Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Vybočení z trasy?

karel126 (3)|30.4.2007 14:09
Ahoj, včera jsem měl konečně možnost důkladně otestovat iGo a případně ho srovnat s TomTomem.
Je-li jsme z Ostravy na Pernštejn. Požadavek byl, vyhnout se placeným dálnicím. IGo se, narozdíl od TomToma, perfektně vyhnul. Ovšem s čím mě naštval, bylo vybočení z trasy. Jeli jsme a v jednom městě byla špatně vyznačená objižďka (nebyla značena vůbec). V TomTomu stačilo sjet z trasy a po prvním pokusu kdy jsem neuposlechl výzvu na otočení, došlo k přepočtení celé trasy a dál se pokračovalo. IGo výzvu k otočení nemá, trasu přepočte tak, že Vás navede zpět k objížďce, tj. místu kde jste sjeli z trasy. Totálně ignoruje, že na cestě mohou být jiné komplikace, než neposlušný řidič, co se neřídí přesně pokyny programu.
To se mi nestalo jen jednou, ale několikrát. Několikrát jsem vybočil (úmyslně i neúmyslně) a pak se nestačil divit, čím jsem musel projíždět (polní cesta byla to nejlepší).

Máte podobné zkušenosti, nebo mám jen něco blbě nastaveno?

Druhý poznatek nebo spíše dotaz - Dá se někde v iGo naplánovat trasa např. dovolené? Nikde jsem nenašel místo, kde bych zadal všechny body, kterými chci projet. Rozumněj jednoduše zadal.
oltcit (1098)|30.4.2007 20:10
V nastaveniach trasy zakáž automaticky prepočet,prípadne daj možnosť :dotázať sa na pepočet. Ak vybočíš a vrátiš sa na pôvodnú trasu,pokračuješ normálne dalej.
Ad itinerár: možem si najsť body na mape,POI,adresu,historiu,prípadne zadať priamo do itinerara,sprehadzať poriadie,zoptimalizovať poradie.Jedine čo nevie,je túto trasu uložiť pre neskoršie použitie,akonahle naplanuješ druhú,pôvodná sa zmaže.Existuje Javovská aplikácia,ktorá rieši ukladanie trásja osobne si vytverené trasy z adresára :My documents/iGO2006/route.dat jednoducho prekopírujem do vhodne pomenovaného adresára na karte a odtoal ich v pripade jednoducho nakopirujem naspat.
PS: to bolo dosť odvážne tvrdenie,že :dôkladne som otestoval iGO.........
:D :D
karel126 (3)|30.4.2007 20:54
[QUOTE="oltcit"]V nastaveniach trasy zakáž automaticky prepočet,prípadne daj možnosť :dotázať sa na pepočet. Ak vybočíš a vrátiš sa na pôvodnú trasu,pokračuješ normálne dalej.
Ad itinerár: možem si najsť body na mape,POI,adresu,historiu,prípadne zadať priamo do itinerara,sprehadzať poriadie,zoptimalizovať poradie.Jedine čo nevie,je túto trasu uložiť pre neskoršie použitie,akonahle naplanuješ druhú,pôvodná sa zmaže.Existuje Javovská aplikácia,ktorá rieši ukladanie trásja osobne si vytverené trasy z adresára :My documents/iGO2006/route.dat jednoducho prekopírujem do vhodne pomenovaného adresára na karte a odtoal ich v pripade jednoducho nakopirujem naspat.
PS: to bolo dosť odvážne tvrdenie,že :dôkladne som otestoval iGO.........
:D :D [/QUOTE]
Díky, jen moc nerozumím tomu - zakázat automaticky přepočet, ještě jsem to nezkoušel, ale selským rozumem bych řekl, že když to zakážu, furt mě to bude tlačit na původní naplánovanou trasu a to právě nechci. Něco mě zaujme, někde odbočím a iGo mě protáhne těma nejhoršíma místníma komunikacema, jen aby mě zpět přitáhl na tu "jeho" cestu.
Ad. Důkladně - nemyslím že 600 km je málo na test. :) Navíc jak jsem četl náhodně některé diskuze k tomuto softu, tak jsem i při takovém počtu km, přišel na podobné problémy - něco jiného říká a něco jiného ukazuje, některé ulice neexistují (to beru z rezervou), atd.
oltcit (1098)|30.4.2007 21:05
Dokial mas prejazdove body,tak je logicke,ze ta tlaci na ne,ale dokial mas len start-ciel,tak trasu ti prepocita pri odboceni,mozes si ale nastavit aj citlivost odklonu od trasy aj dobu oneskorenia prepoctu,to pri pripadoch,ze mapa nieje v sulade so skutocnostou.Ten program si jednoducho treba osahat poriadne a dokladne,ja som s nim jazdil stale,aj po znamych trasach,az som zistil,ako vlastne ten ich navigacny algoritmus pracuje.
PS 600 a viac najazdim kazdy den.;) a v inom prostredi.:D