Jak vyrovnat chyby GPS v tracku v nadmořské výšce???
Protože data z GPS nejsou ohledně výšky moc přesná, a někdy 50m i víc není problém, hledal jsem, jak to vyřešit. Ozi sice dokáže vytvořit graf trasy, ale ten je pak děsně kostrbatý.
Napadlo mě, jestli by nešlo výšková data z Ozi aplikovat na track, tak že by se naměřená zcela nahradila, ale nepřišel sem na to.
Jako další nápad jsem soubor s trackem převedl do excelu a vyjádřil graf nadmořské výšky na čase - ten je sice stejně kostrbatý, ale stačí ho proložit trendem a to klouzavým průměrem - a hele krásný více -či méně vyhlazený grafík je na světě :D
- nevýhoda je, že původní data se nezmění, ale to jde vyřešit, já jsem se pokusil přes jednoduchý klouzavý průměr - track se upravený může nahrát zpět do Ozi a dál s ním pracovat
- ale moje znalost matematiky je celkem tristní... takže bych byl rád, jestli někdo zná lepší způsob, nebo se vyzná ve statistice, ať neváhá a s trochou přispějě :yes:
Napadlo mě, jestli by nešlo výšková data z Ozi aplikovat na track, tak že by se naměřená zcela nahradila, ale nepřišel sem na to.
Jako další nápad jsem soubor s trackem převedl do excelu a vyjádřil graf nadmořské výšky na čase - ten je sice stejně kostrbatý, ale stačí ho proložit trendem a to klouzavým průměrem - a hele krásný více -či méně vyhlazený grafík je na světě :D
- nevýhoda je, že původní data se nezmění, ale to jde vyřešit, já jsem se pokusil přes jednoduchý klouzavý průměr - track se upravený může nahrát zpět do Ozi a dál s ním pracovat
- ale moje znalost matematiky je celkem tristní... takže bych byl rád, jestli někdo zná lepší způsob, nebo se vyzná ve statistice, ať neváhá a s trochou přispějě :yes: