Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

HTC oznámilo koupi společnosti Dopod

Zdenek Malinsky (9781)|8.5.2007 21:37
Společnost HTC (High Tech Computer) oznámila k 1. 7. 2007 převzetí společnosti Dopod International, skládající se z celkem devíti národních dceřinek, konkrétně Dopod Taiwan, Dopod Hong Kong, Dopod Singapore, Dopod Malaysia, Dopod Indonesia, Dopod Australia, Dopod Thailand, Dopod India a Dopod Philippines. Dopod International je jedním z největších distributorů PDA a mobilních telefonů v Asii a HTC si od jeho koupě slibuje posílení pozice v této oblasti.

Dopod patřil mezi firmy, které od HTC nakupovaly různá Windows Mobile zařízení pod svojí vlastní značkou. To samozřejmě skončí, nicméně zařízení, která jsou již na trhu, budou pod značkou Dopod prodávána i nadále.

Pro HTC to asi není poslední nákup. Je to logické, zatímco ještě před pár měsíci se v HTC zabývali pouze OEM/ODM výrobou, nyní jako prodejce vlastních zařízení pod vlastní značkou HTC o konkurenci zas tak moc nestojí. Uvidíme, kterou společnost HTC pohltí příště...:)
Martin Ráž Hoch (1832)|9.5.2007 00:49
No, HTC jde sakra nahoru:), což bude mimo jiné asi i zamenat čím dál větší připlatek za značku:(
Carabei (611)|9.5.2007 09:34
rekl bych ze titulek je trochu nepresny, podle me HTC nemuze koupit Dopod, kdyz je to jeho dcerinna spolecnost
salvator_ce4you (137)|9.5.2007 12:11
To jsem z toho jelen. Nekoupila náhodou Nokia firmu HTC??? Nedavno sem něco takovýho čet na webu.
Carabei (611)|9.5.2007 12:30
vyhledal jsem a clanek o nokii kupujici HTC byl z 01.04.2007 v 00:04 .
To by to dopadlo kdyby to byla pravda, ale co se tyka HTC a Dopodu tak jsem docela zvedavy, zda-li to bude pro nas nejaka zmena, at uz cenova nebo stylem jednotlivych zarizeni