Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

MDA Compact (Charmer) II WM6 ROM WWE

nocturne.op.15 (67)|4.5.2007 18:40
Vážení přátelé, dovoluji si vám oznámit, že za strašného řevu mé přítelkyně, vydatné pomoci jednoho polského kolegy (vlodeck) a podpory mnoha dalších byla dnes vydána druhá verze Windows Mobile 6 (crossbow) pro zařízení MDA Compact 2 (HTC Charmer).

ROM se pomalu vzpamatovává z dětských nemocí, ale každý návrh, nápad či pomocná ruka jsou vítány, nejlépe na fóru xda-developers.

LINK
http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=305125

Za podporu děkuji

vlodeckovi za efektivní spolupráci
xbeta.cn a jejím číňanům za vydání první, čínské WM6 rom pro charmera
anichillus za jeho wm6 pro wizzard na které jsme stavěli
bepemu za jeho skvělé utilitky a nejednu radu

jelikož je nejsem schopen vyjmenovat, přidávám speciální poděkování tvůrcům všech utilitek a udělátek pro rýpání do našich miláčků...

ROM je pouze v anglickém jazyce a v tuto chvíli je schopná plně fungovat v ostrém provozu. Nad češtinou (a polštinou) zatím uvažujeme, ale momentálně řešíme daleko podstatnější problémy než hlouposti jako je jazyk.

ROM _neobsahuje_žádný_software_navíc_ kromě samotného WM a ani to v budoucnu neplánujeme. Pokud máte zájem o romku zasranou totalcommandery, themes, ringtony a podobnými nesmysly, směle si tu naši rozpitvejte a postavte si svou.

Záruky nečekejte, nedáváme žádné. ROM je poskytována "jak je". Pro vaši útěchu dodávám, že zatím nebyl nalezen případ "bricknutí" přístroje :-)

S pozdravem a pakovanými díky všem, kdo poskytli své know-how
Váš (ale hlavně svůj)
Nocturne.op.15

BTW, asi jste čekali link na rom, co? Tady je:
http://rapidshare.com/files/29468106/charmer_wm6_vlono_002.1.zip.html


Raider (82)|5.5.2007 10:09
panove moc diky.skvela rom!!
nocturne.op.15 (67)|5.5.2007 12:46
Známé chyby:

- zlobí nabíjení přes usbsync kabel - zatím řeší patch, který bude v další verzi integrován

http://forum.xda-developers.com/attachment.php?attachmentid=38405&d=1178299143

- natvrdo namapovaná tlačítka kalendáře a kontaktů - zdá se být poměrně nepříjemnou chybou, na které momentálně děláme nejvíc

- nerozezná názvy některých novějších operátorů - jen drobný problémek (o2 = eurotel apod.) - pokud někdo poskytne knihovnu rilgsm.dll z WM6, kde se názvy zobrazují dobře, bude to fajn a nejspíš bude po problému
Raider (82)|9.5.2007 18:00
Tak teď jsem zkoušel tu novou verzi z xda-developers v.002.5 a připadá mi pomalejší než 002.1.Takže se vracím k předchozí verzi,ta byla perfektní.
Raider (82)|9.5.2007 18:11
Oprava.Tak třikrát pomalejší.
nocturne.op.15 (67)|10.5.2007 17:44
Specifikuj prosim kdy, za jakych podminek, nainstalovany software a podobne...at to muzu odladit....ja tenhle problem/pocit nemam.

Jen pro predstavu: pri cca 15 nainstalovanych aplikacich vcetne spb mobile shell, ilauncheru, pocket breeze a battery statusu (dynamicky podtaktovava 100-195, kvuli spotrebe a testum) mi trva otevreni folderu Windows:
defaultnim file explorerem ~ 5 sec
resco explorerem po aktualnich updatech ~3-5 sec podle poctu spustenych alpikaci

jinak nepozoruju nikde nejake vyraznejsi prodlevy v chovani systemu. vsecko slape dalekko lip jak na wm5...
Raider (82)|10.5.2007 19:42
Nainstaloval jsem tu novější verzi a hned jsem měl pocit,že jsem se vrátil k WM5.Nic jsem neinstaloval a můj subjektivní pocit hned byl,že je to o dost pomalejší.Procházení menu,složek,otvírání programů.Hned jsem se vrátil k předchozí verzi a teď jsem z rychlostí spokojen.
karlitos_ce4you (43)|10.5.2007 20:46
Předně se připojuji k poděkování za novou ROMku.

Mám ovšem problém , na který se tady už někdo ptal v jiném threadu :
Stáhnul sem si přez rapid archiv se soubory :
EnterBootLoader.exe
nb2nbf_wizard.exe
nk.nbf
README.doc
ROMUpdateUtility_Wizard_NoID.exe
RUUGetInfo.exe
RUUResource.dll
vlodeck002.5.txt

Podle návodu v README.doc , spustím ROMUpdateUtility_Wizard_NoID.exe. Vše vypadá podle návodu až ke kroku kdy mám kliknout na ikonu updateROM. V následujícím screenu se mi neukáže verze nové ROMky - v návodu stojí image version 1.2.0.0.
Update proběhne bez problémů a na konci sem tam kde sem začal - WM5 originál poslední verze od T-mobile čistá nová instalace.
Asi nejsem sám , už zde na to byl dotaz.
Může mi někdo prosím poradit ? Děkuju předem
karlitos_ce4you (43)|10.5.2007 21:30
Už dobrý. :))
Použil sem druhou zmiňovanou metodu na stránkách ANOTHER FLASH METHOD : a funguje to. :!:
Pánové a dámy , ještě jednou díky a máte můj hluboký rspekt.

Apropos - zatím je to čistá instalace , ale takovouhle rychlost sem na mém MDACII ještě nikdy nezažil.
nocturne.op.15 (67)|10.5.2007 23:55
[QUOTE="Raider"]Nainstaloval jsem tu novější verzi a hned jsem měl pocit,že jsem se vrátil k WM5.Nic jsem neinstaloval a můj subjektivní pocit hned byl,že je to o dost pomalejší.Procházení menu,složek,otvírání programů.Hned jsem se vrátil k předchozí verzi a teď jsem z rychlostí spokojen.[/QUOTE]

Během víkendu zkusím provést nějaké objektivnější testy. Krom toho je ve hře další potencionální zdroj čistého WM6 - což znamená další testování a hromady problémů :-)

Pro pořádek, ale hlavně pro lidičky kteří chtějí testovat, přikládám link na původní romku (doufám, že mi Vlodeck poslal správnou, jelikož archivy první verze jsem poněkud pozapomněl vytvořit).

http://rapidshare.com/files/30617182/CORE_NEW.7z.html

ENJOY
Raider (82)|11.5.2007 00:15
karlitos,nejen 100 krat rychlejsi,ale taky stabilnejsi z vice funkcemi.taky mas navic 10 mb v ram.
karlitos_ce4you (43)|11.5.2007 00:53
Tak pár poznatků po 3h testování:
v.002.5 běží stabilně a rychle jako blesk
- nemůžu se vůbec dostat do kontaktů -přez softwarovou klávesu ani přez Start : Contacts (to dost zamrzí)
-nemůžu ani vybrat příjemce SMS
- nefunguje přiřazování HW kláves - místo kontaktů se zobrazí nabídka Start
- nemohu nikde najít hlasové vytáčení. Předpokládám že sem asi exot , ale tato funkce mi celkem chybí. :( Předpokládám že není součástí ROMky

Jinak neměla být nějak upravená ("nicer") softwarová klávesnice ? :?:
Raider (82)|11.5.2007 01:26
Schvalne zkus 002.1 Me pripada rychlejsi.kontakty jdou v pohode obema zpusoby,sms taky zadny problem.hasove vytaceni nepouzivam,tak nevim
nocturne.op.15 (67)|11.5.2007 06:45
[QUOTE="karlitos"]
- nemůžu se vůbec dostat do kontaktů -přez softwarovou klávesu ani přez Start : Contacts (to dost zamrzí)
-nemůžu ani vybrat příjemce SMS
- nefunguje přiřazování HW kláves - místo kontaktů se zobrazí nabídka Start
- nemohu nikde najít hlasové vytáčení. Předpokládám že sem asi exot , ale tato funkce mi celkem chybí. :( Předpokládám že není součástí ROMky

Jinak neměla být nějak upravená ("nicer") softwarová klávesnice ? :?: [/QUOTE]

s těmi kontakty je něco špatně. tohle už jeden človíček reportoval a pomohl mu hardreset. Bohužel nikdo z nás tenhle stav neviděl a nezažil...

přiřazování kláves je problém, o kterém pochopitelně víme. Ono zůstalo uvnitř systému všechnno téměř jako ve wm5, akorát nefunguje to, co na wm5. zatím se nám nepovedlo zjistit, kde je ta blbá fixace, momentálně to kluci na wm-gurus rozebírají použití nějakých obskurních softwarů na mapování kláves - jen pro info, mě to připad¨á jako nebetyčná hloupost a bylo by daleko lepší kdyby nám píchli s rozebráním problému a ne jeho obcházením :-(

co se týče voicedialu, ten vskutku zatím není. zatím ani nikomu nechyběl. ale budu na to myslet, je na wishlistu :-)

"nicer" klávesnice je volitelně ke stažení, není inside rom. mě moc nicer nepřipadá, ovšem to je otázka vkusu...je hned v prním Vlodeckově postu...
nocturne.op.15 (67)|11.5.2007 06:58
[QUOTE="Raider"]Schvalne zkus 002.1 Me pripada rychlejsi.kontakty jdou v pohode obema zpusoby,sms taky zadny problem.hasove vytaceni nepouzivam,tak nevim[/QUOTE]

ale co to konečně zkusit podložit nějakým objektivním způsobem?

co se pameti týče, zajímalo by mě, jak jsi mohl mít o 10mb volného víc. to totiž není vůbec technicky možné - já mám po startu 26,8 mb volného místa, přičemž jsou v tu dobu v paměti spb mobileshell, pocket breeze, ilauncher, batterystatus.
Storage mám 24,5 mb volno, což taky není málo.
čistou romku teď soudit nemůžu, protože potřebuju telefen k práci.

Raider (82)|11.5.2007 08:53
Proč by to nebylo možné??Reagoval jsem na karlitosovo nadšení z rychlosti ve WM6 oproti WM5.Jen jsem dodal,že to není jen rychlost,ale i stabilita,nové funkce,vzhled a taky oproti WM5 o 10 mb víc místa v ram.Což já jsem měl.U WM5 hned po flashi 23 MB a u WM6 33 MB.
nocturne.op.15 (67)|11.5.2007 09:01
jo takhle, myslel jsem že mluvíš o první verzi WM6 rom, že ta měla o 10mb volné paměti víc :-)

zkus schválně provést nějaké benchmarky na první romce, já se k tomu dostanu nejdřív zítra (čeká mě ještě zdemolovat z pc vistu, z té se prostě flashovat nedá)
karlitos_ce4you (43)|11.5.2007 09:54
Děkuju za odpověď. Zhusím HR nebo znovu flashnout ROMku a napíšu jak to dopadlo.
Přiznám se že jsem si obnovil kontakty+SMS+úkoly pomocí SPBbackup, "kupodivu" Full restroe z WM5 včetně systémových nastavení nešel :D
Třeba to rozhodí ten adresář.
Ten voicedialling by mě časem moc potěšil ,moc prosím.

Jinak bych se jen rád optal co je špatného s teou první flashovací metodou z CHARMER WM6 WWE , vím že je to celkem rozšířený problém.

----------------------
TAKŽE : Když se snažím obnovit zálohu kontakty+PIM+SMS tak pak nefunguje Adresář. V telefonu ale vidím všechny čísla obnovená v pořádku: Po HR funguje adresář epes rádes.
Poradíte mi nějaký jiný program na zálohu kontaktů , úkolů a hlavně SMS?
nocturne.op.15 (67)|11.5.2007 12:29
Aaha, restorovat něco z wm5 je docala odvaha. Není divu, že PIM databáze jsou nekompatibilní :-)

Pro zálohování, které má k něčemu být, je jedinou spolehlivou volbou synchronizace s outlookem. Nikdy jsem s tím neměl sebemenší problém, dělám synchronizaci se dvěma PC, doma a v práci.
Backup je fajn, ale je to jen záloha dat pro případ krachu, "aby něco zbylo". Není jeho účelem obnovovat s jeho pomocí kompletní nastavení a podobně v případě reinstalace, nedejbože jiné ROM. Bohužel si to hromada lidí stále myslí a pak narážejí na stejné problémy jako u normálních pc
(když jsem viděl jendou člověka migrovat server sbs2000 provedením zálohy sysstate a jeho obnovením do sbs2003, málem jsem si pomočil kalhoty. Pochopitelně měl silácký řeč a nedla si říct "že to asi nebude fakt ta správná cesta", po třech dnech přišel, že prý by si nás vzal jako smluvní IT správu :-D)

Jinak po zkušenostech, alespoň na wm5, doporučuju spíš Sunnysoft Backup Manager, který je ve verzi 4 naprosto excelentní. Ale v žádném případě nekombinovat zálohy z různých ROM, to je cesta do pekel :-)

První metoda je spolehlivá, ale funguje jen na plně odemčená zařízení jak se zdá. Ačkoli jsem kupoval charmera nového tmobiloidního, zamčený nebyl - tím pádem nemám ani ponětí, jaký je přesný postup odemčení CID locku. Ale na fórech je tomu věnována hromada threadů...
karlitos_ce4you (43)|11.5.2007 12:54
No tak s tim ze mi pujde obnovit nastaveni a programy z WM5 jsem nepocital , zase takova lama taky nejsem ;)
V ramci jedne ROM funguje ten backup zcela bez problemu. Dokonce i na te nove ROM s WM6 je schopny obnovit i programy nainstalovane pred HR , jen blbnou ty stare kontakty + PIM.
Podivam se po nejakem free/opensource programku aspon na zalohovani SMS a asi konecne investuji do BirdieSyncu - "outlook" nemuzu memu PC udelat :D
Melvin_ce4you (12)|11.5.2007 13:34
Zkus PIMBackup, třeba na Buzzdev.net, v té původní čínské ROMce byl, fungoval a navíc je úplně free.

Radek

[QUOTE="karlitos"]No tak s tim ze mi pujde obnovit nastaveni a programy z WM5 jsem nepocital , zase takova lama taky nejsem ;)
V ramci jedne ROM funguje ten backup zcela bez problemu. Dokonce i na te nove ROM s WM6 je schopny obnovit i programy nainstalovane pred HR , jen blbnou ty stare kontakty + PIM.
Podivam se po nejakem free/opensource programku aspon na zalohovani SMS a asi konecne investuji do BirdieSyncu - "outlook" nemuzu memu PC udelat :D [/QUOTE]
karlitos_ce4you (43)|11.5.2007 14:00
[QUOTE="Melvin"]Zkus PIMBackup, třeba na Buzzdev.net, v té původní čínské ROMce byl, fungoval a navíc je úplně free.

[/QUOTE]

Tak ten sem právě zkoušel. SMS a kontakty načte v pořádku , al není je schopný obnovit.
Např. píše při obnově : nalezeno 220 zpráv , do outlooku zapsáno 0
Kontakty také neobnoví.
Říkám si jestli to není tím , že původní názvy složek jsou české a nová ROM je WWE. Zkusím ještě další programy.
karlitos_ce4you (43)|11.5.2007 22:57
Natřete mě na šedo a nazvěte šedým vlkem , ale nakonec vše dobře dopadlo :)
Musel sem downgradowat na původní ROM , použil trialverzi JEYO Mobile Companion a PIMBackup a teď mi vše funguje. :yes:
Budiž to návod pro ostatní
Ještě jeden dotaz : Na http://forum.xda-developers.com/ byl diskutován problém s nabíjením přez USB. Je tam i jakýsi PATCH. Je toto opraveno ve verzi v.002.5 nebo si mám nainstalovat ten patch ?
Děkuju předem za podporu
nocturne.op.15 (67)|12.5.2007 08:09
Patch je potřeba stále aplikovat. Je to produkt někoho dalšího (bůh suď koho, protože strtánky byly čínsky) a zatím se nám nepodařilo přijít na to, co ten patch vlastně přesně dělá. on je v cabu jedno dllko a jeden exac, ktreej se provede a udělá "velké COSI".

Je ovšem důležité přestě dodržet psotup při jeho aplikaci! Je skutečně nutné po tom, co ho plikujete, zařízení regulérně vypnout a znovu zapnout, žádný SR...
nocturne.op.15 (67)|12.5.2007 08:25
Jen pro informaci, nový zdroj ROM je asi stokrát rychlejší :-O

má ale zatím dost vážné problémy, budu muset některé části registrů kompletně restaurovat. bude to mazec. takže 002.5 bude prozatím zmražena...

EDIT: Budu muset _všechny_ části registru kompletně restaurovat
Melvin_ce4you (12)|12.5.2007 19:21
[QUOTE="nocturne.op.15"]Jen pro informaci, nový zdroj ROM je asi stokrát rychlejší :-O
[/QUOTE]

Co přesně tohle znamená? ROMka rychlá jako blesk? Je to vůbec možné?
Mimochodem, narazil jsem na zajímavý problém týkající se nabíjení přes USB kabel. Aplikoval jsem patch, nabíjení funguje, ale ve chvíli, kdy jsem pustil sdílení internetového připojení přes USB kabel, i přes indikaci nabíjení šla baterka do kytek.
Raider (82)|12.5.2007 19:35
To je zajímavé s tím Patchem pro nabíjení přes usb.Já jsem ho nainstaloval a žádné vypnutí jsem nedělal a přesto mi vše normálně funguje.Myslím,že jsem dokonce udělal i ten soft reset a pohoda.Říkáš,že nová čínská rom je ještě mnohem rychlejší?To snad ani nejde.Každopádně se těším!!
karlitos_ce4you (43)|12.5.2007 20:20
[QUOTE="Melvin"]
... ve chvíli, kdy jsem pustil sdílení internetového připojení přes USB kabel, i přes indikaci nabíjení šla baterka do kytek.[/QUOTE]

Můžu mít smělý dotaz jak aktivovat to sdílení ? Je to nová feature WM6 nebo jsem to jen v původní ROM neobjevil ?

Mám drobný problém,ale nevím jestli souvisí přímo s novou ROM - jednoho krásného rána sem měl po zapnutí obrazovku ve formátu landscape a už tomu tak zůstalo. Lze změnit v registrech aby po zapnutí byla obrazovka v módu portrait jak tomu bylo dřív ?
Melvin_ce4you (12)|12.5.2007 20:26
V té ROMce od nocturna a vlodeka je to Start-Programs-Connectivity-Internet Sharing. Tam si vybereš jestli přes Bluetooth PAN profil nebo USB kabel, obojí funguje, a připojení, přes které lezeš z PDA na net. Klikneš Connect (levý soft key) a je to.

Nestačí otočit obrazovku v Settings-Display?

[QUOTE="karlitos"][QUOTE="Melvin"]
... ve chvíli, kdy jsem pustil sdílení internetového připojení přes USB kabel, i přes indikaci nabíjení šla baterka do kytek.[/QUOTE]

Můžu mít smělý dotaz jak aktivovat to sdílení ? Je to nová feature WM6 nebo jsem to jen v původní ROM neobjevil ?

Mám drobný problém,ale nevím jestli souvisí přímo s novou ROM - jednoho krásného rána sem měl po zapnutí obrazovku ve formátu landscape a už tomu tak zůstalo. Lze změnit v registrech aby po zapnutí byla obrazovka v módu portrait jak tomu bylo dřív ?[/QUOTE]
karlitos_ce4you (43)|12.5.2007 20:56
[QUOTE="Melvin"]V té ROMce od nocturna a vlodeka je to Start-Programs-Connectivity-Internet Sharing. Tam si vybereš jestli přes Bluetooth PAN profil nebo USB kabel, obojí funguje, a připojení, přes které lezeš z PDA na net. Klikneš Connect (levý soft key) a je to.

Nestačí otočit obrazovku v Settings-Display?
[/QUOTE]

Hmmm , u mě to vypadá takto : . Mám ROM verze v.002.5 a to Internet Sharing jsem tam zatim nenasel.

Co se tyce te obrazovky : V Settings display mam nastavene "portrait" , ale vždycky po resetu/zap.-vyp. to naběhne jako "landscape" . Možná je to někde natvrdo změněné v registrech .... :?:

EDIT : Jeden o koze a druhý .... už je vše jasné.


Tak děkuju za HINT , jdu to testovat.
Teď ještě tu obrazovku. :!:
Melvin_ce4you (12)|12.5.2007 21:24
Není to náhodou HKLM\System\GDI\Rotation\LandscapeMode? Jen jsem zkusil prohledat registr, takže netuším, ale můžeš tam začít :)
nocturne.op.15 (67)|15.5.2007 21:39
je na svete nova verze, zatim jen experiment NE DO OSTREHO PROVOZU. vznikla v reakci na rypaly, co si stezovali na rychlost :-)

nese to nejlepsi z faria rom, mUn vanilla rom, xbeta a core2n + to lepsi, co vyplodila komunita. '

znovu upozornuju - neni to odladena verze. upozornujte proto jen na ZAVAZNE nedostatky, ne kraviny typu vadnych shortcutu...vice na xda-developers
karlitos_ce4you (43)|21.5.2007 22:02
Pri opetovnem pokusu o flashnuti ROM 2.5 mi umrel Compact II. Boot jde a zasekne se ve chvili kdy se normalne dela kalibrace displaye. Udela to sice znamej zvuk , ale sviti na me jen bila obrazovka.
Nasel sem si na XDA-dev nekolik threadu , ktery popisujou jak nabootovat ze SDkarty
1.
2.
Jenze nemam zalohu ROMky. Tak prosim apeluji na dobre duse jestli by mi nekdo neposlal zalohu ty ROMky z sveho pristroje. Treba ve chvili kdy budete zkouset novou WM6 a budete delat stejne HR. Nemam bouhzel moznost ji tady od nikoho ziskat.
Dekuju predem za pochopeni a pripadnou pomoc.

VSE zpet !!!!!!!!!!!!!
Tady je navod jak vse zachranit v podobnych situacich :
I had similar (not quite the same) trouble the other night.

1. Don't panic
2. Enter the boot loader mode, (Press and hold camera, press reset button for a couple of seconds, release reset button, wait for three colour screen, release camera button)
3. With the phone attached to the pc via usb, run an official T-mobile ROM update.
4. Try the WM6 2.5 rom again.
5. Have a cup of tea.
Blue77 (0)|25.5.2007 15:01
Upgradol som na wm6 release 4.4

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?p=1243369&mode=linear#post1243369

a spokojnost kazdopadne u phonepad mi nefunguje v tomto release T9 (Czech ani Slovak). Nastavenie je primitivne myslim, ze chybu som neurobil a v 2.5 to fungovalo. Netusite ci to tak proste je alebo predsa tam je nejaka finta ??? Diky

PS: To co nocturne a spol dokazali, pani klobuk dole !
nocturne.op.15 (67)|28.5.2007 08:07
[QUOTE="Blue77"]u phonepad mi nefunguje v tomto release T9 (Czech ani Slovak)[/QUOTE]

nj sakra, jak se zda, trochu jsem zapomel par souboru a padla mi tam jen portugalstina a eng :-(

v threadu je v adons prihozenej plnej cab s fungujici multilanguage verzi
Blue77 (0)|29.5.2007 22:31
Parada diky moc toto funguje korektne sice len CZ ale staci ...
pepan_ce4you (127)|4.6.2007 08:54
Zdar lidi
Uz je nejaka nova verza rom WM6 nebo stale ta co se tu diskutuje?
nocturne.op.15 (67)|4.6.2007 09:02
veskere nove verze budou uvolnovany na xda-developers.com - v cechach zrejme tolik charmeru neni a komunita nejevi zajem. aktualni je 004.4 a nova nebude dokud se mi nepodari opravit A2DP, romku vycistit a vyresit jeste par drobnych detailu.
kdyz se do ni podivate detailne, najdete fragmenty aplikaci ktere nejsou registrovane, pozustatky buhvi ceho. tenhle odpad pochazi jeste z mUn romky, ktera se sice inzeruje jako cista, ale uplne cista neni (coz neni vytka mUn-ovi, vycistit to uplne je praktick nemozne)
nocturne.op.15 (67)|4.6.2007 09:13
[QUOTE="karlitos"]
Nasel sem si na XDA-dev nekolik threadu , ktery popisujou jak nabootovat ze SDkarty
1.
2.
Jenze nemam zalohu ROMky. [/QUOTE]

Pokud se nekdo dostanete do podobne situace, pak vezte, ze zalohu romky nemusite mit, ze k vytvoreni zalohy lze pouzit i vas "mrtvy" charmer. je to popsano v obou odkazech - jen peclive cist :-)

Obvykle je nutnost pouziti sd flashe indikovana chybou "format failed" pri pokusu o hardreset. I to je pripad kdy je tento postup asi jediny mozny - nekolikrat odzkouseno na vlastni kuzi.

Takovahle chyba neni chybou romky, je to bota nekde na urovni filesystemu a stejnou romku muzete bez obav napalit znova. Jen pokud by se to same opakovalo vickrat, je to chyba vaznejsi - pravdepodobne ne ale romky jako takove, ale spis toho, ze jste bud volili
a) romku naprosto experimentalni jako ja onehda bepeho
b) romku z jineho zarizeni a failnuly ovladace
pepan_ce4you (127)|4.6.2007 10:28
[QUOTE="nocturne.op.15"]veskere nove verze budou uvolnovany na xda-developers.com - v cechach zrejme tolik charmeru neni a komunita nejevi zajem. aktualni je 004.4 a nova nebude dokud se mi nepodari opravit A2DP, romku vycistit a vyresit jeste par drobnych detailu.
kdyz se do ni podivate detailne, najdete fragmenty aplikaci ktere nejsou registrovane, pozustatky buhvi ceho. tenhle odpad pochazi jeste z mUn romky, ktera se sice inzeruje jako cista, ale uplne cista neni (coz neni vytka mUn-ovi, vycistit to uplne je praktick nemozne)[/QUOTE]

Do tehle verze se mi zatim nechce.:(
Takze kdo si pocka ten se docka?:)
nocturne.op.15 (67)|4.6.2007 10:31
proc se ti do ni nechce? stabilita je ok, rychlost taky, funguje vsecko (krom zmineneho a2dp)..jestli ti tam neco chybi, koukej se ozvat, ne ze budes mlcet a tutlat si to pro sebe :-)
pepan_ce4you (127)|4.6.2007 10:40
asi mi bude chybet cestina a nevim jestli se to vyplati.
Da se jit zpet kdyz mam od T-mobile flash?
nocturne.op.15 (67)|4.6.2007 11:27
rozhodne se to vyplati co se tyce rychlosti. wm6 jsou v nekterych operacich odhadem 4x rychlejsi.

co se cestiny tyce - nemuzu slibit, ale mozna, zduraznuju ze _mozna_, bude (ale nedelam ji ja). rozhodne to neni priorita a popravde receno pro ni neshledavam moc duvod. ceske regional settings tam jsou, klavesnic ktere podporuji cestinu je nepreberne mnozstvi. Ja osobne muzu jen doporucit klavesnici od mobilnautu, je opravdu excelentni. rychla a funkcni.

flashnout zpatky t-mobile humus pochopitelne jde, ale ja osobne neznam asi jediny pripad kdy by se tak dobrovolne stalo. tmobile je jeste o poradny kus pomalejsi nezli samotne, ciste wm5. flash na tmobile se pouziva pokud ti kixne flashovani wm6 - pote znova wm6 flashnes uz bez problemu. jestli chces z nejakeho duvodu zustat u wm5, je dobra volba romka zminovana jako "wm5 qtek style" - je cista, nezaplacana hovadinama a relativne rychla.

pokud hledas romku s integrovanym softwarem, budes z te nasi ponekud mimo. soft tretich stran tam prakticky nenajdes. snazim se ji udrzet maxmalne cistou, proto ji taky ceka jeste dalsi vlna odlehceni.
pracuju jeste s myslenkou vytvorit jednu specialni romku zamerenou pro paranoiky - vysoka mira sifrovani a zabezpeceni integrovana primo. ale to je jen stadium uvazovani...
pepan_ce4you (127)|4.6.2007 11:33
Diky za info.
Zatim Vaham ale asi zacnu hledat ten spravnej link na tu posledni verzi a pujdu do toho.Jen tak mimochodem A2DP je protokol na BT?Co ho pouziva?
nocturne.op.15 (67)|4.6.2007 11:37
bluetooth stereo audio jestli se nepletu. bluetooth jinak bez problemu funguje, vcetne sdileni internetu z pocitace do charmera pres bluetooth

link najdes na
http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=305125

doporucuju napred precist cely thread na foru, at vis co muzes cekat...

pepan_ce4you (127)|4.6.2007 11:42
takze navigace a HF jako radio dohromady behat bude?
nocturne.op.15 (67)|4.6.2007 12:11
nechapu. navigace nema s bluetooth stereem nic spolecneho.
handsfree funguje normalne.
pepan_ce4you (127)|4.6.2007 12:33
Ok vyzkousim
Predpokladam ze aplikace typu telefon zustane:)
karlitos_ce4you (43)|4.6.2007 12:39
Puvodne sem to chtel naspat na XDA-dev. ale i tak je tam dost prispevku a navic moje anglictina ...

4.4 fungje bezvadne , ale jedny veci sem si vsimnul :
Boot je rychlej az se tomu verit nechce - urcite to zachovat !!! - ale kdyz po nabootovani kliknu do Start -> Settings -> a pak na nejakou zalozku , vzdycky to trochu zavaha nez se zobrazi nove okno. A pak je to nadale uz vzdycky temer okamzite. Jako kdyby si to nejdriv musselo bufferovat nejaky data (laicky nazor). Mam pocit ze u 2.5 to takhle nebylo , tak nevim.
A pak sem zaznamenal o neco mensi stabilitu pripretaktovani , ale to je holt u kazdyho jinak a ovlivneny buhvicim .... Me to beha stabilne na 221mhz s XCPUscallar , ale nekdy hraju solitare a ...BUM - a pak ocenuju ten superrychlej boot. S T-mobile ROMkou to bylo stabilnejsi.
A s T-mobile ROMkou taky mel clovek mnohem vic casu na uvareni kafe , rozmrazeni vecere , oholeni ..... temer pri kazdem startu cehokoliv :))
nocturne.op.15 (67)|4.6.2007 12:39
teda opet nechapu. aplikace telefon je normalni soucasti opercniho systemu verte Windows Mobile Professional. kdyby se s tim nedalo volat, nepouzivali bychom to :-D