Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Program v C#, nejde mi na PDA, chybí framework

milan.smart (268)|8.5.2007 13:29
Zdravím.
Začal jsem se učit C# a chtěl jsem si zkusit udělat něco pro PDA.
Mam Mio A701 s WM5. Programoval jsem ve VS2005 a program ladil na emulátrou WM2003. Když ale nahraju svůj program do PDA, hlásí mi to chybu: "Tato applikace vyžaduje novější verzi rozhaní MS .NET Compact Framework, než je verze nainstalované v tomto zařízení."

Chtěl bych se tedy zeptat, co s tím mám dělat. Jestli se dá něco dohrát do PDA, ale lepší by bylo nějak nastavit VS aby pracovalo s nižší verzí FW aby mnou vytvořené appky byly spustitelné na všech PDA a ne jen na tech které si doinstaluji FW.

Předem děkuji za pomoc od zkušenějších programátorů :)

S pozdravem
Milan
Docent (1234)|8.5.2007 14:47
[QUOTE="milan.smart"]Chtěl bych se tedy zeptat, co s tím mám dělat.[/QUOTE]
Zkopírovat (nejlépe pomocí Ctrl+C, případně pomocí pravého tlačítka myši) text "MS .NET Compact Framework" ze svého příspěvku, pomocí Ctrl+V, případně opět pravého myšotlačidla, ho vložit do okénka nahoře, vedle nápisu "Google", zmáčknout "Hledat", a pak už jen číst a číst a číst...
Je to dostatečně podrobné a vyčerpávající ;) ?
milan.smart (268)|8.5.2007 15:03
Děkuji, tak už jsem ho nahrál do PDA a funguje v pořádku, applikace běží.

Ale nedá se to někde ve VS nastavit, aby stacila nižší verze Compact FW, kterou maji WM5 v sobě od začátku?
milan.smart (268)|8.5.2007 15:42
Narazil jsem na další problem:
:( Zatím co aplikace na emulatoru proběhne v pořádku,
tak v PPC po kliknutí na "button1" applikace nahlásí chybu a spadne..
Provádím tam jen nějaké výpočty a převody ze stringu na double a int.
Jak je možné že v PC na emulatoru progrma probiha spravně, zatímco v PDA hází chybu? :(
temp_ce4you (23)|11.5.2007 10:48
naopak je to zcela bezne!

Je to otazka toho co ten CTF opravdu umi, zda mas nainstalovany CTF 2,0 a do tretice je dulezite aby jsi to programoval v orezane sade tzn. projekt zalozeny jako small.

U VS2005 jsem se setkal s vice vecmi ktere nefungovaly, proto doporucuji prejit zpet na starsi verzi 2003. Emulatory ti nasimuluji vselijake blbiny.

Kdyz napises ten svuj kus kodu, muze to tady treba nekdo vyzkouset na jinem pristroji.
milan.smart (268)|11.5.2007 16:38
Už jsem na to přišel.. bylo to tím, že na emulátoru bylo nastavené anglické prostředí a na PDA mám české. Kchybě došlo při pokusu převest stringove čislo s desetinout tečku "." na double. Vyřešil jsem to změnou na ",".
Docela by mě ale zajmalo, jestli to jde nějak udělat aby to fungovalo na "českém" i "anglickém" PDA?
Johny_G (384)|28.5.2007 17:26
VS 2005 by mělo umět vývoj pro CF 1.0
http://www.ceske-hry.cz/forum/viewtopic.php?p=94069#94069
Zax_ce4you (222)|28.5.2007 18:05
Jo, VS 2005 to umi, mam to vyzkouseny.