Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

HP 6915 nebo TyTN ??

Major_ce4you (21)|5.5.2007 13:58
Můj Acer mi dosluhuje, tak se rozhoduji mezi HP 6915 nebo TyTN.Kromě zásady "co nejvíce v jednom" preferuji klávesnici, datová připojení, telefon, GPS, rozumně velký displej...a vyšly mi tyto dve varianty. TyTN nemá GPS a starat se o další "krabičku", nemít ji stále s sebou se mi moc nechce, HP 6915 zase nemá 3G připojení, ale nepatrně více jsem rozhodnut pro HP. Ovšem po přečtení všech příspěvků jsem nabyl trochu dojmu, že není HP 6915, v němž by vše fungovalo jak má (špatný nebo pomalý telefon, podivné vypínání displeje, čas došlých sms, zatuhávající GPS, dobíjení se zapnutým GPS v autě atd. atd.) tak vážně nevím. Nenašel by se někdo se zkušenostma s oběma PDA ? A hlavně ona nefunkčnost je pouze sporadická, nebo mám čekat, že jakmile jej vybalím, bude v něčem problém?? Předem díky za pokus o radu.
Wuffi (1599)|5.5.2007 14:25
HP nebrat, doporucuji TyTN + BT GPS.
Stheepan (194)|6.5.2007 18:23
Proc HP nebrat??

K vyse popisovanemu "zvlastimu" chovani jsem se nikdy s nicim nestkal, az na drobne prodlevy pri prijmuti hovoru, srovnatelne napr. s Nokia N93.

jinak bych to videl asi takto:

- displej, rozliseni 240x240 neni v dnesni dobe zadny slagr, ale pro beznou praci staci, strasak s tim,ze pro tento typ rozliseni nesezenete programy je plany, samozrejme pokud nejste paran her na PPC...jinak jsem snad doposud mel problem s 1 programem ktery jsem vylozene chtel a nesel me kvuli rozliseni displeje

+ vse v jednom, GPS, querty klavesnice, tel. modul, wifi, BT..atd...a u GPS musim rict, ze je bezproblemova a plne dostacujici (dle mojich zkusenosti lepsi nez napr. v FS LOOX N520, take integrovane GPS se SIRF 3)

Je nutne si uvedomit k cemu zarizeni uzivatel potrebuje. Pokud chces mit ALL in ONE a chce zarizeni jako pracovni nastroj typu (navigace, komunikace, emaily atd..) vybel bych to bez problemu. Pokud chce ale multimedia atd..tak samozrejme je rada jinych zarizeni.
Dodoone (22)|13.8.2007 09:05
proc ??? oki jednoduche ROM !!!! hp nevie vidat ani nove romki ani nic a telefon s orig romkou je v zaklade na prd !!

Nokia neviem neviem ked tak E90 tu mam a ma vsetko funguje super pre uzivatla co chce tetfon dobry stroj
HTC tytn super stroj romky vichdzaju vlastne v prremere 2 za tizden !!! spravis si co chces a ako to ches ale HTC voci E90 htc je pda E90 je telefon !! osobne by som pockal na HTC kaiser !!! ked chces pda
Stheepan (194)|13.8.2007 15:11
PS.: pokud pises ze neco nefunguje, bud konkretni prosim.
Ano HP nevydala novou ROM, to nikdo nezpochybnuje a ma mouchy, ale pokud Ti neco nefunguje, bud konkretni.

Osobne HP pouzivam jako telefon, tak pro navigaci (iGO 2006plus), organizer a mobilni pristup na internet. To me staci a fse funguje OKA. Samozrejme slovniky, prehravani videa a tak uz vubec nezminuji :-D
Honza Kulíšek (73)|13.8.2007 15:32
Rozhdoval jsem se podobne (Herald vs. TyTN vs. M700 vs. rw6815) - na zacatku byl favoritem HP, ucaroval mi uz v dobe kdy jsem terpve slintal na Vario (jediny pro me dostupny) a 6815 byl snad teprve jako preview.
ALE - kdyz jsem se dostal k opravdovemu vyberu a nikoliv pouze "ocumovani za vylohou", tak me plno "drobnosti" z diskusi o 6815 dost solidne odradilo.
Ted je otazka, jestli to generalizovat i pro ostatni HP zarizeni, nebo nikoliv (ja sam pro sebe asi ano).

Kazdopadne ja jsem si po vyrazeni HP z vyberu jasne definoval naroky (vysuvna klavesnice) - takze na konci to bylo M700 vs. Tytn.
(herald se neda(l) na inzerat sehnat a tytn je nakonec mnohem lepsi vybavou a byl pro me i levnejsi )

M700 jsem zvazoval dlouho, prave z podobnych duvodu jako vy (hlavne integrovana gps). Castecne me ale od M700 odradila jista "nedokonalost" jeho konstrukce (nelezi pry na na stole pri otevreni, ale houpe se) a volba materialu (pry je hodne plastikoidni) - podotykam, ze to byly jenom informace z doslechu, nijak Etena nezatracuju a pri dalsi vymene zarizeni ho budu rad zvazovat (svoje prednosti jednoznacne ma).

A muj pohled na GPS, externi vs. interni - chtelo by to asi nejake exaktnejsi mereni, moje uvahy jsou spis domnenky vypozorovane z chovani PNA GPS.
Jedouci gps modul je podle meho vetsi zrout energie nez BT
(ted schvalne, ukamenujete me ? nevim jestli je to mozne takhle jednoduse rict, nebo bude z povahy zarizeni vetsim zroutem BT).
Mohl by to byt docela dobry namet na clanek - rozdil vydrze PDA s integrovanym GPS vs. PDA s externim modulem.
Kazdopadne modul muzete pouzit i jinde, jeho vydrz byva velmi slusna /treba evolve/ a zustane vam i po upgradu
(to je diskutabilni, treba bude pri upgradu pda zraly na vymenu i modul :) ).
Na druhou stranu se mi zdaji plane uvahy o nutnosti resit dalsi vec - bud je pro me gps napr. v aute samozrejmost a nutnost a pak muzu modul s klidnym svedomim nainstalovat takrka "napevno", nebo se zaobiram tim, kde a kdy se budu potrebovat navigovat, a nezapomenout vzit gps modul bude stejnym standardem jako nezapomenout nabijecku k pda.

Ad Dodoone - jeho velmi prinosne a "lehce" urvane posty bych snad ani neresil ... :sarcastic: