Favicon Svethardware.cz  Svět hardware   Fórum Favicon Svetaudia.cz  Svět audia Favicon TVFreak.cz  TV Freak   Fórum Favicon Digimanie.cz  Digimanie   Fórum   Galerie Společnost oXy Online s.r.o.
Strana 1 z 6 123 ... PosledníPoslední
Zobrazené výsledky: 1 až 15 z 78

Téma: Batery pack pro PDA

Obyvatel SMob
    Registrace
    Jul 2004

Existuje neco jako batery pack pro PDA? Chci prodlouzit vydrz PDA a jina moznost zrejme neexistuje. Predstavuju si to tak, ze mam malou krabicku se ctyrma tuskovima baterkama ke ktere pripojim PDA a ono vydrzi misto 3 hodin napriklad 10 :-)

Dik za rady...
    Odpovídat lze po přihlášení

Pravidelný diskutér
    Registrace
    Mar 2007

Teoreticky by slo vyrobit takovou nabijecku, ale ja jsem to nikdy nezkousel.
    Pamatuju si ale, jak kamos na letnim tabore (stany, nikde zadna elektrina) podobnym zpusobem nabijel mobil. Takze myslim, ze nabijecka vytvorit pujde a to uz je pulka odpovedi na tvuj problem

Nováček
    Registrace
    Sep 2006

existuje taka vecicka (drzal som ju v ruke) ktora dokaze prostrednictvom solarnych clankov cize vdaka slnecnej energie dobijat pda... Zaroven ma v sebe akumulator ktory sa da npr. cez den dobit svetlom a potom mozes pda dobijat aj v noci ked uz neni svetlo...

Starousedlík SMob
    Registrace
    Jan 2006

Jde to určitě, nedávno jsem četl tuším na navigovat.cz,
    EDIT: takže jsem to našel,
    tady, bohužel tam dotyčný nepíše technické podrobnosti a mail tam nemá :-(.

Ta solární nabíječka existuje taky (minulý týden jsem na ni narazil někde na netu, ale skleróza je sviňa ops: ), ale jednak vyšla na cca 3.000 Kč a druhak tam psali, že plného nabití je dosaženo za 32 hodin (a to se zřejmě ještě počítá se trvalým slunečním svitem v období červen - červenec).

Občasný diskutér
    Registrace
    Jan 2005

Myslím, že už se to tady na ce4you řešilo asi před rokem, sám jsem k tomu již něco psal. Tady to je (foceno mobilem):

Hned na úvod píši, že se jedná jen o moje vlastní bastlení. Hledal jsem energii sbalenou na cesty hlavně proto, že často vyrážím na celodenní geocaching.
    Pro použití na cestách jsem koupil USB-host kabel pro PDA, který má i napájecí vstup (cca 300,-). Dále plastový pack na 4AA baterie s konektorem jak má 9V baterie (v GME cca 10,-), pak samotná ten konektor na 9V baterii a kus dvojlinky (cca 10,-) a konektor jako na konci nabíječky PDA (27,-). Pak to už jen spájet, bacha!!! na správnou polaritu.
    Ten foťák a GPS jsem na fotku dal proto, že jsem si všechny ty věci pořizoval schválně tyto i proto, že ten batery pack můžu stejně použít i pro ně, protože oboje má stejný konektor. Do foťáku bych mohl ty baterky samozřejmě rovnou strčit, ale využitelné je to s tou větší krabicí na fotce - to je 6V baterka (5Ah) za cca 200,- s přibastlenou stabilizací na 5V (nabíjím ji přes odpor v autě nebo autonabíječkou). Mám z toho vytažený taky ten konektor na 9V baterii, abych mohl použít stejnou "prodlužku s konektorem k PDA".

PDA chce 5V, ale těch 4,8V z nabíjecích tužkáčů mu stačí. Baterky s kapacitou 2000mAh vydrží cca 1,5x déle než baterka Aceru n50, ten velký olověný akumulátor pak cca 4x.

!!!znovu upozorňuji - hlavně bacha na polaritu, oproti profi krámům není nijak ošetřena, blbé připojení může odšlahnout PDA!!!

Problémy s packem:
    1) při vybytí těch zdrojů pod určitou mez začnou spíš usosávat z PDA, chce to hlídat
    2) ten plastový pack za pár kaček dělá problémy s kontakty, ty pružinky v něm extra nepruží a doteky na kontaktech zlobí. Klidně bych radši koupil dražší a kvalitnější.

Problém obecně:
    Nejbolestivějším místem je systémový konektor na PDA. Ten je hrozně titěrný a háklivý. Nějaké lezení terénem není už samo o sobě pro PDAčko, ten konektor je ale kámen úrazu. Toto už jsem řešil - opět samozřejmě nestandartním způsobem - nakonec vozím s sebou i kolíbku k PDA, kde lze u Aceru samostatně nabíjet PDA baterii. Je to sice další bazmek k nesení, ale pro mě lepší než si zmršit PDA. Takže jedu na jednu baterku v PDA, a v baťůžku nabíjím druhou v kolíbce (konektor je opět stejný).

Starousedlík SMob
    Registrace
    Apr 2006

podobny battery pack prodava firma boxwave a je zakoncen samici USB, zitra by mi mel doufam prijit, tak pokud bude zajem tak napisu zkusenosti.

Starousedlík SMob
    Registrace
    Jan 2006

Citace Původně odesláno od Benedikt
    Problémy s packem:
    1) při vybytí těch zdrojů pod určitou mez začnou spíš usosávat z PDA, chce to hlídat
    Nejsem elektrikář, tak se mně prosím moc nesmějte, ale nevyřešila by tohle dioda na tom kabelu?

Starousedlík SMob
    Registrace
    Jan 2006

Citace Původně odesláno od Carabei
    podobny battery pack prodava firma boxwave a je zakoncen samici USB, zitra by mi mel doufam prijit, tak pokud bude zajem tak napisu zkusenosti.
    Tohle? Tak intenzivně testuj, zdá se mně to výrazně dražší než 47,- Kč za to doma vyrobený, ale pokud to třeba bude hlídat ten zpětný proud... Jaká je dodací lhůta?

Starousedlík SMob
    Registrace
    Apr 2006

dodaci lhuta je tak cca 14 dnu. no pro nas antitalenty se muze i z 47kc stat majlant, zvlaste kdyz bastleni neni zrovna me hobby. Radsi zaplatim naky penize aby to vydrzelo dyl, nez se v tom doma porad rejpat.

Občasný diskutér
    Registrace
    Jan 2005

Citace Původně odesláno od Docent
    Nejsem elektrikář, tak se mně prosím moc nesmějte, ale nevyřešila by tohle dioda na tom kabelu?
    Taky nejsem elektrikář, jen amatér hračička.
    Dioda by to řešila, taky jsem nad tím už přemýšlel, ale nebude lehké najít vhodnou, protože bohužel diody mají tu vlastnost, že si na ně sedá určité napětí a o to je pak nižší na výstupu. 4 tužkáče mají těch 4,8V a PDA to akceptuje. Nemám odzkoušené kolik nejmíň PDA ještě vezme jako dostatečné pro nabíjení.
    Jestli je nějaká dioda,co si z napětí ukrojí neznatelnou část tak, aby to ještě fungovalo - to by právě mohl napsat nějaký elektrikář.

Obyvatel SMob
    Registrace
    Jul 2004

dik panove za vyecrpavajici odpovedi :-) Pravdepodobne koupim tohle http://www.boxwave.com/products/batteryadapter/index.htm
    + dalsi baterku

Starousedlík SMob
    Registrace
    Jan 2006

Možná by se při troše hledání našlo i o dost levnější řešení .
    A tu solární nabíječku jsem nakonec našel taky... Nebo tady...
    A docela zajímavé je i tohle.
    A ještě jsem našel další možnost.

Obyvatel SMob
    Registrace
    Jul 2004

jeste by to chtelo nejaky odkaz na eShop... :-) Jinak ta nabijecka je super, za 80kc :-)

Nováček
    Registrace
    Sep 2006

dost se mi líbí ta solární nabíječka freeloader
    našel sem ho za 32 liber i s doručením tady
    ale je to celkem nově na trhu tak sem nikde nenašel žádnej test, jenom tady nám to ukazuje pěkná slečna na videu

Občasný diskutér
    Registrace
    Jan 2005

Citace Původně odesláno od Johnyhacek
    Díval jsem se na ten odkaz a píší tam něco ve smyslu, že to má interní baterii a že PDA to dokáže živit 22 hodin. O kus dále pak, že to má solární články o "výkonu" 120mA a ta baterka kapacitu 1000mAh. Základním výstupem je USB, tedy nominální napětí 5V.
    Z tohoto je mi divné, jak to může živit PDA 22 hodin, když to má interní baterii o stejné kapacitě jako samotné PDA (v Aceru n50 má 1060mAh) a také co jsem měřil, tak např Acer n50 bere cca 0,35A na chod zařízení a cca 0,4A na nabíjení. Pokud tedy chcete nabíjet a přitom PDA používat, baští cca 0,7-0,8A. Jak to potom zvládá toto s dodávaným proudem 0,12A ? (A to se obávám je max při plném slunění).
    Líbilo by se mi to taky, ale ta uživatelská recenze by byla na místě, chtěl bych to prvně vidět v praxi.

Strana 1 z 6 123 ... PosledníPoslední

Podobná témata

1. Warring Batery Cover Open!!
    Od psto v sekci Dell
    Reakcí: 1
    Poslední příspěvek: 08-02-2008, 08:21
  2. hx4700 low batery
    Od sid_ce4you v sekci Zbývající zařízení HP a Compaq
    Reakcí: 2
    Poslední příspěvek: 28-06-2006, 08:53
  3. BATERY PACK PRO + SE problém