Favicon Svethardware.cz  Svět hardware   Fórum Favicon Svetaudia.cz  Svět audia Favicon TVFreak.cz  TV Freak   Fórum Favicon Digimanie.cz  Digimanie   Fórum   Galerie Společnost oXy Online s.r.o.
Zobrazené výsledky: 1 až 3 z 3

Téma: Problem s odpojovanim a pripojovanim GPSka...

Nováček
    Registrace
    Jan 2007

Budto jsem jatro, nebo je neco spatne, nicmene:

Kdyz v OZIm (posledni verze, full) kliknu na tlacitko ukoncujici komunikaci s GPS, abych mohl posunout mapu a kouknout o kousek dal, zpetne mackani onoho tlacitka mi parkrat GPSku pripoji, ale po treba takovym tretim odpojeni/pripojeni mi to sverepe hlasi, ze "Unable to connect to port. Maybe it is on use blablabla" nebo tak neco...

Vypnuti/zapnuti BT nepomuze, jedine soft reset.

U jinych programu (Navio, GPSDash, GPS Tuner) tenhle problem nemam i kdyz si tam rucne odpojim-pripojim GPSku milionkrat.

Takovej ten "sdilec" GPS kterej je ve WM5 nepouzivam. Nicmene se nim se mi to deje taky.

Mam MDAII s WM5...

Umi nekdo pomoci?
    Odpovídat lze po přihlášení

Občasný diskutér
    Registrace
    Jan 2005

Netuším, kde je problém s opakovaným připojením-nepřipojením, ale zkusím doporučit jiný způsob ovládání, třeba to pomůže.
    Pokud jsem dobře pochopil, jde o možnost hýbat s mapou někam mimo pozici GPS. Na to je dobrá funkce "Tracking GPS on/off", která je přístupná buď v "system toolbar" (ikona s červenou šipečkou nebo křížkem) nebo se dá přiřadit některému tlačítku v "on screen menu".
    Účinek je jednoduchý. GPS je stále připojena, pouze se zruší/zapne fixace mapy k GPS pozici.
    Má to i jiné klady, například se nepřeruší tracklog, což v případě odpojení GPS samozřejmě nastává.

Nováček
    Registrace
    Jan 2007

Diky, zkusim, snad to bude ono.

Ja se prave v clanku zde na ce4you o Ozim docet, ze se pro hybnuti GPS musi odpojit, tak jsem tomu veril a dal to nezkoumal...

Kazdopadne dik za tip.

Podobná témata

1. Reakcí: 5
    Poslední příspěvek: 02-07-2009, 09:43
  2. Nejcitlivější BT GPSka pro geocaching
    Od nucleolus v sekci Příslušenství pro navigaci
    Reakcí: 4
    Poslední příspěvek: 09-02-2009, 14:42
  3. BEST OF GPSka
    Od mattez v sekci Příslušenství pro navigaci
    Reakcí: 10