Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Nový Navilock BT-338 nefunguje...

Mirinda78_ce4you (22)|5.5.2007 19:58
Zdarec všem,

včera jsem v Brně koupil novou GPSku, postupoval jsem dle návodu,
v I-Go Europe 2006 jsem nastavil protokol, port COM6, rychlost 38400,
GPS pořád zeleně poblikává a nenačte jediný satelit...
Objevují se i problémy s Bluetooth (někdy mi PDA nenačte port u GPS)..

Do PDA FS Loox 720 (Windows Mobile 2003 SE) jsem si nainstaloval GPS Info (zkušební program o funkčnosti GPS), něco se tam načítá, ale pokud tam hodím záložku GPS info, tak se mi tam objeví načtené 2 satelity červeně označené
(čili neaktivní). Dá se nějak zjistit firmware u BT-338 ?

Model NO: BT-338
ID: RIDBT-338
S/N: AAW 043740
IC: 5442A- BT338

Ani nevím, když bliká zelená dioda, zda se satelity načítají nebo jsou nalezeny. Na oficiál.stránkách Navilocku je návod ve verzi A, já mám u přístroje přiloženu verzi B a každá říká úplný opak, co se blikání a stálého svícení u zelené diody týče.

Jinak byl u GPSky poškozen obal (doslova otevřen), takže kdokoli mohl GPSku vyměnit za nefunkční. Děkuji www.cybex.cz za ""skvělý"" obchod. Nejraději bych je nekopal do zadku.

Má někdo podobné špatné zkušenosti s touto GPS??

Dík za pomoc
Pavel Koza (4761)|5.5.2007 22:20
Mam tu samou GPSku uz mozna 2 roky a jsem absolutne spokojeny. Ta "moje" sviti zelene kdyz NENI zamerena a blika zelene kdyz JE zamerena. Zkuste na chvili vyndat baterii, pak jit ven a zapnout kdyz do peti minut nenajde satelity, tak reklamovat. Kdyby se nahodou chtela vypnout, tak sparovat a pripojit k BT zarizeni, ale to samo o sobe nema na zamereni vliv.

Jestli mate problem zjistit, jak je na tom ten Vas model s blikanim, tak vyndejte baterku, vlezte si nekam na zachod ci jinam, kde je sance zamereni nulova a zapnete GPSku. Zelena kontrolka bude v tu chvili ukazovat NESZAMERENY stav.

Jeste je teoreticky mozne, ze je tam zapne nejake divne SiRF nastaveni, ale v tom se nevyznam, mozna nekdo jiny...
Mirinda78_ce4you (22)|6.5.2007 12:17
Právě, na netu jsem na BT-338 nikdy nikde neslyšel nějaké negativní reakce,tak jsem si ji koupil...

V garáži po zapnutí zelená dioda bliká (satelit nezaměřen), přesně dle přiloženého německého návodu č. 61367-verze b.

Zkusil jsem na pár minut vyndat bateriii, zapnout GPS a diagnostický nástroj GPS-info 1.1 na PDA. Měl jste pravdu, asi po 5 minutách (výrobce udává mnohem méně) se v záložce GPS-info objevilo 6 modře označených-aktivních
satelitů.
Byl jsem šťastný až do chvíle, kdy mi I-go ukazoval rychlost od 0 km/h až do 3 km/h, když jsem se ani nehnul...Gps-info mi zase ukazoval rychlost 0 km/h, i když jsem šel...
Pominu-li některé problémy s Bluetooth (nevím,jestli je to u WM 2003 SE běžné), občas se mi PDA a BT-338 nechtějí spárovat, tak bych to viděl na zásadní problém firmwaru, který měl být vyřešen někdy v r.2005 !!!

Myslím si, že poškozený originál. plastový obal GPS-ky, který byl zastrčený ještě do plastového pytlíku, aby nebylo vidět, že je původní balení polootevřené, je důkazem toho, že někdo v obchodě vyměnil problémovou GPS-ku za dobrou.
Ať žije www.cybex.cz !!!! Už nikdy více...

Máte podobný názor ohledně firmwaru a co reklamace, mám šanci uspět ??
Díky
MK
MIlan Kvasnica (88)|6.5.2007 14:47
V garáži po zapnutí zelená dioda bliká (satelit nezaměřen)
- běžte si s GPS sednout ven na lavičku

I-go ukazoval rychlost od 0 km/h až do 3 km/h, když jsem se ani nehnul
- to je úplně normální

Mirinda78_ce4you (22)|6.5.2007 16:57
Přečtěte si laskavě předchozí příspěvky, pane chytrolíne, v garáži jsem ten přístroj zapnul proto, abych se dozvěděl, že když bliká, tak vyhledává a když svítí, tak satelit zaměřil..

Jinak ve volném prostoru ani po 20 minutách nebyl schopen zaměřit družici (zkoušel jsem to před hodinou), takže vzhůru na reklamaci!!
jval (453)|7.5.2007 09:41
Měl jsem stejný problém. Pul roku makala perfektne a pak najednou nenalezla satelity ani boha. Poslal jsem na reklamaci a dali mi novou.
Ivo Pokorný (400)|7.5.2007 09:48
Pri objednavce pres net mas 14 dni na vraceni zbozi bez udani duvodu. Nekdy je to rychlejsi jak reklamace, na kterou maji 30 dni na vyrizeni.
U Cybexu jsem nakupoval nekolikrat a zatim jsem nemel problem.
Mirinda78_ce4you (22)|7.5.2007 15:50
Díky všem za radu !

Někde na netu jsem se dočetl, že když se přebírá zboží osobně, tak mizí nárok na vrácení zboží do 14 dnů bez udání důvodu...
Nechám to zatím být...

Nicméně jsem zkoušel GPS-ku i dnes a satelity zaměřila do 1 minuty po zapnutí, tak nevím, jestli se umoudřila a ode dneška už bude sekat dobrotu!!

Nechal jsem ji nejprve vyhledat satelity a teprve pak jsem zapnul I_Go.
O víkendu jsem ji zapínal současně s I-Go a pak byly problémy, nevím, jestli to bylo tím nebo ne...

Trochu mi jen vadí ukazování rychlosti 0-3 km/h, i když stojím na místě, ale to je prý normální u GPS. Čím více zaměřených satelitů, tím větší přesnost...
Taky máte podobné zkušenosti ???

Díky moc

MK

Surgical (2364)|7.5.2007 21:48
Najdi si heslo Static Navigation a zpusob, jak ji vypnout a zapnout.