Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

co se skrývá pod Eten aplikacemi

Furbo (323)|26.4.2007 15:23
nevíte někdo co se přesně skrývá za těmito aplikace od Etenu? Jsou to jediné které nevím zda je možné oddinstalovat.

- ETEN ScreenKB
- ETEN battery
- ETEN BatteryMeter Service
Panot (569)|26.4.2007 15:34
ETEN ScreenKB - tohle bude zřejmě kalibrace displaye, ETEN BatteryMeter Service a ETEN battery - to je měření zbývající kapacity baterie a režim vypínání displaye při nečinnosti
Petr_z_Ujezda (140)|27.4.2007 17:36
etem Battery meter service ukazuje ikonku baterky. Úspěšně jsem odinstaloval. A nic nepadá - vše funguje. Nahradil jsem SPB Shellem.
Furbo (323)|27.4.2007 21:03
a ještě jeden dotaz - k čemu slouží Microsoft ET?
Petr_z_Ujezda (140)|28.4.2007 22:27
Obecně: bylo by vhodné, kdyby se někde objevil seznam ROM aplikací (cabů) s jejich vysvětlením. A vazbami, jak se vzájemně ovlivňují. Co se stane, když se něco odinstaluje.
Furbo (323)|29.4.2007 18:37
jj. to by bylo nejlepší. Nemá někdo zkušenost s tím zda se to dá získat např. od oficiální podpory Etenu? Spousta těch aplikací je opravdu k ničemu ale navazují někdy na sebe.
Petr_z_Ujezda (140)|29.4.2007 19:48
www.etencorp.com sice něco popisuje, ale to je tak pr amatéské živatele (když přístroj vyfausje nějaký manažer a ne tunič).
Úspěšně jsem odinstaloval:
QuickLink
SpeedDial
SkinChanger
MDesk
Voice Commander
BirthdayReminder
Battery
BatteryMeterService
U aplikace Phone jsem v nastavení vypnul vše na záložce Software: ZoomSMS, Filter i Profily.
Nahradil jsem to SPB Shellem a SPB Phone a SPB Plus - spotřebu baterie mi to nyní ukazuje normálně.

Nicméně, pořádný popis ROMkových aplikací bych přvítal.
geoRG77_ce4you (120)|29.4.2007 20:43
Možná by "tuniči" měli taky trochu hledat, než se stále jen ptát :sarcastic:

http://forum.mobilnaut.cz/mpx/viewtopic.php?t=4167
Dal jsem to do FAQ, ale už jsme to měli na fóru předtím. Pokud chce někdo pomoci, nechť klidně postuje.
Petr_z_Ujezda (140)|29.4.2007 21:08
Díky. Jen pro info, v odinstalátoru jsou torchu jiné názvy (na uvedené stránce - to jsou názvy cabů?). Např:
Phone Application -> Phone Service 2.0
Easy Keyboard -> ScreenKB (vstupní metoda - větší soft klávesnice na obrazovce)
Battery_patch -> battery (protože to je patch do systému, asi by se neměl odstraňovat)
a další.

Zkusil jsem odinstalovat Phone Service a skutečně to šlape a jen zmizela nabídka ZOOM SMS, Call Filter a Scenarios - na listu Software (stejně jsem nepoužíval). A telefon šlape dál :)
Jirkac_ (269)|29.4.2007 22:42
Snad poslouží tento přehled aplikací od E-Tenu (stručný popis + obrázek) :))
fury_only_ce4you (259)|2.5.2007 09:57
Nevíte, ikdyž odinstaluji např položku BirthdayReminder, zůstane po ní v nástrojích bílá ikonka, jde nějak následně odstranit tyto prázdné ikony...?
Furbo (323)|2.5.2007 10:07
předpokládám, že používáš českou lokalizaci. tam jsem měl stejný problém.
Manuálně to jde odstranit např. v Průzkumníkovi kde si najdeš cestu na složku v zařízení

Windows\Start Menu\Programs a zde manuálně odstraníš nepotřebné ikony.

Pak by to mělo už fungovat korektně. Z těchto a podobných důvodů jsem přestal používat lokalizace.
fury_only_ce4you (259)|2.5.2007 10:10
[QUOTE="Furbo"]

Windows\Start Menu\Programs a zde manuálně odstraníš nepotřebné ikony.

[/QUOTE]

To je přesně ono, hledal jsem a nějak jsem nemohl najít...THX.:yes:

BTW: nemají aplikace ETEN nějakou návaznost na další instalovaný soft, jako je SPB Shell, Phone suite, PLUS, apod...? Odinstaloval jsem QuickLink, VoiceCommander, Birthday Reminder a cihlička začala házet samý chyby v *.dll....:oops:
Tomáš Kubec (749)|2.5.2007 12:16
Ale to je snad naprosto logické, že tam CZ zástupce po odinstalování E-ten aplikace zůstane.
Furbo (323)|2.5.2007 12:52
[QUOTE="Tomáš Kubec"]Ale to je snad naprosto logické, že tam CZ zástupce po odinstalování E-ten aplikace zůstane.[/QUOTE]

možná jsem mimo mísu, ale moc logické mi to nepřipadá. Jedná se o oplikaci jako takovou a proto nevím proč se to nechová standardně při odinstalaci. Vždyť se jedná jen o zástupce stejně jako v původní orig. verzi. Z mého pohledu se jedná o chybu v lokalizaci a pokud vím tak tento problém lidé z Mobilnautu před časem přiznávali.
fury_only_ce4you (259)|2.5.2007 12:55
Je to vcelku jedno, od HR mi to již moc nepomůže...;) Ponaučení pro příště? Odinstalovat ETEN aplikace které nechci před instalací lokalizace...:yes:

BTW: jen by mne zajímalo, jak se zbavit ETEN aplikací za plného provozu s nainstalovanou lokalizací...? Myslím, že logicky by to jít mělo, otázkou je jak...:?:
geoRG77_ce4you (120)|2.5.2007 13:06
[QUOTE="Furbo"]možná jsem mimo mísu[/QUOTE]Ano, asi nechápete že ten program je původně v angličtině, takže při odinstalaci nepočítá s lokalizací a ani nemůže. Ovšem smazat zbytečného zástupce není nijak obtížné. je to práce na 10s, takže nechápu vaše připomínky. O chybu v lokalizaci se nemůže jednat, protože jde to vlastnost systému a nelze ji odstranit.

fury_only: je to irelevantní, jde jen o smazání českého zástupce, který tam bude i po přechozím odinstalování nějaké E-TEN aplikace, protože lokalizace je určena pro OS jako celek, a to včetně těchto aplikací.
Petr_z_Ujezda (140)|2.5.2007 13:17
obrácená otázka: co se stane, když některé aplikace po Hard resetu odinstaluji a poté spustím instalaci lokalizace? nebude lokalizační instalátor zmaten? nezhroutíse? nezvorá se něco v registrech? jaké pořadí je doporučeno?
fury_only_ce4you (259)|2.5.2007 13:17
Jde mi o to, zda při plném provozu s nahozenou lokalizací jde odinstalovat aplikace typu QuickLink, SpeedDial, SkinChanger, MDEsk, VoiceCommander, Birthday Reminder aniž bych tím způsobil zhroucení systému... Což potkalo mě...:?
fury_only_ce4you (259)|2.5.2007 13:18
Co jsem se dočetl jinde, je nej odinstalovat a pak nahodit lokalizaci...
geoRG77_ce4you (120)|2.5.2007 14:13
Petr_J: Nic se nestane, ani jedna z uváděných katastrof :) Instalátoru je to srdečně jedno, co že máte v telefonu, udělá svoji práci a konec. Není natolik chytrý, aby poznal, že tam nemáte nějaké ETEN aplikace, takže zástupce tam bude tak jako tak=stačí smazat, nic víc.

fury_only: Nevím co způsobilo zhroucení systému, ale lokalizace to dozajista nebyla. A ty aplikace lze samozřejmě odinstalovat i s nainstalovanou lokalizací, protože po odinstalaci tam zůstane pouze příslušné MUI, které nemá žádný vliv, pokud tam zároveň není původní aplikace. Nevím kde jste četl, že na tom záleží, ale snad budete víc věřit někomu, kdo na té lokalizaci dělal ;)
fury_only_ce4you (259)|2.5.2007 14:18
[QUOTE="geoRG77"]fury_only: Nevím co způsobilo zhroucení systému, ale lokalizace to dozajista nebyla. A ty aplikace lze samozřejmě odinstalovat i s nainstalovanou lokalizací, protože po odinstalaci tam zůstane pouze příslušné MUI, které nemá žádný vliv, pokud tam zároveň není původní aplikace. Nevím kde jste četl, že na tom záleží, ale snad budete víc věřit někomu, kdo na té lokalizaci dělal ;) [/QUOTE]

Samozřejmě za Vaši práci/lokalizaci jsem rád. Jen jsem popsal co mě potkalo... Měl jsem čerstvě nainstalováno a rozhodl jsem se odstanit výše popisované aplikace ETEN. Po restartu se systém kompletně zhroutil...
geoRG77_ce4you (120)|2.5.2007 15:06
Děkuji, sám jsem také některé aplikace odinstaloval (mám lokalizaci) a jedu dál. Je taky klidně možné, že jste narazil na nějakou souvislost přímo Eten aplikace vs. systém. Víme jak to na WM chodí, viz. smazaná Outlook složka a nezvonící SMS.
fury_only_ce4you (259)|2.5.2007 15:21
Tak tak... Budu dál ladi/zkoušet a doufat, že mě nepotká zase HR...:D ;)
Petr_z_Ujezda (140)|3.5.2007 20:12
Já osobně mám zkušenost, že jsem po HR a autoinstalaci ETENových aplikací některé odisntaloval (M_Desk, ...) a poté naistaloval lokalizaci. Ručně jsem odstranil zbytečné zástupce. Poté jsem odisntaloval další (již počeštělé) aplikace a vše funguje v pořádku.

Nicméně:
1) Pokud odinstaluji počeštěnou aplikaci, asi někde v systému zůstávají nějaké soubory s českými texty? Možná v RAM/Memory, možná ve storage? Možná v registrech nějaké zbytečné zápisy, které udělala lokalizace????
2) Pokud nejprve aplikaci odinstaluji a poté spustím lokalizaci, tak lokalizace asi začne někam zapisovat CZ soubory (s texty) a tím zbytečně ukrajovat paměť.

Teoreticky, v obou případech to může nechat někdfe nějaké "smetí" nebo zbytečné zápisy do registrů. V horším případě nějaké nekonzistence. Proto byla moje (a dalších) otázka, co autoři doporučují - jak postupovat, když chceme mít cihlu bez některých aplikací a chceme mít lokalizaci.

Ideální by bylo, kdyby v lokalizaci bylo několik IFů - zda je aplikace nainstalována a podle toho se spustila příslušná parciální lokalizace.