Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Navigace na kolo

cubas_ce4you (419)|3.5.2007 16:39
Mam Acer n311 a jsem s nim maximalne spokojeny, jen si nejsem jisty, zda obstoji na kole, ma s timto nekdo zkusenosti? Zvladne zarizeni otresy, i kdyz ma kolo odpruzenou predni vydlici? Jaky drzak a jak to resite s vydrzi baterky? Jake mapy jsou pro Cyklo turistiku nejlepsi?

dik za vase odpovedi
Žulda_ce4you (244)|3.5.2007 21:58
Já to mám teda zatím zmáklý jen teoreticky, ale GPS bych dal do taštičky pod rámem nebo pod sedlem a PDA zapnutý v pouzdře tamtéž. Nemyslím, že potřebuju na navigaci trvale vidět, chtěl jsem to spíš použít na záznam trasy.
Za pár korun (79,- za 1 list) se dá koupit elektronická mapa od Shocartu:
http://www.navisat.cz/cykloturisticke-mapy-cr/
do programu PathAway.
Nic lepšího jsem nevykoumal. PDA bych ale na řídítka dal asi jen v nějakém tom Armour pouzdře.
Standa_ce4you (380)|3.5.2007 23:03
Tohle se tu už kdysi řešilo. Já bych pda na kolo nedával - trvalé otřesy mu určitě neprospějou (i přes odpruženou vidlu). Já jsem nakonec koupil garmina GpsMap 60Cx - je to otřesuvzdorné, může na to pršet, baterka v pohodě vydrží, a má kvalitní přijímač. Pda je spíš "kancelářské" zařízení, takže když jsem na kole, hoví si v bezpečí batohu.
Vlada165 (676)|4.5.2007 07:11
Mno ja uz rok riskuju ze vozim Yakumo DeltaX v original drzaku prisroubovanem bez odpruzeni primo na riditkach stareho Favorita napumpovaneho pekne natvrdo (pojistene jen "gumickou od rexovky" a v prudkem desti to uz nekolikrat vydrzelo v celuloidovem pouzdre "na prukazky") a mam nekdy docela strach, kdyz jedu po hrbolatych silnicich, kde mam obavy, ze mi z kola vse opada a to na slunicku i asi do +3 stupnu (v chladu jsem domu nesl v pouzdre, aby se tak neorosilo), pouzivam SmartMaps, TomTom, OziExplorer (jak mi co na ten ktery vylet vyhovuje) a zatim vydrzelo.
Nahradni zdroj vozim v brasnicce pod ramem 2x4 tuzkovky tusim 2800 mAh ktere asi 4,5x nabiji hlavni baterku z Yakuma.
Jak jsem psal, dobry pocit z toho ale samozrejme nemam ;-( ...
cubas_ce4you (419)|5.5.2007 23:11
existuji pro tuto hracku dobre Cyklo mapy CR?

[QUOTE="Standa"]Tohle se tu už kdysi řešilo. Já bych pda na kolo nedával - trvalé otřesy mu určitě neprospějou (i přes odpruženou vidlu). Já jsem nakonec koupil garmina GpsMap 60Cx - je to otřesuvzdorné, může na to pršet, baterka v pohodě vydrží, a má kvalitní přijímač. Pda je spíš "kancelářské" zařízení, takže když jsem na kole, hoví si v bezpečí batohu.[/QUOTE]
Standa_ce4you (380)|6.5.2007 04:21
Používám TOPO 50 (myslím, že ani jiné nejsou) a jsem spokojený. Zatím mě ani jednou nezradily :).
cubas_ce4you (419)|6.5.2007 09:16
koukam na ne, tam mi trochu vadi, ze tam njsou vyznaceny strasy podle barev, napriklad zelene zelena trasa...
Vlada165 (676)|7.5.2007 08:24
SmartMaps nebo OziExplorer, poukud tam chces mit i ty barevne cesty, jak uz jsem psal ...