Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Mobile Navigator 6 pro PNA Evolve X261

Ustas (39)|6.5.2007 01:05
Zdravím tady všechny uživatele PNA navigace Evolve X261.
Jak už některé z Vás vědí, dalsi mapy a aktualizace pro Evolve nejsou a nebudou.
Tak pro ty lidi, kterým tato situace nevyhovuje, jsem připravil ten
návod, jak rozchodit ve Vašem Evolve špičkový navigační software od
Navigon AG, Mobile Navigator 6. Myslím si, že ten návod bude také
užitečný pro ty z Vás, kdo mají skoro stejný PNA přistroj s
následujícími parametry:

Procesor Samsung 400 MHz
SIRF III GPS modul
Barevný dotykový displej
Operační systém Microsoft WINCE.NET 4.2
Podporované paměťové karty SD / MMC Card.

První a hlavní věc, kterou je potřeba mít, je software Mobile
Navigator 6 pro PNA. Tento software se dá koupit od výrobce tady:

https://www.navigon.com/site/int/en/shop/consumer/upgrades/upgrade_detail/3092/96.

nebo stačí hledat na http://aukce.atlas.cz/ za několik dni.

Balík od Navigonu obsahuje software a ultrarychlou značkovou kartu
Secure Digital kapacitou 2GB.

Kartu vložte do čtečky a pomocí průvodce změňte jméno složky MN6 na
MobileNavigator, a v této
složce soubor MN6.exe také na MobileNavigator.exe. Všimněte si, MN6 a
MobileNavigator, možná vracíme původní software zpátky? :)

Ted' je potřeba zkonfigurovat Mobile Navigator.
Pro to stačí obyčejný textový editor, jako je, například, Notepad v
operačním systému MS Windows.
Pomocí průvodce editoru otevřete na SD
kartě soubor NaviLib.ini a opravte cesty k systémovým souborům:



Pak je soubor potřeba uložit a zavřít.

Ted' otevřete následující soubory: UserSettings.xml,
UserSettings.default, UserSettings.old, a opravte sekci GPS, aby
vypadala takhle:



Zase soubory uložte a zavřete.

Ted' můžete vyndat kartu z čtečky a dát jí do Evolve.
A to je všechno:)

Fotky jsou tady:

http://picasaweb.google.com/Uglitskikh/MobileNavigator6AndPNAEvolveX261

















martinhamr_ce4you (486)|9.5.2007 17:30
A běžel by Navigon i třeba na PNA Mio 269+?
Ustas (39)|9.5.2007 22:44
Myslim si, ze ano. Mio 269+ ma skoro stejnou specifikaci, vic tady: http://www.mio-tech.be/en/gps-navigation-products-269-specifications.htm
corvet (6)|25.5.2007 01:47
Ahoj,pořídil jsem si také Evolve X261, ale bohužel stávajicí navigační soft je slabší. Byl jsem zvyklý na tomtoma v mobilu a bylo to vyhovující, tak jsem se pokoušel tomtoma dostat do evolve. Nakonec se mi to podařilo a moc mě to potěšilo, ale ne na dlouho. Když jsem se dal do pohybu, tak mi zmateně přeskakuje mapa na různé ulice, při zastavení se to ustálí. Dělá to i ve volném prostranství a signáli jsou v pohodě. Nakonec jsem si pustil ukázku trasy a bylo to to samé, přeskakovali okolní ulice.
Už si nevím rady co s tím. :no:
Ustas (39)|25.5.2007 11:24
Ahoj, dobra zprava, a moc me potesila:) Nechapu presne, jak to preskakuje, ale napadlo me, ze to je kvuli nastaveni rychlosti com portu GPS prijimace. Pro MN6 ta rychlost mela byt 4800. Fungovalo to na vysi rychlosti, ale nestabilni.
corvet (6)|26.5.2007 12:39
Ahoj, přeskatuje to tak, že kdyz se dáš do pohybu, stačí malého, tak se začne mapa na displ. různě hýbat jako kdyby nemohl uřčit pozici. Je to dost zmatené a přeskakuje to nesmislně až v rozsahu 10km asi tak třikrát během sekundy.Defakto na LCD je zmatek a nedá se podle toho vůbec jed.:evil:
Použil jsem vlastně Tvůj návod na instalaci akorát jsem přejmenoval tomtoma, ale nepodařilo se mi najít soubory kde by se dala změnit konfigurace.
Mám pocit že má problém se čtením mapy, protože , když si pustím jen ukázku trasy tak to dělá ten samý zmatek.:sarcastic:
Možná ješte něco přejmenovat, nebo přepsat:cool:
Je to škoda,protože tom tom je hodně podrobný, je tam každá ulička i na vesnicích, dokonce i takové lepší polní cesty. Ted jsem si tam dal MN6, podle Tvého návodu a pracuje super:)) Ale bohužel nemá tak dobré mapy.
corvet (6)|30.5.2007 23:23
Zkoušel jsem všechno možné i přenosovou rychlost, ale marně, sotva se pohnu tak to lítá v okruhu cca 5km.
Ustas (39)|14.6.2007 00:11
Zkousel jsem vsechny verze TomTom 6.x a to marne. Je to dobre znamy
problem ve svete a neni dosud vyresen. Preskakuji mapy taky na velkem
mnozstvi jinych PNA. Duvodem je asi rychly procesor Samsung nebo
operacni system. Nicmene, TomTom 5.21 bezi na Evolve naprosto
perfektne.
[color=red]viz Přenosné navigace PNA

zamykám
[/color]
cudlik.zdiby (4)|15.6.2007 13:25
Poděkování patří všem kteří mi pomohly rozchodit Navigon do mého Evolve :o) ale i těm kteří drželi palce :o)
Jason_ce4you (260)|15.6.2007 18:45
[QUOTE="corvet"]Zkoušel jsem všechno možné i přenosovou rychlost, ale marně, sotva se pohnu tak to lítá v okruhu cca 5km.[/QUOTE]
Je to stejný problém,jako u Aceru n35, který má Samsung procesor..... zkuste Pocket Hack Master verze 3.15, už se to tu probíralo.
https://www.ce4you.cz/forums/view_topic.asp?t=21884
cudlik.zdiby (4)|18.6.2007 20:03
Poradte mi pls nejak jsem nedokázal rozchodit hlasovou navigaci na evolve s navigonem pls Héééééééééééééélp :cool:
Ustas (39)|18.6.2007 23:33
Pozor na soubor NaviLib.ini a cesty:)
Vagabo (1)|19.6.2007 11:05
[QUOTE="Ustas"]......... Nicmene, TomTom 5.21 bezi na Evolve naprosto perfektne.[/QUOTE]

Prosím, prosím, co je třeba udělat, aby TomTom 5.21. běžel na Evlove?(jsem absolutní laik, případné úpravy mi udělá kolega, který tomu rozumí líp)
Ustas (39)|19.6.2007 14:26
[QUOTE="Jason"]Je to stejný problém,jako u Aceru n35, který má Samsung procesor..... zkuste Pocket Hack Master verze 3.15, už se to tu probíralo.[/QUOTE]

Dekuji moc za radu. Bohuzel rozbehnout Pocket Hack Master na Evolve je dost obtizne. Problem je v tom, ze Evolve x261 neni Pocket PC.
Nicmene, myslim si, ze smer je spravny a budu v tom pokracovat.
cudlik.zdiby (4)|19.6.2007 16:17
Mam jestě jeden NEW problem nejak když dam spustit navigaci tak mne to hodí do základního prostředí evolvu :(((( A mapa se vlastně automaticky vypne :(((
Ustas (39)|19.6.2007 17:37
Nic podobneho se mi nikdy nestalo. Jakou mas verzi software a firmware?
cudlik.zdiby (4)|19.6.2007 19:48
Hlavně nechápu že odstraním navilib bez přípony a to s příponou tam necham dam to do navigace a po zpětném dání do čtečky ouha je tam zas nemůže být toto problem který hledám?????
Ustas (39)|25.6.2007 16:15
[QUOTE="Vagabo"]Prosím, prosím, co je třeba udělat, aby TomTom 5.21. běžel na Evlove?(jsem absolutní laik, případné úpravy mi udělá kolega, který tomu rozumí líp)[/QUOTE][QUOTE="cudlik.zdiby"]Hlavně nechápu že odstraním navilib bez přípony a to s příponou tam necham dam to do navigace a po zpětném dání do čtečky ouha je tam zas nemůže být toto problem který hledám?????
[/QUOTE]


Odpovedel jsem soukrome.
MarBess (3)|11.7.2007 18:12
Mám stejný problém s navigačním soft. TomTom 5.1 v Evolvě. Prosím také o radu, jak jej rozběhnout. Děkuji
Ustas (39)|12.7.2007 00:18
Prosim Vas, potreboval bych vedet, jake slozky mate a kam jste to nakopiroval.
siroB (12)|26.7.2007 21:45
Mne a podarilo na tomto navigacnom pristroji bez problemov rozbehnut navigacny software IGO. Funguju mapy celej Europy. Jediny problem je v tom ze pristroj hlasi ze GPS prijmac je odpojeny :((
Skusal som manualne aj autmaticke hladanie a GPS prijmac nenaslo :(
Mate niekto typ alebo radu, ako donutit IGO, aby splupracovalo s vstavanym GPS prijmacom?
Ustas (39)|26.7.2007 23:14
Mas nespravny iGO :cool:
mira_tempx1 (33)|6.8.2007 20:04
:) Jo všichni máme nesprávný verze. Mě to dělá zajímavé taky. Jednou se to připojilo pak to jelo a zase to zdechlo a nelze se připojit. :)



GPS
Type 2
GPSPort 1
TMCPort 2
Baudrate 38400

[PosSys]
Sensor1=Default Sensor Gps
Positioner=Default Positioner
MapMatcher=Default MapMatcher
Simulation=Default Simulation

[Default Sensor Gps]
DataType=GPS
Connection=Default Sensor Gps Serial
Parser=Default Sensor Gps Parser

[Default Sensor Gps Serial]
ConnectionType=1
Port=3 tak to nevím jaký Evolve používá !!!
Třeba by bylo lépe port 5 nebo 2.
BaudRate=38400
TimeOut=5

[Default MapMatcher]
IgnoreOneWay=0
GPSMode=2

[Default Sensor Gps Parser]
AutoDetectEnabled=1
AutoReconnectTimeout=4000
AutoDetectTimeout=-1
ParserFormat1=GGA_VTG
ParserFormat2=GGA_RMC

[GGA_VTG]
Type=NMEA
Name=GPS with GGA and VTG messages
Input1=GPGGA,utctime,latitude,ns,longitude,ew,quality,satellites,hdop,altitude,,,,,
Input2=GPVTG,course,,,,,,speed,

[GGA_RMC]
Type=NMEA
Name=GPS with GGA and RMC messages
Input1=GPGGA,utctime,latitude,ns,longitude,ew,quality,satellites,hdop,altitude,,,,,
Input2=GPRMC,,,,,,,speed,course,utcdate,,,,
speedMultiplier=1.851998
speedOffset=0.0
Prefer=1

[Default Simulation]
Speed=1.000000

:)Chyba bude někde jinde :)
Ustas (39)|6.8.2007 20:17
GPS v Evolve pouziva com port 1. Port musi byt =1. Baudrate musi byt 4800.
siroB (12)|7.8.2007 15:10
[QUOTE="Ustas"]GPS v Evolve pouziva com port 1. Port musi byt =1. Baudrate musi byt 4800.[/QUOTE]

Mne sa to iGO nakoniec za pomoci Ustas-a podarilo ako-tak rozbehat. Teda uz vie navigovat, ale akonahle sa dam do pohybu, zacne problem s "preskakovanim" mapy :(
Pohyb po mape nie je kontinualny ale trhany a sipka je stale tesne pozadu za aktualnou poziciou.
Rychlost preskakuje pocas jazdy z 0 az po cca 460 km/h :)
Okrem toho nevie nacitat aktualny cas zo satelitu.
Este doladit tieto "detaily" a bolo by to vynikajuce....
Ustas (39)|7.8.2007 22:56
Balicek pro automatickou a spravnou konfiguraci MobileNavigator 6.1 na Evolve X261.

Obsahuje spravne nastavena tlacitka a je tam vyresen konflikt s puvodnim prostredim Evolve. Aktualizace software MN6 ted' lze provest primo balikem od Navigon AG. Po aktualizaci a pred prvnim spoustenim MN6 je nutne vymazat z karty soubor MN6INI.mscr. Aktualizace MN6 do verze 6.1 je tady

Navod.
Staci rozbalit a nakopirovat slozku MobileNavigator do pametove karty. Cesta do MN6 musi byt \SDMMC\MN6\MN6.exe.
mira_tempx1 (33)|8.8.2007 07:44
Tak jsem zjistil , že Evolve nepoužívá klasický serial port 1 , ale virtuální port 1
v programech se musí vybrat SER01.
Ustas (39)|8.8.2007 10:59
Evolve pouziva klasicky COM port 1 a virtualni COM port 2 pro sbernici USB
mira_tempx1 (33)|8.8.2007 11:13
To je možné , ale nechodí ani com1. Dělá si to co chce. Je to pěkný krám ten Evolove. Jednou se připojení ke GPS zdaří a podruhé zase nic. Mají tam nějakou chybu.

Ten tvůj patch taky nechodí.:?
Update na verzi 6.2 se provádí přes čtečku přímo na kartu a nemůže být na to verze 6.1.555, která na Evolve nějak chodí s velkými obtížemi.
Ten tvůj popis jak to instalovat je dost nejednoznačný.
Ustas (39)|8.8.2007 11:47
[QUOTE="Mira_A"]To je možné , ale nechodí ani com1. Dělá si to co chce. Je to pěkný krám ten Evolove. Jednou se připojení ke GPS zdaří a podruhé zase nic. Mají tam nějakou chybu.[/QUOTE]
Tu chybu mas u sebe, protoze pouzivas na to nevhodny software.
[QUOTE]Ten tvůj patch taky nechodí.:?
Update na verzi 6.2 se provádí přes čtečku přímo na kartu a nemůže být na to verze 6.1.555, která na Evolve nějak chodí s velkými obtížemi.
Ten tvůj popis jak to instalovat je dost nejednoznačný.
[/QUOTE]
Pro PNA jeste neexistuje verze 6.2. Zase pouzivas software urceny jenom pro Pocket PC. Navod a balik jsou pro MN6 PNA verze 6.1.
mira_tempx1 (33)|9.8.2007 18:31
Dobře diky za úpravu , jde to , ale má to spoustu much. Mapa se přepočítává strašně pomalu, dost často uskočí kam nechceme. Odbočení hlásí někdy úplně na poslední chvíli nebo když už mineme cíl. Neumí přepočítat na vhodnější trasu pokud se toto stane. Tvrdošíjně se dožaduje návratu.

Když začne svítit slunko tak nejde nic vidět je to daleko horší jak na smart2go.
Tam šlo trochu vidět, alespoň trasu ta sytě modrá a červená byla daleko lepší.

Slibované hlášení překročení rychlosti v obci a mimo obec se taky nekonalo.

Nevím jak ostatní , ale mě se podle toho moc dobře nejezdí.

Jediná výhoda je hlášení nebezpečných úseků jen někde (Ostrava)
a pak , že to má i mapy např. Chorvatska a Bulharska.
mira_tempx1 (33)|11.8.2007 11:16
:) Nejlepší je plocha Windows na kterou se dají dát zástupci.

do souboru např. my.reg a spustit na přístroji.

REGEDIT4

[HKEY_LOCAL_MACHINE\init]
"Launch90" = Windows\Explorer.exe

Nevím však jak by šel odstranit záznam ygshell.exe
Takže jsem to udělal ručně v registrech.

Ono se tam toho dá přidat do registrů spoustu.

[HKEY_CURRENT_USER\Software\.....váš oblíbený program v jiném rozlišení]
"Resizable"=dword:00000001


"Rotation"=dword:00000001
"Size"=dword:
"YPosition"=dword:
"XPosition"=dword:

a tak dále jen zkoušet:cool:


mira_tempx1 (33)|11.8.2007 16:34
Tak jsem se nudil.:D

;) Mé Evolve WM6 CROSSBOW, OZI EXPLORER CË 1.12.3e
Mobile Navigator 6.2 + POI Warner 3
¨
youtube.com/watch?v=VqXTaN3pMb8
origosch (6)|13.8.2007 01:03
Podle výše uvedených informací se mi za vydatné pomoci Ustase podařilo navigaci rozchodit a zde je hodnocení:
Ve dne, jak již bylo psáno je display hůře čitelný, zato v noci je perfektní, překročení rychlosti to hlásí jak zvukově, tak obrazově, místo opušťe je tam vyjeďte a je to i otázka zvyku. Jede se mi s ní dobře. Tato GpEska v ceně pod 5000 Kč předčila moje očekávání, a je škoda, že už není v prodeji. Příjemný je i předpoklad dostupnosti update map.
mira_tempx1 (33)|13.8.2007 21:15
:) Tak to je zajímavé , že ti to hlásí překročení rychlosti. Mě ještě ani jednou.
Kdesi jsem však viděl na netu, že tam lze dohrát POI Warnery. Takže to ukazuje i kde jakou rychlostí by se mělo jet. Je to formou dopravních značek.

To navrhování cest je děsné. Doma mi to nevadí, tam to znám, ale když si vezmu jaké píčoviny mi to navrhuje tak je mi docela zle. Bohužel to bude chyba všech navigací. To asi ještě potrvá než to bude znát hlavní cesty a nepovede vás to po úzkých nebezpečných polňačkách pokud si je nezvolíte.


Dále jsem zjistil takovou věc s tím jak to nesprávně hlásilo kdy odbočit.
Třeba že to hlásilo s velkým spožděním třeba až za křižovatkou nebo značně předčasně. To bylo způsobeno nastavením komunikační rychlosti portu na 4800. Správně si nastavte 9000 pak bude při jízdě správně určovat, kde právě jste. I mapa se začne krásně plynule pohybovat dle vaší jízdy. Ovšem když zase stojíte tak to neví kde přesně jste a na kterou
stranu míří vaše vozidlo. Mapa začne přeskakovat. Jak se rozjedete tak je vše OK. A tu polohu určuje snad co 20m a vždy do vozovky. Mapa tak kdycky poskočí to si můžete i skusit, když s přístrojem jdete. Při jízdě to však není poznat.

Ještě nastvil jsem to samozřejmě v usersettings i v tom souboru spgps.ini.
Tak mě v té souvislosti , že je to v OZI dvakrát a pokaždé jinak jestli tady
to nemá být taky tak. Jiná hodnota v spgps.ini (9600) a v usersetting (4800)

Zjistil jsem to díky tomu , že jsem si nainstaloval OZI Explorer a ten se choval perfetktně v určování pozice stejně jako dodaný smart2GO.
Tak jsem se prostě podíval na konfiguraci GPS, kterou detekuje.
GPS Type : Garmin
Baud Rate : 9600 (já nastavil jen 9000 hned to skusím opravit a otestuju)
U/D Datum : WGS84

Ještě takový zajímavý poznatek je , že přímo v tom OZI je nastaveno 4800
a v jeho konfigurátoru 9600.
Když stojíte tak je lepší nížší rychlost třeba těch 4800 a když jedete tak zase vyšší např. těch 9600.

origosch (6)|13.8.2007 22:34
[QUOTE]Takže to ukazuje i kde jakou rychlostí by se mělo jet. Je to formou dopravních značek.[/QUOTE]
To mi tak ukazuje. Když končí obec, tak tam skočí 90tka. Dá se i nastavit, jestli hlásí překročení o 5, 10, 15 km/hod.
mira_tempx1 (33)|13.8.2007 22:53
Mě teda ne

A mám nastaveno

zobrazit rychlostní limity ano
Varování v obci 5kmh
Varování mimo obec 5kmh

Dnes jsem ve sjezdu jel tam kde byla padesátka rychlostí 100km v hodině
na neutrál ani to neštěklo;)
origosch (6)|15.8.2007 00:19
Přesně tak to mám nastaveno a funguje to. Bohužel nevím kde je zádrhel.
Ustas (39)|15.8.2007 15:27
Musim konstatovat, ze zvyseni rychlosti COM portu taky zvysuje pocet chyb protokolu, ale vic presnosti urceni polohy neprinasi.
GPS chip na prijimaci komunikuje jenom na rychlosti 4800 na protokolu NMEA 0183 a efektivni rychlost pohybuje od 3500 do 4500
a zalezi na kvalite signalu od satelitu. Rychlost pohybu na rychlost prenosu dat nema zadny vliv.
Tady jsou vysledky mereni a poznamky od NAVIGON AG a National Marine Electronics Association (NMEA).




[QUOTE="NAVIGON AG"]If you choose a product without hardware / GPS receiver, please make sure, that this GPS receiver from other manufacturers must be suitable for NAVIGON software.
Therefore your GPS receiver has to meet standards of the NMEA 0183 protocoll with GGA/VTG lines (1/sec., 4800 bps).[/QUOTE]

[QUOTE="National Marine Electronics Association (NMEA)"] The NMEA 0183 Interface Standard defines electrical signal requirements, data transmission protocol and time, and specific sentence formats for a 4800-baud serial data bus.[/QUOTE]
mira_tempx1 (33)|15.8.2007 21:13
9600baud 30-110Km/h přesné určení polohy bezproblémové.

No to je jenom teorie. Já jsem měl nastaveno v spgps.ini a usersetting 4800 tak jsem při rychlé jízdě kolikrát byl podle Evolve mimo silnici a mapa silně přeskakovala. Po změně rychlosti v obou souborech na 9600 je vše při rychlé jízdě v pořádku. Ukazatel se drží pěkně na silnici. Někdy je to horší , když zastavím to se to naopak chová ještě hůř, než když jsem tam měl těch 4800.
To jsou prostě fakta. Komu přeskakuje mapa při jízdě a hlásí mu to v nesprávnou chvíli kdy má odbočit, ať zkusí a uvidí. Já říkám funguje to.

Jinak moje doměnka je , že v nastavení hardware má být 9600 a v nastavení pro skutečnou detekci třeba těch tvých 4800 pak se to asi správně přepočítává.

Jinak v Navigonu je spousta chyb. Dnes mi to např. na výjezdu z Ostravy z 28. října směr Hukvaldy hlásilo na dvouproudovce zařaďte se do levého pruhu tak jsem se tam zařadil a pak mě to poslalo vpravo.
Ještě, že tam nebylo moc aut a za mnou nikdo, takže jsem to vycouval.
Ve městech to naviguje děsně. Vůbec to nezná průjezd po hlavních silnicích.
Prostě to zbytečně pošle v levo na vedlejší a pak v pravo čekání zpět na výjezd na hlavní místo, aby řidič jel rovně po hlavní a pak prostě jen po hlavní odbočil doleva. Vzdálenost stejná. Možná metr rozdíl. Ale to čekání na vedlejší a ještě kolik zbytečně propálíte benzinu.
Měly by ty programy navrhovat alternativy jako třeba jeďte rovně nebo odbočte v pravo.
Zákazy vjezdu to taky nezná.
origosch (6)|15.8.2007 22:22
[QUOTE]zařaďte se do levého pruhu tak jsem se tam zařadil a pak mě to poslalo vpravo[/QUOTE]
Taky se mi to někdy stane, a připadá mi to, že si někdy plete pravou a levou ruku. Někdy mne to poslalo na dálnici, přestože jsem zakázal poplatky.
Ustas (39)|15.8.2007 23:07
[QUOTE="Mira_A"]Já jsem měl nastaveno v spgps.ini a usersetting 4800 tak jsem při rychlé jízdě kolikrát byl podle Evolve mimo silnici a mapa silně přeskakovala. Po změně rychlosti v obou souborech na 9600 je vše při rychlé jízdě v pořádku. Ukazatel se drží pěkně na silnici. Někdy je to horší , když zastavím to se to naopak chová ještě hůř, než když jsem tam měl těch 4800.[/QUOTE]
Doporucil bych externi antenu
mira_tempx1 (33)|16.8.2007 11:46
:) Dýleři doporučují externí antény.

Stačilo mi že jsem si koupil ochrannou folii na display a už jsem ji radši sloupl.
Pěkný šit za 50Kč. Ten displej pod tou folií byl čmouhovatej a drobnější bubliny se při lepení vůbec nepodařilo vytlačit.:?

A naco bych kupoval externí anténu, když s smart2GO nebo z OZI je to v pořádku. To je pak logické, že příjem je dobrý a anténa by nic nevyřešila.
To nastavení to vyřešilo :) Jezdit se podle toho konečně dá.
Solipso (7)|16.8.2007 22:30
Ahoj všichni, podařilo se mi na Evolve X261 rozchodit miomap a mám z toho takovou radost, že se o to chci s vámi podělit. Protože je návod poněkud obsáhlejší s multimediálními přílohami, je umístěn na hostingu zde a heslo do archivu je x261. Zajímají mě vaše zkušenosti, jestli to bude fungovat i u vás.
martinhamr_ce4you (486)|17.8.2007 10:35
[QUOTE="Mira_A"]9600baud 30-110Km/h přesné určení polohy bezproblémové.

No to je jenom teorie. Já jsem měl nastaveno v spgps.ini a usersetting 4800 tak jsem při rychlé jízdě kolikrát byl podle Evolve mimo silnici a mapa silně přeskakovala. Po změně rychlosti v obou souborech na 9600 je vše při rychlé jízdě v pořádku. Ukazatel se drží pěkně na silnici. Někdy je to horší , když zastavím to se to naopak chová ještě hůř, než když jsem tam měl těch 4800.
To jsou prostě fakta. Komu přeskakuje mapa při jízdě a hlásí mu to v nesprávnou chvíli kdy má odbočit, ať zkusí a uvidí. Já říkám funguje to.

Jinak moje doměnka je , že v nastavení hardware má být 9600 a v nastavení pro skutečnou detekci třeba těch tvých 4800 pak se to asi správně přepočítává.

Jinak v Navigonu je spousta chyb. Dnes mi to např. na výjezdu z Ostravy z 28. října směr Hukvaldy hlásilo na dvouproudovce zařaďte se do levého pruhu tak jsem se tam zařadil a pak mě to poslalo vpravo.
Ještě, že tam nebylo moc aut a za mnou nikdo, takže jsem to vycouval.
Ve městech to naviguje děsně. Vůbec to nezná průjezd po hlavních silnicích.
Prostě to zbytečně pošle v levo na vedlejší a pak v pravo čekání zpět na výjezd na hlavní místo, aby řidič jel rovně po hlavní a pak prostě jen po hlavní odbočil doleva. Vzdálenost stejná. Možná metr rozdíl. Ale to čekání na vedlejší a ještě kolik zbytečně propálíte benzinu.
Měly by ty programy navrhovat alternativy jako třeba jeďte rovně nebo odbočte v pravo.
Zákazy vjezdu to taky nezná. [/QUOTE]



A jakou používáš mapu?
mira_tempx1 (33)|17.8.2007 12:17
:) Jo MioMap je hezký a co TomTom ten by nebyl.

JAK NA OZI EXPLORER 1.11.4

Já poskytnu návod jak rozchodit na Evolve např. OZI Explorer.
Dají se do něj dát jakékoli mapy si vzpomenete. Musíte si je však vytvořit
sami nebo stáhnout z P2P či jiných zdrojů.
Můžete si např. vložit i ortofoto mapu. Stačí mít příslušnou mapu ofocenou převedenou do JPG nebo např. BMP či jiného obrázkového formátu.

Zabrousil jsem na tyto stránky, kde můžete hledat také inspiraci.

http://4pda.ru/forum/index.php?s=6c9d42924be48146229ff21661e3b8c1&showtopic=26442&st=690#entry929992

Najdete tam i stříbrné Evolve pod označením HTC Roadstar
[IMG]http://4pda.ru/forum/uploads/img-47976-17082007007.jpg/IMG]


Návod pro ty co již mají plný přístup k WinCE4.2

http://www.oziexplorer3.com/ozice/downloads/1114/handheldpc_setup_1114.exe

Nainstalovat přímo z vašeho PC s připojeným synchronizačním kabelem a spuštěným Active Sync.

registrace OZI je např.
TURISTICKE MAPY
$AC814EDB

Návod pro ty co radši prostředí Evolve

http://www.oziexplorer3.com/ozice/downloads/1114/handheldpc_setup_1114.exehttp://rapidshare.com/files/49515547/OZI.rar.html

Stáhnout a rozbalit. Přejmenovat soubor ozi.exe na mobilenavigator.exe
a oba uložit na kartu do adresáře MobileNavigator.
Na kartu si doplňte příslušné mapy např. zde
http://www.skyfly.cz/gpspraxe/

Přeji úspěšnou navigaci z OZI Exporerem a např. nějakou pěknou ortofoto mapou.

Ortofoto podklad ČR se dá stáhnout, jen hledat má cca 250Mb


mira_tempx1 (33)|17.8.2007 12:44
[QUOTE="martinhamr"]
A jakou používáš mapu?
[/QUOTE]

Tu co je pod názvem TA0701_EastEurope_MN6, ale v mapě to problém není.
Můžeš použít jakoukoli.:)

Jinak mám nastaveno v nastavení rychlý automobil. Kdyby si měl např. chodce dokáže tě to taky pěkně blbě navigovat. To jsem si vyzkoušel náhodou když jsem to přepl a pak zapoměl vrátit zpátky. Při jízdě autem začaly taky vznikat problémy s určováním polohy , ale ne tak výrazné jako předtím.

Teď mám v spgps.ini nastaveno 9600 (dle registrů Evolve na jaké rychosti běží vlastní port.

A v usersetting jsem dal 4800 (trochu bych řekl, že se to zlepšilo při zastavení)

Jinak můžeš zkusit kešování SD karty.
HKLM\System\StorageManager\FATFS\EnableCache = 1 (DWORD decimal)
HKLM\System\StorageManager\FATFS\CacheSize = 8192 (DWORD decimal)
vytvoří se pouze 4MB cache. Asi se pak dynamicky zvětšuje.
nebo
HKLM\System\StorageManager\FATFS\CacheSize = 16384 (DWORD decimal)
představuje 8MB kešky SD karty

Solipso (7)|17.8.2007 15:08
Ahoj všici,
byl tu dotaz na rozchození TomToma na Evolve X261. S tím nebyl žádný problém, tomtom jede hned po nainstalování. Pokud ale někomu přijde užitečný návod, najde ho zde. Je to zase podrobná multimediální záležitost (jako miomap), heslo k archivu je x261 (a ne X261 :-) Přeji pěkné testování, zkušenosti uvítám.
Ustas (39)|17.8.2007 19:04
Je skoda, ze nektere prispevatele vubec nerozumeji pravidlum tohoto fora. Prosim Vas upravit Vasi prispevky, aby toto tema nevypadalo jako warezovy bordel.
Solipso (7)|17.8.2007 22:14
Je zajímavé, jak se tu řeší rychlost portu mezi gps modulem a navigačním programem. Někdo vychvaluje 4800 bitů za vteřinu, někdo přísahá na 9600 bps. Jak to tedy je? Faktem je, že standardní firmware SiRFIII vypočítává polohu jednou za vteřinu. Je to z důvodů nižší spotřeby a exportních omezení - aby se tím nedaly navádět střely. Proto je v něm nastavena komunikační rychlost 4800 baudů. Myslete si o tom co chcete, ale datový telegram NMEA ani zdaleka nevyužije celou kapacitu 4800 Bd, což odpovídá 600 byte za vteřinu. Proto nemá smysl nastavovat jinou komunikační rychlost, než právě 4800 Bd.
Že některým uživatelům dává zdánlivě lepší výsledky rychlost 9600 Bd je způsobeno tím, že takto zachytí program v ideálním případě každý druhý datový telegram, prakticky však spíš každý čtvrtý. Program tak dostává méně informací a tudíž pozice na mapě z pohledu pozorovatele mnohem míň „skáče“ - program více iteruje a aproximuje. Výsledkem je však mnohem delší reakční doba, která může být ve městě s křižovatkami co pár metrů dost na obtíž.
Proto doporučuji používat standardní rychlost 4800 Bd a případné „hopsání“ typické pro citlivý SiRFIII řešit umístěním antény tak, aby brala co nejméně odrazů od okolních budov a konstrukcí, nejlépe externí anténou umístěnou na stožáru připevněném na střechu vozu, ideálně s úhlem otevření tak 90° -10 dBm, jako používají geodeti („hříbek“).

Edit: Teď koukám, že jen opakuju to, co tady už napsal o stránku dříve Ustas. Tak jen tolik, že fakt nekecá a co napsal, to sedí.;)