999, 5678, 5679, 5721.

Po připojení zařízeni k USB portu by se měl nainstalovat ovladač pro Generic RNDIS device a poté by se měla objevit informace o novém Pocket PC zařízení.

Po úspěšném připojení zařízení k USB portu a instalaci ovladačů se vám v síťových připojeních objeví nové připojení (Windows mobile device) - ujistěte se, že ve vlastnostech připojení je zaškrtnuta položka Internet protocol (tcp/ip).

Zkuste take v AS na PDA zapnout logovani problemu a na pocitaci se zkuste podivat na souboryv %temp% adresáři (soubory WCESCOMM.LOG, WCESLog.log, WCESMgr.log, WcesView.log) na příčinu problému.
jouda111 (57)|24.11.2007 13:41
Odstraněno, díky za rady. Byl to firewall, neřád jeden. Já jsem si neuvědomil, že jsem minulý týden nainstaloval Eset Smart Security a ono se mu to nelíbilo. Přepnul jsem na ruční režim, povolil komunikaci a už to frčí.
Ještě jednou díky.
felixx (13)|24.11.2007 13:46
Nakonec jsem to vzdal a řešil jsem to flashem na WM6. Jen byl problém se zálohováním kontaktů bez funkčního připojení, tady pomohl PPCPimBackup.