Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Treo 750 - tipy & triky (SW a Registry settings)

boer (9)|7.5.2007 20:53
Update:

Zdravim, stal jsem se majitelem trea a tady je par veci ktere usnadni zivot:

SW:

1, odstraneni nazvu operatora a ikony bluetooth
http://www.boer.cz/download/treo750v/hidelogocab11.cab
!!! po instlaci provedte soft reset

2, pokud se Vam bude zamlouvat vibrace telefonu pri zadavani telefonniho cisla v Dial Padu
http://www.boer.cz/download/treo750v/vibratephonekeys.cab
!!! po instlaci provedte soft reset

3, pokud chcete jiny zamek PDA (IPhone - i s moznosti odemknuti tazenim prstu po displeji)
http://www.boer.cz/download/treo750v/Slide2UnLock1.091.rar

Registry:

Zmena nastaveni vyhledavace na today obrazovce:
HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\PALM\Today\SearchPagezadejte do Home klice hodnotu dle potreby.

Obecne triky (klavesove skratky atd.):

1, Navrat na today obrazovku po stisku cerveneho tlacitka neukoncuje aplikace ale jen minimalizuje. Pokud chcete treo zamknout rovnou v dane aplikaci musite pouzit kombinaci "option key + cervene tlacitko".
Osobne jsem namapoval jine tlacitko (AE Button Plus) na dvojstisk "OK"

2, !!!HW Novinky - viz FCC obrazky.

a, Treo 750 ma ATI graficky chip
pokud si stahnete Tweak2K2.net a povolite v sekci video ATI Chip a Disable BitMap Cache rychlost trea se dramaticky zrychli.

b, Treo ma v sobe chip s integrovanou A-GPS od Qualcommu.
otazka je zda je zapojena i antena. V telefonni casti rom je ale modul vypnuty. Koukal jsem na XDA (stejny chip je i v TYTN, Herald, Trinity ale jen v trinity je ficialne zapnuty. Lide na XDA nahraly GPS radio stack z trinity a TyTn jede a Herald ne, ale k tomu nemam dost velke "koule" "zatim ;-). Zkusil jsem driver ale radio v treu nema GPS povolene - zatim.
Vice info na XDA

Snad jsem alespon trochu pomohl.
pxcz (22)|7.5.2007 23:02
to prvni vitam, ale jak ted snadno zapnout/vypnout BT?
je nejaka utilitka, ktera to umi strelit nahoru vedle hodin? (jako to melo treo 650) .. tam je misto ..
boer (9)|8.5.2007 20:08
Zdravim,
moznosti ohledne bluetooth:
1, pouzivam SPB Phone suite a tam je pro nej specialni ikona
2, pokud na today obrazovce zacnete hledat kontakt linka s operatorem se znovu ukaze a je mozne zapnout bluetooth jako predtim.
3, mel jsem take Palm OS trea ale nic na horni listu jsem bohuzel nenasel.

Snad jsem pomohl
pxcz (22)|9.5.2007 22:56
jo, tak to je ok .. akorat mi to hidelogocab11.cab nechodi .. :(install, soft reset .. je tam furt ta horni bestie ..)


btw, nevite nekdo trik, jak neprijmout hovor, ale by prestal zvonit? [z menu jde jen odmitnout] - u treo650 stacilo klinout na obrazovku ;)
boer (9)|10.5.2007 00:08
Zdravim,

ohledne hidelogo.cab : to je divne. Ten radek by mel zmizet ale pokud budes hledat kontakt zase se ukaze az dokud "nedojedes" na jinou polozku na today.
Potom se zase schova.

Ohledne vyzvaneni - ja pouzivam FN key + cervene tlacitko
to zapne key lock a tim i prestane vyzvanet. Nebo lze stisknout prave soft tlacitko a "Ignore" nebo "Ignore with SMS"

Snad to pomuze.
boer (9)|12.5.2007 15:15
[QUOTE="pxcz"]jo, tak to je ok .. akorat mi to hidelogocab11.cab nechodi .. :(install, soft reset .. je tam furt ta horni bestie ..)
[/QUOTE]

Tak jsem delal hard reset a uz vim cim to je ze hidelogo.cab nefunguje je jeste treba na today obrazovce vybrat menu (prava soft key) potom preferences a hide lookup field potom jiz funguje a schova oba radky. Je my lito ale tohle delam autmaticky tak me to nenapadlo.
pxcz (22)|12.5.2007 15:44
jo diky, to je presne vono ;) me tam to policko tolik nevadilo :)
super, diky ;)
Vlastislav Šťastný (275)|18.5.2007 14:45
Zdravím včechny Treonauty, je nějaká nová informace ohledně přítomnosti GPS-ky?
cemak_ce4you (22)|18.5.2007 14:54
[QUOTE="Vlastislav Šťastný"]Zdravím včechny Treonauty, je nějaká nová informace ohledně přítomnosti GPS-ky?[/QUOTE]

Myslim že to bude marný, neb není anténa a bez ní to bude o ničem :(
pxcz (22)|26.5.2007 11:15
prisel jsem na zpusob, jak treo umlcet, ale pro volajiciho stale vyzvani - staci zmacknout mezeru :)
maxtremek (88)|2.6.2007 13:10
Díky za poznatky a co se týče toho GPS Chipu už se ví něco nového?
maxtremek (88)|4.6.2007 12:30
Jinak jeste par poznatku..Tweak2K2.net neni potreba ATI Chip a Disable BitMap Cache je povoleno standartne i bez nej.. A ohledne Slide2Unlock postradam smysl tehle aplikace na treu kdyz po uzamceni telefonu se stiskem cerveneho tlacitka program vypne a tel je odemknut...Jsou nejake tipy jak se temhle chybickam vyhnout?
Pavliii (10)|4.7.2007 12:56
Ahojky, nenasli jste nekdo nekde neco jako byvalo na Treo 600 a 650 ze se dalo fotit postrannim tlacitkem? Ta camera aplikace je na to priserna. Potvrzovani kazde fotky nejde vypnout (aspon se mi to nepodarilo najit) a je nutno porad fotit stredem kurzoru, coz je v nekterych situacich na zabiti.

Jeste dotaz - da se nejak udelat aby nektere kontakty zustaly nepovolane osobe skryty (tedy jen na heslo nebo tak neco) tak jak to palmacka trea 600, 650 atd standardne podporuji?
milennium (336)|6.7.2007 20:40
[QUOTE="Treo 750v"]Jinak jeste par poznatku..Tweak2K2.net neni potreba ATI Chip a Disable BitMap Cache je povoleno standartne i bez nej.. A ohledne Slide2Unlock postradam smysl tehle aplikace na treu kdyz po uzamceni telefonu se stiskem cerveneho tlacitka program vypne a tel je odemknut...Jsou nejake tipy jak se temhle chybickam vyhnout?[/QUOTE] ATI chip není standartně povolený v Treu. Opravdu se musí aktivovat v Tweaku.
Ale pozor,po aktivaci se zvýší spotřeba energie.
Martas09 (63)|2.9.2007 02:40
Kde konkretne se aktivace vswech funkci ATi Chipu projevi?
Tweak2K2.net bych zkusil ale je to placeny soft,takze mam smulu(mozna se nekde "podari sehnat" ale pochybuji)
Me osobne rychlost TREA prijde jak vynikajici,ostatne v recenzich se o tom zminuji take,CPu je 300mhz a prakticky nikdy necekate,je to jedno z nejrychlejsich WM zarizeni jake jsem, kdy mel.
Tomu ze se po aktivaci skrytych funkci ATi zvysi spotreba celkem verim...jinak TREo ma vybornou vydrz pri intenzivnim pouzivani 2-dny pri beznem 4dny.


EDIT:
Takze jen doplnim aktivace zminovane funkce DissableCach u ATi Imageon Chipu ma skutecne na vykon vliv.Trichu rychlejsi prekreslovani v menu a pri prehravani videa.
Pokud stejne jako ja nemate k dispozici placenou verzi Tweak2K2.NEt nabizi se alternativa.
Stahnete si FREE verzi skveleho prehravace TCPMP 0.72RC1 traba zde: http://tcpmp.en.softonic.com/pocket

Po instalaci vam program sam nabidne aktivaci one funkce.je samozrejme dostupna i v menu Nastaveni/Video/ATI a po jejim zvoleni je treba provest RESET
kubisz (1054)|17.2.2008 12:00
[QUOTE]...1, odstraneni nazvu operatora a ikony bluetooth...[/QUOTE]

tweak funguje, ale zaroven to znemozni zobrazeni data (a tim i pristup k budiku) :( jde to nejak prosim oblafnout? diky