Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

MS Outlook a korekce chování

David_ce4you (199)|4.3.2004 07:16
V této diskuzi se mluví o problému duplikování narozenin a svátků. Jelikož na pocketu mám pim aplikaci, která řeší zobrazování narozenin, zdá se mi zbytečná aktivita outlooku generovat další podobné události. Tyto události se bohužel stále doplňují po každé modifikaci příslušného kontaktum, takže stálé ruční mazání je nepohodlné.

Vyzývám programátory ve VBA pro Outlook: Napište jednoduchý skript, který při startu velkého outlooku projde všechny události a všechny, které začínají na 'Narozeniny uživatele' prostě smaže. Nebo podobný s modifikacemi, jako smaže duplicitní, vypne upozorňování apod.

Pokud to někdo naprogramuje, budu mu pěj pochvalné ódy (a možná nejen já) :)
Milan Švec (938)|4.3.2004 09:02
[QUOTE="David"]... na pocketu mám pim aplikaci, která řeší zobrazování narozenin, zdá se mi zbytečná aktivita outlooku generovat další podobné události. Tyto události se bohužel stále doplňují po každé modifikaci příslušného kontaktum, takže stálé ruční mazání je nepohodlné....
... skript, který při startu velkého outlooku projde všechny události a všechny, které začínají na 'Narozeniny uživatele' prostě smaže. Nebo podobný s modifikacemi, jako smaže duplicitní, vypne upozorňování apod....
[/QUOTE]
Zajímavá potřeba i nápad. Jenom přemýšlím, k čemu.
Používám denně Outlook 2002 (testoval jsem i betu Outlooku2003) na PC s XP.
Na PDA (LOOX 600) s WM2003 pro PIM (všechno dohromady) Agendu Fusion, Pocket Informant a občas i Pocket Outlook. Taky denně.
Data aktualizuji na PDA i na PC, podle situace. Tedy i události typu Narozeniny. Pro cca 1500 kontaktů se změnami řádově v desítkách měsíčně.
Synchronizuji jedno PDA s jedním vlastníkem k jednomu PC přes MS ActiveSync 3.7.1 (=jeden profil).

To, že mám stejné Narozeniny v PDA i v PC, beru jako jednu z hlavních předností PDA. Spolupráce Outlooků na PC a PDA mi bez mé další práce neustále zajišťuje automaticky na dvou místech stejný obsah dat ke každému kontaktu. Tedy i Událostí typu Narozeniny. Mám tak zajištěno to, co bych jinak musel dělat z důvodu provozní bezpečnosti stejně ručně. Zálohu.
Minimálně z tohoto důvodu zatím nevidím, proč bych měl bránit MS Outlooku, aby na PC udržoval stejná data jako na PIM SW na PDA.

Občas z různých důvodů (obvykle chyby při práci s MS Outlookem) dojde i u mě ke zdvojení dat v Kontaktech. Vč. Narozenin. Zatím právě vždycky při synchronizaci jsem dostal na PC upozornění na tuto skutečnost. Vč. nabídky možností, co zlikvidovat nebo ponechat. Takže zase další přednost popsané kombinace. Nemusím se starat o stále čistý obsah dat, který je současně uložen na dvou různých místech.

Zajímá mě tedy, jaké mohou být důvody pro uvedený nápad? Skutečně můžou existovat, jenom jsem se s nimi zatím nesetkal.

Zkusil jste už tyto možnosti s různým nastavením pro různé situace?
Pocket MultiPartnership Sync
Pocket MultiOwner
David_ce4you (199)|4.3.2004 09:28
Trochu rozeberu svoje důvody :)

Používám jeden pocket a synchronizuji jej se dvě počítači, v práci (outlook 2003) a doma (outlook 2002). Řekněme že nechám narozeniny na outlooku. Teď jsem kontroloval, kolik duplicitních narozenin mám opět vygenerováno od začátku týdne (o víkendu jsem začínal načisto). Dnes mám již 5 duplicit. A outlook v klidu mlčí (žádné zlikvidovat nebo ponechat). Rozdíl mezi těmito událostmi je, že jedna má přiřazen kontakt a druhá ne. Ta první byla vygenerována na tomto počítači a ta druhá byla vygenerována na druhém počítači, protože došlo v pocketu nebo na druhém počítači k modifikaci příslušného kontaktu (stačí přehodit kontakt do jiné kategorie, což často dělám) a informace o připojeném kontaktu se nesynchronizuje. Vznikne tedy druhá stejná ale jiná událost.

Takže co mě vlastně štve? To je právě ta duplicita, kterou outlooky vygenerují a neumí ji odstranit. Poupravil bych tedy svůj požadavek: chci odstranit duplicitní záznamy 'Narozeniny uživatele'!
Milan Švec (938)|4.3.2004 15:55
Zadáváte Události typu Narozeniny jednoznačně přes Kontakty? Dělal jste to tak vždycky?
Nebo je vytváříte někde a někdy přes Kontakt a jindy a jinde přes Kalendář?
David_ce4you (199)|4.3.2004 16:47
Události Narozeniny vůbec nezadávám, generují se sami ke každému kontaktu, který má vyplněnou položku Narozeniny.

Jinak jsem se za odpoledne naučil trochu programovat ve VB a mám první verzi skriptu, která najde a odstraní duplicitní Narozeniny uživatele. Ale mám problémy s jejím automatickým spuštěním. Důvodem je úroveň zabezpečení, kterou chci mít na Vysoká. Potřebuji tedy skript digitálně podepsat a považovat jej za důvěrihodný (aby nebyl, když jsem si ho napsal sám :) ). Nevíte někdo jak to udělat?
David_ce4you (199)|4.3.2004 21:03
Tak se mi podařilo digitálně podepsat vlastní skript. Všechno funguje jak jsem si představoval. Zapnu velký outlook, provede se kontrola na duplicitní narozeniny, pokud nějaké existují jsou smazány a je podáno hlášení, které to byly. Prostě super.

Jestli ten skript někdo chce, tak se ozvěte, rád vám jej pošlu.
Milan Švec (938)|4.3.2004 21:14
Určitě. Dík předem. Adresa [EMAIL=loox@milansvec.com]tady[/EMAIL]
adamekma (250)|13.4.2004 16:00
Ja to resim jinak. Do kalendare si dam na ty narozeniny rucne novej zaznam (samozrejme rocne opakovany:) ). A pole naozeniny v kontaktech ignoruju. Vadilo mi totiz ze to do kalendare psalo "narozeniny uzivatele". A copak je nejakej muj znamej (kamos, pribuznej...) uzivatel myho PC nebo PDA? Neni!
Takze jsem si to zadal rucne (vzdyt je to min jak 10 polozek...) a mam pokoj.
A pokud si chci dat dat.naroz.do kontaktu, pouziju pole poznamky-tam se toho vejde. A dokonce se tam vleze i rodny cislo, pokud by to bylo potreba.

A soucasne me napada dotaz: da se zaridit aby se mi s kontaktem synchronizovala do PDA i priloha? U par lidi mam v outlooku prijezdovou mapku. A k cemu mi bude v PC, kdyz se nezasynchronizuje do PDA...
Pavel Koza (4761)|14.4.2004 17:32
[QUOTE="David"]Jestli ten skript někdo chce, tak se ozvěte, rád vám jej pošlu.[/QUOTE]

Pokud mate zajem, poslete to na p (zavinac) vel (tecka) cz (pekny rebus:) a ja to dam primo k Vasemu prispevku.
jan.konference (38)|24.6.2004 11:53
[QUOTE]
...Zkusil jste už tyto možnosti s různým nastavením pro různé situace?
Pocket MultiPartnership Sync
Pocket MultiOwner
[/QUOTE]

Ahoj,

jestli jsem to správně pochopil, tak tohle jsou proramy pro synchronizaci dat mezi PDA a PC (obdoba MS A.Synch.). Máte s nimi nějaké zkušenosti? V čem jsou lepší?

Děkuji. Honza.
jan.konference (38)|24.6.2004 12:10
Ahoj,

řeším s Outlookem na Dataphonu I i II jeden problém. Potřeboval bych v PDA funkci zobrazuj události, kterí NEmají nastaven určitý příznak "kategorie".

Ale Outlook umožňuje pouze ukazuj buď všechny nebo ty které MAJÍ nastaven daný příznak.

Nevěděli byste jak to zařídít?

Vysvětlivka:
Potřebuji to proto, že nechci vyřešené události mazat, ale také nechci aby se mi tam pletli. Zatím to dělám tak, že defoultně se mi na PDA nastavuje příznak u všech událostí "_nedokončeno" a ten po vyřešení události odstraňuji. Filtr je zapnut na tento příznak, takže vše bez něj se mi nezobrazuje.
To by fungovalo. ALE v PC mi nejde zařídit, aby všechny nové události měli tento příznak, takže všem ho musím nastavovat ručně, což je trochu nepohodlné.
Samozřejmě, bylo by i řešení najít způsob automatického nastavování daného příznaku v Outlooku na PC.

Děkuji za pomoc. Honza.
kopec_ce4you (236)|18.1.2005 13:51
ja bych spis potreboval neco (a s VB si moc netykam - jako programovaci jazyk me prijde dost nemoznej /teda delam s nim jenom skripty na stranky a do Excelu/) co by mi smazalo vsechny vyskyty >Birthday of "Frantisek Jetel"< (mam anglickou verzi a lokalizaci nemam), protoze narozky resim pren NDays a nebo si to nastavim sam jako >Franta narozeniny<.

A v cestine je Narozeniny uzivatele "Frantisek Jetel" jeste horsi. nevim ani z jakyho duvodu je tam "uzivatele".

Proste Outlook...:sarcastic:

... jo a duplicity mam taky i kdyz pouzivam jeden PDA a jeden PC. vznikaj pri zmene... jako ze mam v jeden den:
Birthday "Mama" (xx)
Birthday "Máma" (xx)
nekdy je to ale i to uplne stejny. a ze by activesync nebo outlook neco zaregistrovaly... :no:

Vcera jsem to jedno po druhym smazal, dokonce na obou zarizenich a zase je to tam zpatky. JDE TO VUBEC NEJAK VYPNOUT?? nic takovyho jsem nenasel.

Diky za radu...
klak (148)|25.8.2005 16:19
[QUOTE="kopec"]ja bych spis potreboval neco ... co by mi smazalo vsechny vyskyty >Birthday of "Frantisek Jetel"< (mam anglickou verzi a lokalizaci nemam), protoze narozky resim pren NDays a nebo si to nastavim sam jako >Franta narozeniny<.

...

Vcera jsem to jedno po druhym smazal, dokonce na obou zarizenich a zase je to tam zpatky. JDE TO VUBEC NEJAK VYPNOUT?? nic takovyho jsem nenasel.

Diky za radu...[/QUOTE]

jo tak tohle by mě taky strašně moc zajímalo. řeším to do puntíku stejně jako ty, přes NDays, a tak mi ty "Birthday of..." jen zabírají místo v událostech zobrazených na Today.

kde se to sakra vypíná, nevíte někdo :?:

(taky to zpomaluje synchronizaci, ale to by tolik nevadilo)
Václav Endler (96)|2.9.2005 10:49
Zdravicko,mam trochu jiny problem,ale nazev diskuze mi pripadal jako vhodny.Nekdy a nejsem schopen zjistit kdy resp.za jakych okolnosti,se mi stane,ze stazenou hlavicku emailu oznacim ke stazeni a stahnu celou zpravu tak se mi tam misto ocekavaneho textu stahne uplne jina zprava,zpravidla nasledujici.:evil: Dik za radu Vasek