Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Problem s odpojovanim a pripojovanim GPSka...

cityshark (28)|9.5.2007 00:06
Budto jsem jatro, nebo je neco spatne, nicmene:

Kdyz v OZIm (posledni verze, full) kliknu na tlacitko ukoncujici komunikaci s GPS, abych mohl posunout mapu a kouknout o kousek dal, zpetne mackani onoho tlacitka mi parkrat GPSku pripoji, ale po treba takovym tretim odpojeni/pripojeni mi to sverepe hlasi, ze "Unable to connect to port. Maybe it is on use blablabla" nebo tak neco...

Vypnuti/zapnuti BT nepomuze, jedine soft reset.

U jinych programu (Navio, GPSDash, GPS Tuner) tenhle problem nemam i kdyz si tam rucne odpojim-pripojim GPSku milionkrat.

Takovej ten "sdilec" GPS kterej je ve WM5 nepouzivam. Nicmene se nim se mi to deje taky.

Mam MDAII s WM5...

Umi nekdo pomoci?
Vladimír Krejčík (80)|9.5.2007 17:59
Netuším, kde je problém s opakovaným připojením-nepřipojením, ale zkusím doporučit jiný způsob ovládání, třeba to pomůže.
Pokud jsem dobře pochopil, jde o možnost hýbat s mapou někam mimo pozici GPS. Na to je dobrá funkce "Tracking GPS on/off", která je přístupná buď v "system toolbar" (ikona s červenou šipečkou nebo křížkem) nebo se dá přiřadit některému tlačítku v "on screen menu".
Účinek je jednoduchý. GPS je stále připojena, pouze se zruší/zapne fixace mapy k GPS pozici.
Má to i jiné klady, například se nepřeruší tracklog, což v případě odpojení GPS samozřejmě nastává.
cityshark (28)|10.5.2007 15:38
Diky, zkusim, snad to bude ono.

Ja se prave v clanku zde na ce4you o Ozim docet, ze se pro hybnuti GPS musi odpojit, tak jsem tomu veril a dal to nezkoumal...

Kazdopadne dik za tip.