Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Tipy a triky pro HTC S710 Vox

raven_kix_ce4you (11)|4.5.2007 15:32
Zdravím, od 24.4.2007 jsem spokojeným majitelem smartfounu HTC Vox. Je to opravdu zajímavý přístroj. Po jeho koupi jsem však stál před mnoha problémy se softwarem a nastavením. Je to můj první "chytrý telefon", tak jsem ze začátku tápal a z WM6 byl trochu nesvůj :)).

Už jsem ale našel několik prográmků a doplňků, které stojí za to použít. Hledání ale nebylo jednoduché :-). Myslím si,že by nebylo špatné vytvořit nějaké vlákno, kde by byly různé rady a návody na tento telefonek pohromadě.

Začal bych třeba tím, jak na WM6 vytvářet nové dokumenty Word a Excel. Návod jsem našel na www.modaco.com, kde je ke stažení také utilita, která tuto funkci do WM6 doplní.

raven_kix_ce4you (11)|4.5.2007 15:44
Taky jsem dlouho řešil nastavení připojení k wi-fi. Na sítích s DHCP serverem nebyl problém a mobil si našel vždy veškeré nastavení (IP, mask, DG, DNS..) sám. Na síti kterou mám doma však DHCP není. Myslel jsem, že se prostě nepřipojím. Na internetu jsem našel spoustu návodů na nastavování IP přímo v registrech, ale tom i přišlo trochu složité.

Asi po týdnu jsem však na něco přišel. Možná jsem objevil Ameriku a budete se mi smát, ale třeba to někomu pomůže :-). Když si Comm Manager a přes menu Nastavení přejde to do Nastavení WLAN, tak se vám nabídne možnost stav připojení. Jděte do ní, klikněte na pravé tlačítko Nabídka a tam už je IP adresa. Můžete si vybrat, jestli chcete IP vybírat automaticky, nebo můžete vyplnit IP, masku a bránu ručně.

Mě to trápilo dlouho, tak snad to někomu taky pomůže.
raven_kix_ce4you (11)|4.5.2007 15:48
No a přeci jen ještě něco. Vyzkoušel jsem už hodně editorů registrů a většina z nich (desktopové i mobilní) mi na HTC Vox při jakémkoliv pokusu o změnu nějakého klíče psala přístup odepřen. Jediný editor, který mi funguje bezproblémobě a je hodně přehledný je regeditSTG2, který přikládám k tomuto příspěvku.
simumarek (61)|8.5.2007 16:03
No ja osobne na editovanie v registroch pri WM6 pouzivam totalcommander a nemam problemy s nicim. Ale zaujmalo by ma ci aj na HTC VOX je prediktivny slovnik pisania xt9 ako na mojom HTC S620, lebo ja mam len anglicku predikciu a rad by som si zohnal aj slovensku alebo minimalne cesku.
lump_ce4you (19)|8.5.2007 22:46
Tak jo, když už se tady začali pokládat dotazy, tak bych se také rád zeptal:

1. Jde instalovat soubory *.jar přímo, nebo jen za použití souboru *.jad s linkem na net?
2. Tady na fóru jsem se dočetl o nutnosti odemykat některé přístroje - je to nutné i u Voxe? A pokud ano, tak jak se to dělá?
3. Na mém pocketu jsem s oblibou používal pro čtení e-knih aplikaci uBookReader - lze tuto aplikaci nainstalovat i na smartphone
Děkuji za odpovědi, jsem vážným zájemcem o tohoto miláška :)

PS: nejlevnější na českém internetu jsem našel zde
Rogner (49)|8.5.2007 22:50
Tady je o 59 Kč levnější :)
raven_kix_ce4you (11)|9.5.2007 18:01
Tak já jsem ho koupil tady a to za cenu 10441Kč s DPH + 1GB microSD Kingston za celých 269Kč s DPH. Po mojí objednávce se hned zdražil :-).

U T9 se dá nastavit několik jazyků, celkem přesně 10 :-). Čeština i slovenština mezi nimi je. Snad jsem dotaz pochopil správně.

Zkoušel jsem Java hry a nainstaloval jsem normálně soubor .jar. Jednou nainstalované hry se pak dají spouštět přímo přes emulátor javy, který je v nabídce start.

O odemykání jsem zatím nic nečetl a zatím jsem to asi na nic nepotřeboval. K čemu to je dobré? :)) .

Nějaký reader jsem si chtěl vybrat, tak vyzkouším ten uBookReader a dám vědět. Doufám, že je zdarma :-).
simumarek (61)|9.5.2007 19:14
Odomikanie sa pouziva na zariadeniach kupenych u operatora, nie odblokovanie siete, ale odomknutie registrov aby bolo mozne instalovat vsetkych aplikacie :) Ake su vase skusenosti s tym displajom? Nie je to preklapanie moc pomale?
matrad (267)|9.5.2007 20:06
simumarek: raven_kix myslel odemknuti, aby slo flashovat rom z jinych zdroju pripadne od jinych operatoru predpokladam. Nevim ze bych musel cokolli odemknout, abych mohl neco instalovat (pokud nemyslis flashnuti rom)
Ceka vas trnita cesta hosi, treba na TyTNa zacaly vychazet stabilni rom az ted. A mam ho od srpna :))
Takze bych ted asi vubec neresil preklapeni do landscape :D
Pokud chcete vase hracky urychlit, tak mate jedinou moznost (zatim) udelat HR a neinstalovat cestinu od sunnysoftu, kterou tam mate zajiste nainstalovanou ;)
raven_kix_ce4you (11)|9.5.2007 20:26
Aha, tak moje odpověď je stále stejná...s odemykáním jsem se ještě nesetkal :-). Nainstalovat mi šlo zatím vše co jsem potřeboval a flashovat rom jsem ještě nezkoušel. Otáčení displeje je hodně závislé na tom kdy jej otáčíš :-). Například na homescreen nebo při psaní sms se otočí skoro hned, mnohem rychleji než bylo na netu na některých videích, když ale otáčím třeba při promítání ppt prezentace, tak to už trvá dýl...tak 8 vteřin tipuju.
MilanO_ce4you (187)|9.5.2007 20:38
Matrad, myslím, že jsi příliš velký skeptik. Tentokrát se žádná trnitá cesta nekoná. Naše hračka je naprosto použitelná. Především to není nadupané PocketPC. Nainstaloval jsem: TomTom, eWallet, Fizz Traveller , MobipocketReader, Papyrus, PMrecorder, SmartphoneNotes, Total Comander a nemám vůbec žádný pocit nějakého zpomalování a to mohu porovnávat s DELL x51v. Co se týká češtiny, tak ta je snad přímo v Systému WM 6, nainstalovanou od Sunny ji máš možná v TYTNu, my ne. Na všech možných fórech se pořád omílá pomalost při překlopení obrazovky, pravda je taková, že než uchopím Voxe tak, abych byl schopen psát na velké klávesnici, tak display je dávno přetočený. Využívám přístroj tak intenzívně, že musím každý den nabíjet baterii. Pokud máte někdo nějaký dotaz, ptejte se.
raven_kix_ce4you (11)|9.5.2007 20:52
Milan: Měl bych dotaz, máš ICQ? Jestli jo a nevadí ti, že budu otravovat, písni mi ho prosím na lubomirpokorny@email.cz . Chtěl bych o Voxovi pokecat.
raven_kix_ce4you (11)|9.5.2007 21:02
Tak uBook Reader nejde, je určen pouze pro PPC. Znáte ještě nějaké další dobré e-book čtečky, že bych je ještě zkusil?
MilanO_ce4you (187)|9.5.2007 21:07
raven_kix ICQ mám, ale nepoužívám to, jsem líný a nemám čas komunikovat tímto způsobem, moc psaní a nic z toho. Mobipocker Reader chodí naprosto skvěle. Je něco co neumí?
raven_kix_ce4you (11)|9.5.2007 21:17
Tak OK, skype nemáš? Zkusím ten Mobipocker Reader, nějak jsem ho v tom seznamu přehlédl, díky ;) .
Rogner (49)|9.5.2007 21:25
1. Zkoušel jste někdo na Voxe nainstalovat Pocket Translator?

2. dá se Vox synchronizovat s nějakým jiným softem než jen s Outlookem?
Saman_ce4you (1451)|9.5.2007 21:36
matrad: Evidentne o platforme smartphone nic nevis, tak tu nevar z vody..

To cemu vsichni rikaji "odemknuti" je prepnuti OS z "2-tier" do "1-tier" modu. 1-tier mod pouziva by default platforma PocketPC. Strucne receno, ve "1-tier" modu kazda aplikace co bezi je povazovana za "trusted", tedy duveryhodnou a bezi v tzv. privilegovanem modu, kdy ma dovoleno temer vse. To jak se dana aplikace stane trusted zavisi na dalsi konfiguraci security vrtvy. Bud tim, ze jsou vsechny aplikace by default trusted nebo se system zepta uzivatele, nebo je aplikace podepsana trusted certifikatem.
Konfigurace security se meni ve vsude zminovanych klicech v registru HKLM\Security\Policies
simumarek (61)|9.5.2007 22:47
Saman presne toto som mal na mysli len som to nevedel takto popisat :)
jeenik_ce4you (375)|10.5.2007 07:51
a jak je to s přetaktováním? používáte?
simumarek (61)|10.5.2007 08:04
No ja som na Dashi taktoval ( ma ten isty procesor ), ale potupom casu som sa na to vykaslal, ale ide to normalne bud cez tornado control alebo omap clock :)
lump_ce4you (19)|10.5.2007 19:12
Táááák a lumpík je šťastným majitelem úúúplně nového Voxíka :) a hned má pro vás jeden tip:

Pokud budete instalovat Skype, tak použijte verzi určenou pro S620. Já jsem nejdříve marně zkoušel verzi pro HTC P4350 a HTC TyTN.

takže přímý link na cab je tady
Carabei (611)|10.5.2007 19:53
Dalsi sikovna vec je vyhledavani ve zpravach, zjistil jsem to z jedne videorecenze na youtube.com , pracuje stejne jako vyhledavani v kontaktech, ale umi krome odesilatele prohledavat i telo zprav.
simumarek (61)|10.5.2007 20:01
Ja som si to iste vsimol az po par mesiacoch na S620 :)
Ma vox t9 aj na vonkajsej aj na velkej klavesnici? Ako sa pise na tej vonkajsej?
raven_kix_ce4you (11)|10.5.2007 20:16
Ano, T9 má na obou. Na QWERTY je T9 naprosto super. Tím, že mačkáš přesně ta písmenka, která potřebuješ, tak se snad nikdy nesplete a háčky a čárky doplní skvěle. Na vnější klávesnici se mi píše taky dobře, i když musím říct, že i při psaní kratšího textu si dám tu práci a QWERTY otevřu :)) .
lump_ce4you (19)|10.5.2007 21:50
tak přece jen se na něco zeptám: na čtení knih jsem zkoušel tady doporučovaný Mobipocket Reader a mam problémy s diakritikou :( už jste to někdo řešil a vyřešil?
jeenik_ce4you (375)|14.5.2007 20:31
Voxe nemam, ale Mobipocket chce dle mych zkusenosti doinstalovat cesky fonty, normalne se vzal soubor s fontem a vlozil se do adresare windows\fonts a pak se v nastaveni mobipocketu ten font vybral.
jeden dotaz: jak dlouho trva soft reset? jako na variu nekolik minut?
MilanO_ce4you (187)|14.5.2007 21:30
lump, nevím, ale já problém s diakritikou nemám. Knihy jsem převedl z Wordu přes Mobipocket Reader v PC a je to v pořádku. Nemusím instalovat žádná písma, pokud to ale někdo udělal s bůhví jakým fontem, nemusí se Ti podařit diakritika nikdy. Ale můžeš to zkusit, na www.sybol.eu jsou fonty i návod co s nimi.

Jeenik, na vox se soft reset nedělá, tady se telefon vypíná a zapíná a chvilku to samozřejmě trvá než se rozběhne, ale je to opravdu chvilinka a nikdy mě nenapadlo to měřit a navíc jsem jej vypínal snad jednou. WM 6 jsou velice stabilní.
angerman_ce4you (37)|17.5.2007 12:29
Dobrý den, používá ve zprávách T9 s diakritikou nebo hacky carky pred odesláním ořeže?
Navi.gator (14)|29.5.2007 17:46
Zdravím všechny, mám pár otázek týkajících se HTC VOX.

1. Lze na QWERTY klávesnici zadávat znaky s diakritikou jinak než přes XT9??? Něco na způsob HTC Wizard nebo HTC TyTN přes funkční tlačítko + space ......

2. Nepřišel někdo na to jak, třeba přes registry, měnit intenzitu podsvícení displeje????

A potom mám ještě poznatek. Pokud korektně neukončím TomTom, ale shodím ho např. pomocí Task Manageru, dojde k tomu, že zůstane stále podsvícený displej a nejde to vypnout. Řešení jsem nalezl na jedné internetové diskuzi, v registrech pod položkou \HKEY_CURRENT_USER\ControlPanel\Power je klíč se jménem Display a tam stačí číslo, které tam je změnit na hodnotu označující dobu, po které se má podsvícení displeje vypnout . Potom už jen soft-reset a je hotovo. Displej zhasíná tak jak má.
simumarek (61)|29.5.2007 18:01
Podsvietenie by sa malo dat regulovat pomocou aplikacie Tornado power control, sice to ide len v dvoch krokoch ale zmeni podsvietenie na cca 50% co postacuje a setri baterku :)
Saman_ce4you (1451)|29.5.2007 18:14
Nebo spis Tornado Low Light
simumarek (61)|29.5.2007 20:58
Tornado power control je komplexna aplikacia, ktora ponuka aj taktovanie aj zmenu podsvietenia, tornado low light je jeho cast, ktora je urcena len na znizenie jasu displeja bez pretaktovania procesoru :)
PatrikK. (7)|30.5.2007 10:14
Zdravim,
mam velmi kratkou dobu S710 a hledam jednu funkci, a to kdyz pisu SMS pomoci T9 se zapnutou cestinou, tak bych potreboval aby to odeslo bez cestiny. Je to mozne:?: Nektere Nokie to umi.
simumarek (61)|30.5.2007 10:20
Ak myslis to, aby ti neposielalo z diakritikou tak to sa neda, mozno na to je nejaka aplikacia ako aj na symbiany ale neviem o nej.
Carabei (611)|30.5.2007 22:41
tak kdyz uz je tu pritomna qwerty klavesnice, tak proc ji nevyuzivat... odpadne starost s diakritikou
simumarek (61)|30.5.2007 22:46
Asi preto lebo aj na qwerty klavesnici ide T9 a ta pise s diakritikou a ta dost pomaha, len ma problem s tym, ze pri spravach ich vdaka diakritike skracuje :(
PatrikK. (7)|31.5.2007 07:26
A nenasel jste nekdo na to nejaky program, ktery by tu cestinu pred odeslanim SMSky orezal?
Dundy_ce4you (48)|31.5.2007 10:48
Naucil jsem se vybirat ty slova bez v pripade SMS a s v pripade mailu. Je to vopruz.
angerman_ce4you (37)|31.5.2007 22:22
A opravdu se hacky carky pred odeslanim neorezou?Na mobilmanii pisi tohle cituji "Při vkládání textu lze použít slovník XT9 (vylepšená T9), který píše česky a zprávy nezkracuje"
giger (82)|31.5.2007 23:03
Funguje vam XBar ?
Resp.pouzivate ho niekto na VOXe?
Akonahle ho nainstalujem display nechce zhasnut :(
Dundy_ce4you (48)|1.6.2007 00:02
Kdyz se zapne pouzivat unicode tak je to oreze.
Carabei (611)|1.6.2007 06:51
Kdyz sem mel Voxe v ruce, tak tam XBar byla a fungoval bez problemu
giger (82)|1.6.2007 09:44
A aku verziu XBaru si tam mal?
Skusal som 3.2, 3.1 a display nechce uplne zhasnut.
Dokonca po odinstalovani XBaru stale svieti :((
MilanO_ce4you (187)|1.6.2007 09:51
Zkus vyzkoušet SmartToolkit místo xBar. Funguje bez problémů. V diskuzi se již zhasínání displeje řešilo a myslím, že zrovna v této. Je tam vysvětleno proč se to děje a jak to odstranit.
x.rayman (16)|2.6.2007 18:36
Ahoj všem, jsem čerstvým majitelem HTC Vox,nejsem nejzběhlejší uživatel Smartphone, ale rád bych se zdokonalil, ale teď přede mnou leží úkol, se kterým si moc nevím rady, mám T-Mobile a potřeboval bych nastavit internet, mms a wap, tak abych mohl vše využívat v plné parádě, ale na lince T-Mobile mi nikdo s tímto telefonem nepomohl. Najdu zde nějakého ochotného uživatele, který mi pomůže?! Moc děkuji....

P.S: Možná to pomůže i někomu dalšímu....
MilanO_ce4you (187)|2.6.2007 20:59
Zkus www.sybol.eu, je tam všechno co potřebuješ.
giger (82)|3.6.2007 14:00
Kde v registroch sa da zmenit hodnota Multipress Time Out ? Mam nastavenu najnizsiu moznu v menu (1/2 sec.) ale stale je to dlha delay pri pisanui sms... :sarcastic:
x.rayman (16)|3.6.2007 21:48
[QUOTE="MilanO"]Zkus www.sybol.eu, je tam všechno co potřebuješ.[/QUOTE]

Tak tohle byla naprosto cilena odpoved, dekuji moc, jiz vse maka jak ma....

Diiiky...

P.S: Jen jsem trochu zklamán z předinstalovaného IE, měl jsem Nokii N73 a tam to byla špička, asi nejlepší prohlížeč co jsem měl na mobilu či PDA. Existuje i nějaký podobný prohlížeč pro HTC VOX???
Carabei (611)|4.6.2007 09:47
treba Opera, pokud ale budes surfovat pres gprs/edge tak spis opera mini, zere min dat
x.rayman (16)|4.6.2007 09:54
Tu už jsem tam nahrál, ale pořád je to typ prohlížeče, který všechno nacpe pod sebe. Nokia uměla stránku 100% zobrazit tak jako na PC a kurzorem se prejizdelo zleva doprava a nohoru a dolu dle potreby. Bylo to daleko lepsi reseni nez u Opery a nez je instalovano v zakladu.

Kdyby nekdo vedel o prohlizeci jako je na Nokii, (snad jedine pozitivni z nokie) tak beru vsemi deseti jakykoliv odkaz na download.

Díííky...

Jo, a existuje někde nějaká stránka s obsáhlejší kategorií programů pro Smartphone, který vlastníme?!