Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

MIO - Problémy se servisem!

milan.smart (268)|28.4.2007 09:37
Zdravím,
Právě jsem zažil jednu špatnou zkušenost se servisem BGS Levi a chtěl bych se tu o to s Vámi "podělit"

Takže.. asi před 6 týdny mi u Mia A701 přestaly fungovat zvuky a zařízení se chovalo, jako když jsou připojená sluchátka. Poslal jsem tedy Mio prodejci na reklamaci, který ho následně poslal do servisu. Po 3-4 týdnech se mi Mio vrátilo. Bylo myslím zrovna pondělí a já byl na internátu v pardubicích. Když jsem v pátek přijel domu, zjistil jsem že zařízení bylo vyměněno, ovšem za celkem o dost opotřebovanější kus s vyběhaným stylusem a vybrující mřížkou u reproduktoru. Hlavně ale byly vyštípnuté dvě díry v krytu vedle zdířky na sluchátka.
Hned v pondělí jsem jim ho tam poslal zpět, že s reklamací nesouhlasím. Po 14 dnech se mi Mio opět vrátilo, ovšem s tím že se reklamace neuznává.

Takže já jsem si koupil novej mobil za 15 tisís, poslal ho na reklamaci oni mi vrátí nějakej "bazarovej" kousek z poškozeným krytem a ja abych si ještě nakonec zaplatil opravu toho, co mi rozbili v servisu.
Proč jsem si teda rovnou nekoupil nějaké Mio z bazaru, když uplatněním záruční opravy mi telefon ještě více zničili?

Až teda budete někdo reklamovat Mio, tak si na tohle dejte pozor.
dodger_ce4you (145)|28.4.2007 14:12
Jasne, BGS levi neznie nejako doveryhodne :O
Posli fotky :D

milan.smart (268)|28.4.2007 14:28
Nadruhou stranu to zase neni nic hroznyho s čím by se nedalo žít.
Ale je to kpláči, když se zařízení za 15k vrátí z reklamace s dírama v krytu a je poznat že to není to moje Mio o které jsem se pečlivě staral..
Pokusim se fotky udelat, když bude čas dam je sem.
iron side (253)|28.4.2007 16:34
tady neco nesedi,jak to mas s vyrobnim cislem,je jine?Mas zmenu cisla zapsanou ve fakture?Mohlo treba dojit k zamene pristroje a tak podobne,rozhodne zavada,kterou si popisoval vypadala na soft.zavadu a tam se pristroj nemeni,ale mozne je vse,kazdopadne se vymenuje za novy pristroj nebo se vymenuje zakladni deska.To co popisujes vypada na levarnu prodavajiciho.:evil:
milan.smart (268)|28.4.2007 17:14
Ano, ve faktuře jsem měl napsáno že přístroj vyměnili a že má nové SN.
Zavada to byla 100% hardwarova, protože zvuky ve sluchátkách hrály a zvonění, které normálně hraje jak ve sluchátkách tak i nahlas tak fungovalo. Konektor byl tedy nejak poškozen že se zařízení tvářilo, jako že tam sluchátka jsou i když tam nebyli.
No a jak je vidět tak každopádně za nové se to asi nevymněňuje, protože svoje bych si poznal a to co mi přišlo nové určitě není.
iron side (253)|28.4.2007 18:25
tak to je fakt podezrele,jedine,co me jeste napada,zavolat primo do servisu a zeptat se tam,treba to prodejce vyresil tak trochu jinak....
milan.smart (268)|28.4.2007 19:39
Napsal jsem prodejci a po vikedu tam i zavolám, ale ja si spiš myslim, že za to může ten servis než prodejce.

Jinak tady je foto.. jak říkám, nic vážnýho to není žít se s tím dá ale je to k zlosti.
iron side (253)|28.4.2007 20:25
to vypada na nepovedeny repas,me menili zakladni desku a mam taky novy vyr.cislo a mam nepatrne znamky od asi sroubovaku na stribrnem krytu,pripada mi to,ze ty to tam mas taky.
To jsou odbornici...
iron side (253)|28.4.2007 20:28
a ted jsem si jeste vzpomel na takovy detail,kdyz mi pristroj prisel ze servisu,tedy ne od prodejce,zapnul jsem ho a po bootovani se mi to zeptalo,jestli chci naistalovat oem verzi sunnysoft lokalizace-chci tim rici,jestli to mas opravdu primo ze servisu,myslim,ze bys to tam mel mit taky a romku 64.
milan.smart (268)|28.4.2007 20:36
Ne, na lokalizaci se mě to neptalo, jen kalibrace displaye
milan.smart (268)|30.4.2007 17:04
Nevíte někdo co s tím mám dělat? Oni tam na mě totiž asi kašlou :(
iron side (253)|1.5.2007 11:32
kde na tebe kaslou,prodejce nebo servis?
milan.smart (268)|1.5.2007 11:58
Prodejce, myslim, že na servis bych se obracet ani neměl, protoze ten jednal se prodejcem a ne se mnou.
Nebo myslíte že jo? že bych jim měl zavolat tam?
Schafi (13)|1.5.2007 12:53
To se mi nejak nezda. Pracuji na reklamacnim centru jednoho IT obchodu a na jejich obranu musim rict, ze se spolecni BGS Levi mam nejlepsi zkusenosti. A to jim posilam reklamace v podstate denne. Co si dostal za doklady? Reklamacni protokol primo z Levi, nebo jeste neco jineho?
milan.smart (268)|1.5.2007 13:09
Mam doklad jak od prodejce, tak i od Levi.
Od prodejce:
zbozi prijato,
odeslano na servis,
prijato ze servisu - neuznáno, zakaznikovi predano vyjadreni servisu,
reklamace ukončena - zamítnuta

Ze servisu:
Popis zavady / způsob vyrizeni: předchozí reklamace byla vyresena vymnenou za novy kus, ten ma ale vylamany plast... / po 12 dnech nelze uznat (to jste meli reklamovat do 3 dnu), obratte se na servisni stredisko, vraceno.

do 3 dnu by se to nedalo poslat ani kdybych se rozkrajel a do tech 12 dnu pocitaji i vikend.
Prijel jsem domu v patek, zjistil zavadu, v pondeli odeslal. Rychleji to neslo.

"předchozí reklamace byla vyresena vymnenou za novy kus" jestli tomu rikaji "novy kus" tak ja teda nevim, ale to co jsem dostal byl normalne kousek nekde z bazaru odreny a s folii (pokud vim, nove kusy folie nemaji)
iron side (253)|1.5.2007 15:53
tak to asi prodejce udelal na tebe peknou levou,servis by si to nedovolil,je pravda,ze budou argumentovat,ze jsi si to udelal sam.Asi ti nic jineho nezbyde nez se s tim smirit,poripade si to nechat prebalit,horni kryt i s praci cca 1200,-.:evil:
milan.smart (268)|1.5.2007 15:57
Hmm.. tak to spíš to smíření no, 1200 se mi dávat nechce,
ale fakt myslíš, že za to může prodejce? Přeci ta zpráva že to neuznávají je od servisu, tak jak by za to mohl moci obchod?
milan.smart (268)|1.5.2007 16:06
Teď nad tím přemýšlím a koukám, že od první reklamace, kde mi telefon vymněnili mám doklad jen od prodejce a ne od servisu, to je divné že.

A pak se chci ještě zeptat, jak zjistím SN? je to ten kod *#06# nebo tenhle kod zobrazuje nějaké jiné číslo než to SN co u Mia začína YE...
iron side (253)|1.5.2007 16:16
ja bych sazel na prodejce,jeste bych jen pro klid duse zavolal primo do servisu a zeptal se na to,dle vyrobniho cisla by ti mohli zdelit,jestli a jak opravili pristroj.
iron side (253)|1.5.2007 16:18
dulezite cislo je to pod baterkou
iron side (253)|1.5.2007 16:18
dulezite cislo je to pod baterkou
Krupa_ce4you (1)|27.7.2007 21:36
Pokud již není po válce zveřejni sériové číslo své jednotky a dobu kdy měla být "oprava" provedena. Mám určité možnosti prověření správnosti postupu u této zakázky

Jan
:)
milan.smart (268)|27.7.2007 22:05
Zdravim, poslu to v SZ
ULO (7)|7.8.2007 11:26
Jak ten boj nakonec dopadl?
milan.smart (268)|7.8.2007 11:35
No blbě. Nové jsem nedostal. Z MegaObchodu mi řekli že to neni jejich problem a tím přišli o stálého zákazníka (mě). Někdo se mi tu nabídl že mi pomůže, ale zatím se nějako neozval.
zivan (615)|7.8.2007 14:14
Koukám na obchodní podmínky Megaobchodu a tam neni nic o nejake dobe 3 dnu :-(

Zkus nejdrive zavolat do toho servisu Levi, zjistit jak oni vyridili reklamaci.

Tipnul bych si, ze Megaobchod v souladu se svoji velkoobchodni smlouvou dostal misto reklamovaneho zbozi jine pouzite a to poslal bez ohledu na to, ze zakaznik ma pravo na nove nebo vraceni penez. A ted se snazi zakaznika poslat do h...., aby to nemusel platit ze sveho :-(
milan.smart (268)|7.8.2007 14:18
na to už je teď asi pozdě no. Ja vim ze magaobchod tam o 3 dnesch nic nema ale ja uz mam asi smulu no. z nich jsem nic nedostal
zivan (615)|7.8.2007 14:21
Tak zkus jeste sdruzeni na ochranu spotrebitelu. Pokud se na to vykasles, tak jim jen potvrdis, ze se jim podobne chovani vyplati :-(
ULO (7)|7.8.2007 14:29
Jasny, to sdruzeni bych taky zkusil - minimalne se dozvis, jak pripadne postupovat priste v takovehle nemile situaci a jeste je sance, ze si na ne posviti. Tohle rozhodne neni normalni chovani pri reklamaci...
zivan (615)|7.8.2007 14:34
Podival jsem se na reklamacni rad Levi:

...
KUPUJÍCÍ JE POVINEN:
...
Oznámit prodávajícímu bezodkladně po provedení prohlídky dodaného zboží všechny vady, které zjistil, resp. které bylo možno při odborné prohlídce zjistit. V případě výskytu vad, které představují podstatné porušení kupní smlouvy prodávajícím může kupující uplatnit nárok na výměnu zboží, a to do 3 dnů od vystavení dodacího listu.

-----
Rekl bych, ze nekdo v tom obchode prevzal zbozi a nezkontroloval ho. A ted se to znazi hodit na zakaznika.

Edit:
Kdo psal ty emaily, ze opotrebovane zbozi z reklamace neni jejich problem? Pokud to nebyl reditel, tak bych to zkusil poslat jeste jemu.
milan.smart (268)|7.8.2007 14:54
Ok, zkusim kdyztak teda jeste tu ochranu spotrebitelu. Jinak reditele jsme se kontaktovat snazili, ale to byli mejly s 14 denima odstupama a vetsinou jen takove okecavky ze to bylo knicemu.
Z toho co tam ma ale Levi napsano vyplyva co? Ze jsem to mel zkontrolovat ja a nebo Megaobchod? Spis ja, ne? A jelikoz jsem to neudelal v cas mam ted problem.
EDIT: a jak mam kontaktovat to sdruzeni spotrebitelu? mejlem nebo telefonicky, mají nějaké stránky? A už jste to tady někdo zkoušel, stěžovat si tam?
ULO (7)|7.8.2007 15:04
Tady jsou jejich stranky a urcite je tam i napsano, jak je kontaktovat s problemem: www.spotrebitele.info
zivan (615)|7.8.2007 16:04
[QUOTE="milan.smart"]...
Z toho co tam ma ale Levi napsano vyplyva co? Ze jsem to mel zkontrolovat ja a nebo Megaobchod? Spis ja, ne? A jelikoz jsem to neudelal v cas mam ted problem...[/QUOTE]

Posilal jsi tu reklamaci primo do Levi? Jinak tebe nejake podminky mezi prodavajicim (Levi) a kupojicim (Megaobchod) podle me nemusi zajimat.
milan.smart (268)|7.8.2007 17:42
Nn, posilal jsem to do Megaobchodu protže jsem měl jen fakturu a dodací list odnich. Neměl jsem záručák od Levi
milan.smart (268)|7.8.2007 18:27
Datum první reklamace: 21.3.2007 - 6.4.2007
Moje puvodni SN: YE67E02282
Nove SN: YE67E02367

Krupa mi zjistil toto:

SN: YE67E02282 nikdy v servisním středisku MIO nebylo.
SN: YE67E02367 bylo v servisním středisku od - do 3.3.2007 -19.3.2007

Z toho tedy nejspíš plyne, že servis opravil nějaké cizí PDA s SN: YE67E02367 19.3.2007 poslal ho do Megaobchodu a ty mi ho vrátili jako "nové zařízení" to se ale asi může takže s tím asi nic nezmohu. Co myslíte?
Děkuji
zivan (615)|7.8.2007 18:38
Zavolej na sdruzeni na ochranu spotrebitelu a presne se informuj, jak mas postupovat.

Zadny obchod ti nemuze bez tveho souhlasu poslat vymenene zbozi. To by slo jen v pripade velkoobchodniho nakupu (pokud by to bylo ve smlouve). A s tou vymenou jsi asi predem nesouhlasil, co?
milan.smart (268)|7.8.2007 19:04
A to víš jistě? Mně totiž někdo řikal že se to může pokud je to zařízení co mi posílají v přibližně stejném stavu jako to co jsem na reklamaci poslal já. Ono sice nebylo, ale oni se hájí tím, že jsem se měl ozvat do těch tří dnů.
zivan (615)|7.8.2007 19:31
Uz jsi tam zkousel zavolat nebo cekas, az to za tebe nekdo vsechno dohleda a vyridi?

Precti si tohle - http://www.spotrebitel.cz/article/articleview/4637/1/32/

Reklamace uznána
...zboží buď nechá na své náklady opravit, nebo vám ho vymění za nové, nebo vám vrátí peníze...

Taky by nemuselo byt na skodu, kdyby sis nechal poslat vyjadreni (na papire s podpisem nebo razitkem), ze to pouzite zbozi nevezmou zpet, protoze jsi se neozval do 3 dnu. To bych pak rovnou kopii poslal na COI.
milan.smart (268)|7.8.2007 20:59
Promin no. priznam se ze jsem trochu linejsi, zatim jsem tam akorat psal. Moc ale dekuju ze mi tu pamahate a radite a taky dekuju za ten odkaz ma tu stranku pro me je tam hodne zajmavejch informaci.
blackskull_ce4you (22)|7.8.2007 22:09
Tak tady máš přímo od Sdružení obrany spotřebitele - jejich brožury- co a jak

milan.smart (268)|9.8.2007 17:12
megaobchod se nabidl ze nazaklade informaci od Krupy to znovu proresi a prehodnoti. tak uvidime